You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 18:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #23058 Wysłany: 10 Maj 2007, 19:08; 
 Temat postu: Problem z wałkiem rozrządu Punto II 1.2 8V
Offline
Forumowicz

Miejscowość: Dolnośląskie
Rejestracja: 10 Maj 2007,
Posty: 1
Witam
Mam problem z wałkiem rozrządu do Fiata PUNTO II silnik 1,2 8V rok produkcji 2002 przebieg 72 tyś. Ale po kolei:
Zauważyłem że cieknie mi olej więc oddałem samochód do ASO Fiata gdzie wymieniono uszczelniacz wałka rozrządu. Po kilku a konkretnie 3 dniach ponownie ciekł olej, więc zgłosiłem się do ASO gdzie ponownie (na ich koszt) wymieniono ww. uszczelniacz. Jednocześnie poproszono mnie abym przejechał około 100 km i ponownie ich odwiedził aby sprawdzili czy wszytko jest OK. Oczywiście przejechałem te 100 km i ASO stwierdziło ze jest OK. Po tej wymianie (2 tygodnie temu) przejechałem 1000 km i ponownie cieknie olej. Oczywiście oddałem wózek do ASO gdzie stwierdzono że na wałku jest rysa i ona uszkadza uszczelniacz, lub inną przyczyną tym razem wybijania uszczelniacza jest krzywy wałek. Coś nie mogą się zdecydować.
I w związku z tym mam pytania:
1. Czy zarysowanie wałka mogło powstać podczas wymiany uszczelniacza?
2. ASO najprawdopodobniej zasugeruje mi szlifowanie wałka w przypadku stwierdzenia rysy, lub prostowanie w przypadku gdy jest krzywy- czy nie lepiej wymienienia go na nowy?
3. Jeżeli chciałbym dochodzić swoich racji na gruncie prawnym to czy postąpić w następujący sposób kazać im wymienić na nowy, a stary oddać do rzeczoznawcy?
Pozdrawiam wszystkich

_________________
PUNTO II 2002r.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #23169 Wysłany: 11 Maj 2007, 09:05; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 09 Maj 2007,
Posty: 47
No Witaj mam podobny problem 2002 1.8 85tyś i też wałki nie wiem jeszcze czy 2 czy jeden ale napewno do regeneracji lub nowe...
Kumpel mechanik powiedział mi wczoraj, że najprawdopodobniej zrobili mojego ojca (bo on był 1 właścicielem) w serwisie przy wymianie oleju, bo jak stwierdził w samchodzie serwisowanym regularnie co 20 tyś jest to wielka żadkość. Też się zastanawiam co z tym fantem zrobić.
Najlepiej było by wymienić zarazem pasek rozrządu, napinacz, nie wiadomo co z popychaczami, uszczelki itd a to robi się już spora kasa. Skubany klekocze jak stary diesel. Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #23181 Wysłany: 11 Maj 2007, 09:54; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2007,
Posty: 119
900 sej tez mi klekotała!! wymieniłem popychacz i spokój wszystko wróciło do normy. spytajcie sie jakiegoś dobrego mechanika po co od razu wywalać kasę

_________________
Fiat Punto II '02 1.2 8V 60KM 5d Active


Góra
 Profil  
 
 
 Post #23197 Wysłany: 11 Maj 2007, 10:39; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 09 Maj 2007,
Posty: 47
Mam nadzieje, że to będą popychacze ale mój mech przedstawił mi czarną wersję najgorszą, a co bedzie zobaczymy po rozkręceniu... Dzięki za słowo otuchy.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO