You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 19:11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #274422 Wysłany: 23 Lip 2009, 20:50; 
 Temat postu: Usterki "wieku dziecięcego"
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Maciek
Samochód: Linea
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 03 Kwi 2007,
Posty: 359
Nie znalazłem nigdzie na forum takiego tematu, więc postanowiłem go założyć :)
Jak wiadomo, każde nowe na rynku auto męczą usterki wieku dziecięcego. Nie ominęło to również naszych Linijek. Poniżej to, co mnie już dotknęło oraz to, o czym wiem. Dopisujcie kolejne, jeśli takowe będą :P

To miałem:
- rdzewiejące łożyska w gniazdach amortyzatorów - objaw: stuki przy skręcaniu kół przy małych prędkościach lub na postoju, naprawa: wymiana gniazd amortyzatorów
- wypaczające się zastrzały (gumy tłumiące w przdnich błotnikach przy zawiasach drzwi) - objaw: przytarcia lakieru na kantach drzwi na wysokości zawiasów, naprawa: wymiana zastrzałów na nowe + ewentualne lakierowanie rantów drzwi
- pękająca kratka nawiewu powietrza (środkowa) - objaw: pęknięta kratka, "zwichrowane" łopatki w środku utrudniające regulację kierunku nawiewu, naprawa: wymiana całego modułu kratek nawiewu
- niedomykający się schowek - objaw: szczelina przy zamkniętym schowku, naprawa: regulacja zamka schowka

O tym wiem, ale mnie to nie spotkało:
- odpryski lakieru na chromowanym grilu oraz na lusterkach
- odklejającie się listwy boczne na drzwiach
- problemy z zamknięciem klapki wlewu paliwa

To mnie spotkało, ale nie wiem czy można to zaliczyć do usterek "wieku dziecięcego":
- problem z odtwarzaniem CD (fabryczne radio bez MP3) - objaw: przy dłuższym odtwarzaniu płyty nagle się zacina a przy próbie wyciągnięcia płyty wyświetla "CD ERROR", naprawa: wymiana na nowe
- brak gum pod tylną kanapą - objaw: przytarty lakier w miejscu styku kanapy z podłogą, naprawa: nowe gumy
- nieszczelność wybieraka biegów - objaw: silnik zachlapany olejem, naprawa: wymiana uszczelniacza wybieraka biegów
- pęknięta obudowa filtra powietrza - objaw: auto pracuje jakby była nieszczelność w układzie wydechowym, naprawa: wymiana obudowy filtra powietrza
- niedrożne dysze spryskiwaczy - objaw: spryskuje czasem trzema, czasem dwoma a czasem tylko jednym strumieniem szybę, naprawa: wymiana na nowe dysze

Wszystkie usterki, które mnie dotknęły zostały usunięte przez ASO w ramach gwarancji.

_________________
Aktualnie:
Fiat Linea Dynamic 1.4 8V '2007

Poprzednio:
Punto II S 1.2 8V '2000
W niektórych kręgach zwany TEODOREM :)


Góra
 Profil  
 

 
 Post #275910 Wysłany: 30 Lip 2009, 14:34; 
 Temat postu: Re: Usterki "wieku dziecięcego"
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Piotr
Samochód: Linea
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 13 Kwi 2009,
Posty: 378
mwas napisał(a):
(...)pękająca kratka nawiewu powietrza (środkowa) - objaw: pęknięta kratka, "zwichrowane" łopatki w środku utrudniające regulację kierunku nawiewu, naprawa: wymiana całego modułu kratek nawiewu(...)
:shock: A ja posadzilem o to myjnie... Teraz to juz za pozno na wymiane gwarancyjna... :(

_________________
pozdrawiam
Piotr Paszkowski aka patefoniQ
Obsługa informatyczna, Outsourcing IT - Łódź / łódzkie
http://www.syslink.pl


Góra
 Profil  
 
 
 Post #281165 Wysłany: 21 Sie 2009, 22:42; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Maciek
Samochód: Linea
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 03 Kwi 2007,
Posty: 359
patefoniq, masz już po gwarancji ?

Dzisiaj jestem po kolejnej wizycie w ASO. Powodem wizyty było kapanie oleju spod silnika. Po obadaniu sprawy okazało się, że jest nieszczelność pomiędzy silnikiem a skrzynią biegów i kapał olej ze skrzyni. Efekt: robota mechanika przez ok 7 godz. - uszczelnienie wszystkiego, co było możliwe :) Naprawa gwarancyjna oczywiście 8)

_________________
Aktualnie:
Fiat Linea Dynamic 1.4 8V '2007

Poprzednio:
Punto II S 1.2 8V '2000
W niektórych kręgach zwany TEODOREM :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #281989 Wysłany: 25 Sie 2009, 10:00; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Piotr
Samochód: Linea
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 13 Kwi 2009,
Posty: 378
Nie jestem po gwaracji, ale kratka mi juz wypadla, do tego gniazdo mi sie lekko porysowalo. Zwalilem wine na myjnie, co zauwazylem i tak juz duzo za pozno, wiec i na obwinianie myjni bylo juz po czasie (wysmialiby mnie i powiedzieli, ze sam sobie zlamalem, a wracam z pretensjami do nich). Teraz nie mam kratki (juz ja wyrzucilem), wiec za pozno na gwarancje, bo powiedza, ze sam ja uszkodzilem... Co zrobic, gapowe sie placi. Na szczescie mam klime, jedynie to musze uwazac, zeby nic mi tam nie wpadlo, bo dziura taka, ze i telefon sie zmiesci...

_________________
pozdrawiam
Piotr Paszkowski aka patefoniQ
Obsługa informatyczna, Outsourcing IT - Łódź / łódzkie
http://www.syslink.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO