You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 16 Kwi 2024, 23:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #25065 Wysłany: 21 Maj 2007, 17:53; 
 Temat postu: Jaką sondę Lambda wybrać do Punto 75?
Witam!
Pytanie jak w temacie... Otóż moja kropka ma instalację gazową i pali odpowiednio 15l/100 paliwa lub 16-17l/100 gazu. Silnik pracuje nierównomiernie na wolnych obrotach (zwłaszcza na paliwie), a po przegazowaniu tak do 1500-2000 obr/min obroty spadają do zera, silnik zaszarpie i powoli wracają do wolnych obrotów (niespełna 1000 obr/min). Na wylocie rury wydechowej pojawił się tłusty, czarny osad. Po przeczytaniu kilku postów wynika że zdechła Lambda... I teraz nie wiem jaką wybrać. W grę wchodzą praktycznie tylko sondy uniwersalne, czteroprzewodowe NGK lub Bosch. ASO odpada bo za taką przyjemność życzą sobie 10% wartości kropki :(
Jaką sondę polecacie i co mnie czeka przy jej wymianie? Na alledrogo spotkałem sondy w cenie ok 100zł ale nie wiem jak one się sprawują, jakie są problemy przy ich montażu itp.

Dodam jeszcze że wymieniłem świece na gazowe Iskry oraz przewody przystosowane do LPG. Docelowo będę montował przewody i świece NGK. Komputer do gazu (Autronic AL700) oraz cała instalacja LPG była regulowana w kwietniu przed przeglądem.


Góra
  
 

 
 Post #26100 Wysłany: 29 Maj 2007, 20:33; 
 Temat postu: Re: Jaką wybrać sondę Lambda do Punto 75
Offline
Forumowicz

Miejscowość: Zamość Małe SITI
Rejestracja: 29 Maj 2007,
Posty: 3
mrider napisał(a):
Witam!
Pytanie jak w temacie... Otóż moja kropka ma instalację gazową i pali odpowiednio 15l/100 paliwa lub 16-17l/100 gazu. Silnik pracuje nierównomiernie na wolnych obrotach (zwłaszcza na paliwie), a po przegazowaniu tak do 1500-2000 obr/min obroty spadają do zera, silnik zaszarpie i powoli wracają do wolnych obrotów (niespełna 1000 obr/min). Na wylocie rury wydechowej pojawił się tłusty, czarny osad. Po przeczytaniu kilku postów wynika że zdechła Lambda... I teraz nie wiem jaką wybrać. W grę wchodzą praktycznie tylko sondy uniwersalne, czteroprzewodowe NGK lub Bosch. ASO odpada bo za taką przyjemność życzą sobie 10% wartości kropki :(
Jaką sondę polecacie i co mnie czeka przy jej wymianie? Na alledrogo spotkałem sondy w cenie ok 100zł ale nie wiem jak one się sprawują, jakie są problemy przy ich montażu itp.

Dodam jeszcze że wymieniłem świece na gazowe Iskry oraz przewody przystosowane do LPG. Docelowo będę montował przewody i świece NGK. Komputer do gazu (Autronic AL700) oraz cała instalacja LPG była regulowana w kwietniu przed przeglądem.



A kontrolka wtryskiwaczy na desce ci nie świeci?Mi w moim 75elx świeciła i kupiłem sonde za 180 zł NTK[firma NGK],sam wymienilem ale ze skasowaniem poprzedniego bledu musiałem już do ASO jechać.ale od tego mometu spalanie spadło z 8l na 7/100 km


Góra
 Profil  
 
 
 Post #26573 Wysłany: 01 Cze 2007, 12:59; 
 Temat postu:
Kontrolka wtrysku działa raczej normalnie bo zapala się i po chwili gaśnie. Wykręciłem sondę z auta i jest ewidentnie uszkodzona (czarny nalot i pozatykane kanały). Kupiłem już nową sondę, właśnie NTK/NGK i czekam na przesyłkę... Jak już dojdzie to napiszę czy coś się zmieniło.


Góra
  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO