You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 11:57

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #149070 Wysłany: 24 Lip 2008, 15:52; 
 Temat postu: Klimatyzacja i nawiew wariuje ;/
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kępno
Rejestracja: 18 Lip 2008,
Posty: 94
Kilka dni temu kupiłem odgrzybiacz do klimy

http://www.allegro.pl/item403666510_profesionalny_odgrzybiacz_z_atestem_kent_300ml.html

No i zabrałem sie do pracy :D Wyjąłem filtr przeciwpyłkowy, włączyłem dmuchawę na maks, włączyłem obieg wewnętrzny i zacząłem odgrzybiać.Wg instrukcji dołączoną rurkę trzeba wsadzić jak najgłębiej i zacząć psikać. Najpierw od środka w miejsce gdzie zasysane jest powietrze a potem wyłączyć recyrkulację i psikać od zewnątrz auta w miejsce wlotu powietrza. Tak też zacząłem robić. I nagle po kilku sekundach psikania nawiew przestał działać :( Odczekałem jakieś 15 minut i zaczął znowu działać więc myślałem że juz wszystko będzie dobrze. Ale od tego czasu podczas jazdy nawiew zaczyna wariować.. sam włącza się na maksa chociaż jest ustawiony na minimum :? Tak samo dzieje się kiedy włączam klimę. Poruszam regulatorem i znowu jest dobrze ale tylko na jakiś czas. Co mogłem uszkodzić?? Lub co zrobiłem nie tak??

Dodam że posiadam klimę automatyczną dwustrefową więc zarówno klima i zwykły nawiew są regulowane przyciskami a nie pokrętłami

_________________
Fiat Punto II FL, 2003r., 1,4 16V
http://fiatpunto.com.pl/topic9749.html


Góra
 Profil  
 

 
 Post #149319 Wysłany: 25 Lip 2008, 08:06; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 02 Maj 2007,
Posty: 2625
ustaw na ciepłe ogrzewanie na maxa cieple, otworz drzwi lub okna i wyparuje, z tej pianki robi sie pozniej w sumie taka woda, wiem bo sam odgrzybialem takim preparatem, no ale u mnie było ok...

_________________
Mk2 ForEver ? :> <LOL>

Moja obecna "Kropka" :mrgreen: >>

Grande Punto 1.4 8v 77km od poniedziałku do piątku
i mały uzupełniacz Ssangyong Actyon 2.0XDI na weekendowe wypady i inne szaleństwa!

1. Moja była kropka najlepsza zielona kropka.

Autko Nr1. >> Punto 2 1.2 8V 60KM 2001r. + LPG

topic1438.html

Moja była Alfa 156 Sportwagon - Autko Nr 2

Autko Nr2. Czarna jak Hell, Włoszka. >> Alfa 156 SportWagon 1.9 JTD 115KM :)

http://adas.w.tkb.pl/Alfa156/

Dla osób z forum służę darmową diagnostyką Fiat EcuScan - OBD2, oraz diagnostyką każdego innego auta posiadam uniwersalny dobry skaner.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #167102 Wysłany: 26 Wrz 2008, 17:32; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kępno
Rejestracja: 18 Lip 2008,
Posty: 94
Kilka takich tematow juz bylo wczesniej ale ja mam klimatronic, moze u mnie jest inaczej. Poza tym w tych ktore nie moglem znalezc odpowiedzi.

kiedy wydawalo mi sie ze sprawa rozwiazala sie sama... po kilku tygodniach spokoju problem ponownie powrocil;/ Czyli znowu to samo. Wlaczajac dmuchawe na pierwsza kreske wali na maksa i zadna regulacja nie pomaga. Chcialbym sie dzisiaj zabrac do rozebrania silniczka dmuchawy i ogolnie chce popatrzec co tam sie dzieje :)

I tu pewne pytanie:

Bo wiem ze silniczek znajduje sie nad nogami pasazera... pytanie tylko co dokladnie musze odkrecic zeby sie do niego dostac. Konieczne jest wyciaganie schowka?? Czy silniczek jest jeszcze nizej??

Moze ktos mial juz podobny problem w klimatronic wiec prosilbym o pomoc w czym tkwil problem i jak sie do niego dostac

[ Dodano: 26 Wrz 2008 17:32 ]
Sprawa juz rozwiązana na amen

Powiem tyle ze jesli ktos posiada Klimatronic w swoim punciaku i zacznie mu wariowac nawiew to nie ma z czym czekac. Od razu wymontujcie silniczek dmuchawy i dajcie go do sprawdzenia. U mnie zaczal wariowac az po pewnym momencie zamiast wielu biegow dmuchawy mialem tylko jeden;/ Okazalo sie ze silniczek jest dobry tyle ze modul sterujacy sie zepsul. A w klimatronic wszystko sterowane elektryka wiec slono trzeba zaplacic;/ Samego modulu sterujacego nie idzie kupic nigdzie, jest on razem z silniczkiem no i bylem zmuszony do zakupu calego zestawu. Najgorsze jest to ze zamiennikow tez nie ma i ciezko zdobyc ta czesc (przeszukalem caly net i obdzwonilem wiele sklepow, szrotow itd). Kazdy mi mowil ze tylko w serwisie no i w koncu musialem tam pojechac. Silniczek kosztuje 870zl ale dostalem rabat 20% wiec razem z montazem zaplacilem 700zl.

Uwazajcie na to i kontrolujcie, ja 700zl wydalem z wielkim bolem :( ale i tak dobrze ze nie 870.

Temat do zamkniecia :)

_________________
Fiat Punto II FL, 2003r., 1,4 16V
http://fiatpunto.com.pl/topic9749.html


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO