You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 25 Kwi 2024, 15:32

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #241999 Wysłany: 17 Kwi 2009, 00:57; 
 Temat postu: prawda o city ??
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: HLX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Jastrzebie Zdrój
Rejestracja: 31 Mar 2008,
Posty: 49
Witam ja mam pytanie poniewasz tak dokladniej przejzalem ostatnio ksiazke (instrukcje) i zastanawia mnie przycisk City bo wg tego co jest tam napisane wychodzi ze wersja sporting jak i 1.9 JTD HLX ma miec taki objaw poza tym ze wspomaganie lepiej dziala ;) do predkosci 60 km/h to jeszcze i pedal gazu jest mniej czuly ?? a co za tym idzie samochod jedzie bardziej komfortowo ale za to jak by slabszy ...czy to prawda ??:> bo szczeze ostatnio jezdze na City ciagle i mam wrazenie ze samochod slabszy jest a teraz tzn kolo 1 w nocy nie mam checi by wyjsc to sprawdzic :D czy faktycznie :D co wy o tym myslicie ??
Image

_________________
Punto II 1.9 JTD HLX 115km
aku... Centra Futura 53Ah/540A
Oil... Castrol Edge 5w40
tarcze Mikoda Tuningowane + klocki ferodo
Zawieszenie Eibach Sprort


Góra
 Profil  
 

 
 Post #244771 Wysłany: 23 Kwi 2009, 01:07; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2008,
Posty: 5186
Pomógł: 1
ja znalazłem coś bardzo ciekawego... na
http://www.fiat.pl/index.php?pid=43&id_ ... &arch=2003
.....Po przekroczeniu 70 kilometrów na godzinę obydwa programy pracują równolegle, zapewniając "reakcję" kierownicy dostosowaną do wyższych prędkości. W Fiacie Punto Sporting z 6 biegową skrzynią biegów - reakcja na naciśnięcie pedału przyspieszenia jest zależna od rodzaju włączonego wspomagania: w wersji normalnej reakcja jest szybka, lecz staje się łagodniejsza i stopniowana po włączeniu przycisku "city". Umożliwia to "elektroniczny" pedał gazu, sterujący silnikiem za pomocą systemu "drive by wire".


Góra
 Profil  
 
 
 Post #244810 Wysłany: 23 Kwi 2009, 08:44; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: HLX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Jastrzebie Zdrój
Rejestracja: 31 Mar 2008,
Posty: 49
no tak ale to artykuł o grande punto czyzby w poprzednich wersjach tez tak to sie mialo ?? szczeze mowiac troche mnie to zaskoczyla jak tak doglebniej poczytalem w tych "instrukcjach" i wychodzi na to ze faktycznie tak jest po jezdzeniu raz na tym ustawieniu a raz na tym jestem sklonny stwierdzic ze faktycznie z opcja City autko jest mniej "agresywne" i duza elastyczniejsza jazda po miescie .... zas na wylaczonej szybciej sie zbiera itp ...

_________________
Punto II 1.9 JTD HLX 115km
aku... Centra Futura 53Ah/540A
Oil... Castrol Edge 5w40
tarcze Mikoda Tuningowane + klocki ferodo
Zawieszenie Eibach Sprort


Góra
 Profil  
 
 
 Post #244814 Wysłany: 23 Kwi 2009, 08:59; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 20 Maj 2007,
Posty: 81
Najprawdopodobniej opcja ta jest dostępna jedynie w modelach posiadających drive-by-wire czyli pedał gazu bez linki gazu, a z czujnikiem nacisku a następnie jakiś silniczek sterujący przepustnicą dzięki czemu komputer może dopasowywać czułość gazu. Swoją drogą słabe silniki z włączonym city mogą wydawać się przymulone we wszystkich wersjach gdyż city ciągnie dużo więcej prądu od zwykłego wspomagania tak że nawet czasem światła przygasają.

_________________
Moje Punto


Góra
 Profil  
 
 
 Post #244819 Wysłany: 23 Kwi 2009, 09:20; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: HLX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Jastrzebie Zdrój
Rejestracja: 31 Mar 2008,
Posty: 49
a to nie jest tak ze wszystkie kropki maja elektronicznie sterowany gaz (bez linki) ?? ja mam elektronicznie ... myslalem ze wszystkie kropki II i II FL maja tak

_________________
Punto II 1.9 JTD HLX 115km
aku... Centra Futura 53Ah/540A
Oil... Castrol Edge 5w40
tarcze Mikoda Tuningowane + klocki ferodo
Zawieszenie Eibach Sprort


Góra
 Profil  
 
 
 Post #244871 Wysłany: 23 Kwi 2009, 11:09; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2008,
Posty: 5186
Pomógł: 1
batton_1983 napisał(a):
tak ale to artykuł o grande punto

wcale nie. to jest o p2.


batton_1983 napisał(a):
a to nie jest tak ze wszystkie kropki maja elektronicznie sterowany gaz (bez linki)

z tego co czytałem to różnie i chyba wersje lepszego wyposarzenia i silnika mają elektronicznie i dlatego city zmienia też reakcje na gaz.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #244897 Wysłany: 23 Kwi 2009, 12:13; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gliwice / Kraków
Rejestracja: 06 Maj 2008,
Posty: 233
lakikwap

Albo ja czytać nie potrafie...albo pisze ze po włączeniu City wrażliwośc pedału przyśpieszenia jest WIEKSZA...wiec wg mnie napewno ten tryb nie jest bardziej komfortowy...

_________________
Moc jest Bogiem, Prędkość nałogiem, Nitro zabawą a Turbo podstawą...

...Fiat Punto Sporting 1,2 16V...

Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #244916 Wysłany: 25 Kwi 2009, 18:16; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2008,
Posty: 5186
Pomógł: 1
Kroolu w każdym razie jest inna :E
sam tego też do końca nie czaje, ale wydaje mi sie że poprostu łatwiej auto reguje na gaz. wciskamy słabiej a on dostaje więcej "gazu".

[ Dodano: 25 Kwi 2009 18:16 ]
dziś jeżdziłem b. dużo po mieście (szofer) i postanowiłem przeprowadzić test city" no i wnioski śa takie:
Napewno zaczne go używać bardzo często, bo jest Bardzo pomocny w jeździe po zatłoczonych małych uliczkach i parkingach. Oczywiście bez 2 zdań zmienia on charakterystyke slinika. I tak na parkingu i przy wolnej jeżdzie jest fajnie bo (ciężko to określić) gładziej i bardziej anemicznie reaguje i spada z obrotów, dzięki czemu prościej przy turalniu sie. Ale na drodze szybszego ruchu to jest bardzo kiepskie bo czuć że auto ma mniej mocy, gaz reaguje anemicznie, słabo sie wkręca na oborty.
Werdyk: niepodejrzewałem że jest to tak fajne! fajne ale tylko jeśli sie nam nigdzie nie śpieszy i chcemy kulturalnie pojechać:)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #281458 Wysłany: 23 Sie 2009, 11:48; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 28 Lut 2009,
Posty: 639
no posiadam rowniez city w mk2 ale mam na linke gaz wiec nie wplywa ta funkcja na pedal gazu za to kierownica zajebiscie chodzi na parkingach i malych uliczkach i zawracaniu w ciasnych miejscach to super sprawa. druga sprawa mam wrazenie ze przy wlaczonym city tak jakby samochod ma lepiej skreca w sensie ze mocniej skreca na city ale to moze byc tylko glupie wrazenie ;)

_________________
"Prędkość nie zabija, ale nagłe zatrzymanie z dużej prędkości moze spowodować śmierć" J. Cralson

Moje obecne Punto - topic24359.html


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO