You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 08 Maj 2024, 03:29

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #122874 Wysłany: 07 Maj 2008, 19:26; 
 Temat postu: Wycofany z ruchu we Francji?
Offline
Forumowicz

Rejestracja: 05 Maj 2008,
Posty: 3
Witam mam na oku punciaka który jest sprowadzony z Francji i w jego dokumentach jest napisane że w Francji został wycofany z ruchu,jaki był powód wycofania z ruchu i dla czego u nas można go ponownie zarejestrować?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #122891 Wysłany: 07 Maj 2008, 20:47; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Mikołaj
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Imielin
Rejestracja: 04 Sty 2007,
Posty: 1476
niestety, wycofanego z ruchu Fiata Punto nie zajestrujesz już w Polsce.

_________________
Moja Vectra.
Image
Pozdrawiam! Do zobaczenia na drogach!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #122931 Wysłany: 07 Maj 2008, 21:43; 
 Temat postu:
Patryk20 napisał(a):
Witam mam na oku punciaka który jest sprowadzony z Francji i w jego dokumentach jest napisane że w Francji został wycofany z ruchu,jaki był powód wycofania z ruchu i dla czego u nas można go ponownie zarejestrować?

Szrot. Daj sobie spokój, chyba że lubisz takie kinderniespodzianki. I chyba Fiat_Cento ma rację :D


Góra
  
 
 
 Post #122986 Wysłany: 07 Maj 2008, 22:42; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Croma
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: SZ //\\ STA
Rejestracja: 15 Sie 2007,
Posty: 4874
Pomógł: 39
to nie tak do konca Grzegorz jak piszesz,moj znajomy jezdzi po samochody do Francji,widziałem fotki astry II,uderzony błotnik przód i reflektor,ubezpieczyciel wypłacił szkode całkowita i samochod został wycofany z ruchu we francji i wyjechać mógł jedynie w kawałkach wiec nie zawsze kompletne szroty wycofują.Zgadzam sie z tym ze juz go nie zarejestrujesz

_________________
Jest sadza - jest zabawa :>


Góra
 Profil  
 
 
 Post #123003 Wysłany: 07 Maj 2008, 22:56; 
 Temat postu:
kox ze mną na temat uzywek nie pogadasz, bo ja mam zryty beret pod tym względem i na używkach się nie znam i nie za bardzo chcę się znać. Więc jeśli coś ma jakąś niejasną przeszłość to choćby ktoś przy mnie przed świętym obrazem przysięgał, że to tylko draśnięcie, w przeszłości lampa błotnik wymienione, na cacy zrobione, to dla mnie to i tak będzie szrot ;)


Góra
  
 
 
 Post #123043 Wysłany: 07 Maj 2008, 23:49; 
 Temat postu: fiat
Offline
Forumowicz

Rejestracja: 05 Maj 2008,
Posty: 3
Ale on już jest zarejstowany w Polsce i naprawdę miał tylko uszkodzony zderzak bo dobry znajomy sprowadził go dla siebie el ma problemy ze sprzedaniem poprzedniego samochodu pyzatym dla niego jest trochę za mały.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #123052 Wysłany: 08 Maj 2008, 00:07; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Jelenia G.
Rejestracja: 08 Mar 2007,
Posty: 3154
we francji jest takie prawo ze samochody często nawet po lekkiej stłuczce są wycofywane z ruchu, potem taki samochód sprowadzasz robisz mu remont potem przegląd w Polsce i dostaje dopuszczenie do ruchu ponownie i smigasz sobie, mój koleżka to już tuzin aut ze szrotów francuskich nazwozil a siano na tym takie porobil :D.
Grzesiu bo masz kase aby pozwolic sobie na nowe autko ale nie każdego stać na to aby kupić sobie chociażby GP w podstawowej wersji, a nie bede ukrywał jak bym miał przykladowo 25 tys zł na samochód i miał wybierać nowa dacia logan czy cos używanego typu passat focus mondeo vectra to chwili bym sie nie zastanawiał i brał bym używkę :).
Takie jak ty masz zdanie co do używanych samochodów to np moi rodzice maja do kredytów, uważają ze każdy powinien kupić samochód taki na który go stać przy czym nie brać żadnych kredytów, bo nie chodzi o to postaw sie a zastaw sie, a wyjeżdżam bryka salon a chodzi o to aby spokojnie spac.
ale rozumiem twoja postawe w stosunku do nowych samochodów bo jednak wole jezdzic nowym GP niz 2-3 letnim paskiem, chociaz pasek 2 klasy wyzej :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #123063 Wysłany: 08 Maj 2008, 00:52; 
 Temat postu:
Każdy samochód sprzedawany za granicę jest wycofywany z ruchu w danym kraju. Np jeśli ktoś kupi auto w Niemczech to przed przekroczeniem granicy musi auto wyrejestrować w niemieckim urzędzie i takie auto już nie ma prawa rejestracji na nowo w Niemczech. We Włoszech tak samo. Być może teraz coś się pozmieniało bo z tego co słyszałem to do rejestracji auta z zagranicy jest wymagany dowód rejestracyjny z kraju, z którego auto kupujemy. Wcześniej podstawą do rejestracji była karta pojazdu, resztę dokumentów załatwiało się już u nas.


Góra
  
 
 
 Post #130313 Wysłany: 29 Maj 2008, 19:56; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Oświęcim
Rejestracja: 04 Paź 2007,
Posty: 34
kox napisał(a):
Zgadzam sie z tym ze juz go nie zarejestrujesz


Nie jestem pewien tego (w końcu każde auto musi mieć przegląd po przywiezieniu) ale nie ważne.

Na zachodzie każdy samochód zgłoszony do ubezpieczyciela musi być podany oględzinom biegłego czy ma być ponownie dopuszczony czy nie. I często są nie dopuszczane te które u nas bez problemu poddane by byly naprawie. Często własnie takie szroty po okazyjnych cenach laduja u nas.

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 77KM Active


Góra
 Profil  
 
 
 Post #130381 Wysłany: 29 Maj 2008, 23:13; 
 Temat postu:
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
Cytuj:
Takie jak ty masz zdanie co do używanych samochodów to np moi rodzice maja do kredytów, uważają ze każdy powinien kupić samochód taki na który go stać przy czym nie brać żadnych kredytów, bo nie chodzi o to postaw sie a zastaw sie, a wyjeżdżam bryka salon a chodzi o to aby spokojnie spac.
ale rozumiem twoja postawe w stosunku do nowych samochodów bo jednak wole jezdzic nowym GP niz 2-3 letnim paskiem, chociaz pasek 2 klasy wyzej Smile

no nie wiem... ja bym wolal jednak kupic jakas uzywke niz nowe GP ... siostra ostatnio kupila sobie Corolle 2003 od znajomego i dala za nia mniej niz nowe podstawowe GP... samochod super utrzymany,nieduzo przejechane,czysciutko wszedzie, do tego jeszcze pare bajerow ma i 2 komplety kol... wiec nawet nie chcial bym widziec GP w takim razie :E

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #130431 Wysłany: 30 Maj 2008, 09:13; 
 Temat postu:
Ale w końcu ktoś musi kupować nowe auta, zeby ktoś potem mógł kupić superokazję zadbaną, nówkę nie śmiganą... :E :E :E


Góra
  
 
 
 Post #133292 Wysłany: 08 Cze 2008, 17:10; 
 Temat postu:
fakt faktem da sie zarejestrować auto z francji wycofane z ruchu, wszystko zalezy od urzedu komunikacji


Góra
  
 
 
 Post #133304 Wysłany: 08 Cze 2008, 17:57; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysiek
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 08 Paź 2006,
Posty: 2789
Pomógł: 3
najpierw trzeba się zapytac bo bez sensu kase władować i potem odejść z kwitkiem :roll:

_________________
byłe mk2 FL : topic38980.html
obecne: w trakcie przygotowania :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO