You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Kwi 2024, 16:35

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #194248 Wysłany: 26 Lis 2008, 18:10; 
 Temat postu: Sprawdzenie auta przed kupnem
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 23 Lis 2008,
Posty: 11
Witam,
mam zamiar w najblizszym czasie kupic Punto z 2000 roku. Powiedzcie mi, gdzie najlepiej autko sprawdzic. Jesli w Aso to ile to kosztuje.
Znalazlem takie, ktore mi odpowiada, ale nie chcialbym kupowac w ciemno. Dzieki za pomoc


Góra
 Profil  
 

 
 Post #194256 Wysłany: 26 Lis 2008, 18:44; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 21 Paź 2007,
Posty: 965
co prawda po kupnie, ale pojechałem do ASO, zapłaciłem 100-200 PLN (nie pamiętam już dokładnie) i nie byłem zadowolony z wizyty! :/

_________________
Tomaszowe, żółte Punto!

Pwr 138,7 KM @ 6319,0 rpm Tq 169,8 Nm @ 4826,0 rpm

Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #194263 Wysłany: 26 Lis 2008, 19:16; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: ON
Wersja: S
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 13 Paź 2007,
Posty: 297
Zwykła stacja diagnostyczna wystarczy. Jak miales juz kiedys samochod to powinieneś wiedzieć co w trawie piszczy.

_________________
Największe dyskusyjne forum dla górników : www.forumgornicze.pl
http://madmobil.pl/nowy-nissan-x-trail-partner-rodzinnych-wyzwan/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #194269 Wysłany: 26 Lis 2008, 19:30; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 02 Mar 2008,
Posty: 461
wnied36 takie sprawdzanie w ASO nie ma sensu, oni sami nie wiedzą na co patrzeć a na co nie. Najlepszy do tego jest jakiś handlarz, który oczywiście nie zna się z osoba sprzedającą.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #195431 Wysłany: 30 Lis 2008, 16:37; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Poland
Rejestracja: 19 Mar 2007,
Posty: 1125
Pomógł: 7
Rzeczywiście w aso-fiacie to są specjaliści, ostatnio jak dałem samochód to kręcili diesla na 5000rpm bo myśleli że benzyna. Samochód najlepiej obejrzeć, przejechać się po wertepach, pojechać na podstawową stacje diagnostyczną niech sprawdzą zawieszenie no ( badanie techniczne nie drogie ok 20zł) i przy zakupie zabrać mechanika / elektryka z komp. diagnostycznym. Sprzedający przecież twierdzi że autko sprawne...

_________________
Dzień bez chmury jest ponury.
Odpalanie na mrozie Punto 1.9D http://www.youtube.com/watch?v=-GX4nKQIMGY

___


Góra
 Profil  
 
 
 Post #195511 Wysłany: 30 Lis 2008, 21:04; 
 Temat postu:
Kolego- zainwestuj w przegląd w ASO Fiata. Gdybyś był z wawy poleciłbym ci ASO na Rydygiera.
Broń boże nie kupuj samochodu bez porządnego sprawdzenia- nie warto oszczędzać. Ja poskąpiłem i możesz przeczytać historię mojego borykania się z autem na mojej stronie (link na dole postu), a mam Punto 2002 roku- I rej w 2003. a starczyło jedynie, żeby podnieśli go i zauważyli nieoryginalne śruby w skrzyni biegów itp... mankamentów było i jest nadal sporo, ale mimo wszystko jeżdżę- stwierdziłem,z e po prostu fiat taki jest- non stop coś i nigdy idealny nie będzie. Fakt faktem, że niepotrzebnie wysiwiałem i schudłem ponad 10 kg podczas odkrywania nowych niespodzianek.


Góra
  
 
 
 Post #195518 Wysłany: 30 Lis 2008, 21:17; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
rafalgroch napisał(a):
z e po prostu fiat taki jest- non stop coś i nigdy idealny nie będzie

Sorry Winnetou, ale ja swoim jeżdżę od lat prawie 8miu i nie dzieje się z nim nic. (odpukać ;) ) To, że trafiłeś na taki czy inny egzemplarz nie oznacza, ze "fiat taki jest". Twoja opinia ma mw. podobną wagę jak te w których posiadacze aut używanych wypowiadają się na temat ich niezawodności etc.

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Ostatnio edytowany przez buladag, 30 Lis 2008, 21:24, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 
 Post #195523 Wysłany: 30 Lis 2008, 21:24; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 02 Maj 2007,
Posty: 2625
Samochód jest taki jak jego właściciel, obecny lub były..

_________________
Mk2 ForEver ? :> <LOL>

Moja obecna "Kropka" :mrgreen: >>

Grande Punto 1.4 8v 77km od poniedziałku do piątku
i mały uzupełniacz Ssangyong Actyon 2.0XDI na weekendowe wypady i inne szaleństwa!

1. Moja była kropka najlepsza zielona kropka.

Autko Nr1. >> Punto 2 1.2 8V 60KM 2001r. + LPG

topic1438.html

Moja była Alfa 156 Sportwagon - Autko Nr 2

Autko Nr2. Czarna jak Hell, Włoszka. >> Alfa 156 SportWagon 1.9 JTD 115KM :)

http://adas.w.tkb.pl/Alfa156/

Dla osób z forum służę darmową diagnostyką Fiat EcuScan - OBD2, oraz diagnostyką każdego innego auta posiadam uniwersalny dobry skaner.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #195524 Wysłany: 30 Lis 2008, 21:26; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Włocławek
Rejestracja: 21 Wrz 2008,
Posty: 739
Pomógł: 53
Witam,
obecnie w aso fiata jest akcja promocyjna dot. zimy. Możesz podjechać. Za darmo sprawdzają 13 punktów samochodu. Akcja jest do 31.01.2009r.

_________________
GP. MY2008


Góra
 Profil  
 
 
 Post #195526 Wysłany: 30 Lis 2008, 21:33; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 02 Maj 2007,
Posty: 2625
Byłem na tej akcji. Mój jest w idealnym Stanie, taki werdykt :E

_________________
Mk2 ForEver ? :> <LOL>

Moja obecna "Kropka" :mrgreen: >>

Grande Punto 1.4 8v 77km od poniedziałku do piątku
i mały uzupełniacz Ssangyong Actyon 2.0XDI na weekendowe wypady i inne szaleństwa!

1. Moja była kropka najlepsza zielona kropka.

Autko Nr1. >> Punto 2 1.2 8V 60KM 2001r. + LPG

topic1438.html

Moja była Alfa 156 Sportwagon - Autko Nr 2

Autko Nr2. Czarna jak Hell, Włoszka. >> Alfa 156 SportWagon 1.9 JTD 115KM :)

http://adas.w.tkb.pl/Alfa156/

Dla osób z forum służę darmową diagnostyką Fiat EcuScan - OBD2, oraz diagnostyką każdego innego auta posiadam uniwersalny dobry skaner.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #195547 Wysłany: 30 Lis 2008, 22:29; 
 Temat postu:
buladag napisał(a):
rafalgroch napisał(a):
z e po prostu fiat taki jest- non stop coś i nigdy idealny nie będzie

Sorry Winnetou, ale ja swoim jeżdżę od lat prawie 8miu i nie dzieje się z nim nic. (odpukać ;) ) To, że trafiłeś na taki czy inny egzemplarz nie oznacza, ze "fiat taki jest". Twoja opinia ma mw. podobną wagę jak te w których posiadacze aut używanych wypowiadają się na temat ich niezawodności etc.


Posłuchaj kolego- moja opinia, to moja opinia, jest taka jaka jest i niestety samochód ma się kręcić i jeździć, a nie stać u mechaników. Co do wagi mojej opinii to ie interesuje mnie Twoje zdanie, zupełnie- chcąc nie chcąc jestem sobie właścicielem ww samochodu i już. Że krótko trudno.

Wcześniej jeździłem 10-cio letnią Cordobą i to ostro, mało tego miała 3ech kierowców i powiem Ci, ze temu puntolotowi brakuje do niej od chu_a.
Prawda jest taka- są to samochody słabe i nie wolno olewać porządnego sprawdzenia tego auta zanim sie je kupi ze względu na jego jakość. - tego tyczuł się mój post. Mozesz sie z tym nie zgadzać, ale to juz Twój problem.


Góra
  
 
 
 Post #195551 Wysłany: 30 Lis 2008, 22:36; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
rafalgroch napisał(a):
nie wolno olewać porządnego sprawdzenia tego auta zanim sie je kupi ze względu na jego jakość


I tu zgadzam się z tobą w 100%, z tym, że tyczy się to nie tylko fiatów i nie tylko fiaty, gdy są "kombinowane" się psują...

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #195619 Wysłany: 01 Gru 2008, 02:43; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.8 16V 130KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: HGT
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 29 Wrz 2008,
Posty: 202
Pomógł: 4
buladag napisał(a):
I tu zgadzam się z tobą w 100%, z tym, że tyczy się to nie tylko fiatów i nie tylko fiaty, gdy są "kombinowane" się psują...


buladag popieram to co napisałeś. Według mnie to każdy kombinowany, naprawiany druciarsko samochód będzie się psuł. Jak coś się dobrze naprawi, to działa dopóki się nie zużyje.
Gdy ktoś olewa i odłada naprawy na później, to w momencie naprawy okazuje się, że trzeba wymienić 3 rzeczy a nie jedną, bo dwie się popsuły od tej pierwszej.

Kupiłem HGT nie dlatego, że na nie chorowałem czy mi się podobało :E , ale dlatego że
stosunek ceny do rocznika, osiągów i wyposażenia
był najlepszy w tym przedziale cenowym, na który się zdecydowałem. Od początku byłem zachwycony (jest to mój pierwszy samochód), jednak po pewnym czasie dopadły mnie wątpliwości czy nie za dużo do niego dokładam. Wymieniłem kilka rzeczy (poduszki pod silnik, łożysko koła przedniego, termostat, itp.) i zrozumiałem, że te podzespoły musiały się zepsuć wcześniej lub później. Jeżdżę dalej z ;D na twarzy.

Od 2 miesięcy już tylko leję paliwo, sprawdzam poziom oleju i jeżdżę i nie zanosi się na żadne niespodzianki. W 8-10 letnim samochodzie zawsze będą rzeczy do wymiany, bo nie jest to samochód nowy i coś się już musiało zużyć/zepsuć.

wnied36 tu masz link do posta, w którym opisałem wymiany z ostatniego roku - http://fiatpunto.com.pl/post181154.html#181154 . Nie sugeruj się tym, że to HGT, takie rzeczy wymienia się w każdym samochodzie ;)

Co do Twojego pytania to trzeba zrobić to samo co przy zakupie dowolnego samochodu (co zostało zaznaczone już przez moich poprzedników w tym temacie), czyli między innymi:
- obejrzeć jak wygląda silnik, czy nie ma żadnych wycieków
- zobaczyć czy wykładzina na podłodze nigdzie nie odchodzi ( jeśli tak to znaczy, że podłoga jest krzywa lub była prostowana)
- wsiąść, pojeździć jak rajdówką (zobaczyć czy w ogóle chce jeździć ;) ) czy nic nie huczy, dudni, zobaczyć jak hamuje (czy nie ma bicia na kołach, czy nie ściąga na boki) i obejrzeć silnik znów, żeby zobaczyć czy gdzieś mu coś nie cieknie
- wziąć auto na przegląd do jakiegoś zakładu - niech obejrzą go od spodu, możliwie wytrzepią na jakichś szarpakach sprawdzająć amortyzatory, sprawdzą prąd ładowania, itp.
- teraz te prozaiczne rzeczy, które często umykają przy zakupie czyli:
1) czy są 2 komplety kluczyków, pilotów, czy jest klucz matka (nie wierz, że ktoś Ci to dośle gdy znajdzie w domu - mnie nie dosłali)
2) czy korek wlewu paliwa zamyka się na klucz
3) czy da się otworzyć bagażnik z klucza (może głupie, ale naprawa to 2h roboty i 50 pln jeśli ktoś to będzie robił za Ciebie a sprawdzenie trwa 5s)

I pewnie jeszcze wiele innych spraw, które Ci przyjdą do głowy.
Pamiętaj, że masz do tego prawo zgodnie z cytatem z jednego kabaretu - "Klient nasz Pannnnnn :) "

Życzę udanych łowów.

_________________
Moja HoGaTa :D
Jeździć trzeba tak, żeby się nie dać trafić ! ;)
Czy masz już darmowe Assistance?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #196469 Wysłany: 04 Gru 2008, 11:59; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 28 Kwi 2008,
Posty: 295
Jak CI ktoś będzie tłumaczył, że nie był "bity" to np. jeśli chodzi o przód łatwo możesz to sprawdzić :) Zdejmij np dekielek od lampy tam będzie wybita data na takim kółeczku ze strzałką i sprawdź czy na drugim dekielku jest ta sama ... :E

W zależności od przebiegu, zobacz na poziom zniszczenia pedału sprzęgła kierownicy foteli itp po tym czasem łatwo poznać czy samochód nie ma aby więcej niż wskazuje licznik 8)

Datami możesz też się posłużyć oglądając szyby jest na nich podany rok sprawdź czy wszędzie jest ten sam jeśli nie gnieć sprzedającego co się działo z autem . :E

Najlepszym rozwiązaniem jest wizyta w ASO , ścieżka zdrowia plus badanie grubości lakieru i kontrolę . Tylko nie w ASO jakimś tam, bo jest znajomy sprzedającego tylko w ASO wskazanym przez Ciebie i to w ostatniej chwili a nie np dzień przed ...

Sam byłem świadkiem rozmowy telefonicznej ".. no cześć podjedzie dzisiaj tam do Ciebie koleś Paskiem B5 weź tam powiedz że jest igiełka żeby śmiało brać potem się z Tobą policzę ... " :E

_________________
Przygarnij KROPKA :P
topic8320.html


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO