You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 24 Kwi 2024, 00:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #181381 Wysłany: 19 Paź 2008, 19:40; 
 Temat postu: Problem po wymianie kompletnego sprzęgła w kropku mk I
Offline
Forumowicz

Miejscowość: Góraszka
Rejestracja: 19 Paź 2008,
Posty: 3
Witam szanownych forumowiczów-jest to mój pierwszy post na fiacikowym forum.

Mój problem jest następujący. Po wymianie kompletnego sprzęgła (docisk łożysko tarcza - LUK) - całość skręcona - na lewarku zmiany biegów wrzucony luz - auto można przetoczyć - po wrzuceniu jakiegokolwiek biegu i wciśnięciu pedału sprzęgła koła są zablokowane - autko rusza się tylko o jakiś 1 cm i koła się blokują, nie ma znaczenia na jakim biegu zakres ruchu i blokowania jest taki sam - koło zamachowe silnika nawet nie drgnie, mechanizm różnicowy działa dwa koła w górze, bieg wrzucony, kręcąc jednym, drugie kręci sięw przeciwną stronę. Skrzynia nie była skręcona na "chama", ale lekko też nie weszła - w okienku skrzyni widać, że po naciśnięciu pedału sprzęgła docisk na słoneczku cofa się w odpowiednia stronę.

Co mogło pójść nie tak ?
Wszystkie biegi można wybrać na lewarku, więc chyba raczej nie ma tu przypadku "2biegów" ?
Półosie były wyjmowane ze skrzyni-znajomy mówił coś o blokadzie gniad półosi bo zapadka bo coś ?

Wszystkie sugestie i pomysły mile widziane.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #181419 Wysłany: 19 Paź 2008, 21:50; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: śląsk
Rejestracja: 17 Cze 2007,
Posty: 280
Witam trzeba zadać sobie pytanie czy tarcza sprzęgła nie jest założona odwrotnie. Spróbuj poluzować linkę sprzęgła może jest za bardzo naciągnięta i wysprzęgla .


Góra
 Profil  
 
 
 Post #181426 Wysłany: 19 Paź 2008, 22:03; 
 Temat postu:
Offline
Forumowicz

Miejscowość: Góraszka
Rejestracja: 19 Paź 2008,
Posty: 3
Tarcza wchodzi tylko w jeden sposób, jeżeli jest założona źle to wystająca część tarczy haczy o śruby w kole zamachowym, no i tarcza odstaje od docisku w kole zamahowym, zamiast do nie go przylegać.
Co do linki to właśnie jest naciągnięta na maksa, a zachowuje się tak jakby nie wysprzęgał po wciśnięciu pedału (docisk na słoneczku chodzi - widać przez okienko)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #181483 Wysłany: 20 Paź 2008, 00:37; 
 Temat postu:
No ok, to co opisujesz sprawdzasz na aucie podniesionym na lewarku. Jak wygląda sytuacja na zapalonym silniku?


Góra
  
 
 
 Post #181497 Wysłany: 20 Paź 2008, 16:33; 
 Temat postu:
Offline
Forumowicz

Miejscowość: Góraszka
Rejestracja: 19 Paź 2008,
Posty: 3
W takim stanie rzeczy udało mi się go uruchomić tylko raz (na luzie)- kręcił bardzo ciężko i ledwo zapalił - pochodził z 10 sekund i wyłączyłem (pracował inaczej niż zwykle więc wyłączyłem)- później nie chciał przekręcić ani razu (bendix zaskakiwał i nic poza tym), biegu wrzucić nie próbowałem bo wiedziałem, że coś jest nie tak.

Do głowy przychodzi mi tarcza sprzęgła- może nie trafiła w wieloklin ?

[ Dodano: 20 Paź 2008 16:33 ]
Tak jak myślałem wieloklin, trafił jakimś cudem po delikatnym skosie w gniazdo na tarczy sprzęgła i wypchnęło (gniazdo w tarczy - łamiąc ją przy okazji) w stronę silnika. Do wymiany tylko tarcza, która jakimś cudem pękła bezgłośnie przy dokręcaniu skrzyni.

Jedyny pożytek z tego, że jestem już mistrzem w wyjmowaniu skrzyni, zbijaniu półosi itd.... :E

Do zamknięcia- niech ten temat będzie przestrogą dla innych - skrzynia ma wskoczyć na swoje miejsce bez oporów.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO