You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 18:35

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #200050 Wysłany: 17 Gru 2008, 15:29; 
 Temat postu: płyn do spryskiwacza w bagażniku
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Imię: Marek
Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 13 Cze 2007,
Posty: 1614
Pomógł: 9
I stało się. Miałem powódź w bagażniku. Wczoraj pękł przewód do spryskiwacza tył, w części znajdującej się w przelotce. Dziś byłem w ASO, naprawa w ramach gwarancji. Niestety jełop, który zajmował się tematem za bardzo się nie przyłożył. Szukając przecieku połamał plastikową osłonę na progu. Zamiast ją odkręcić i wyciągnąć jak należy, to pociągnął, połamał, poszły też zatrzaski. Zawsze jestem przy autku, więc wszystko sprawdzałem. Przy składaniu nie zakładał żadnych spinek :evil: Dopiero, gdy zwracałem na to uwagę :evil: Na koniec poszedłem poskarżyć się na robotę do mistrza. Osłona będzie wymieniona na koszt tego patałacha. Na szczęście przewód złożył jak należy.

_________________
FIAT 500X Lounge 2016 brązowy magnetico, 1.4 MultiAir II Turbo 140KM
FIAT Grande Punto Emotion 2007 czarny crossover, 1.4 8V 77KM - był od 29.05.2007 do 03.03.2024
FIAT UNO 1993 45 MKII czerwona strzała - był
Peugeot 206 Pop Art 2005 1.4 8V 75KM - żonkowóz - był


Góra
 Profil  
 

 
 Post #200052 Wysłany: 17 Gru 2008, 15:43; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Bydgoszcz
Rejestracja: 11 Wrz 2007,
Posty: 508
Ja tez zawsze mialem taka zasade zeby patrzec na rece czlowiekowi naprawiajacemu moje auto. Niestety czesto nie przykladaja sie za bardzo do napraw. Technologia pod nazwa "nic na sile, wszystko mlotkiem" niestety jest czesto stosowana w ASO. W koncu wlasciciel "czepia sie" ze kilka zatrzaskow jest polamachyn heh...
Swoja droga ciekawa historia z tym przewodem. Wiesz moze co bylo przyczyna pekniecia tego przewodu od spryskiwaczy?

_________________
GP 5d 2007 czarny crossover
In theory there is no difference between theory and practice. But in practice there is. - Jan L. A. van de Snepscheut


Góra
 Profil  
 
 
 Post #200075 Wysłany: 17 Gru 2008, 18:31; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: ŁóDź
Rejestracja: 27 Mar 2008,
Posty: 174
Hej
Jestem pod wrazeniem ,bo w Łodzi w żadnym ASO nie wolno wchodzić na warsztat i patrzeć na rece mechanikowi.Tłumaczą to przepisami BHP
Pozdrawiam

_________________
Grande Punto 1.4 77KM 2006r.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #200079 Wysłany: 17 Gru 2008, 19:07; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 25 Gru 2007,
Posty: 47
[quote="kubeusz77"]Hej
Jestem pod wrazeniem ,bo w Łodzi w żadnym ASO nie wolno wchodzić na warsztat i patrzeć na rece mechanikowi.Tłumaczą to przepisami BHP
Pozdrawiam[/quote

Ja w Maredi zawsze jestem przy samochodzie i nikt mni nie wyganiał,inna sprawa że to kiepski serwis ale niestety mamy tylko 2 do wyboru.

_________________
grande punto 1,4 dynamic


Góra
 Profil  
 
 
 Post #200167 Wysłany: 17 Gru 2008, 23:14; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Inny
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 08 Mar 2008,
Posty: 1501
Pomógł: 31
kubeusz77 napisał(a):
w Łodzi w żadnym ASO nie wolno wchodzić na warsztat i patrzeć na rece mechanikowi.Tłumaczą to przepisami BHP

z jednej strony maja racje. jak pracowalem w Bilexie to sciagalem z kolega jednemu panu bagaznik dachowy oczywiscie przy calej operacji pan ciagle sie krecil przy samochodzie i sledzil masz kazdy ruch. zeby dostac sie do srub go mocujacych trzeba bylo odkrecic plastikowa klapke ktora je maskowala a ze bagaznik byl stary to nie dalo sie odkrecic tej klapki wiec wlasciciel powiedzial zebysmy wylamali te zaslepki bo on i tak nie bedzie go ponownie montowal, wiec zgodnie z zyczeniem zabralismy sie za wylamywanie i pech chcial ze mojemu koledze ta klapka wystrzelila i palnela goscia w glowe :!: efekt tego byl taki ze rozcielo mu skore na czole i zalal sie krwia.... m. in. dlatego ASO nie chce wpuszczac ludzi na serwis

_________________
punto I sx 1.1 55KM '97 - było
Seat Ibiza 1.4 16V 101KM 2003r. - jest
Image
Image Piszę poprawnie po polsku
.

Góra
 Profil  
 
 
 Post #200183 Wysłany: 18 Gru 2008, 00:30; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Rybnik
Rejestracja: 10 Sty 2008,
Posty: 637
Łodziak napisał(a):
z jednej strony maja racje. jak pracowalem w Bilexie to sciagalem z kolega jednemu panu bagaznik dachowy oczywiscie przy calej operacji pan ciagle sie krecil przy samochodzie i sledzil masz kazdy ruch. zeby dostac sie do srub go mocujacych trzeba bylo odkrecic plastikowa klapke ktora je maskowala a ze bagaznik byl stary to nie dalo sie odkrecic tej klapki wiec wlasciciel powiedzial zebysmy wylamali te zaslepki bo on i tak nie bedzie go ponownie montowal, wiec zgodnie z zyczeniem zabralismy sie za wylamywanie i pech chcial ze mojemu koledze ta klapka wystrzelila i palnela goscia w glowe Exclamation efekt tego byl taki ze rozcielo mu skore na czole i zalal sie krwia.... m. in. dlatego ASO nie chce wpuszczac ludzi na serwis


opowieśc jak z kryminału no ale nigdy niczego nie da się przewidziec. Ja jak bywam w ASO to zawsze idę zobaczyc co robią z autem bo niektórzy mechanicy wyglądają na takich jakby 1 raz auto widzieli :shock: fakt, że mam znajomości w ASO i już nawet się nie muszę pytac czy mogę wejśc na warsztat czy nie bo to oczywiste, że zawsze wchodzę :)

_________________
Stilo 1.9 JTD 80KM 2004

Grande Punto 2009 1.4 77KM Dynamic


Góra
 Profil  
 
 
 Post #200275 Wysłany: 18 Gru 2008, 16:43; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: ŁóDź
Rejestracja: 27 Mar 2008,
Posty: 174
Hej.
A czemu Maredi takie kiepskie? Staram się z zasady omijać ASO. Ale tam jest chociaż cisza i porządek. A w Bileksie jeden totalny kołchoz.Człek człeka pogania. Trudno tam o dobre podejscie do naprawianego auta. Jest to dla mnie wielka fabryka.Z ASO w Łodzi polecam "Borsiak" w Konstantynowie. Wada jest taka ze kłopot z powrotem do domu jezeli auto ma zostac na dłużej. Bilex mi podpadł jak w Punto 2 świecila sie non stop lampka imobilajzera. Nikt nie potrafił poowiedzieć co to jest. Auto odpalało , chodzilo jak złoto. Podpieli pod kompa i po 2 godz. rozłożyli ręce przeprosili i nie wzieli kasy +++++ Jak sie okazało potem u Pana Miecia .Akumulator był słaby i trzeba było go wymienić. Po wymianie lampka zgasła. I nie zapaliła sie aż do sprzedazy kropki.

_________________
Grande Punto 1.4 77KM 2006r.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #201940 Wysłany: 25 Gru 2008, 14:32; 
 Temat postu:
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Imię: Marek
Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 13 Cze 2007,
Posty: 1614
Pomógł: 9
Plastik wymieniony. Wymieniał ten sam, który połamał :D Chyba dostał to zadanie za karę. Był bardzo dziwnie spokojny, i nie rzucał się, gdy zwracałem mu uwagę, że zanim włoży listwę progową do samochodu, to najpierw trzeba jednak wywiercić w niej otworki do szpilek w tylnej części (pod kanapą), bo sam z siebie zrobiłby w autku, gdyby zobaczył, że bez otworków nie da się zamontować :E

_________________
FIAT 500X Lounge 2016 brązowy magnetico, 1.4 MultiAir II Turbo 140KM
FIAT Grande Punto Emotion 2007 czarny crossover, 1.4 8V 77KM - był od 29.05.2007 do 03.03.2024
FIAT UNO 1993 45 MKII czerwona strzała - był
Peugeot 206 Pop Art 2005 1.4 8V 75KM - żonkowóz - był


Góra
 Profil  
 
 
 Post #201985 Wysłany: 25 Gru 2008, 18:30; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Imię: Jerzy
Samochód: Bravo
Silnik: 1.4 16V 155KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Hajnówka
Rejestracja: 27 Mar 2008,
Posty: 2216
Pomógł: 5
krowka-czasami trzeba podpowiadać zbyt "mądrym" inaczej...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #202426 Wysłany: 27 Gru 2008, 18:33; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 25 Gru 2007,
Posty: 47
kubeusz77 napisał(a):
Hej.
A czemu Maredi takie kiepskie? Staram się z zasady omijać ASO. Ale tam jest chociaż cisza i porządek. ciach


Maredi dlatego kiepskie bo 4 raz jade z klekoczacymi drzwiami i zacinającym sie zamkiem drzwi tylnych, a oni nie potrafia naprawić, co z tego że porządek może byc bałagan, ale liczy sie solidna naprawa.

_________________
grande punto 1,4 dynamic


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO