You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 15:14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #17489 Wysłany: 06 Kwi 2007, 10:52; 
 Temat postu: Rozgrzany nie odpala
Offline
Forumowicz

Miejscowość: krotoszyn
Rejestracja: 02 Mar 2007,
Posty: 2
punto I 97' 1.1 103 000 mam problemy z odpalaniem i dzieje mi się to tylko w jednym przypadku - przejeżdżam kilkanaście kilometrów czyli rozgrzane auto i gaszę je po czym po kilku minutach chcę odpalić i mogę kręcić w nieskończoność i nic . często jest tak na zakupach np. jak w krótkich odstępach czasu odpalam auto . jeśli nie mogę odpalić to wyłanczam stacyjkę czekam ok 5 minut i pali . czasami muszę chociarz wiem że nie powinno się tak robić wdusić trochę gazu jak odpalam . czasami jak kręcę niemiłosiernie nap. na przejeździe kolejowym to po kilkunastu sekundach kręcąc i mając wciśnięty gaz tak z oporami ale powoli tak jakby "niechętnie" ale w końcu wchodzi na obroty. byłem w fiacie i podłonczono mnie do kompa i sonda lambda
wszystko ok pozostałe parametry ok. mam nowe przewody . nowe świece . wyczyściłem silniczek krokowy bo kiedyś gasł zaraz po odpaleniu i silniczek jest ok. robiłem testy zimnego odpaliłem i chodził aż do włączenia wiatraka po czym gasiłem czekałem 3 minuty i pali rewelka . dzieje mni się to przeważnie właśnie razporaz na mieście . dalem do "speca" i skasował 100 zł i dał mi kartkę co to on nie posprawdzał ale wszystko ok twierdził przyczepił się do czyjnika temperatury silnika że ma na początku trochę nietaką rezystancję ale po chwili już wszystko w normie tylko te czujnik nie może być bo jak na postoju robię testy to wszystko ok . zauważyłem ponieważ taknuję zawsze do pełna i ok 600 -650 km i znowu że przy odkręcaniu korka trochę zasysa powietrze nie wyiem czy to przyczyna . ktoś ma jakiś sposób . i jeszcze jedno czasami robię ok 300 km. takie wyjazdy do szkoły jadę dość wcześnie więc mały ruch i srednia prędkość ok 90-100 km/h i jadę sam bez szaleństwa spokojna jazda i spalanie ok 6,5 - 6,8 l/100km trochę za dużo moim zdaniem


Góra
 Profil  
 

 
 Post #18795 Wysłany: 12 Kwi 2007, 22:25; 
 Temat postu: Re: Rozgrzany nie odpala
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 02 Lut 2007,
Posty: 978
Pomógł: 3
lukaszek napisał(a):
punto I 97' 1.1 103 000 mam problemy z odpalaniem i dzieje mi się to tylko w jednym przypadku - przejeżdżam kilkanaście kilometrów czyli rozgrzane auto i gaszę je po czym po kilku minutach chcę odpalić i mogę kręcić w nieskończoność i nic .


Wydaje mi się że ktoś kiedyś mówił mi że jak auto nie chce na ciepło palić to trzeba sprawdzić cewkę. Jaką? Tego to już ja nie wiem bo na mechanice i elektryce to znam się jak na astronomii, ale może ta wskazówka podpowie jakiś trop. :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #18961 Wysłany: 13 Kwi 2007, 19:42; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 24 Lut 2007,
Posty: 297
tak bylo w maluchu ale czy tu......?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #23515 Wysłany: 13 Maj 2007, 10:51; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Wolsztyn
Rejestracja: 10 Maj 2007,
Posty: 33
U mnie było tak że zapalał jak chciał, najczęściej po krotkim postoju.
Jak nie chciał odpalić to sie czekało jeszcze chwile i zapalał bez problemu.
Do mechanikow sie najeżdziłem bo zawsze jak byłem u kogoś to palił bez problemu. Za rada jednego mechaniora zmieniłem jedną cewkę bo miała lekko za mała rezystancje, ale i to nie pomogło
Okazało się że przy czujniku prędkości wału korbowego jest walnięty kabel i czasem działa a czasem nie.
Dla wyjaśnienia ten czujnik znajduje się koło filtra oleju i czujnika cisnienia oleju.

_________________
Punto I S 1.2 60 1995r. lpg


Góra
 Profil  
 
 
 Post #23663 Wysłany: 13 Maj 2007, 20:57; 
 Temat postu: Re: Rozgrzany nie odpala
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2007,
Posty: 119
lukaszek napisał(a):
punto I 97' 1.1 103 000 mam problemy z odpalaniem i dzieje mi się to tylko w jednym przypadku - przejeżdżam kilkanaście kilometrów czyli rozgrzane auto i gaszę je po czym po kilku minutach chcę odpalić i mogę kręcić w nieskończoność i nic .
nie kopiuje całości!!!!



Zbiornik ma odpowietrznik tym sie nie przejmuj.
Miałem seja 900 i miałem ten sam problem jak sie zagrzał to nie chciał palić.!!
Pojechałem do znajomego. Powiedział ze to czujnik (zawór)ciśnienia paliwa we wtrysku, podłączył zegar pokazujący ciśnienie paliwa i kazał włączyć silnik pompa nabiła 3 atmosfery i zawór powinien spuścić ciśnienie do 1 atmosfery a tak sie nie działo i przez to nie pilił jak jest ciepły. a jak już zapalił to polił więcej benzyny. bo wtryskiwacz nie mógł otrzymać tak wysokiego ciśnienia i przepuszczał. kupiłem nową głowiczke wtrysku przełożyłem wtryskiwacz i problem sie skończył

_________________
Fiat Punto II '02 1.2 8V 60KM 5d Active


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO