You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 08 Maj 2024, 12:12

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #197968 Wysłany: 10 Gru 2008, 12:09; 
 Temat postu: magik elektryk, lepiej niż w serwisie ... wanted
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 22 Sie 2008,
Posty: 148
siemanko

W zwiazku z tym że mam problem z elektryką w moim grande, chciałbym się Was drodzy koledzy i koleżanki zapytać czy macie kogoś kto się rzetelnie zająłby moją furką, bo w serwisie (byłem w 3 ASO) nic nie znaleźli, sprawe opisuję poniżej ...
Cytuj:
Może napisze bardziej szczegółowo, i ktoś będzie wiedział coś dokładniej, bo problem wcale nie zniknął no więc ... jakiś czas temu w drodze do domu z pracy zapaliła mi się kontrolka wtrysku (żółty kolor) i wyswietlił się w komputerze komunikat 'skontrolowac silnik' zaniepokojony tym po zatrzymaniu samochodui skontrolowaniu wszysktiego udałem się do ASO, gdzie mieli problemy z podłączeniem mnie do kompa i umowili mnie na za tydzien, dostalem informacje zeby jezdzic ale spokojnie, na drugi dzien wlaczam rano samochod, i kontrolki nie ma, wszystko chodzi elegancko, wracam z pracy i kontroka sie zaswiecila, pod domem zdjałem klemy na kilka chwil, przeczyscilem je, i kontrolki nie ma na drugi dzien znow sie zaswiecila podczas jazdy, wiec znalazlem w WWA ASO gdzie są wolni i mnie podłaczyli do kompa zeby sprawdzic, oczywiscie nic nie wyszlo, ale wgrali mi nowego softa i zresetowali kompa, pojezdzilem 3 dni bez kontrolki i znow sie zaswiecila, podjechalem do ASO, powiedzieli ze moze cos z paliwem (bo samochod chodzi normalnie, płynnie, nie przerywa, wszystko wporzadku) no wiec wyjezdzilem to co mialem do samych oparow i zatankowałem V power diesel na shell'u i co ? nadal sie kontrolka swieci, a samochod działa płynnie, nie rwie, nie szarpie, jezdzi rowno, nawet jak jezdze szybciej, nic sie nie dzieje ani przy 40km/h ani przy 180km/h, paliwa tez zuzywa tyle samo, olej wporzadku, nie wiem co to moze byc, naprawda prosze o pomoc, moze cos z wydechem (nieszczelnosc) moze z filtrem paliwa ?


Bardzo prosze o wszelkie namiary, adresy, telefony do ludzi którzy wyjątkowo znaja sie na rzeczy. W ASO zaproponowano mi wymianę po kolei podzespołów które mogą wpływać bezpośrednio na ten błąd, ale grzecznie podziękowałem, bo Mistrz zmiany zasugerował mi że muszę mieć platynową kartę kredytową ... (chwała że sam mi to odradził)... dostałem róneiż informację że bląd ten nie przeszkadza w jezdzie i w sprawowaniu się pojazdu, tylko poprostu kuje w oko ...

_________________
Grande Punto Sport 1.9 MultiJet, 130KM (2006) :>
Image


Góra
 Profil  
 

 
 Post #197969 Wysłany: 10 Gru 2008, 12:22; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Jarocin
Rejestracja: 06 Lis 2008,
Posty: 586
Pomógł: 1
Nie wiesz ,że wszystkie "warszawiaki" jeżdżą tutaj i piszą że to najlepsze ASO na świecie ??? Radzymin Górka Auto http://gorka-auto.pl

_________________
Grande Punto Energy 1.4 77KM listopad 2006


Góra
 Profil  
 
 
 Post #197970 Wysłany: 10 Gru 2008, 12:47; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Arek
Samochód: Bravo
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: BB
Rejestracja: 24 Kwi 2008,
Posty: 917
herman9 ja miałem identycznie w PII tyle że benzyna, zapalała się kontrolka pomarańczowa sygnalizująca awarie silnika ,ale w sumie tak naprawde nic się nie działo ,kilkanaście podpinałem samochód pod kompa i wykazywało że błąd nie znany ,ale po skasowaniu kompa kontrolka gasła ,potem okazało się że to sonda lambda robiła mnie w konia ,zrobiła się jakby za bardzo czuła i zaświecała się prawdopodobnie bez przyczyny tylko mnie stresując :E ,więc może to być sonda ale nie koniecznie ponieważ ja sprzedałem PII i nie zdążyłem wymienić jej więc nie mam pewności w 100% :E

_________________
Bravo 1,9 120 HP Dynamic B&M + Dodatki
Blue Notturno Mica
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #197979 Wysłany: 10 Gru 2008, 14:11; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: ON
Wersja: S
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 13 Paź 2007,
Posty: 297
To może być bardzo a bardzo trudne do wykrycia bo to może być jakaś pierdołka . Może styku coś nie ma i tez tak może się dziać . Zaśniedziałe kable. Ja bym sobie tym głowy nie zawracał. Chyba że zacznie się dziać coś niepokojącego no to wtedy trzeba przystąpić do naprawienia tego.

_________________
Największe dyskusyjne forum dla górników : www.forumgornicze.pl
http://madmobil.pl/nowy-nissan-x-trail-partner-rodzinnych-wyzwan/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #198012 Wysłany: 10 Gru 2008, 16:10; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 22 Sie 2008,
Posty: 148
no sprawdzili mi wszystko w ASO, każde połączenie, wszystkie styki, instalacje i nic, sonda też elegancko, wyskakuje mi błąd cruise control (tempomat) którego kurde nie mam w moim samochodzie :) to mnie smieszy wszystko już, może w styczniu podjade do tego radzymina, dzięki serdeczne

_________________
Grande Punto Sport 1.9 MultiJet, 130KM (2006) :>
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #198046 Wysłany: 10 Gru 2008, 18:00; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: braniewo
Rejestracja: 16 Cze 2008,
Posty: 108
Mi też się zdaje, że to może być elektryka jakaś śniedz na kablach albo zwarcie. Albo kable od czujnika sondy. I może tego nawet nie wykryć komputer, chyba, że będzie podłączony w czasie kiedy te zwarcie nastąpi.
Proponuje Ci udać się do zaufanego elektryka i niech sprawdzi auto o różnych porach dnia i temperaturach na zewnątrz.Nawet po nocy jak będzie zimne itp. Życzę powodzenia, daj znać co to takiego było jak już będziesz znał przyczynę.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #198200 Wysłany: 11 Gru 2008, 02:19; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1364
pawelk ale właśnie herman9 poszukuje zaufanego elektryka :-)

_________________
Citroen C4 1.6 HDI 112 KM ......całe 55.000 km
Czuje się jak Chuck Norris ......nic się mi nie psuje :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #198225 Wysłany: 11 Gru 2008, 09:33; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 22 Sie 2008,
Posty: 148
Yoka napisał(a):
pawelk ale właśnie herman9 poszukuje zaufanego elektryka :-)


no właśnie, kogoś rozgarnietego w temacie fiata, albo ogólnie elektryki samochodowej ... jakiegoś skubańca dobrego :E

_________________
Grande Punto Sport 1.9 MultiJet, 130KM (2006) :>
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #198237 Wysłany: 11 Gru 2008, 12:21; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 05 Lis 2008,
Posty: 594
Spróbuj podłączyć innego kompa i zobacz jak będzie się sprawować. Usterka w kompie przy odczycie na egzaminerze może wskazać wiele pierdół, a w rzeczywistości może to być właśnie walnięty komp z błędem nie do wykasowania. Pamiętam sytuację z Seicento. Zaświecona marchewa gasła przy minimalnym otwarciu przepustnicy, przy większych obrotach zaświecała się. Diagnoza w ASO- wymiana układu wtryskowego, koszt 2000PLN + egzaminer 120PLN a i tak problem by nie zniknął. Wymiana kompa na jakiś tam używany za 200PLN i problem zniknął...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #198263 Wysłany: 11 Gru 2008, 15:19; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 22 Sie 2008,
Posty: 148
nooo ale kupic kompa do GPS to chyba nie tak łatwo, jeszcze za relatywnie niewielkie pieniądze ...

_________________
Grande Punto Sport 1.9 MultiJet, 130KM (2006) :>
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #198371 Wysłany: 11 Gru 2008, 22:31; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 05 Lis 2008,
Posty: 594
herman9 napisał(a):
nooo ale kupic kompa do GPS to chyba nie tak łatwo, jeszcze za relatywnie niewielkie pieniądze ...


może i tak, ale warto pożyczyć i sprawdzić..ja dziękuję Bogu, że tak zrobiłem bo do dziś pewnie ASO szukałoby usterki :E


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO