You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Kwi 2024, 06:33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #234862 Wysłany: 31 Mar 2009, 19:05; 
 Temat postu: Centralny zamek, czy ktos cos wie...
Offline
Puntomaniak

Imię: Sebastian
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: ELC
Rejestracja: 12 Maj 2008,
Posty: 98
Dzisiaj był piękny dzień, więc postanowiłem się zabrać za ten cholerny centralny zamek, na pierwszy ogień w poszukiwaniu centralnego zamka poszedl zwój przewodów pod bezpiecznikami (koło nadkola od strony kierowcy) bo było widać tam pełno przewodów i od kupna zastanawiałem się czemu jest odsłonięty, wsadziłem ręke i okazało się że znalazłem to czego szukałem, odpialem, porozkrecalem centralny, wysuszylem, przeczyscilem styki i wrocilem zeby podpiac, zaczal lepiej dzialac lecz nadal zalaczal sie alarm po paru sekundach, ale tym razem wszystko sie zamykalo i otwieralo, wiec postanowilem szukac zwarcia, poszperalem w przewodach i znalazlem dwa przewody (czarny i czerwony) podlaczone do przewodow (ktore są cale ale jest zdjeta oslonka po srodku i pomiedzy oslonkami jest goly przewod) i byly one wlasnie tak podlaczone, wiec odlaczylem owe przewody i ku swojemu zdziwieniu, po zamknieciu i uzbrojeniu alarmu, alram sie juz nie wlacza (po otworzeniu drzwi, gdy alarm jest wlaczony zalacza sie alarm, wiec wszystko działa), ale nie oto w tym wszystkim chodzi, chialbym sie spytac czy ktos moze mial stycznosc z centralnym zamkiem takim jak moj, gdyz nie wiem w ogole jak on sie nazywa, nie ma zadnej nazwy na obudowie a chcialbym wiedziec do czego sluzy czarny przewod (1), ktory wychodzi z centralnego zamka, do czego sluza przelaczniki (2) oraz wejscia (3), wiem tylko ze po przestawieniu przelacznika podajze NR1 na ON to po wsadzeniu kluczyka do stacyjki i przekreceniu automatycznie zamykaja sie wszystkie drzwi, a co zreszta nie wiem. Z gory wielkie dzieki za pomoca.

Image
Image
Image


Góra
 Profil  
 

 
 Post #247783 Wysłany: 30 Kwi 2009, 23:16; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2008,
Posty: 29
Jeśli jeszcze potrzebujesz informacji to ja obstawiam tak:
1 antena
2 tu nie wiem:) może to ustawienia tak jak piszesz czyli zamykanie zamka po przekręceniu stacyjki, otwarcie potwierdzone kierunkowskazami albo bez potwierdzania, automatyczne uzbrajanie, ciche głośne uzbrajanie...
3 tutaj może być wejście na: diodę sygnalizującą, czujnik wstrząsowy, przycisk serwisowy albo inne ustrojstwo :wink:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #251669 Wysłany: 10 Maj 2009, 10:56; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Imię: Sebastian
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: ELC
Rejestracja: 12 Maj 2008,
Posty: 98
wielkie dziekie punciakos za informacje, na razie juz nic nie kombinuje przy tym, wazne ze wszystko działa, ale wiesz co, jezeli wiesz cos na temat syreny to moglbys mi pomoc, chodzi o to ze w tej chwili mam wylaczona syerene ale po wlaczeniu jej to mi wyje mimo ze alarm nie jest uzbrojony, wiec moze to ktorys z tych przelacznikow rozwiaze ten problem


Góra
 Profil  
 
 
 Post #253670 Wysłany: 15 Maj 2009, 01:08; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2008,
Posty: 29
Niestety ale w tym przypadku chyba Ci nie pomogę. Może masz coś z kablem idącym od syreny do centralki?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO