You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 04 Maj 2024, 23:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #179024 Wysłany: 12 Paź 2008, 20:59; 
 Temat postu: Gaśnie przy redukcji biegu
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Wrocław
Rejestracja: 24 Lip 2008,
Posty: 13
Cztery miesiące temu kupiłem punciaka 1.1 na gaz . Jakieś trzy tygodnie temu samochód zaczął dziwnie się zachowywać. Przy redukcji biegu obroty gwałtownie spadały i samochód gasł. Po jakimś czasie mu przeszło. Ale ostatnio gaz wysiadł całkowicie. Pojechałem do gazownika. Stwierdził, że trzeba wymienić reduktor.Wymieniłem. Teraz gaz działa ale znowu gaśnie przy redukcji biegu (koszmar jak dojeżdżam do skrzyżowania).
Dodam że cały czas świeci mi się czerona kontrolka przy tym dziwnym "pudełku" gdzie przłancza się paliwko. Czy ktoś wie co może być nie tak. Nie chce ponownie jechać na warsztat i wydać niepotrzebnie kase.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #179144 Wysłany: 13 Paź 2008, 10:17; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Seroki-Village DownTown
Rejestracja: 20 Sie 2008,
Posty: 495
Pomógł: 19
Jak się świeci czerwona lampka, to znaczy, że jeździsz na benzynie, a nie na gazie :E Z reguły tak jest to oznakowane (aczkolwiek nie można wykluczyć, że masz podłączone inaczej).
Jeśli masz ten kontroler półautomatyczny, to spróbuj przegazować do ok. 4000 obrotów i zobacz, czy się przełączy lampka na żółto-zielone. Niektóre kontrolery natomiast uzależniają przełączenie od temperatury silnika (czy też parownika).
Są też przełączniki ręczne, gdzie jak nie pstrykniesz, to w życiu Ci nie przełączy na gaz ;)
Co do gaśnięcia, to jeśli tak będzie na gazie, to spróbuj ustawić sobie mieszankę gaz-powietrze - może jest zbyt uboga, albo za bogata i silnik nie wyrabia ze spalaniem.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #179148 Wysłany: 13 Paź 2008, 10:39; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Wrocław
Rejestracja: 24 Lip 2008,
Posty: 13
Paliwo przełancza mi się powyżej 2000 obrotów bez problemu.
Po lewej stronie od przełącznika lampka świeci się na czerwono lub zielono w zależności od paliwa (benzyna/gaz). Natomiast mam jeszcze jedna lampkę po prawej stronie od przełącznika, która coraz częściej mi się zaświeca i świeci na czerwono.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #179189 Wysłany: 13 Paź 2008, 13:22; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: GSL
Rejestracja: 28 Sie 2008,
Posty: 7
mi równiez czesto gasnie przy zmianie biegów i nie mam zamontowanego gazu. Moze to byc wina silniczka krokowego, szybko spada z obrotów i gasnie. Zamierzam wymienic silniczek krokowy. Poprzednim wlascicielelm mojego punto byl moj brat i mial taka systuacje ze gasł mu i wymienil wlasnie ta czesc

_________________
cichy


Góra
 Profil  
 
 
 Post #179485 Wysłany: 14 Paź 2008, 09:19; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Seroki-Village DownTown
Rejestracja: 20 Sie 2008,
Posty: 495
Pomógł: 19
pawell napisał(a):
mam jeszcze jedna lampkę po prawej stronie od przełącznika

Skonsultuj się więc z jakimś manualem do Twojego sterownika gazu, co ta lampka oznacza. Wiesz, praktycznie rzecz ujmując, to każdy z nas ma inny sterownik i ciężko cokolwiek podpowiedzieć, jeśli się nie wie, co dany sygnał oznacza.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #180124 Wysłany: 15 Paź 2008, 23:51; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 22 Mar 2008,
Posty: 15
ta drga lampeczka to moze byc poprostu rezerwa gazu i zie zapala


Góra
 Profil  
 
 
 Post #180154 Wysłany: 16 Paź 2008, 08:10; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Wrocław
Rejestracja: 24 Lip 2008,
Posty: 13
Też mi się tak wydawało ale gdy ostatni raz świeciła to miałem ponad pół zbiornika. Chyba że kontrolka jest po prostu rozregulowana.
Tak się zastanawiam czy to gaśnięcie nie jest związane z biegiem jałowym. Co o tym sądzicie?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #180189 Wysłany: 16 Paź 2008, 11:49; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 22 Mar 2008,
Posty: 15
a gdzie masz zamontawana butle ja mam w kole i podobno nie da sie juz tej rezerwy wyragulowac lepiej i zapala mi sie przy ok 65% zbiornika hehe ale mniej wiecej wiem ile przejade pelnym i nie zwracam na to uwagi
jak mozesz to przeslij zdjecie jaki masz ten przelacznik od gazu to powiem cos wiecej


Góra
 Profil  
 
 
 Post #180208 Wysłany: 16 Paź 2008, 13:28; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 17 Sty 2008,
Posty: 361
co do tej czerwonej lapeczki to faktycznie jest rezerwa i mnie się też ona wł przy połowie zbiornika ;) co do gaśnięcia na wolnych to albo wina zbyt małej ilości paliwa :E ale poważnie mówiąc to wymieniłbym na Twoim miejscu filterek gazu i zrobił regulację( w wawie koszt 50 zl u swojego gazownika który montował gaz) i to powinno pomóc...też miałem takie cyrki na gazie i w końcu nie jeżdże na nim bo te samochody nie lubia gazu...albo jest jeszcze jedna możliwość i to ona też może być przyczyną (nawet na 99%) jedż rozumiesz do gazownika i niech go podepnie pod kompa i wyłączy TPS(czy jakoś tak podobnie się to nazywa) mówiąc ściślej ta funkcja jest odpowiedzialna za odcięcie dopływu gazu podczas hamowania silnikiem(???? albo mylę z czym innym) zresztą nieważne ma Ci to odłączyć i powinno pomóc,też miałem to i właśnie sobie przy[pomniałem że wyłączył mi tę funkcje i jak reką odjął,a też miałęm w możliwości wymiane reduktora,ale wybrałem te tańsze wyjście ;) koszt 30 zł...podjedż do gazownika i nawet zapytaj o to co mówię,jeśłi jest dobry i uczciwy to Ci to zrobi a jeśli krętacz to będzie Cie chcial naciągnać na koszta

_________________
Punto 97r 1.2 75 KM SX


Góra
 Profil  
 
 
 Post #180285 Wysłany: 16 Paź 2008, 17:22; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Wrocław
Rejestracja: 24 Lip 2008,
Posty: 13
Wielkie dzieki za rady. w poniedziałek ide do gazownika. Ciekawe co mi powie? Zamieszczam zdjęcie sterownika

[ Dodano: 16 Paź 2008 17:22 ]
Image


zdjecie sterownika :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO