You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 25 Kwi 2024, 16:45

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #103540 Wysłany: 16 Mar 2008, 20:33; 
 Temat postu: P2 - 2001, 3d - plan na wiosenne zmiany, moze jakies porady?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 11 Sty 2008,
Posty: 503
Wiem, ze tematow tego typu bylo juz sporo, jednak jak ktos ma chwilke to prosze przeczytac, byc moze jakies porady sie urodza :)

Jestem posiadaczem punta 1.2 16v z 2001 roku. Samochod ma przejechane dopiero 75 tys. Technicznie stan (odpukac) swietny, zero powazniejszych napraw na koncie. Chcialbym w nim pozmieniac kilka rzeczy i interesuja mnie Wasze opinie.

1. Pomalowac lusterka, klamki, plastiki na drzwiach i zderzakach pod kolor nadwozia (pomarańcz). Tu pytanie czy ktos wie moze ile taki zabieg moze mnie kosztowac?

2. Zakup aluminiowych felg. Najbardziej podobaja mi sie 16" chromy niemieckiej zdaje sie firmy keskin. Widzialem takie o rozstawie srub 4x100 i tutaj pytanie czy warto bawic sie w "plywajace" sruby czy moze zamontowac tak jak Pan Bog przykazal rozstaw pasujacy bez kombinacji i np felgi Momo Corse ? Ponadto wszystko jak wiadomo kwestia gustu, ale obawiam sie troche czy chromowane felgi nie beda wygladac "festyniarsko" a chcialbym raczej zmiany przeprowadzic ze smakiem, i nie znalezc pozniej zdjecia swojego samochodu na stronie typu "wiejski tuning" ;) No i kolejna rzecz, czy na 16stkach da sie jezdzic? Czy bedzie trzeba podrozowac z max predkoscia 60 km/h i szeroko otwartymi oczyma ? ;)

3. Nie zamierzam dokupywac innych zderzakow, montowac progow itp, punto pozostanie tylko puntem i nie zamierzam z niego na sile robic odrzutowca, chcialbym zamontowac jedynie lotke na tylnej klapie, taka jaka wystepowala chocby w modelu GO. Orientuje sie ktos moze jak to dokladnie wyglada, ewentualnie jest mi w stanie pokazac taka na allegro chocby?

4. Sprezyny obnizajace o ok 35 mm.. Koszt zapewne 300-350 zl. Uzywa ktos takich? Jak z komfortem jazdy? Duza zmiana? Za to podejrzewam, ze stabilnosc lepsza.. I czy trzeba od razu amortyzatory zmieniac na sportowe? mam teraz takie standardowe firmy Kayaba. Prosze o opinie.

5. Przyciemnienie folia tylnych bocznych szyb, czy ma sens w przypadku, gdy tylko one beda przyciemniane? Prosze o fotki jesli ktos juz tak robil..

6. W przypadku chromowanych kol chcialbym zrobic obrys szyb chromowana listwa tak jak jest np w audicach, kolejna prosba o opinie, uzywal ktos takich listw z allegro lub gieldy? Trzyma sie to wogole i czy da sie to ladnie zamontowac? Bo jesli maja z tym byc w przyszlosci problemy to wole nawet nie probowac :)

7. Zamontowanie srebrnych listw progowych

Środek:
6. W jednym z tematow pisalem jaki zestaw car-audio chce kupic, zmianom podlec moze jedynie radio na takie z bluetoothem i dvd (lepsza jakosc utworow), oraz zdecydowanie lepszy subwoofer niz planowalem (kupilem do domu taki z serii tanszych i uwazam to za stracone pieniadze, takze do auta trzeba bedzie zainwestowac w cos sensownego).

7. Zmiana konsoli srodkowej na taka z punto HGT (kieszen radia na dole) - jednak ze wzgledu na trudnosci w znalezieniu takiego elementu na sprzedaz nie wiem czy mi sie to uda..

8. Pomalowanie dolnych elementow deski rozdzielczej na pomaranczowo (kokpit mam w dwoch kolorach, gora w ciemnoszarym, dol w jasnoszarym, chodzi mi o pomalowanie tego jasno-szarego dolu, chcialbym uzyskac efekt jaki jest np w grande punto) - kolor pomaranczowy zgodny z kolorem karoserii.

9. Chcialbymz amontowac w tylnej kanapie zaglowki z punto 2 fl (krotkie, nie wystajace tak jak standardowe) - ze wzgledu na fakt, ze ciezko mi je dostac nie wiem czy sie uda.

10. Chcialbym tez zmienic fotele przednie na takie z wersji GO lub HGT (troche inny, bardziej sportowy wyglad, lepsze trzymanie i komfort) - jednak tez ciezko mi je znalezc.

11. Jesli wszystkie elementy w srodku wraz z fotelami zostana zmienione plan jest taki aby pojechac do tapicera i obszyc wszystko eko-skora (fotele, zaglowki, tylna kanape, tylna polke, mieszek zmiany biegow).

12. Ostatnia rezcza jaka chcialbym aby ulegla modyfikacjom sa lampy przednie i zalozenie ringow, nie chcialbym zmieniac calych reflektorow, lecz jedynie dodac ringi, moze ktos z poludniowej polski robil juz cos takiego i chcialby pomoc? Bo wydawac 600 zl na jakies niepewne reflektory to wedlug mnie sredni interes a efekt swiecacyh ringow bardzo mi sie podoba :)

Prosze o opinie, moze czegos wedlug Was nie warto robic wogole, moze znacie jakies miejsce gdzie mozna kupic czesci z typu tych, ktore sa mi potrzebne (na internecie ciezko cos znalezc, na gieldzie tez szukalem i raczej lipa).

Dziekuje za wszelkie rady,
pozdrawiam


Góra
 Profil  
 

 
 Post #103564 Wysłany: 16 Mar 2008, 21:56; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 13 Mar 2007,
Posty: 710
Pomógł: 4
Bardzo ambitne plany. Czekamy na relację z ich przebiegu.

_________________
MOJA KROPA :)
http://fiatpunto.com.pl/topic907.html
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #103596 Wysłany: 16 Mar 2008, 22:53; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Dublin
Rejestracja: 15 Maj 2007,
Posty: 176
Ad2. O felgi sie nie boj, ja tez tutaj pytalem, kombinowalem, czytalem, do tego jak zobaczylem punciaka na moich przyszlych felgach to sie przekonalem i kupilem te Keskiny.(do tego zestaw tego co jest potrzebne przy 4x100). Lepiej pokaz co planujesz kupic.

Co do malowania to ktos juz napisalal ostanio ze wlasnie czarne ( klamki listwy) czesto ladnie kontrastuja. Przykladem jest moj punciak choc nie jakis szczegolny, to ladnie zgrany kolorystycznie..

Ogolnie pakujesz sie w niezle koszta, ja czesciej mysle o innym samochodzie niz o pakowaniu w obecny.

_________________
http://fiatpunto.com.pl/topic5638.html 1.2 8v bylo
http://fiatpunto.com.pl/topic15488.html E46 jest
Mechanik Dublin 15- namiary na PM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #103687 Wysłany: 16 Mar 2008, 23:40; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 10 Paź 2007,
Posty: 1541
DaRo ja wole pakowac dalej w kropka. Fajnie to wyglada jak masz łądnie zrobiony samochodzik:)

maxx_krk tak jak DaRo pisał ze klamki i listwy ładnie kontrasuja tutaj co jedynie moge poprawic to ze moze nie tyle co klamki ale listwy owszem. Ja bym pomalował lusterka, klamki oraz zderzak.

ad2 co do felg to 16" pare osob na forum ma, niektore osoby zmieniaja pozniej na 15" i ja na Twoim miejscu bym poszukał 15" bo 16 szybko zniszczysz itp. a i co do chromow to nie wiem jak nowe ale słyszałem cos ze jesli ktos pomaluje chromem to jesli sie zatysuje ok 1cm to pozniej chorm odchodzi płatami...

ad3 niektore lotki wygladaja ładnie, choc niektorych niewarto kupowac. Moj brat Miał (bzzq) i mu sie urwała. ale co i jak to nie wiem :|

ad5 jak wiadomo przednich szyb nie mozna miec przyciemnionych, ale jak narazie ja posiadam przyciemnione i wyglada to bardzo Ładnie. jesli poszuklasz to znajdziesz tutaj osoby ktore maja tylko tył przyciemnione. Jesli masz ciemny kolor kropka to jasne ze nawet by sam tył by pasował a jesli jasno to chyba nie bedzie miało sesu by przyciemniac jakos szyby, chyba ze delikatnie bys to zrobił. W ostatecznosci mozesz przyciemnic szyby taka folia kolorowa nie wiem jak ona prawidłowo sie nazywa. ale jesli by to bardziej pasowało to mogło tez ładniej wygladac. Ale czy to bedzie tez dobrze wygladało....

ad6 ja bym sobie darował te listyw. bo nawet nie masz jakis rzeczy ktore mogłbys tak przyozdobic. ja widziałem kiedys punto mk2 5d czarne i wszystko wokoł drzwi, i innych swiateł wszystkiego czego sie da. i nie podoba mi sie to. ale skoro on to ma to widac ze sie to jakos trzyma.

ad 7 z listwami tez dałbym sobie spokoj.

SRODEK

ad6 audio jest dobrym rozwiazaniem!

ad 7 jeszcze od wejscji sound jest łądna :) ale masz racje jest to trudno dostene. niestety.

ad 8 to moze wygladac bardzo ciekawie. osobiscie nie podoba mi sie ten kolor tapicerki tzn ta ciemna z jasnym. ale malujac to moze wygladac ciekawie

ad 11 obrzycie jest dosyc drogie. z tego co patrzyłem to obszycie skrora punto 2 3d obszycie: foteli, tylniej kanapy oraz boczkow drzwi ok 2,5 tys.

mozesz jeszcze popatrzec sobie na jakis szrotach. badz jesli potrzebował bys wiekszej ilosci czesci mogłbys kupic np HGT anglika czy rozbitego. jesli bys trafił na rozbitego to mogłbys nawet tanio kupic go. i miałbys wiele czesci.

to takie moje skromne zdanie co do tego tematu.

POWODZENIA

_________________
FIAT PUNTO II 1.2 8V
topic6507.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #103956 Wysłany: 17 Mar 2008, 01:45; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 11 Sty 2008,
Posty: 503
Czesc, dzieki za odpowiedzi :)

W kwestii felg wybor padnie najprawdopodobniej na model KESKIN KT 3 JUBILE 7jx15 , 4x100 ET 35 , beda pasowac ? :)

co do tapicerki, eko skora 1500 zl, mix 2000 a skora 2500. Robi to firma znajdujaca sie niedaleko wadowic, wiec moje okolice, ale to na koncu jak juz, zalezne glownie od pieniedzy i od dalszych planow motoryzacyjnych.

Nad zmiana samochodu sie nie zastanawiam, ten ma relatywnie niewielki przebieg, jest pewny, poki co niezawodny, poza tym dokladajac do niego bede mial samochod w pewnym stopniu unikalny , zrobiony wedlug jakiejs tam mojej wizji, jasne, ze moglbym ta kase dolozyc i kupic jakis inny, ale wtedy juz nie stac byloby mnie na przerobki i jezdzil bym nadal standardowa wersja ;) poza tym musze przyznac, ze przyzwyczailem sie do niego i jestem zadowolony :)

Jutro zaczynam poszukiwania czesci w fiacie, mam nadzieje, ze cennik mnie nie powali za bardzo.

GND co do malowania skorzystam z Twojej rady, najwyzej pozniej cos podmaluje jeszcze, jesli padnie na felgi chromy faktycznie to listwy moze przemaluje na srebrno, ale to sie okaze. Co do szyb to chyba faktycznie nie bede kombinowal.

Co do lotki wlasnie taka oryginalna jest calkiem niezla wg mnie, delikatna, nie rzuca sie w oczy za bardzo, gustowna :)

O przebiegu prac bede informowal, jak cos sie ruszy to jakies fotki postaram sie wrzucic, na razie czekam na pieniadze (standardowy opozniacz), tak wiec na pierwszy ogien pojdzie malowanie, felgi i sprezyny.

pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #104066 Wysłany: 17 Mar 2008, 15:34; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 10 Paź 2007,
Posty: 1541
co do felg to nie powiem :| ale prawde mowiac ja wolałbym kupic 4x98. choc jest mniejszy wybor.

kropki w sumie sa dore choc to fiat i od czasu do czasu cos sie zepsuje ale czesci sa w miare tanie i jest duzo zamiennikow :)

w sumie niektorym osoba sie podoba :)

_________________
FIAT PUNTO II 1.2 8V
topic6507.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #104155 Wysłany: 17 Mar 2008, 18:44; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Lubań / Wrocław
Rejestracja: 25 Lis 2007,
Posty: 73
Plany niezłe, ale "troche" będzie to kosztowało... malowania, przeróbki, felgi, dodatki, skóry itp... coś czuje, że to będzie kosztowało jakieś 60% obecnej wartości auta... czy opłaca Ci się to? :)

_________________
Greg
Kropek 1.9D 2000r.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #104405 Wysłany: 18 Mar 2008, 17:50; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Tomaszów Lubelski
Rejestracja: 27 Sty 2008,
Posty: 47
Prawdziwy Puntomaniak nie pyta czy to się będzie opłacało tylko pyta jak to będzie wyglądało :D

_________________
Punto II 1,2 8V 2002 5d Van


Góra
 Profil  
 
 
 Post #104407 Wysłany: 18 Mar 2008, 17:58; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 10 Paź 2007,
Posty: 1541
GregoryPL a widziałes kiedys punto w skorze? itp ? wiec własnie wiec bedzie sie to opłacało bo drzieki temu punto nie bedzie "normalnym autem"

_________________
FIAT PUNTO II 1.2 8V
topic6507.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #104568 Wysłany: 19 Mar 2008, 01:54; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 11 Sty 2008,
Posty: 503
tak tez mysle :) szukam czesci i mam nadzieje, ze od kwietnia ruszam powoli z modyfikowaniem.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #104756 Wysłany: 19 Mar 2008, 16:58; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 10 Paź 2007,
Posty: 1541
powodzenia ! informuj nas!

_________________
FIAT PUNTO II 1.2 8V
topic6507.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #131523 Wysłany: 03 Cze 2008, 00:32; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 11 Sty 2008,
Posty: 503
witam,
obiecalem informowac o zmianach, jak trafiacie na moje tematy tu na forum to mniej wiecej wiecie co i jak, plany byly spore, jak przyszlo do realizacji niestety niewiele z nich patrzac teraz na te liste udalo sie zrealizowac, czesc okazala sie bardziej kosztowna niz planowalem, ale sprawa zamknieta nie jest, powoli bede sobie dzialal i ulepszal ;)

na dzien dzisiejszy zamontowane jest audio i alarm z m.in. bardzo przydatnym wedlug mnie bajerkiem - domykaniem szybek.

kupione sa kola, jednak nie chromy, i jednak nie 15 czy 16 a... 17" ;)

zmienione sa lampy z przodu na takie z ringami.

Jeszcze kilka kosmetycznych zmian i zaloze pewnie temat o moim autku, na razie wklejam 3 fotki ;)

Image

Image

Image

Pozdrawiam


Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #131722 Wysłany: 03 Cze 2008, 19:23; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 23 Mar 2008,
Posty: 90
Felgi zajebiste! :) Jeżeli chodzi o przyciemniony sam tył- zapraszam do mojej galerii. Sądzę, że w przypadku aut 5d przyciemnianie samego tyłu jest paskudne, natomiast w przypadku "sportowych" 3d wygląda całkiem całkiem ;)

Jeżeli możesz i masz czas, wyślij mi na PW model felg, wszelkie potrzebne info na temat ich montażu, potrzebnych dodatków oraz opowiedz o wrażeniach z jazdy ;) Będę wdzięczny, gdyż w najbliższym czasie sam zamierzam zakładać felgi.

Pzd

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #131852 Wysłany: 04 Cze 2008, 09:43; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 11 Sty 2008,
Posty: 503
Galerie przejrzalem, podoba mi sie, niestety z powodu kosztow musze sie z przyciemnianiem wstrzymac ;) Folia przyciemniales? W zakladzie czy samemu?

wiadomosc na pw juz leci do Ciebie.

Pozdr.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO