You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 27 Kwi 2024, 01:30

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 107 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 
 Post #229404 Wysłany: 16 Mar 2009, 23:38; 
 Temat postu: Re: Moje 2 lata z Grande - odczucia i pytania..etc
Offline
Kukurydza
Awatar użytkownika

Imię: Krzysiek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Lubliniec
Rejestracja: 22 Sty 2008,
Posty: 2911
Pomógł: 5
grandemario napisał(a):
piszczące hamulce - nie zrobione


U mnie też piszczą i powiedziano Nam, ze jakiś osad się tam gdzieś zbiera i bedzię na przeglądzie wyczyszczone ;)

Swoją drogą, to w wiekszości GP w moim miescie, a jest i teraz duuuużo, piszczą hample ;) Wiem, bo poruszam się głownie rowerem, więc wszystko słychać, czy to nowe, czy starsze. Ale choć piszczą, to jednak dobrze hamują ;) Szybko łapią i są pomocne w ekstremalnych sytuacjach :D

_________________
2010-12 = FIAT PUNTO Mk1 1.1 55KM "S"
topic24306.html
2012-obecnie = FIAT PUNTO Mk2 1.2 60KM "SX"
topic37122.html


Czy masz już darmowe FFP Assistance?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #230981 Wysłany: 21 Mar 2009, 12:43; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Ostrowiec świętokrzyski
Rejestracja: 13 Mar 2009,
Posty: 19
To prawda Courage - piszczą ale hamują jak cholera :hahaha: Jestem już umówiony w ASO w środę zaznaczając, że będzie tego duuuużo. Oczywiści wszystkie sprawy do naprawy czy usunięcia pięknie wypiszę i opiszę i dam im na kartce - czarno na białym czego oczekuję i poproszę aby też to samo zrobili oddając mi samochód. Czy do wszystkich spraw się "zabrali". Poproszę także o jazdę z kierownikiem serwisu abu mu poraz kolejny uświadomić o trzeszczeniach z prawej strony samochodu i stukach z tyłu i piszczących hamulcach. Skoro sami nie potrafią się przejechać i stwierdzić ewidentnych niedogodności to ja im pokażę. Mam nadzieję, że wszystko uda się pozytywnie zalatwić o czym Was drodzy forumowicze poinformuję. Póki co to ASO raczej jest OK, a ja z braku czasu też pewne sprawy odpuściłem na co teraz nie mogę sobie pozwolić bo gwarancja jeszcze 3 tygodnie..... ponadto w tym tygodniu kumpel z pracy kupił własnie sobie identycznego kropka - tz. silnik 1,4 77 km i wyposażenie podobne natomiast kolorek niebieski, więc mam porównanie co i jak zachowuje się u mnie a jak u niego. Ku jego zdumieniu - 2 dni po odebraniu nowiutkiego samochodu zaczęły sie mocne stuki w prawym, tylnim zawieszeniu....a tak przy okazji dał za swojego kropka 12 000 PLN mniej niż ja w 2007 roku :cry: Ponadto mam wrażenie, że jego silnik jest żwawszy niż mój i kierownica jakoś lżej chodzi.Obaj nie mamy włączonego City. Ale to tylko moje odczucia. Póki co priorytetem jest wizyta w ASO... :E

_________________
Grande Dynamic 2007 1,4 77KM szary underground...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #231274 Wysłany: 22 Mar 2009, 13:41; 
 Temat postu:
Offline
Kukurydza
Awatar użytkownika

Imię: Krzysiek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Lubliniec
Rejestracja: 22 Sty 2008,
Posty: 2911
Pomógł: 5
Btw. Mario, pisałeś o stukach w tyle samochodu. My mamy to samo i ojciec wyczaił co to stuka ( nie była to metalowa osłona amora z tyłu ).

Jak wiadomo, w GP otwieranie bagażnika jest elektroniczne, czyli wciskach przycisk, zamek się otwiera i siłownik wypycha klapę. I to właśnie ten siłownik w klapie, po lewej od zamka powoduje to stukanie...

U nas jest lekko skrzywiony, a guma na nim porządnie zniszczona i prawie sciągnieta z tego bolca ( bagaznik rzadko otwierany, więc...) wygląda na to, że na dziurach to u nas porządnie pracuje wszystko... Zaczeło popukiwać po trasie obfitej w dziury...

Tata powiedział, że się troche z tym pobawi i spróbuje wyczaić, jak to zniwelować... :mrgreen:

Pozatym na kwiecień to w planie wizyta w ASO i czyszczenie hampli, wymiana oleju... :E

_________________
2010-12 = FIAT PUNTO Mk1 1.1 55KM "S"
topic24306.html
2012-obecnie = FIAT PUNTO Mk2 1.2 60KM "SX"
topic37122.html


Czy masz już darmowe FFP Assistance?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #232507 Wysłany: 25 Mar 2009, 19:11; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Ostrowiec świętokrzyski
Rejestracja: 13 Mar 2009,
Posty: 19
Kropas Grandemario jest juz w ASO - jutro napiszę jak poszło. Z ciekawostek: ten kumpel co kupił kropka ma na liczniku 300 km i już w ASO będą robili: eliminacja stuków w zawieszeniu, regulacja spryskiwaczy i poprawa mocowania osłony wyciszającej w komorze silnika. Dla mnie jest szokiem że kropki już prawie 4 lata na rynku i nie poprawili w procesie produkcyjnym powtarzających się usterek. Ta osłona dosłownie była przyczepiona na 3 śrubki a reszta po prostu pozostawiona bez niczego - tylko gwinty wystające :shock:

_________________
Grande Dynamic 2007 1,4 77KM szary underground...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #232521 Wysłany: 25 Mar 2009, 19:26; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Croma
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: SZ //\\ STA
Rejestracja: 15 Sie 2007,
Posty: 4874
Pomógł: 39
mam pytanie,u mnie skonczyla sie juz 2 letnia gwarancja,usterki ktore byly usuwane to typowe dla GP sprawy.Jednak poprzedni własciciel nie zauważył?!! plam z kleju na podsufitce,czy jest szansa to jakos załatwic bo wyglada to gorzej niz w moim starym punto z 95r

_________________
Jest sadza - jest zabawa :>


Góra
 Profil  
 
 
 Post #232525 Wysłany: 25 Mar 2009, 19:27; 
 Temat postu:
Offline
Nigdzie nie jadę
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 08 Lip 2007,
Posty: 11758
Pomógł: 13
kox podjedź i popytaj, chociaż wątpię :(

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #232657 Wysłany: 25 Mar 2009, 22:43; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Ostrowiec świętokrzyski
Rejestracja: 13 Mar 2009,
Posty: 19
Warto podjechać do ASO i zagadać...zalezy na kogo się trafi...nieraz naprawdę można sie dogadać i może chciaz za jakieś grosze zrobią....

_________________
Grande Dynamic 2007 1,4 77KM szary underground...


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 107 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO