You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 25 Kwi 2024, 13:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #275733 Wysłany: 29 Lip 2009, 16:31; 
 Temat postu: Niebieski Rock'n'Roll - dobra konserwacja?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Rafał
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2009,
Posty: 188
Jak w temacie czy możecie polecić jakieś dobre środki do konserwacji tego lakieru?? Jakaś pasta, wosk...??

_________________
Grande 1.2/65KM 3D 2009


Góra
 Profil  
 

 
 Post #275741 Wysłany: 29 Lip 2009, 17:09; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Bielsko-Biała
Rejestracja: 14 Kwi 2009,
Posty: 745
Nie ma czegoś takiego :P Musisz się pogodzić z tym jaki jest ten lakier :mrgreen:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #275754 Wysłany: 29 Lip 2009, 18:21; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Grzegorz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Lip 2009,
Posty: 1217
Pomógł: 2
Ten lakier jest jak każdy inny pastelowy. Po prostu kup jakiś polecany tu na forum wosk i tyle.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #275760 Wysłany: 29 Lip 2009, 18:39; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Rafał
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2009,
Posty: 188
Hmm nie wiem o co Wam chodzi ale po prostu chodziło mi o jakiś dobry wosk bo jednak chyba to jest jakieś delikatne zabezpieczenie lakieru :?: Aha ok w takim razie poszukam na forum czegos ciekawego ale jakby się komuś coś przypomniało to będzie fajnie :) Myślałem że może właściciele takiego kolorku coś polecą :D

_________________
Grande 1.2/65KM 3D 2009


Góra
 Profil  
 
 
 Post #275763 Wysłany: 29 Lip 2009, 18:52; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14377
Pomógł: 128
raafik84 jak nie masz daleko to zobacz na ul. Ordona w pawilonach po lewej stronie (jadąc od ul. Katowickiej), tam gościu chyba powinien mieć różne woski, pasty itp., a jak nie to tesco w scc lub dalej auchan na średnicówce. Zwykły wosk kup - plastmal też może być (jest to również pasta lekkościerna).

P.S. Chyba w temacie z moim kropkiem oraz z kropkiem adi.degora przewijały się wątki n.t. pielęgnacji samochodów. Podejrzewam, że gdybyś wszedł do działu PI to wiele Ci powie Thomas :)

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 119 000 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #275802 Wysłany: 29 Lip 2009, 20:43; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Imię: Maciej
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Chrzanów
Rejestracja: 17 Mar 2008,
Posty: 63
Ja osobiście użyłem tego środka http://allegro.pl/item690592795_rewelac ... nault.html
Byłem mile zaskoczony rezultatem po paru godzinkach polerowania :P
GP odrazu odrzyło, lśniło się jak psu jaja na wiosne :D
Jeśli chodzi o pasty polerskie i mleczka to naprawde jest bardzo dużo tych środków i można naprawde wybrać cos dla siebie i pod swój samochodzik, ja wybralem akurat ten bo był tani i strasznie duzo ludzi to kupuje więc zaryzykowalem. Jeśli chodzi o ten środek to polecam :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #275809 Wysłany: 29 Lip 2009, 21:17; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Damian
Samochód: Doblo
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 16 Wrz 2008,
Posty: 5496
Pomógł: 26
Polecam ten temat: http://fiatpunto.com.pl/topic875.html?highlight=wax
Dodam tylko, że ja używam takiego wosku koloryzującego: http://autoland.pl/produkty/kosmetyki_s ... /nano_wosk Doskonale nabłyszcza i zabezpiecza lakier. Można nim również nabłyszczać wszystkie czarne plastiki, bo nie barwi na kolor


Góra
 Profil  
 
 
 Post #275835 Wysłany: 29 Lip 2009, 22:59; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Polska
Rejestracja: 18 Paź 2008,
Posty: 259
Pomógł: 1
Polecam wosk Sonax Xtreme Brillant Wax 1, przeznaczony jest właśnie do nowych lakierów. Po 4 miesiącach nadal super spełnia swoją rolę i po umyciu auto wygląda super.

_________________
Było: Grande Punto 1.3 16V 90KM MultiJet
Powrót po 3 latach: Grande Punto 1.4 8V 77KM Estiva Blue&Me


Góra
 Profil  
 
 
 Post #275871 Wysłany: 30 Lip 2009, 09:54; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 28 Sty 2009,
Posty: 22
Szanowni Państwo , posiadanie tego lakieru to spore wyzwanie.
widać każdą rysę i obtarcia ale:
1. rysy należy polerować ruchami okrężnymi pastą woskową lekko ścierną Tempo. Jednak po tym zabiegu lakier w miejscu polerowania jest zmatowiały.Na to jest sposób trzeba użyć pasty polerskiej Turtlewax w kolorze nadwozia. Sprawdziłem efekt super. Aby pozbyć się z lakieru wszelkich nie wypolerowanych miejsc czyli aby cała powłoka była jednakowo błyszcząca należy wypolerować lakier mleczkiem do polerowania Finish produkt firmy Formula 1. Do małych rys polecam woskową kredkę w kolorze nadwozia oraz w razie wiekszych ubytków lakier zaprawkowy fabryczny.
Gnideses


Góra
 Profil  
 
 
 Post #275901 Wysłany: 30 Lip 2009, 13:42; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 05 Lis 2008,
Posty: 594
gnideses napisał(a):
Szanowni Państwo , posiadanie tego lakieru to spore wyzwanie.
widać każdą rysę i obtarcia ale:
1. rysy należy polerować ruchami okrężnymi pastą woskową lekko ścierną Tempo. Jednak po tym zabiegu lakier w miejscu polerowania jest zmatowiały.Na to jest sposób trzeba użyć pasty polerskiej Turtlewax w kolorze nadwozia. Sprawdziłem efekt super. Aby pozbyć się z lakieru wszelkich nie wypolerowanych miejsc czyli aby cała powłoka była jednakowo błyszcząca należy wypolerować lakier mleczkiem do polerowania Finish produkt firmy Formula 1. Do małych rys polecam woskową kredkę w kolorze nadwozia oraz w razie wiekszych ubytków lakier zaprawkowy fabryczny.
Gnideses


Pastą tempo to można sobie polerować stare lakiery. Do polerowania nowych lakierów dobra jest pasta Sonax. Poza tym na rynku jest wiele lepszych produktów renomowanych firm.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #275946 Wysłany: 30 Lip 2009, 19:43; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Grzegorz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Lip 2009,
Posty: 1217
Pomógł: 2
A ja polecam t-cut color fast firmy carplan- dobierz sobie do koloru lakieru i woskuj, myślę że będziesz zadowolony. Wystarczy to zrobić 2 razy w roku (ja robię na wiosnę i wczesną jesienią) a lakier będzie ładny z głębokim kolorem. A w międzyczasie jak masz czas to kup jakis bezbarwny wosk (np nowością chyba niezłą jest Turtle wax ice. Ja jako że nie za bardo mam czas w zabawianie się w częste woskowania, korzystam z mycia z woskiem na myjce bezdotykowej lub jak myję ręcznie to potem używam wosku w płynie na mokro - ten z kominiarzem. Mniej roboty a efekt całkiem całkiem. Ale 2 razy w roku T-cut czerwony.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #276018 Wysłany: 30 Lip 2009, 22:48; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Rafał
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2009,
Posty: 188
Hmmm wydaje mi się że dyskusja troszkę się rozchodzi na dwa kierunki :P bo na początku nie podkreśliłem że chodzi o nowy lakier i po prostu jego możliwie najlepsze zabezpieczenie, bo w żadną polerkę na świeżutkim lakierze się nie będę bawił (autko ma niecały miesiąc i 700km) hmm generalnie jeszcze troszkę poczekam na komentarze a potem jak będę miał chwilę to rozejrze się za tym wszystkim co pisaliście i coś wybiorę (z tego co pamiętam to jakiegoś T-cut w kolorze srebrnym stosowałem do sejka no i było w miare ok a ojciec go podkradał i stosował u siebie w PII FL)

_________________
Grande 1.2/65KM 3D 2009


Góra
 Profil  
 
 
 Post #276020 Wysłany: 30 Lip 2009, 22:50; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 05 Lis 2008,
Posty: 594
raafik84 napisał(a):
Hmmm wydaje mi się że dyskusja troszkę się rozchodzi na dwa kierunki :P bo na początku nie podkreśliłem że chodzi o nowy lakier i po prostu jego możliwie najlepsze zabezpieczenie, bo w żadną polerkę na świeżutkim lakierze się nie będę bawił (autko ma niecały miesiąc i 700km) hmm generalnie jeszcze troszkę poczekam na komentarze a potem jak będę miał chwilę to rozejrze się za tym wszystkim co pisaliście i coś wybiorę (z tego co pamiętam to jakiegoś T-cut w kolorze srebrnym stosowałem do sejka no i było w miare ok a ojciec go podkradał i stosował u siebie w PII FL)


wejdź jeszcze na stronę Diamentowej Ochrony Lakieru. Same usługi wydają się być drogawe ale można kupić bardzo dobre kosmetyki do pielęgnacji lakieru.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #277472 Wysłany: 05 Sie 2009, 13:35; 
 Temat postu:
Tez mam kropka w tym kolorze. Utrzymanie nadworza nawet bez niewielkich rys jest prawie niemozliwe. Male kamyczki, owady, najmniejsze dotkniecie powoduje trwaly slad. Po roku zrobilem polerowanie nablyszczajace w Poznaniu w sieci SMART. Przy myciu najlepiej uzywac gabki z mikrofibry. Kazda inna rysuje. Szczotki i myjnie automatyczne nie wchodza w gre. Ja osobiscie uzywam pewnego mleczka. Nie ma problemu z rozprowadzaniem, mozna nawet uzywac na plastki i gume. Sprawdze nazwe i napisze.


Góra
  
 
 
 Post #277475 Wysłany: 05 Sie 2009, 13:58; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Racibórz
Rejestracja: 03 Lut 2009,
Posty: 748
Pomógł: 5
Czyli po wydaniu fortuny na kosmetyki do lakieru, następnym razem lepiej dopłacić do koloru metalik :E

Nowy czy stary polecam AUTOMAX :wink:

_________________
ESTIVA Blue@Me 2008 1.4 8V :)<----- Tu ją możesz zobaczyć :D

Fix It Again Tomorrow


Góra
 Profil  
 
 
 Post #278714 Wysłany: 10 Sie 2009, 20:51; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Grzegorz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Lip 2009,
Posty: 1217
Pomógł: 2
Dzisiaj kupiłem i zastosowałem TURTLE WAX - ICE -jest to po prostu rewelacja! To wosk jakiego szukałem odkąd mam wlasny samochód czyli od około 10 lat. Ma same zalety - wad nie stwierdziłem.
1. Super nadaje się do nowych lakierów bo nie ma właściwości ściernych
2. Bardzo łatwo się nakłada i nie ważne czy samochód zimny czy gorący, czy w pełnym słońcu czy w cieniu - nie ma to znaczenia
3. Bajecznie łatwo się poleruje - po prostu delikatnie przeciera się szmatką - zero wysiłku
4. Nie barwi plastików i gumy a jednocześnie przywraca ich czarny naturalny (nie świecący) kolor
5. Daje sie bardzo łatwo usunąć z szyb
6. Jest bardzo wydajny- wywoskowałem auto i mało co ubyło
7. Najważniesze - efekt wizualny - lakier nabiera głębokiej barwy - woskowałem srebrnego kropka żony i efekt przeszedł najsmielsze oczekiwania. Prawie 4 letnie auto zrobiło się jak nowe.
8. Trwałość - nie wiem. To dopiero okaże się z biegiem czasu. Ale aplikacja jest tak prosta że woskowanie nawet raz w miesiącu nie jest zbyt wielkim wysiłkiem w porównaniu do tradycyjnych wosków
9. Osprzęt - do wosku dodawana jest gąbka do aplikacji i całkiem spora i dobrej jakości szmatka z mikrofibry więc nie musimy się starać o dodatkowe szmatki
10. Cena - ja dałem 49.90 zł w feuwercie. Może gdzieś jest taniej. Ale uważam że po prostu WARTO!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #278775 Wysłany: 10 Sie 2009, 23:51; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Rafał
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2009,
Posty: 188
Narazie zakupiłem nanowosk uniwersalny z autolandu (cena 13,99 w realu) do tego jest gąbka do nakładania i polerowania tyle że nie mam czasu żeby kropka umyć ale niedługo planowana wizyta w salonie i serwisie więc może sami umyją :P a ja tylko poprawie i nałoże wosk a wtedy podzielę się wrażeniami :) a jak nie to sam wypucuje bo dawno nie padało i wygląda już strasznie :?

_________________
Grande 1.2/65KM 3D 2009


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO