You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 30 Kwi 2024, 15:11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #277711 Wysłany: 06 Sie 2009, 15:19; 
 Temat postu: Przednie zawieszenie 1.2 8V...
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 30 Lip 2009,
Posty: 32
Witam... posiadam P2 2000r. i od zakupu stukało przednie zawiesznie... wymieniłem wahacze, końcowki drążków kier., gumy stabilizatorów i myślałem, że tyle wystarczy... niestety przy skręcaniu kierownicą w prawo lub w lewo strasznie hałasuje nie wiem czy przekładnia bo z tego co wyczytałem na forum.. to moga to być sprezyny lub amorki... podobno mozna zlikwidować luz na przekładni kier. tylko niech ktoś napisze kaj to się robi :) najlepiej jakieś foto :) no chyba, że to coś jeszcze innego...

pozdrawiam i czekam na odpowiedzi. :)

_________________
Music is My Extasy :]


Ostatnio edytowany przez technosound, 07 Sie 2009, 15:03, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 

 
 Post #277717 Wysłany: 06 Sie 2009, 16:03; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2008,
Posty: 5186
Pomógł: 1
a sprawdzałęś łożysko amortyzatora, mi też szczela jak kręce w prawo kierą, jedź do mechaniora niech sprawdzi


Góra
 Profil  
 
 
 Post #277718 Wysłany: 06 Sie 2009, 16:13; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 30 Lip 2009,
Posty: 32
lakikwap napisał(a):
a sprawdzałęś łożysko amortyzatora, mi też szczela jak kręce w prawo kierą, jedź do mechaniora niech sprawdzi


hmm nie sprawdzałem... będę musiał się wybrac... to jest to że trzeba zgadywać...

_________________
Music is My Extasy :]


Góra
 Profil  
 
 
 Post #277798 Wysłany: 06 Sie 2009, 23:00; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: SBL.
Rejestracja: 31 Mar 2009,
Posty: 192
Niech jedna osoba pokręci ci kierownicą w prawo i lewo a Ty złap sprężynę, Jak czujesz że chce ją zwijać (tak przeskakuje) to albo jest pęknięta sprężyna albo łożysko mackpersona. i w 2 kole tak samo.

_________________
Punto 1.2 8v 5d 2000r
--> Punto 1.2 8v 3d 2001r <--

Mam Kropka a Kropek ma mnie, razem tworzymy szczęśliwą parę :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #277808 Wysłany: 07 Sie 2009, 04:49; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 30 Lip 2009,
Posty: 32
Chomik napisał(a):
Niech jedna osoba pokręci ci kierownicą w prawo i lewo a Ty złap sprężynę, Jak czujesz że chce ją zwijać (tak przeskakuje) to albo jest pęknięta sprężyna albo łożysko mackpersona. i w 2 kole tak samo.


rozmawialem wczoraj z zaprzyjaznionym mechanikiem i powiedział ze będą to łozyska MCpersona...wiec dzisiaj po pracy chyba się za to wezmę :) jak zrobię i bedzie wszystko ok to zdam relacje :] pozdro

_________________
Music is My Extasy :]


Góra
 Profil  
 
 
 Post #277813 Wysłany: 07 Sie 2009, 08:03; 
 Temat postu: Re: Przednie zawieszenie 1.2 8V...
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Bolesławiec
Rejestracja: 06 Sty 2009,
Posty: 411
Pomógł: 2
u mnie zgrzyta w przednim zawieszeniu, ale wiem co to, tak na 99% to gumy odbojów, które się zapiekły do goleni amortyzatora, bo wcale nie trzeba skręcać kołami, wystarczy złapać tą gumę i próbować ją obkręcić. Z jednej strony się lekko skręca i jest cicho, z drugiej czuć że się przykleiła i nie daje się jej obkręcić, a przy próbach jej obkręcenia zgrzyta. Metoda na to jest dość prosta, jak przy ściąganiu gumowych rączek z kierownicy w rowerze - strzykawka z igłą i trochę oleju, wbić się w tę gumę i wcisnąć tak troszkę oleju to się rozrusza.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #277910 Wysłany: 07 Sie 2009, 15:02; 
 Temat postu: Re: Przednie zawieszenie 1.2 8V...
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 30 Lip 2009,
Posty: 32
bonku napisał(a):
u mnie zgrzyta w przednim zawieszeniu, ale wiem co to, tak na 99% to gumy odbojów, które się zapiekły do goleni amortyzatora, bo wcale nie trzeba skręcać kołami, wystarczy złapać tą gumę i próbować ją obkręcić. Z jednej strony się lekko skręca i jest cicho, z drugiej czuć że się przykleiła i nie daje się jej obkręcić, a przy próbach jej obkręcenia zgrzyta. Metoda na to jest dość prosta, jak przy ściąganiu gumowych rączek z kierownicy w rowerze - strzykawka z igłą i trochę oleju, wbić się w tę gumę i wcisnąć tak troszkę oleju to się rozrusza.


no metoda dobra to się zgodzę ale i tak miałem zamiar to wymienić więc może jutro się wezme w garażu za to :) jak zrobie to napisze czy hałasu nie ma ;]

_________________
Music is My Extasy :]


Góra
 Profil  
 
 
 Post #277913 Wysłany: 07 Sie 2009, 15:08; 
 Temat postu: Re: Przednie zawieszenie 1.2 8V...
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Bolesławiec
Rejestracja: 06 Sty 2009,
Posty: 411
Pomógł: 2
technosound napisał(a):
bonku napisał(a):
u mnie zgrzyta w przednim zawieszeniu, ale wiem co to, tak na 99% to gumy odbojów, które się zapiekły do goleni amortyzatora, bo wcale nie trzeba skręcać kołami, wystarczy złapać tą gumę i próbować ją obkręcić. Z jednej strony się lekko skręca i jest cicho, z drugiej czuć że się przykleiła i nie daje się jej obkręcić, a przy próbach jej obkręcenia zgrzyta. Metoda na to jest dość prosta, jak przy ściąganiu gumowych rączek z kierownicy w rowerze - strzykawka z igłą i trochę oleju, wbić się w tę gumę i wcisnąć tak troszkę oleju to się rozrusza.


no metoda dobra to się zgodzę ale i tak miałem zamiar to wymienić więc może jutro się wezme w garażu za to :) jak zrobie to napisze czy hałasu nie ma ;]


ale to nie jest łożysko tylko odbój, czyli pod łożyskiem. Jak padło łożysko to nic nie wskórasz, tylko wymiana.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #310792 Wysłany: 23 Lis 2009, 14:20; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Imię: Daniel
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 11 Sie 2007,
Posty: 91
No to przyjacielu cię zmartwię. Jeżeli ten stuk nie pojawia się na łagodnych muldach a słuchać to na dziurach to jest to przekładnia kierownicza.
Jak to sprawdzić:
- podnieść samochód na podnośniku i szarpnąć za drążek (ten od gałki), jeżeli stuka to już wiadomo (prawe łożysko na listwie)

- na postoju przy zapalonym samochodzie wykonaj pełny skręt w prawo (nie będzie żadnych odgłosów) a potem cały w lewo (powinien być dźwięk ocierania metalu)

Ja u siebie mam to samo - za regeneracje z półtoraroczną gwarancją mi powiedzieli 250 zł.

http://maglownica.com.pl/

_________________
Punto MK2 2000r 1,2 8V ELX... wszytsko co instalowali wtedy...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #310858 Wysłany: 23 Lis 2009, 17:55; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2008,
Posty: 5186
Pomógł: 1
HIPER kurde ja mam identyko.. tylko bardziej na łagodnych muldach stuka, na kocich łbach jak pieron, na dziurach głębokich mniej.... we fiacie na przeglądzie powiedzieli że to na 99% właśnie przekładnia:/ aaa no i ja mam identyko z tym dźwiękiem ocierania metalu przy skręcie :) myślałem że to łożysko mcpersona a to jednak ta maglownica. No nic na wiosne sie wymieni

HIPER napisał(a):
za regeneracje z półtoraroczną gwarancją mi powiedzieli 250 zł.

jak nowe 2 lata gwarancji na allegro są w podobnej cenie.
kurde ciekawe czy wymiana bardzo skomplikowana będzie


Góra
 Profil  
 
 
 Post #310921 Wysłany: 23 Lis 2009, 20:49; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Imię: Daniel
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 11 Sie 2007,
Posty: 91
No też się zastanawiam co robić. Na forum gdzieś w którymś poście ktoś miał do sprzedania taką za ~150 zł, z komentarzem że ta z allegro to gorzej niz jego wyglądała.
Tak więc siedzę i drapię się po głowie co robić ....

Może jest ktoś kto próbował to regenerować ? Się by podzielił .. :D

_________________
Punto MK2 2000r 1,2 8V ELX... wszytsko co instalowali wtedy...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #310926 Wysłany: 24 Lis 2009, 18:52; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2008,
Posty: 5186
Pomógł: 1
kurcze wiesz no też to czytałem ale kurde tam jest 2 lata gwarancji i jak widziałem gość niema raczej negatywów, niewiem czy by mu sie opłacało taki szit robić :/ a co do regeneracji to lipa że trzeba tam jechać i auto zostawić! niema wyboru trzeba kupić jakąś, a z 2 złego chyba lepiej kupić nowa niż używaną... chyba... aaa no i jeszcze 200zł za wymiane :shock: kpina, zapłace mojemu mechanikowi połowe z tego max

[ Dodano: 23 Lis 2009 21:31 ]
zobacz http://allegro.pl/item806370393_przekla ... waran.html
kurde 190zł nówka 2 lata gwary i gość pewnie niejedną sprzedał i ogólnie pewnie dużo sprzętu sprzeda jak ma 32 strony produktów i 1 negatyw na 4241 komentów!! na bank będzie spoko. Jak czytałem neutralne to ktoś napisał że przyszło coś nie w pełni sprawne ale gość wymienił odrazu bo raz na tysiąc sie zdarza..

[ Dodano: 24 Lis 2009 18:52 ]
HIPER na tej aukcji już ktoś kupił tą maglownicę i napisałem do niego emila i napisał że wymienił ją już jakiś czas temu i jest wszystko ok, ogólnie poleca :) więc IMO to najlepszy wybór.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO