You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 19 Kwi 2024, 20:55

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #114442 Wysłany: 12 Kwi 2008, 09:56; 
 Temat postu: Hamulec reczny
Offline
Puntomaniak

Imię: Daniel
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 11 Sie 2007,
Posty: 91
Witam..

Byłem na przeglądzie i potwierdziły się moje obawy odnośnie hamulca ręcznego. Lewy tylny hamuje bardzo słabo. Przyznam się że nie jest to już młody komplet ale jeszcze powinien pojeździć.

Zatem pytanie:

1.
Czy linka hamulca ręcznego w MK2 2000 1,2 8v jest dzielona na lewą i prawą czy jest to jedna linka przewijana na bloczku dźwigni lewarka? :?:

2.
Gdzie może wystąpić zapieczenie - jeżeli takowe występuje - na samym rozpieraczu czy linkę zatarło, a sam wodzik przy lewarku sie "przekręca" ciągnąc tylko jedną linkę? :?:

3.
Gdzie rozpocząć przeszukiwanie aby najszybciej znaleźć usterkę? :?:

4.
Czy po zdjęciu plastiku pod lewarkiem w okolicy popielniczki znajdę te linki czy sa one gdzie indziej ? :?:

Hamulec zasadniczy jest idealny zatem szczeki i sam układ hamowania odpada. Czy samą linkę ew da sie przesmarować czy trzeba wymieniać ? Nie mam podnośnika w domu - więc będę musiał najeżdżać na próg wysoki i się czołgać :D:D:D

P.S.

Nie piszcie o opcji SZUKAJ bo zadałem kilka pytań o tym samym problemie a jego rozwiązanie może być przydatne innym.

_________________
Punto MK2 2000r 1,2 8V ELX... wszytsko co instalowali wtedy...


Góra
 Profil  
 

 
 Post #114450 Wysłany: 12 Kwi 2008, 10:30; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 10 Paź 2007,
Posty: 1541
ja jak byłem na przegladzie to tez miałem tak tylko u mnie prawe koło hamowało o połowe słabiej, czego to ustwrka jest to nie wiem. ale jesli zdejmiesz plastik co masz przy recznym to tam bedziesz miał własnie linki, bedziesz mogł je jakos dokrecic albo cos. tam sa dwie linki, wiec jest chyba dzielone na lewa i prawa

_________________
FIAT PUNTO II 1.2 8V
topic6507.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #114780 Wysłany: 13 Kwi 2008, 17:09; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gród Kraka
Rejestracja: 12 Mar 2007,
Posty: 517
HIPER napisał(a):
1.
Czy linka hamulca ręcznego w MK2 2000 1,2 8v jest dzielona na lewą i prawą czy jest to jedna linka przewijana na bloczku dźwigni lewarka? Question

Są dwie, zawieszone na wahadełku które (teoretycznie) wyrównuje silę naciągu.

HIPER napisał(a):
2.
Gdzie może wystąpić zapieczenie - jeżeli takowe występuje - na samym rozpieraczu czy linkę zatarło, a sam wodzik przy lewarku sie "przekręca" ciągnąc tylko jedną linkę? Question

Najczęściej zapiekają się wewnątrz pancerza. W PII nie ma rozpieracza, linka bezpośrednio dopycha przednią szczękę do bębna


HIPER napisał(a):
3.
Gdzie rozpocząć przeszukiwanie aby najszybciej znaleźć usterkę? Question

4.
Czy po zdjęciu plastiku pod lewarkiem w okolicy popielniczki znajdę te linki czy sa one gdzie indziej ?


Pod popielniczką masz wyżej wspomniane wahadełko i śrubę do regulacji naciągu. Jeśli jednak sa zapieczone, bez wymiany się nie obejdzie.


HIPER napisał(a):
Czy samą linkę ew da sie przesmarować czy trzeba wymieniać ? Nie mam podnośnika w domu - więc będę musiał najeżdżać na próg wysoki i się czołgać


Wymienić, i to najlepiej obie. Jeśli chcesz to zrobić samemu, nie obejdzie się bez podnośnika i stojaków. Teoretycznie linkę można od- i zaczepić na bębnie po zdjęciu zaślepki, ale jest to otworek 4cm. Ja wolałem zdjąć koło i bęben. Poza tym, po wymianie linek ręczny reguluje się najlepiej z kołami w powietrzu.

_________________
Punto 1.2 8V ELX '2000
"Co to jest: zielone i ma kółka? Żaba, kółka były dla zmyły"
I tak mój zielony Punciak został ochrzczony. Żaba :D

Speed doesn't kill. Stupidity does, though.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO