You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 16:15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 74 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #25319 Wysłany: 22 Maj 2007, 23:03; 
 Temat postu: Charakterystka pracy przedniego zawieszenia
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 21 Maj 2007,
Posty: 218
Witam wszystkich :-)
Jest to moje pierwsze pytanie na forum (dzisiaj odebralem Grande Punto 1.4 Energy)
i pierwsze co zauwazylem to dosc glosna praca zawieszenia, poza tym autko super
Nie wiem jak to jest w innych Kropkach ale moim zdaniem chyba jest cos nie tak :-(
Bylem w serwisie ale podobniesz ma tak byc.

Pozdrawiam
Adam


Góra
 Profil  
 

 
 Post #25322 Wysłany: 22 Maj 2007, 23:17; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Morąg
Rejestracja: 11 Lip 2006,
Posty: 1997
Zawieszenie Grande trochę hałasuje. Jeśli jest to bardzo głośna praca to niekoniecznie musi tak być, jednakże musiałbym posłuchać co stuka. :)

_________________
Grande Punto 1.4 77KM Energy
5-drzwiowy .:. dziki wąż piaskowy .:. szybki i wściekły! 8)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #25338 Wysłany: 23 Maj 2007, 07:58; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 23 Lut 2007,
Posty: 234
adchmie

CCztając prase motoryzacyjną zauważyłem że jako główną z wad wymieniaja właśnie głośna prace zawieszenia. Szkoda :cry: Podobno Bravo pod tym względem jest dużo lepiej. Troche mnie to zrażiło do grande tym bardziej że w PII zawiecha dośc mozno daje o soebie znać :cry:

_________________
-Grande Punto Estiva Blue&me


Góra
 Profil  
 
 
 Post #25339 Wysłany: 23 Maj 2007, 08:06; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: w-m
Rejestracja: 21 Gru 2006,
Posty: 2006
Pomógł: 1
Co jak co - ale zawieszenie grande głośne nie jest. A przynajmniej nie jest głośniejsze niż u konkurencji.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #25349 Wysłany: 23 Maj 2007, 09:09; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 158
Ja na zawieszenie nie bede nazekal,jest OK,a wiem co pisze,bo mialem dwa Punta II.Problemy z jakimi sie borykamy,to jest moja teoria,to choroby wieku dzieciecego,fiat to musi i napewno wyeliminuje jakies tam niedociagniecia:przekladnie,stuki,trzeszczenie,buczenie...Na poczatku bylo pelno usterek w PII,z czasem bylo coraz mniej,a na serwisie wiedza juz wszystko o PII,to samo bedzie z GP,tylko troche czasu potrzeba.A swoja droga,to teraz sie nie produkuje samochodow bezawaryjnych,za duze tempo-niedopracowanie.Kazdy z nas powinien sobie zdawac z tego sprawe kupujac nowe auto-nowy model.

_________________
Punto Grande 1.3 Multijet 16v Energy 90 KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #25350 Wysłany: 23 Maj 2007, 09:30; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1364
Hawel napisał(a):
A swoja droga,to teraz sie nie produkuje samochodow bezawaryjnych,za duze tempo-niedopracowanie.Kazdy z nas powinien sobie zdawac z tego sprawe kupujac nowe auto-nowy model.


Tu akurta nie jest tak do końca. Owszem, zdarzają się wpadki, ale nie są one chlebem powszednim tak jak u pewnego włoskiego producenta.
Ostatnio jeździłem troche nowym Aygo :-) Samochód na zakupy i nic w nim nie trzeszczało zero kłoptoów z kierunkami, z dzwigniami z zawieszeniem itp, itd. Włascicielka nie mówiła o kłopotach z awaryjnością samochodu - pojechała raz przeglad zrobić :-)

Możemy naprawde sobie wmawiać , że "jak pracuje to ma trzeszcześ buczeć i w ogóle" ale u innych producentów takiego zachowania samochodu nie ma :-)

[ Dodano: Sro Maj 23, 2007 9:14 am ]
Ha! No dobra tak abyscie sie pocieszyli i aby sprawić zadość sprawiedliwośći. Pierwsza awaria japońca u mnie w pracy. Jedna z osób mi znajomych w pracy posiada nowego Nissana QASHQAI, któremu ...wariuje automat włączania świateł. W piekny upalny dzień poprostu automat powoduje, że światła nagle mijania robia sie "on" pomimo, że silnik nie pracuje.
Własciciel określa swojego nissana mianem "złom" własnie z powodu tej niedoróbki :)

_________________
Citroen C4 1.6 HDI 112 KM ......całe 55.000 km
Czuje się jak Chuck Norris ......nic się mi nie psuje :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #25352 Wysłany: 23 Maj 2007, 10:26; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 19 Paź 2006,
Posty: 72
Yoka napisał(a):
Ostatnio jeździłem troche nowym Aygo Samochód na zakupy i nic w nim nie trzeszczało zero kłoptoów z kierunkami, z dzwigniami z zawieszeniem itp, itd. Włascicielka nie mówiła o kłopotach z awaryjnością samochodu - pojechała raz przeglad zrobić

A co ma skrzypiec w Aygo - ten samochod ma blache na wewnterznej stronie drzwi :wink: więc przy tak prostej konstrukcji nie wiele może sie dziac :) Poza tym zwrociles uwage jak tam wyje silnik :?: - to tez wynika z np. nie zastosowania mat wygłuszajacych itd. itd wiec to słabe porównanie :wink: A zawieszenie na 13" kołach jest niewiele cichsze od tego w GP - wiem bo siostra ma Aygo.
Dlatego też tak uważam:
Hawel napisał(a):
A swoja droga,to teraz sie nie produkuje samochodow bezawaryjnych,za duze tempo-niedopracowanie.Kazdy z nas powinien sobie zdawac z tego sprawe kupujac nowe auto-nowy model.

_________________
Grande Punto 1,4 16V


Góra
 Profil  
 
 
 Post #25354 Wysłany: 23 Maj 2007, 10:42; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: w-m
Rejestracja: 21 Gru 2006,
Posty: 2006
Pomógł: 1
Wszystko można ze sobą porównywać bo ... czemu nie? ;-)
Tyle, że aygo do grande ma się jak yaris do bravo.
Inny świat, nie ta liga :-)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #25370 Wysłany: 23 Maj 2007, 13:19; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 23 Lut 2007,
Posty: 234
Yoka

Poczytaj o nowym aurisie i corolli tam trzeszczenie słychac we wnętrzu w nowych egzemplarzach. Ja tam twierdze ze z biegiem czasy szał na toyoty minie. Już słychac opinie o niższej jakosci (choćby np Avensis). Jeśli japoniec to tylko Honda z japoni :wink:

_________________
-Grande Punto Estiva Blue&me


Góra
 Profil  
 
 
 Post #25381 Wysłany: 23 Maj 2007, 14:52; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 25 Sty 2007,
Posty: 165
A że o wypadających zagłówkach i nieprawidłowo działających poduszkach w Yarisie już nie wspominajmy, ja już wolę chyba ćwierkanie wentylatora niż żeby mi w razie wypadku zagłówek odpadł ;)

_________________
Alfa 156SW 1,9JTD 16v 2003 Distinctive+Sportpack II
Alfa 159SW 1,9JTDm 2008 Distinctive


Góra
 Profil  
 
 
 Post #25391 Wysłany: 23 Maj 2007, 17:26; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Morąg
Rejestracja: 11 Lip 2006,
Posty: 1997
Zawieszenie w Grande do najcichszych nie należy, za to na równej drodze można nieźle popier***** jak na taki samochodzik! 8) Nowa Fabia ma cichszy zawias, niestety wykłada się w zakrętach. Bardzo fajne zawieszenie ma obecny już dość długo na rynku Ford Fiesta. Doskonale jeździ i przy tym cicho pracuje. Fordy słyną z pierwszorzędnych układów jezdnych. Nie jest tajemnicą, że zawieszenie Grande bardziej jest nastawione na trzymanie niż na komfort jazdy. Panda jest już bardziej komfortowa... :]

_________________
Grande Punto 1.4 77KM Energy
5-drzwiowy .:. dziki wąż piaskowy .:. szybki i wściekły! 8)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #25392 Wysłany: 23 Maj 2007, 17:28; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 23 Lut 2007,
Posty: 234
golab

Co do Pandy zgadzam się :wink: Resoruje lepiej jak moje PII :wink: Lepiej nie wsiadaj jednak do wersji VAN. Pomykam taką w pracy i jak nie trudno się domyśłeć jest baardzo twardo i trzęsie mocno :wink:

[ Dodano: Sro Maj 23, 2007 4:30 pm ]
Hawel

W PII zawieszenie moim zdaniem pracuje baardzo głosno dlatego też żałuje że w Grande nie poprawili tego. A tak na marginesie jeżdził ktoś bravo bo podobno tam jest cicho i przyjemnie? :wink:

_________________
-Grande Punto Estiva Blue&me


Góra
 Profil  
 
 
 Post #25393 Wysłany: 23 Maj 2007, 17:35; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Morąg
Rejestracja: 11 Lip 2006,
Posty: 1997
Jeździłem... Bravo jest lepiej wyciszone chociażby pod względem odgłosów toczenia opon. Dźwięki pracy zawieszenia też są bardziej stłumione, ale przez dziury jechałem zaledwie pare sekund, więc za bardzo nie mogę sie wypowiadać. ;)

_________________
Grande Punto 1.4 77KM Energy
5-drzwiowy .:. dziki wąż piaskowy .:. szybki i wściekły! 8)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #25478 Wysłany: 24 Maj 2007, 09:36; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 23 Lut 2007,
Posty: 234
golab


A tak ogółem w prównaniu do GP?Czuć wyższa klasę?Jakie miałes odczucie co do jakości Bravo?

_________________
-Grande Punto Estiva Blue&me


Góra
 Profil  
 
 
 Post #25497 Wysłany: 24 Maj 2007, 11:44; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Morąg
Rejestracja: 11 Lip 2006,
Posty: 1997
W odmianach Dynamic, które oglądałem i którym jeździłem rzeczywiście czuje się tę "klasową" różnicę poprzez lepsze wyciszenie szumów powietrza i odgłosów toczenia opon. Materiały wykończeniowe sprawiają lepsze wrażenie niż w GP. Nie widziałem natomiast na żywo tańszych wersji.

Dodam, że moje Pirelli na "szorstkim" asfalcie okropnie huczą. Znajomy miał zimówki Ceat (czy jakoś tak... to chyba jakaś marka Pirelli) to siedząc z tyłu myślałem, że jedziemy z 90, a na liczniku było 120!. Zatem w Grande również może być cicho, tylko trzeba trafić w opony. Druga strona medalu to przyczepność tych cichych opon. Tego akurat nie miałem okazji sprawdzić... :)

_________________
Grande Punto 1.4 77KM Energy
5-drzwiowy .:. dziki wąż piaskowy .:. szybki i wściekły! 8)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #25571 Wysłany: 24 Maj 2007, 17:52; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 19 Paź 2006,
Posty: 72
LeszekR napisał(a):
A tak ogółem w prównaniu do GP?Czuć wyższa klasę?Jakie miałes odczucie co do jakości Bravo?

Ostanio w salonie stało bravo w podstawowej wersji i poza plastikowo-białą kierwnicą, która wyglądała okrutnie, materiały są na prawde niezłe, a konsola przednia jest chyba nawet taka sama jak w dynamicu. nie mialem okazji pojezdzic, wiec wypowiadam sie tylko o jakości wykonania wnętrza.. :wink:

_________________
Grande Punto 1,4 16V


Góra
 Profil  
 
 
 Post #50780 Wysłany: 04 Paź 2007, 22:48; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Oświęcim
Rejestracja: 04 Paź 2007,
Posty: 34
Yoka napisał(a):
Ha! No dobra tak abyscie sie pocieszyli i aby sprawić zadość sprawiedliwości. Pierwsza awaria japońca u mnie w pracy. Jedna z osób mi znajomych w pracy posiada nowego Nissana QASHQAI, któremu ...wariuje automat włączania świateł. W piękny upalny dzień po prostu automat powoduje, że światła nagle mijania robią sie "on" pomimo, że silnik nie pracuje.
Właściciel określa swojego nissana mianem "złom" własnie z powodu tej niedoróbki


Nissan jest teraz częścią wspólnego koncernu z Renault. A Francuzy też nie są tytanami jakości...

[ Dodano: 04 Paź 2007 22:48 ]
golab napisał(a):
Zawieszenie w Grande do najcichszych nie należy, za to na równej drodze można nieźle popier***** jak na taki samochodzik!


golab napisał(a):
Nie jest tajemnicą, że zawieszenie Grande bardziej jest nastawione na trzymanie niż na komfort jazdy. Panda jest już bardziej komfortowa... :]


Racja. Niestety ja muszę przemieszczać się do pracy drogą która nawet wojewódzką nie jest, właściwie gminną. Wobec tego mam mały problem, że samochodem rzuca na każdej dziurze czy braku równości na odcinku np. 20m. Nie wiem. Jeździłem VW Golfem 3 tą samą trasą to miałem lepsze wrażenia i bardziej komfortową jezdę, chociaż cukier nie był. Jak przesiałem się na GP to każda dziurka powoduje że przy 60-80km-ach przechyla się auto, a ja wraz z nim bardzo szybko. Nie wiem czy taka karuzela jest normalna czy też ja jestem za wrażliwy.
To problem jakiś?

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 77KM Active


Góra
 Profil  
 
 
 Post #50798 Wysłany: 04 Paź 2007, 22:55; 
 Temat postu:
maciejos napisał(a):
Jak przesiałem się na GP to każda dziurka powoduje że przy 60-80km-ach przechyla się auto, a ja wraz z nim bardzo szybko. Nie wiem czy taka karuzela jest normalna czy też ja jestem za wrażliwy.
To problem jakiś?


Chyba jednak coś źle odbierasz. Ja dzisiaj pofolgowałem kropce na zakrętach i szła jak gokart. Przechylanie to pamiętam z seicento, gdzie prędkości w zakrętach były ściśle określone i ani 1km/h więcej. A Grandzia idzie jak przyklejona, jest dużo twardsza od seja i niestety przez to głośniejsza na dziurach, ale coś za coś. W zakrętach ogień!


Góra
  
 
 
 Post #50808 Wysłany: 04 Paź 2007, 23:08; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Legionowo
Rejestracja: 21 Sie 2007,
Posty: 160
Coś za coś, ja nie narzekam na pracę zawieszenia w GP, mimo że jeżdżę Sportem na 17" - dla mnie nie jest za twardo. Przedtem jeździłem Pandą, która była bardzo miękka - tyle że to żaden komfort, a i prowadzenie żałosne. Wydaje mi się że warto poświęcić odrobinę komfortu na rzecz bezpieczeństwa, bo na to się przekłada pewność prowadzenia auta na sztywniejszym zawieszeniu...

_________________
Clockwork Orange


Góra
 Profil  
 
 
 Post #50815 Wysłany: 04 Paź 2007, 23:20; 
 Temat postu:
PiotrT o to chodzi. Zależy co kto lubi. Jeden lubi dawać kitę na zakrętach a drugi lubi jak go buja jak w hamaku. Dla mnie GP jest idealnie zestrojone (mówię o swojej wersji), nie wiem jak czułbym się w twoim sporcie, ale myślę że ok :). Natomiast miękkie zawieszenie seja rzeczywiście dawało dużo mniej pewności w prowadzeniu i to nie było takie fajne. Ale jedno muszę przyznać: twardsze zawieszenie przekazuje więcej "dziur" do wnętrza i to jest fakt niepodawżalny. Ludzie pragnący komfortu mogą tu trochę marudzić. Ale dla nich są stworzone francuzy, a dla nas GP


Góra
  
 
 
 Post #50838 Wysłany: 05 Paź 2007, 00:29; 
 Temat postu:
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Imię: Marek
Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 13 Cze 2007,
Posty: 1614
Pomógł: 9
Po przesiadce z UNO też zauważyłem, że zawieszenie jest trochę głośne. Po czterech miesiącach użytkowania stwierdzam - zawieszenia nie słychać - znacznie głośniej jest w UNO :wink:

_________________
FIAT 500X Lounge 2016 brązowy magnetico, 1.4 MultiAir II Turbo 140KM
FIAT Grande Punto Emotion 2007 czarny crossover, 1.4 8V 77KM - był od 29.05.2007 do 03.03.2024
FIAT UNO 1993 45 MKII czerwona strzała - był
Peugeot 206 Pop Art 2005 1.4 8V 75KM - żonkowóz - był


Góra
 Profil  
 
 
 Post #50849 Wysłany: 05 Paź 2007, 08:12; 
 Temat postu:
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 10 Maj 2007,
Posty: 1583
Pomógł: 2
Na pewno w Grande jest bardziej komfortowo niż w Mk2 przy jeszcze lepszym trzymaniu drogi - to już duży postęp. Jeżdżę służbowo Fabią II 85 KM i tam zawieszenie jest dużo twardsze niż w Grande. Przy skodzie Grande to uosobienie komfortu choć zawieszenie jest głośniejsze.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #50913 Wysłany: 05 Paź 2007, 11:44; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdynia
Rejestracja: 19 Sty 2007,
Posty: 150
Zawieszenie jest nie przyjemnie to fakt ale autko dzieki niemu prowadzi się rewelacyjnie :D

_________________
Grande 1.4 16V 95KM Dynamic + klima (czerwone)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #51639 Wysłany: 07 Paź 2007, 15:31; 
 Temat postu: Za twarde zawieszenie!
Offline
Puntomaniak

Imię: Grzegorz
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 17 Sie 2007,
Posty: 73
Witam! mam pytanko odnosnie zawieszenia w waszych grande!
Czy rowniez u was jest tak twarde??? chodzi mi o to ze jak jade po nierownej drodze(99% drog w polsce:P) to strasznie trzesie w srodku....
owszem cos za cos ,jak jade po zakretach to trzyma sie jak gokart, ale wkoncu to nie jest sportowe auto!!! szczerze to nie wyobrazam sobie jak musi wygladac zawieszenie w wersji SPORT, no chyba ze mi takie zalozyli przez pomylke w fabryce hehe, wszystko sie moze zdarzyc! Napiszcie czy to normalne w tych modelach czy mam sie udac na jazde probna innym modelem zeby porownac! pozdro!

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 8v Energy + pakiet Energy Comfort. Rocznik 2006.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #51644 Wysłany: 07 Paź 2007, 15:42; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Podbeskidzie
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1225
A ciśnienie w oponach ? a co rozumiesz przez trzęsię się w środku ? :)

Grande jest dość komfortowym autkiem mi się wydaje.

_________________
FIAT Grande Punto 90 KM MultiJet


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 74 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO