You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 01 Maj 2024, 20:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #192730 Wysłany: 22 Lis 2008, 22:22; 
 Temat postu: Gaśnie
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 22 Lis 2008,
Posty: 5
Auto:
Punto 1,2 8V+LPG
Usterka1:
Odpala dobrze po przejechaniu do kilkuset metrów czasem gaśnie i nie można go już ponownie odpalić, bo włącza się immobilaizer (nie gasną kontroli: kluczyk i check). O dziwo po godzinie samochód można normalnie odpalić. Zauważyłem, że zazwyczaj dzieje się tak w dni kiedy pada deszcz (ale może nie ma to znaczenia) i zawsze na zimnym silniku
Usterka2:
Podczas jazdy na dobrze rozgrzanym silniku nagle przestaje działać obrotomierz i wskaźnik temperatury, silnik zaczyna pracować nieregularnie i w końcu gaśnie.

Zarówno w pierwszym jak i drugim przypadku wystarczy zdjąć klemę z akumulatora i samochód odpala za pierwszy razem i żadnych rewelacji do końca jazdy.

Próby diagnozy:
ASO - wymiękło w przedbiegach bezradnie rozkładając ręce (pzdr)
Elektryk - podłączył do kompa i otrzymał błędy:
1. błąd na linii CAN (lub jakoś tak)
2. Cewaka 1
3. Cewka 2
4. Czujnik detonacyjny
po czym stwierdził, że nie wie o co chodzi:)

Prośba
Może ktoś miał już taki problem i potrafi coś poradzić
Dzięki za każdy pomysł, bo jak widać moi fachowcy polegli


Góra
 Profil  
 

 
 Post #192762 Wysłany: 22 Lis 2008, 23:26; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 02 Mar 2008,
Posty: 461
simi74 obawiam się że centralka do naprawy.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #192869 Wysłany: 23 Lis 2008, 11:57; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 22 Lis 2008,
Posty: 5
Jaką centralkę masz na myśli? Bodykomputer?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #192879 Wysłany: 23 Lis 2008, 12:10; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 02 Mar 2008,
Posty: 461
simi74 nie, tą przy przepustnicy, body komp. nie steruje praca silnika.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #192887 Wysłany: 23 Lis 2008, 12:32; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 22 Lis 2008,
Posty: 5
Kurcze, tą to ja wymieniałem 1,5 roku temu w ASO :cry:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #192962 Wysłany: 23 Lis 2008, 14:59; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 02 Mar 2008,
Posty: 461
simi74 niech podmienią i zobaczą czy dalej te same objawy będą.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #196476 Wysłany: 04 Gru 2008, 13:40; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa - Gocław
Rejestracja: 26 Gru 2007,
Posty: 444
maiłem ten sam problem: http://fiatpunto.com.pl/topic7529.html
więc odrazu mogę podać rozwiązanie...chociaz kosztowało mnie 1/2 roku cierpienia, doszukiwania się przyczyny i prawie 4000zł :(
a więc:
1. Przekręcasz kluczyk w stacyjce tak żeby podświetliło zegary, ale nie odpalasz. W tym czasie na krótko zapala się kontrolka z kluczykiem i słychać dochodzące z zegarów cichutkie wycie (muszą być domknięte wszystkie szyby i musi być naprawde cicho na zewnątrz, żeby to usłyszeć) - zapamiętujesz ten dźwięk :wink:
2. Kiedy samochód Ci zgaśnie tak jak opisywałeś, wyciągasz kluczyki i wkładasz ponownie do pozycji podświetlenia zegarów, i jeżeli tego cichutkiego wycia z okolic stacyjki nie ma a przy tym nie gaśnie check-kluczyk i dodatkowo samochód nie reaguje na polecenia odpalenia awaryjnego pedałem gazu to powoli umiera Ci procesor w centralce wtryskowej...
uzasadnienie: normalna procedura odpalenia silnika w MKII idzie po linii "CAN", procedura awaryjnego odpalenia auta idzie TYLKO I WYŁĄCZNIE PO LINII "K" przez procesor centralki wtryskowej. Nie odpala awaryjnie - procesor w centralce nie żyje i auto zachowuje się tak jak centralki wtryskowej wogóle by nie było w aucie (spróbuj wykręcić centralkę i przekręcić kluczyk, albo odpalić awaryjnie - auto będzie się zachowywać dokładnie tak jak opisałeś w "Usterka1". Jeżeli czasami odpala przez przekręcenie kluczyka, to znaczy że procesor czasami się wzbudza i normalnie auto działa. Natomiast czasami tak jak piszesz procesor w centralce "usypia sie" i auto zachowuje się tak jak centralki by w nim nie było.

I teraz mam dla Ciebie dwie wiadomości...dobrą i złą :E

ZŁA to taka, że czeka Cie wymiana najdroższej części to fiata Punto MKII (ASO 1750-2000PLN+100-150 wymontowanie i wmontowanie centralki do auta)
DOBRA to taka, że uczysz się na moich błędach i zaoszczędzisz około 3000zł - byłem w 3 różnych ASO i w każdym rozkładali ręce, w jednym zdjagnozowali BODY komputer+skrzynkę bezpieczników (z robocizną około 1800zł) ale nic to nie pomogło... :cry:

możesz wymontować centralkę wtryskową i wysłać ją kurierem albo pocztą do KO-CARa w Tychach i tam pan Krzysztof weźmie ją w swoje ręce, rozbierze, przeprogramuje, poczyści, i zamontuje do swojego Fiata MK2, jeżeli to nic nie da to można u niego kupić regenerowaną centralkę za 850zł z 1/2roczną gwarancją, albo fabrycznie nową za 1200zł z roczną gwarancją( i tak lepiej niż 1800 w ASO za regenerowaną)
...to tylko tak na pocieszenie, bo przecież wiadomo, że mikroprocesorów się nie naprawia :E :E :E

jakby się okazało, że mam racje to pamiętaj, że lubie Tyskie :wink:

_________________
MKII 1.2 8v SX 2001r + LPG
Image
"Wolę pchać swoje Punto niż jeździć Volkswagenem"


Góra
 Profil  
 
 
 Post #196510 Wysłany: 04 Gru 2008, 19:24; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Hirschberg
Rejestracja: 07 Lut 2008,
Posty: 333
Zgadzam się w 100% z Jadakiem - miałem u siebie dokładnie to samo i w moim przypadku pomogła regeneracja centralki w Ko-Carze - koszt 350zł + koszta przesyłki tam i z powrotem. Na regenerację jest również poł roku gwarancji. Możesz poszukać też na allegro bo był kiedyś gość, który się tym zajmował w okolicach Warszawy i był tańszy (300zł z tego co pamiętam). Natomiast KO-CAR to na pewno dobry wybór bo facet robi w Fiatach i wygląda na to, że zna dobrze temat.

P.s. Ja też lubię Tyskacza :)

_________________
Moje Punto


Góra
 Profil  
 
 
 Post #196527 Wysłany: 04 Gru 2008, 20:20; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa - Gocław
Rejestracja: 26 Gru 2007,
Posty: 444
tak ten gość o którym domurst mówi to chyba ten z pod Piaseczna. Swój warsztat ma w Żabieńcu/Żabińcu k/Piaseczna i jest naprawdę niezły, naprawia większość marek, nie tylko Fiaty. Co do zakłucenia na linii CAN to miałeś może u siebie alarm albo uniwersalny zestaw elektrycznych szyb amatorsko montowany? To co najczęściej zakłuca CANa to niewłaściwe świece. Jedyne i słuszne do MKII to fabryczne Fischery albo NGK BKR5EZ. Inne świece zakłócają CANa

_________________
MKII 1.2 8v SX 2001r + LPG
Image
"Wolę pchać swoje Punto niż jeździć Volkswagenem"


Góra
 Profil  
 
 
 Post #197067 Wysłany: 06 Gru 2008, 23:05; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 22 Lis 2008,
Posty: 5
We wtorek oddałem kropka do jeszcze jednego elektryka (może elektronika). Sprawdzał moje auto przez dwa dni. Stwierdził uszkodzony jakiś interfejs w body komputerze. Po kolejnym dniu odebrałem auto naprawione (mam nadzieję). Czas pokaże.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #197089 Wysłany: 06 Gru 2008, 23:44; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa - Gocław
Rejestracja: 26 Gru 2007,
Posty: 444
simi74 a sprawdzałeś to co powyżej napisałem. Widzę, że zaczynasz dokładnie od początku wałkować to co ja... :? dokładnie tak samo jak Ty zaczynałem od elektryka/elektronika któremu examiner pokazał jakiś błąd w body komputerze. Kupiłem body na allegro, przeprogramowałem, zamontowałem, nic nie pomogło :( oddałem do ASO (AB CAR na Myszynieckiej - totalni amatorzy jak się potem okazało- odradzam AB CAR) coś tam porobili, poczyścili i wzięli za robote+diagnoze 900zł. Dalej to samo...oddałem do reklamacji. Coś tam porobili, popoprawiali i znowu odebrałem. Nic nie pomogło, dalej to samo, więc znowu zareklamowałem. Tym razem doszli do wniosku, że Body jest nie od tego samochodu i że trzeba zamówić nowy, robiony pod nr nadwozia. Zamówiłem u nich (niecały 1tyś + 100 czy 200 robocizna za wmontowanie i wymontowanie). Dalej nie pomogło...oddałem do reklamacji po raz 3 czy 4. Dostałem od nich taką ekspertyzę, że to centralka wtryskowa, i że jest to zbyt droga część, żeby zrobili mi to w ramach gwarancji...
a teraz ucz się i wyciągaj wnioski :E

_________________
MKII 1.2 8v SX 2001r + LPG
Image
"Wolę pchać swoje Punto niż jeździć Volkswagenem"


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO