You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 27 Kwi 2024, 13:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #69999 Wysłany: 06 Gru 2007, 09:26; 
 Temat postu: Świeci kontrolka kierownicy
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 06 Gru 2007,
Posty: 7
Witam wszystkich
Przy kręceniu kierownicą zaczyna świecić kontrolka w kształcie kierownicy (czerwona) po wyjęciu kluczyka i ponownym odpaleniu problem mija lecz po kolejnych skrętach znów powraca. Czy ktoś miał już taki przypadek i co on oznacza?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #70046 Wysłany: 06 Gru 2007, 12:52; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 21 Paź 2007,
Posty: 965
http://fiatpunto.com.pl/topic1114.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #70076 Wysłany: 06 Gru 2007, 13:52; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 06 Gru 2007,
Posty: 7
Dzięki za odpowiedź lecz po przeczytaniu całego tematu dalej nie wiem co i jak. U mnie wspomaganie działa cały czas tylko ta kontrolka świeci. Po wyłączeniu silnika gaśnie i znów po chwili zaczyna świecić :(


Góra
 Profil  
 
 
 Post #140104 Wysłany: 30 Cze 2008, 12:52; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 02 Lis 2007,
Posty: 9
Udało Ci się może rozwiązać problem świecącej kontrolki kierownicy? U mnie taki problem się ostatnio pojawił, mam identyczne objawy jak ty.
Wspomaganie działa bez zarzutu a kontrolka się włącza, jak wyłącze silnik i zapale jeszcze raz to znika ale podczas jazdy znowu się zapala.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #140137 Wysłany: 30 Cze 2008, 14:13; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 06 Gru 2007,
Posty: 7
Znalazłem gościa który zajmuje się tylko wspomaganiem w fiatach. Wymienił czujnik skrętu w kolumnie kierownicy potem reset wspomagania przez komputer i wszystko ok. Z tego co wiem to w serwisie wymieniają całą kolumnę co kosztuje ok 2000 zeta temu gościowi dałem 550 zł za 45 min roboty - musiał całą kierownicę wyciągnąć no i już 2 miesiące jest ok dał na część 6 miesięcy gwarancji. Mnie ta kontrolka świeciła przez 6 miesięcy a potem jak przekroczyłem 100 km/h wyłączało się wspomaganie teraz jest OK.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #140146 Wysłany: 30 Cze 2008, 14:32; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 02 Lis 2007,
Posty: 9
Wielkie dzięki za odpowiedź. W takim układzie dzwonie do swojego mechanika i umawiam się na termin :).


Góra
 Profil  
 
 
 Post #140150 Wysłany: 30 Cze 2008, 14:41; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 06 Gru 2007,
Posty: 7
Witam z tego co wiem to jest niewielu którzy to robią. Cały pic polega na tym że tej części nie kupisz osobno tylko z całą kolumną wspomagania za ok 2000 zł lub z jakieroś rozbitego tylko że to nie będzie nowa no ale zawsze taniej


Góra
 Profil  
 
 
 Post #140157 Wysłany: 30 Cze 2008, 14:57; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 02 Lis 2007,
Posty: 9
Mam dobrego mechanika, który również miał punto, tylko I, może znajdzie jakieś rozwiązanie. Napisałeś tez w poprzednim poście że przy 100km/h wyłączało Ci wspomaganie, u mnie czegoś takiego nie ma. Ciekawostką może być to że w piątek, jadąc z pracy pojawiła mi się ta kontrolka, więc zatrzymałem się, wyłączyłem silnik, otworzyłem maskę i próbowałem się tam czegoś doszukać, nic nie znalazłem. Jak wiadomo w punto maską trzeba mocniej trzasnąć żeby się zamknęła, więc tez tak zrobiłem i kontrolka już się nie pojawiła. W niedziele pojechaliśmy też na obiad i kontrolki nie było. Dopiero dzisiaj się pojawiła jak jechałem rano do pracy :/. Trochę dziwne co nie? Możliwe że tam jest jakiś czujnik na kabelku, który nie styka i wystarczy drobna korekta i będzie ok.
Ale zapodam twoją odpowiedź mechanikowi, zobaczymy co powie.
Na razie ta kontrolka mi nie przeszkadza bo wszystko działa poprawnie ale coś się dzieje bo coraz częściej się pojawia a nie chce tego zlekceważyć bo fajnie się puntokiem śmiga :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #140184 Wysłany: 30 Cze 2008, 16:00; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 06 Gru 2007,
Posty: 7
U mnie taż tak było świeciła gasła i tak w koło trwało to z 6 - 8 miesięcy potem świeciła już ciągle i też nic się nie działo zrobiłem jeszcze z 15 tysięcy więc jeździj i się tym kompletnie nie przejmuj. Powiem tylko tyle że te typy tak mają A twój mechanik ( bez urazy ) niczego nie wykryje więc chyba nie ma sensu do niego jechać ale zrób jak uważasz


Góra
 Profil  
 
 
 Post #140221 Wysłany: 30 Cze 2008, 17:19; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 02 Lis 2007,
Posty: 9
Przyjechałem teraz do domu z pracy i już podczas jazdy nie świeciło :), ciekawa sprawa :), chyba też tak zrobie, nie będe się tym narazie przejmował :), dziękuje wszystkim za porady i opinie


Góra
 Profil  
 
 
 Post #157964 Wysłany: 17 Sie 2008, 23:50; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: katowice (Uthyman)
Rejestracja: 14 Gru 2007,
Posty: 6
Witam

Też mam albo inaczej miałem ten problem. usterki może być kilka jedna z nich to uszkodzony czujnik położenia kierownicy jest on pod kierownica (dużo rozbierania żeby się do niego dostać) kolejna usterka to słabe zero (czyli - w wspomaganiu) następna może być uszkodzona centralka z wspomagania ale przy tym uszkodzeniu nie będzie działać wspomaganie tak samo przy uszkodzeniu silnika z wspomagania a ostatnia najciekawsza usterka to temperatura wiem wiem śmiejecie się teraz ale ja w moim kropku mam tak że jak jest zimno na dworze to mi się zapali wspomaganie tak już zostaje. Nie wiem może komuś pomogłem co może być zepsute i dojedzie do tej usterki

Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO