You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 11:58

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #161679 Wysłany: 27 Sie 2008, 11:18; 
 Temat postu: Kierunkowskaz + przekaźniki
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Katowice / Tychy
Rejestracja: 27 Sie 2008,
Posty: 6
Witam wszystkich i proszę o pomoc.

Mam problem z prawą stroną samochodu, a mianowicie z kierunkowskzami. Po włączeniu kierunkowskaza w prawo następuje mignięcie lub dwa, czasami wogóle. Podczas prawidłowej pracy słyszę "cykanie" identyczne jak w lewą stronę. Natomiast gdy "cykanie" jest 2 razy szybsze i to jest teraz standard w 99% to niestety nie włącza się kierunkowskaz po prawej stronie. Zarówki gdy działa to migają więc to odpada. Byłem u elektryka i powiedział że uszkodzony jest przelącznik zespolony. Koszt 450 zł - podziękowałem. Pojechałem do sklepu i pomyślalem że spytam się ile kosztuje i sam wymienię, ale tam też 450 zł, gość był dociekliwy i zapytał co się dzieje. Opowiedziałem historię, pyta się czy awaryjne dzialają. Tak ale tylko lewa strona, a prawa jest martwa, "cykanie" jest równomierne. Stwierdził, że w takim razie nie ma to nic wspólnego z przełącznikiem zespolonym. Poinformował że to wina przekaźnika kierunkowskazów. Zakupiłem (niebieska kostka - 3 styki), poinformował mnie że jak rozbiorę osłonę kierownicy to mam ją wepnąć zamiast starego. I tu moje pytanie rozebrałem osłonę kierownicy i nie widzę starego przekaźnika. Gdzie znajdę przekaźnik kierunkowskazów? A jeśli nie to to co może to powodować. Punto II 5d 2002 1,2 60KM z poduszką. Dziękuję za pomoc.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #161691 Wysłany: 27 Sie 2008, 11:52; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
chyba chodziło o przerywacz :> Jeśli tak to znajduje się on po lewej stronie kolumny kierownicy (odkręcasz te dwie plastikowe pseudo-śrubki i zdejmujesz pokrywę)
Za kierunkowskazy jest odpowiedzialny jeden z tych dwóch czerwonych (jak dobrze pamiętam to ten po lewej ale sprawdzisz sobie jak podepniesz i zobaczysz co się dzieje, drugi jest od wycieraczek) Aha i wpinaj to na wyłączonym zapłonie.
Powodzenia i oby to było to, bo koszt tej "części" niewielki i wymiana prosta :P

Image

Image

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #161700 Wysłany: 27 Sie 2008, 12:24; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Katowice / Tychy
Rejestracja: 27 Sie 2008,
Posty: 6
Sprwdziłem i niestety to nie jest to, tzn przepiąłem miejscami te czerwone i efekt jest ten sam cały czas prawa strona jest martwa. Ten przekaźnik (przerywacz) który gość w sklepie fiata mi sprzedał jest większy i ma kolor niebieski. Na końcówkach ma oznaczenie 31-, 49aL,49+.
Jakieś sugestie? U mnie jest dodatkowo nad czerwonymi jeszcze jeden czarny przekaźnik ale 4 wtykowy, którego tu nie widzę na zdjęciu. Oznaczenie styków ma inne niż ten ze sklepu. Ale to chyba nie to.

_________________
Punto II, 5d, 2002r. 1,2 8V


Góra
 Profil  
 
 
 Post #161722 Wysłany: 27 Sie 2008, 12:52; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
hmmm czyli musi chodzić o coś innego. Ja mam golasa więc wielu rzeczy tu nie ma np tego elementu nad czerwonymi :P

osobiście u siebie nie widziałem żadnego niebieskiego przekaźnika. W ogóle w necie nigdzie nie mogłem znaleźć jakiegoś opisu tych elementów zarówno w komorze bezpieczników pod machą jak i tych w środku.

Niestety więcej nie pomogę bo nie mam pomysłu o co jeszcze mogło by chodzić. Być moze ktoś miał juz kiedyś taki problem więc jbc to się wypowie zapewne ;)

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #161775 Wysłany: 27 Sie 2008, 14:44; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Katowice / Tychy
Rejestracja: 27 Sie 2008,
Posty: 6
Wyciągałem po kolei każdy przerywacz z skrzynki bezpieczników wewnątrz pojazdu po lewej stronie kierownicy i za każdym razem kierunkowskaz działa w lewo natomiast w prawo nie. Czy aby napewno w takim razie któryś jest odpowiedzialny za kierunkowskaz, skoro działa bez nich dalej. Przykładałem natomiast palec by wyczuć w którym miejscu drga przerywacz i nawet jak były wyciągnięte przerywacze to odniosłem wrażenie że panel bezpieczników lekko pulsuje. Czy po wyjęciu jego znajdują się za nim jeszcze jakieś inne przerywacze (przekaźniki)?

_________________
Punto II, 5d, 2002r. 1,2 8V


Góra
 Profil  
 
 
 Post #161776 Wysłany: 27 Sie 2008, 14:44; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Tomek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Elektryczny
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 11 Cze 2008,
Posty: 181
na 95% to body komputer, który padł, w mojej kropie jest to samo, poprzedni właściciel zrobił obejscie ale nie wiem jak, wymiana body komputera to dość spory wydatek

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #162068 Wysłany: 28 Sie 2008, 09:04; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Katowice / Tychy
Rejestracja: 27 Sie 2008,
Posty: 6
Naprawiłem wkońcu te kierunkowskazy :alien:

Idąc dalej tropem, że przerywniki w skrzynce nie odpowiadają za kierunkowskazy oraz wyczuwając "cykanie" całej skrzynki bezpieczników mimo wyciągniętych wszystkich przerywników postanowiłem rozebrać wszystko, aż do body komputera. Wyjąłem wszystkie bezpieczniki (od razy sprawdzając wszystkie - były ok.), rozpiąłem wszystkie połączenia z przodu, wykręciłem skrzynkę bezpieczników wraz z body komputerem. Odpiąłem połączenia z tyłu body komputera i wyciągłem już na zewnątrz połączoną skrzynkę bezpieczników z body komputerem. Następnie je rozłączyłem. Otworzyłem skrzynkę bezpieczników, a wniej bodajże 5 równoległych gumowych okładzin z zalanymi plaskownikami jako ścieżki, delikatnie tylko na kilka milimetrow każdą odzieliłem od siebie. Podejrzewam, że jedna robi za przerywacz i zwiera się z sąsiednią raz z lewej raz z prawej. Być może jak je odzielilem to może się zrobiła taka przerwa między nimi, że teraz kierunkowskaz działa. Druga możliwość to taka że brud dostal się na któryś styk, bo każdą wiązkę jak rozpinałem to "przedmuchiwałem". Po złożeniu wszystkiego do "kupy" kierunkowskaz działa.

A tak przy okazji widziałem gdzieś na forum, że ktoś szukal do czego są przekaźniki w skrzynce komory silnika oraz w skrzynce wenatrz auta. Sam miałem odpowiedź w swoim aucie.

Przekaźniki w skrzynce komory silnika
Image

Przekaźniki w skrzynce wewnątrz auta
Image

Jak widać nie ma odpowiadającego za kierunkowskazy przekaźnika.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #162195 Wysłany: 28 Sie 2008, 10:50; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
A ja nadal nie mogę połapać które to przekaźniki na tych oznaczeniach z pokrywek :P


BTW u mnie w skrzynkach bezpiecznikow mam zupełnie inny układ (wiecej bezpiecznikow) niz u ciebie... hmmm... jaka masz wersje? bo ja "golasa" jedynie 6 głośników było w standardzie.

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #162287 Wysłany: 28 Sie 2008, 12:02; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: [D]
Rejestracja: 22 Sty 2008,
Posty: 150
Przecież wszystko jest opisane...
Przekaźniki to "T" a bezpieczniki to "F"

Na pokrywce masz symbol i koło miejsca do wsadzenia tez jest.


Jakby co to w skrzynce bezpieczników pod kierownicą
...pierwsza kolumna bezpieczników [te puste miejsce na zdjęciu]
to miejsce na ZAPASOWE BEZPIECZNIKI :D

_________________
Punto II 3D 1,2 8V 2000


Góra
 Profil  
 
 
 Post #162304 Wysłany: 28 Sie 2008, 12:31; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
acha to juz wszytsko jasne. BTW to fiat dawał zapasowe bezpieczniki? bo u mnie to wyglada tak jak na wyzej zamieszczonym przeze mnie zdjeciu: http://fiatpunto.com.pl/largeimg,IMG_48 ... ff9970.jpg Auto mam od nowości :P

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #162308 Wysłany: 28 Sie 2008, 12:42; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: [D]
Rejestracja: 22 Sty 2008,
Posty: 150
Widocznie dawali zapasowe :D
Możesz sie samemu przekonać że jak wyciągniesz któryś z nich to tam nie ma żadnych styków. :mrgreen:

_________________
Punto II 3D 1,2 8V 2000


Góra
 Profil  
 
 
 Post #162309 Wysłany: 28 Sie 2008, 12:44; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
dobrze wiedziec xD A ja ostatnio kupowałem specjalnie zapasowe xD Co się człowiek nie dowie dzieki forum :P 7lat uzytkowania auta i jeszcze się wszystkiego nie odkryło xD

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #847689 Wysłany: 12 Maj 2019, 18:03; 
 Temat postu: Re: Kierunkowskaz + przekaźniki
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Radek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 18 Wrz 2014,
Posty: 11
Dzień dobry. Trochę odgrzeję temat... Czy ktoś może wie który z przekaźników CF2-12v w bodycomputerze odpowiada za kierunkowskazy ? Chodzi mi o to czy ten oznaczony "D" czy ten drugi? Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO