You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 25 Kwi 2024, 09:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #210634 Wysłany: 21 Sty 2009, 10:07; 
 Temat postu: Grande Punto z silnikiem 1.4 16V 95KM
Offline
Forumowicz

Imię: Artek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 20 Sty 2009,
Posty: 3
Witam serdecznie.
Na początku chciałbym się przywitać :)
Mam na imię Artek i od nowości użytkuję Punto II (2002) z silnkiem 1.2 16V w wersji Dynamic. Nie dam złego słowa powiedzieć na Punię, po prostu super niezawodna bryka, może nie przejechała za dużo przez ten okres (50.000 stuknęło parę dni temu) ale nigdy nie zawiodła.
Mam pytanko o Grande z silnikiem 1.4 16V 95 KM, może ktoś z Was użytkuje taką bryczkę i mógłby się podzielić wrazeniami na temat tego modelu (jak się tym jeździ, jakie wrażenia, jakie przyspieszenie, ogólne spostrzeżenia, czy nie sprawia jakiś kłopotów. może ktos ma porównanie do "mojego" punciaka) ?
Dziękuje bardzo i pozdrawiam

_________________
Złota Strzała
Fiat Punto II 1.2 16V Dynamic 5D


Góra
 Profil  
 

 
 Post #210637 Wysłany: 21 Sty 2009, 10:17; 
 Temat postu:
Ja mam akurat 1,4 8v ale uważam że właśnie dużo lepszym rozwiązaniem jest 1,4 16v - spalanie podobne a dynamika duuużo większa w 16-zaworówce. Popytaj userów bbanditoss, zoon czy KubaDST oni mają 1,4 16v i z tego co wiem to są zadowoleni.


Góra
  
 
 
 Post #210641 Wysłany: 21 Sty 2009, 10:45; 
 Temat postu:
Offline
Nigdzie nie jadę
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 08 Lip 2007,
Posty: 11758
Pomógł: 13
saj ja jestem zadowolony, ale jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia i pewnie chciało by się coś więcej :) ale myślę, że auto z tym silnikiem do sprawnego przemieszczania się po naszych polskich drogach wystarcza ;) o spalaniu jest wątek - tam sobie możesz poczytać w jakich warunkach, na jakich kołach itd. wygląda spalanie. Myślę, że po przesiadce z tego silnika co masz to minimum 1,4 16V bo Grande jest jednak cięższe ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #210659 Wysłany: 21 Sty 2009, 11:57; 
 Temat postu:
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 10 Maj 2007,
Posty: 1583
Pomógł: 2
Ja eksploatuję równolegle Grande 1.4 16V Dynamic i Punto II FL 1.2 16V Dynamic.

Silniki:
Osiągi moim zdaniem generalnie takie same. Większą moc w Grande bierze masa i szersze opony.
Są jednak pewne różnice w charakterystyce. 1.2 16V ma nieco lepszy dół poniżej 2500 obr/min co się czuje zwłaszcza na wyższych biegach. Grandziak nadrabia wyżej. Pomimo jednak dłuższej piątki brakuje mi w Punto II bardzo szóstego biegu jak w Grande. Obroty niepotrzebnie wysokie przy dużych prędkościach.
Grande jest znacznie cichszy.
Grande pali wg komputera ok. litr więcej. Ja nie bawię się w ekocośtam.
Pedał gazu w Grande reaguje znacznie precyzyjniej co się czuje zwłaszcza przy ruszaniu (trudno mi się czasem przestawić tak z marszu na Punto II).
Biegu w Grande chodzą nieco lepiej.

Te wszystkie niuanse i tak giną przy znacznie większym komforcie w Grande, lepszym prowadzeniu, układzie kierowniczym, ogólnej egonomii itd.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #210864 Wysłany: 21 Sty 2009, 23:02; 
 Temat postu:
Offline
Forumowicz

Imię: Artek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 20 Sty 2009,
Posty: 3
Dzięki wielkie za podjęcie tematu, może ktoś jeszcze coś dorzuci ?
Pozdrowionka

_________________
Złota Strzała
Fiat Punto II 1.2 16V Dynamic 5D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #210889 Wysłany: 21 Sty 2009, 23:52; 
 Temat postu: Re: Grande Punto z silnikiem 1.4 16V 95KM
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 30 Lis 2008,
Posty: 22
ja mam od lipca auto z tym silnikiem. Na razie coś się tylko pokiełbasiło z tylnymi hamulcami i po rozgrzaniu zaczynały trzeć, ale z tym ASO sobie w oka mgnieniu poradziło. Poza tym, żadnych rewelacji awaryjnych nie odnotowałem, zapalał nawet przy mrozach (pomimo akumulatora MM), błędów żadnych nie pokazuje (aż dziw). Jeśli chodzi o jazdę, to jest to taki akuratny silnik do tego auta. GP jest dość ciężkie, więc szału niema, niemniej wg testów osiągi są lepsze od 1.2 16V z PII, ale gorsze od 1.2 16V z Punto. Spalanie utrzymuje się na rozsądnym poziomie, być może z powodu techniki pda itp., ale... no właśnie jak wykorzystujesz pełen zakres obrotów (tj. do 6000obr/min) pryska czar małego spalania. Samo auto jest w miarę obszerne jak na klasę (pewnie jeden z czołowych wyników). Zawieszenie jest raczej twarde i po wjechaniu na nierówną drogę wrażenia są nieprzyjemne, coś jakby amortyzatory nie do końca sobie radziły. Do tego jest nieprzyjemnie głośne, ale to zdanie nie wszyscy podzielają. Jakby coś więcej to chętnie odpowiem :-)

_________________
Fiat 199 1.4 16V


Góra
 Profil  
 
 
 Post #214819 Wysłany: 02 Lut 2009, 11:25; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Koszalin
Rejestracja: 02 Wrz 2007,
Posty: 52
Mam też ten silniczek, w półtora roku zrobione 60000 km i autko sprawne ;-)

Dynamika większa niż 8V, o czym przekonał się raz kolega DENIShyc (http://fiatpunto.com.pl/topic9983.html) ;-)

Na trasie z tym silnikiem też da się "poszaleć", ale z umiarem. Jak auto załadowane (4 osoby) to już niebardzo...

_________________
Grande Punto 2007 1,4 16V Emotion


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO