You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 16 Kwi 2024, 10:20

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #218794 Wysłany: 13 Lut 2009, 22:56; 
 Temat postu: Co stuka w okolicy lewarka zmiany biegow i recznego?
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 15 Sty 2008,
Posty: 29
Witam, stary problem z zaplonem jeszcze nie rozwiazany a tu kolejna rzecz :/
Podczas jazdy po lekkich nierownosciach co jakis czas slyszę dziwne stukanie, jakby ktos mlotkiem w cos pukal. Tak jakby sie tam cos poruszalo. Dobiega z okolicy lewarka zmiany biegow, czasami mam wrazenie, ze raczej bardziej z lewej strony a czasem, ze centralnie posrodku pod podłogą auta.

Auto tydzien temu mialo wymieniane klocki hamulcowe i takie jakies gumki na stabilizatorach.
Moze byc, ze cos mechanik nie dokrecil? Moge cos sam sprawdzic podnoszac na podnosniku i ewentualnie wczolgując sie pod auto?
Nie urwie mi sie cos podczas jazdy??

Inna sprawa, to ze od momentu kiedy wymienialem amortyzatory z przodu (juz prawie rok czasu) to jak maksymalnie skrecam kola i potem odbijam to mi takie dzwieki dochodza jakby... no jakby cos sie obracalo i obcieralo o cos. Nie wiem jak to nazwac. Moze to byc cos zwiazanego z lozyskiem amortyzatora, tym u góry przy mocowaniu?
Mozna z tym jezdzic do nastepnej wymiany amorków?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #218800 Wysłany: 13 Lut 2009, 23:03; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Siennica
Rejestracja: 06 Lut 2009,
Posty: 446
co do stukania to podejrzewam ze hak od tłumika uderza w tunel ja tak miałem,a druge to łożysko amorka Ci padło polecam wymienić

_________________
Mk2 HGT oraz Panda Actual
topic15298.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #218805 Wysłany: 13 Lut 2009, 23:10; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 15 Sty 2008,
Posty: 29
Hehe, bardzo muzykalne jest to Puntko... Juz nawet nie wspomnę o trzeszczącym tylnym zawieszeniu ale tylko wtedy, gdy ktos cięższy siądzie z tyłu ;p
Mozna jakos ten hak wymacać? On sie jakos poluzowal? Bo wczesniej tak nie biło... Jutro jak bedzie jasno to chyba zrobie cyrk dla sąsiadow i zaczne sie wczolgiwac pod samochod :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #218813 Wysłany: 13 Lut 2009, 23:29; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
włażenie pod auto przy podnoszeniu go lewarkiem to niezbyt mądra sprawa, no chyba ze coś podłożysz, powiedzmy minimum zapasowe koło, zeby w razie gdyby auto spadło cie nie zgniotło :P


Co do tłumika to może też on walić w tylnią belke gdy element gietki się naderwie lub gumki ponadrywają.

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #218817 Wysłany: 13 Lut 2009, 23:35; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 15 Sty 2008,
Posty: 29
Mam zamiar cos podstawic, tez lewarkowi nie ufam :)
Czyli zbadam ogolnie caly przebieg ukladu wydechowego.
To mam na jutro robote: wymiana swiec, kabli i poszukiwanie stukajacego elementu :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #218869 Wysłany: 14 Lut 2009, 09:42; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 02 Maj 2007,
Posty: 2625
Tam, za oplotką-drucianą, na początku rury, jest wieszak i guma, zobacz, może guma struchlała, może wymień na nową, koszt kilka zł. To akurat są okolice dźwigni zmiany biegów/lewarka. Tylne zawieszenie, wyjmij szlauchem syf, tam gdzie są śruby mocujące tylną belkę do auta, później polej olejem od skrzyń biegów, a później obwal wszystko smarem:). Później daj smar, na górną gumę sprężyny i na dół sprężyny gdzie jest ten plastik, możesz dać taż w miejscach mocowania amortyzatora tylnego. Jest tu Małe pole do popisu :D

_________________
Mk2 ForEver ? :> <LOL>

Moja obecna "Kropka" :mrgreen: >>

Grande Punto 1.4 8v 77km od poniedziałku do piątku
i mały uzupełniacz Ssangyong Actyon 2.0XDI na weekendowe wypady i inne szaleństwa!

1. Moja była kropka najlepsza zielona kropka.

Autko Nr1. >> Punto 2 1.2 8V 60KM 2001r. + LPG

topic1438.html

Moja była Alfa 156 Sportwagon - Autko Nr 2

Autko Nr2. Czarna jak Hell, Włoszka. >> Alfa 156 SportWagon 1.9 JTD 115KM :)

http://adas.w.tkb.pl/Alfa156/

Dla osób z forum służę darmową diagnostyką Fiat EcuScan - OBD2, oraz diagnostyką każdego innego auta posiadam uniwersalny dobry skaner.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #219070 Wysłany: 14 Lut 2009, 20:30; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 15 Sty 2008,
Posty: 29
Dziekuje bardzo za pomoc :)
Znalazlem usterke i już naprawione :D
Zagladnalem pod auto i okazalo sie, ze az 2 gumy byly odhaczone. Ta za plecionką i ta następna też. Rura wisiala na obejmie z przodu i 1 gumie z tyłu - nic dziwnego, ze sie tłukła. Co ciekawe nie byly ani potargane ani nawet zgrębiałe.
Moze mechanik nie zalozyl?? Moze je odczepil jak wymienial gumki na stabilizatorach? Nie wiem, ale ja juz do tego goscia nie oddam auta... W innym wątku opis co mi spartolił przy wymianie swiec :E
Sam ich nie zalozylem bo ciezko sie tam dobrac bez kanału. Podjechalem do pierwszego zakladu gdzie mają podnosnik do calego auta i mi to zalozyli i nie kazali nic placic :)
Teraz juz nic nie bije.
Dzięki za opis co do tylnej belki. Nie mam niestety zabardzo warunkow zeby go zastosowac, nawet szlaufa nie mam :/
No ale bardzo mozliwe, ze jak warunki sie zmienią to to wykonam.
Jak sam jade to na szczescie nic nie skrzypi. Ale ze znajomymi to juz mi sie kiedys pytali, czy nic nie odpadnie ;p


Góra
 Profil  
 
 
 Post #219100 Wysłany: 14 Lut 2009, 21:27; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
tamias co do gumek jak są już mocniej naciagniete to zaczepy lubią z nich wypadać. u mnie tak było z tylu, więc nakleiłem na koniec haczyka nakrętke i się trzyma (nie spada)

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO