You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 08 Maj 2024, 23:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #220158 Wysłany: 17 Lut 2009, 22:34; 
 Temat postu: Drogowe i mijania świeca razem przy zmainie reflektorów z H4
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Paweł
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Emotion
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Chwaszczyno
Rejestracja: 01 Lip 2007,
Posty: 489
Kilka dni temu postanowiłem znaleźć jakiś sposób, żeby zmusić moją instalację do tego, żeby przy zmianie na swiatła drogowe zapalały się zarówno żarówki świateł mijania jak i drogowych (światła "angel eyes" FK/DEPO H7+H7), zależało mi głównie na małym koszcie jak i na tym, żeby żaden kabelek z orginalnej instalacji nie został przecięty (zabezpieczenie przed porażką), pomijająć kableki od postojowych. Bardzo długo szukałem odpowiedniego schematu i w koncu go znalazłem (nawet na pytajcie na forum jakiej marki samochodu :oops: )
oto schemat:Image
Do jego realizacji potrzebne nam są:
-- Dwa przekaźniki [ja kupiłem LR4120 standardowe "krzesełko" od świateł mijania w polonezopodobnych] koszt 2 x 6 zł
Image
-- Dwie podstawki pod przekaźnik (opcja) 2x 7 zł
-- Dwie diody prostownicze np. do 3A [ ja kupiłem IN5408] koszt 2x 0.50 zł
Image
-- Dwa gniazda na bezpieczniki + bezpieczniki 2x 8 zł [kwestia zabezpieczenia układu do ewentualnego rozpatrzenia, ja sie nie znałem, więc zrobiłem tak jak jest na schemacie)
Image
- Garść konektorów damskich i męskich, trochę rurek termokurczliwych, trochę odpowiedniego kabla
- Ja dodatkowo kupiłem taką puszkę plastikową w castoramie za 3 zł, żeby to wszystko gdzie upchnąć

Wykonanie tak jak na schemacie wtyczki powpinać w odpowiednie nóżki, trzeba tylko pamietać, zeby połączyć odpowiednio diodę prostowniczą (dla osób które wcześniej widziały ją jedynie przylutowaną do jakiejś płytki to informuję, że pasek szary ma się znajdować bliżej przekaźnika tzn na schemacie ten trójkącik z kreseczką i ta kreseczka ma się znajdować po stronie przekaźnika)
diody sa potrzebne, żeby prąd zwrotnie nie włączał, czy wyłączał jakiegoś przekaźnika (nie wiem czy w punto jest własnie takie rozwiązanie)
Przewody które biegną do nóżek 85 podłączone są od jednej orginalnej kostki po żarówkę H4 (trzeba wcześniej sprawdzić które sa od długich a które od mijania.
To chyba tyle nie ma tutaj żadnej filozofii, zwaram tylko uwagę, ze robiłem takie coś po raz pierwszy, więc musiałem wcześniej trochę poczytać o przekaźnikach i diodach oporowych, może można to zrobic lepiej i taniej (chętnie się dowiem jak)
Na koniec zdjęcie z wczesnego projektu upakowanie tego w plastikowym pudełeczku (diody w końcowej wersji są przylutowane). Efekt świecenia przerósł moje oczekiwania, nigdy nie widziałem, zeby w punto żarówki tak mocno świeciły (zwykłe phipsy nie jekeis tak night blue czy jak im tam)
Image
Tak to wyglądają światła z zewnatrz, widać nawet moja krzywą maskę :E
Na drogowych swiatłach nie robiłem zdjęć, bo naprzeciwko stoi blok i nie chciałem po oknach świeć gdyz mam jeszcze źle światła ustawione
ImageImageImage
ImageImageImage
ImageImageImage

_________________
Jarosław --> Szczecin --> Gdynia --> Gdańsk -->Chwaszczyno :E
Wcześniej MK1 1.7 TD 1994
Obecnie GP 1.9 MJ 2008


Ostatnio edytowany przez cuspis 17 Lut 2009, 23:32, edytowano w sumie 2 razy

Góra
 Profil  
 

 
 Post #220163 Wysłany: 17 Lut 2009, 22:44; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Bartek
Samochód: Punto I 3d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: GT
Województwo: świętokrzyskie [T]
Miejscowość: Skarżysko Kamienna
Rejestracja: 23 Mar 2008,
Posty: 1138
założone masz te z dwoma ringami reflektory??? jak tak to zapodaj jakąś fote jak na aucie wyglądają i świecą

_________________
Punto GT 1.4 8v+ >>>Punto GT 2.0 16vt+ >>>>Punto GT 1.6 8v+


Góra
 Profil  
 
 
 Post #220172 Wysłany: 17 Lut 2009, 23:33; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Paweł
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Emotion
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Chwaszczyno
Rejestracja: 01 Lip 2007,
Posty: 489
Tak mam dwa ringi jakies fotki dodałem

_________________
Jarosław --> Szczecin --> Gdynia --> Gdańsk -->Chwaszczyno :E
Wcześniej MK1 1.7 TD 1994
Obecnie GP 1.9 MJ 2008


Góra
 Profil  
 
 
 Post #221997 Wysłany: 23 Lut 2009, 13:05; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 08 Sty 2009,
Posty: 18
Jak to jest z napięciem dochodzącym do lamp ? Czy lampy (żarówki) biorą napięcie z akumulatora czy przez jakiś regulator ?

U mnie jedna lampa świeci nieco słabiej i zastanawiam się czy nie podłączyć ich przez dodatkowe przekaźniki bezpośrednio z akumulatora.

Tylko czy prąd w czasie jazdy nie jest większy na akumulatorze i czy żarówki się nie przepalą ?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #222013 Wysłany: 23 Lut 2009, 14:17; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Paweł
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Emotion
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Chwaszczyno
Rejestracja: 01 Lip 2007,
Posty: 489
Prąd dochodzi do świateł przez przekaźnik bezpośrednio z akumulatora, więc napięcie jest większe, u mnie podniosło sie o ok 1 V ale spokojnie żarówni sie nie przepala ponieważ pobierają tyle pradu ile im potrzeba , poza tym w starje instalacji napięcie u mnie i tak było o ok 1.2 V niższe niz powinno byc seryjnie. Układ jest jeszcze przecież zabezpieczony bezpiecznikami. Poczytałem troche na forach i ludzie pisza, że podpiecie świateł przez przekaźnik bespośrednio z akumulatora to było najlesze wyjście na słabe lampy. Mi sie wydaje, że koszt instalacji jest tak mały, że warto spróbować, ponieważ nie niszczysz przecież orginalenej instalacji chyba, że jak napisałem wcześniej w pierwszym poscie zmieniasz z H4 na H7 to musisz jedynie uciąc kabelek od postojowych

_________________
Jarosław --> Szczecin --> Gdynia --> Gdańsk -->Chwaszczyno :E
Wcześniej MK1 1.7 TD 1994
Obecnie GP 1.9 MJ 2008


Góra
 Profil  
 
 
 Post #316497 Wysłany: 12 Gru 2009, 00:20; 
 Temat postu: Wszystko OK!!!
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wodzisław Śląski
Rejestracja: 16 Sie 2009,
Posty: 33
Więc posłuchałem "cuspis" i "RedDevil"... Kupiłem soczewkowe lampy Fk/Depo, dobre żaróweczki philips h7s, no i zrobiłem dodatkową instalację ze schematu "cuspis" i różnica jest MASAKRYCZNA!!!
Polecam wszystkim!!!

_________________
Puno I 1.1 SX 98r 5d


Góra
 Profil  
 
 
 Post #318829 Wysłany: 20 Gru 2009, 18:17; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Paweł
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Emotion
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Chwaszczyno
Rejestracja: 01 Lip 2007,
Posty: 489
W związku z częstymi prośbami poprzez gg o zrobienie takiej instalacji informuję, że osobiście nie mam zbytnio czasu na chodzenie po sklepach (nawet nie wiem gdzie, ponieważ po przeprowadzce to wiem gdzie podstawowe hipermarkety są), jedyne co mogłem zrobić to napisać prosty manual, w którym starałem się łopatologicznie i najprościej wytłumaczyć jak wszystko podłączyć.
http://sieczka.com.pl/punto/schemat.rar
Jednocześnie informuję, że zdolności manualnych to ja zbytnio nie posiadam tym bardziej elektrykiem nie jestem, jeżeli ktoś potrafi ten manual poprawić dodać coś coś usunąć to proszę o zamieszczenie poprawionego schematu na forum lub wysłać mi poprawioną wersję. Zdjęć z samej instalacji nie posiadam jak i również nie za bardzo mam możliwość zrobić teraz zdjęć instalacji zamontowanej ale to chyba jest zbędne

_________________
Jarosław --> Szczecin --> Gdynia --> Gdańsk -->Chwaszczyno :E
Wcześniej MK1 1.7 TD 1994
Obecnie GP 1.9 MJ 2008


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO