You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 19 Kwi 2024, 23:02

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #228298 Wysłany: 14 Mar 2009, 10:40; 
 Temat postu: Dziwny odgłos podczas zapalania silnika
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Ostrowiec świętokrzyski
Rejestracja: 13 Mar 2009,
Posty: 19
Witam wszystkich. mam pewien problem podczas zapalania silnika. Nie wiem jak to nazwać więc postaram sie w miare dokładnie to opisać. Rzecz sie ma niezaleznie od pory roku, dnia, czasu użytkowania etc... nie znalazłem żadnej zależności. Otóż przekręcając kluczyk czasem silnik jakby nie zaskakiwał, coś w nim jakby głośno zazgrzyta, dziwnie stuknie i potem spokojnie zapali. Dalej podczas jazdy żadnych problemów. Myslałem, że to zależy od czasu nieużytkowania ale nawet jak postoi 3 dni odpala bez problemu, potem np. robię zakupy i po kilku minutach znow zpalając taka sytuacja się pojawia. Praktycznie w każdych warunkach pogodowaych silnik odpala i pracuje prawidłowo a czasami taki "zgrzyt" podczas zapalania silnika sie pojawia. Ani nie cyklicznie ani w specyficznych warunkach po prostu w danej chwili. Nie jest to na zasadzie,że nie może zapalić i "buczy" tylko cos strzeli, jakby cos przeskoczyło i za 2-3 sekundy normalnie odpala. Ostatnio nawet poczułem pdczas tego "zgrzytu" lekkie drgnięcie pedalu sprzęgła. Co to może być? Jadąc do ASO kazali mi go zostawic na noc ale to i tak jest loteria czy akurat będąc w ASO to się ujawni. Stąd mój post jak im to w ASO opisać, bo problem ewidentnie jest sporadycznie bo sporadycznie ale może cos się dziej powaznego i w końcu cos mi padnie calkowicie. Pozdrawiam i czekam na opinie.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #228313 Wysłany: 14 Mar 2009, 11:41; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 28 Lut 2009,
Posty: 639
no z tego co mowisz to wychodzi na rozrusznik skoro silnik odpala i chodzi bezproblemowo

_________________
"Prędkość nie zabija, ale nagłe zatrzymanie z dużej prędkości moze spowodować śmierć" J. Cralson

Moje obecne Punto - topic24359.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #228339 Wysłany: 14 Mar 2009, 13:03; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Polska
Rejestracja: 18 Paź 2008,
Posty: 259
Pomógł: 1
Moim zdaniem jest to automat, który wyrzuca w kierunku koła zamachowego zębatkę rozrusznika - tzw. bendix, może ma za mało smaru i się zaciera :?: Warto też sprawdzić akumulator bo może być słaby i powodować złą pracę rozrusznika i bendixa.

_________________
Było: Grande Punto 1.3 16V 90KM MultiJet
Powrót po 3 latach: Grande Punto 1.4 8V 77KM Estiva Blue&Me


Góra
 Profil  
 
 
 Post #228346 Wysłany: 14 Mar 2009, 13:41; 
 Temat postu:
Offline
Forumowicz

Rejestracja: 03 Mar 2009,
Posty: 4
Na 95% jest to wina rozrusznika, jedż szybko do ASO zanim całkiem klęknie !!!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #228384 Wysłany: 14 Mar 2009, 16:24; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Jaworzno
Rejestracja: 20 Kwi 2008,
Posty: 5
Witaj w klubie jest to na 100%slabo zazebiający bendixs mam ten sam objaw co prawda występuje bardzo sporadycznie ale jest najczesciej pojawial sie podczas wiekszego mrozu.Zglaszalem to do ASO ale tak jak tobie chcieli zebym zostawil samochud na noc . Nie zostawilem wątpie zeby cos to dalo zwlaszcza ze dzialo sie to strasznie wybiurczo raz sie pojawialo potem zanikalo.Mam wrazenie ze to cos z akumulatorem ,zaopserwowalem ze to slabe "zaskakiwanie"bendixsu wystepowalo jak pokonywalem kruciutkie odcinki samochodem wlonczone ogrzewanie szyby wentylator na wyrzszych biegach itp.Jestem juz po gwarancji czekam co w koncu klenknie


Góra
 Profil  
 
 
 Post #228419 Wysłany: 14 Mar 2009, 18:35; 
 Temat postu:
marek38 ty te błędy ortograficzne rzeczywiście robisz czy tak dla jaj? :shock: :E

"samochód, zaobserwowałem, wybiórczo, króciutkie, włączone, wyższych, klęknie..."

Każdemu się może przytrafić, ale miej litość... :roll:


Góra
  
 
 
 Post #228447 Wysłany: 14 Mar 2009, 19:40; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Ostrowiec świętokrzyski
Rejestracja: 13 Mar 2009,
Posty: 19
Marek38 masz rację, rzeczywiście to miało częsciej miejsce przy króciutkich odcinkach jazdy. Ja jeszcze mam gwarancje chyba z 2 mc wiec jednak podjade do ASO i rzucę temat BENDIXU i akumulatora. Zobaczę co powiedzą. Jest to objaw bardzo niepokojący szczególnie,że wszystko chodzi bez problemu nawet przy minus 20 stopniach jak tej zimy i nagle przy kolejnym zapalaniu zgrzyt że szok. Więc daje to do myslenia, że nie jest to normalne a z pewnością szkodliwe dla silnika. Szkoda tylko, że w ASO trzeba wszystko podpowiadać a sami to rzadko co prawidłowo stwierdzą :(

_________________
Grande Dynamic 2007 1,4 77KM szary underground...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #228459 Wysłany: 14 Mar 2009, 20:19; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2009,
Posty: 273
Witam
Tego typu odgłosy dzielą się na dwa rodzaje:
bendix "ślizga" - uszkodzenie sprzęgła jednokierunkowego z reguły po "nieodaleniu" silnika słychać kręcący się jeszce wirnik rozrusznika.
bendix się nie zazębia z wieńcem koła zamachowego i to jest o wiele gorszy problem bo należy niezwłocznie usterkę usunąć bo niszczą się zęby bendix-u i co gorsze wieńca koła zamachowego. Więc lepiej dla twojego samochodu jak go zostawisz w aso niech zapalają raz za razem i znajdą usterkę bo jeśli to druga opcja to częstsze niezazębianie w najgorszym przypadku skończy się nie tylko bendix-em a demontażem skrzyni i wymianą koła zamachowego/wieńca zębatego.
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #228554 Wysłany: 15 Mar 2009, 00:20; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Polska
Rejestracja: 18 Paź 2008,
Posty: 259
Pomógł: 1
Jeśli masz gwarancję, to polecam jechać jak najszybciej, bo to co pisze krzysiek_pere może przydażyć się tobie, a wtedy serwis może odmówić naprawy, gdyż usterka nie była zgłoszona od razu.

_________________
Było: Grande Punto 1.3 16V 90KM MultiJet
Powrót po 3 latach: Grande Punto 1.4 8V 77KM Estiva Blue&Me


Góra
 Profil  
 
 
 Post #247310 Wysłany: 29 Kwi 2009, 18:36; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 26 Kwi 2009,
Posty: 96
A ja coś takiego znam z meganki i niestety nie był to rozrusznik tylko wariator fazy.

_________________
Alfa Romeo Mito 1,4 MPI


Góra
 Profil  
 
 
 Post #247327 Wysłany: 29 Kwi 2009, 19:31; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Polska
Rejestracja: 18 Paź 2008,
Posty: 259
Pomógł: 1
grandemario spraw rozwiązana :?:

_________________
Było: Grande Punto 1.3 16V 90KM MultiJet
Powrót po 3 latach: Grande Punto 1.4 8V 77KM Estiva Blue&Me


Góra
 Profil  
 
 
 Post #334335 Wysłany: 10 Lut 2010, 12:37; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Imię: Maciej
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Chrzanów
Rejestracja: 17 Mar 2008,
Posty: 63
Odświeżam temat! Chciałbym się dowiedzieć co było wkońcu przyczyną tego zgrzytania przy odpalaniu, bo w moim kropie też coś takie zaczeło się pojawiać :x


Góra
 Profil  
 
 
 Post #334342 Wysłany: 10 Lut 2010, 13:15; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 14 Wrz 2008,
Posty: 264
Pomógł: 1
Siemka, nie wiem, czy o ten sam zgrzyt chodzi, ale u mnie w dieslu tak było, aż przestał rozrusznik kręcić. Okazało się, że wiązka była za słaba i prąd za mały do rozrusznika dochodził. Tylko, że nie wiem czy ten zgrzyt, świst, pisk to wina rozrusznika czy wiązki bo i rozrusznik wymieniony był przed zrobieniem wiązki. Teraz jest ok. A tamten stary rozrusznik mechanik sprawdzał i kręcił.

Podsumowując mając takiego typu problem należy zacząć od sprawdzenia wiązki, która prowadzi prąd od stacyjki do rozrusznika (przy samym rozruszniku). Takie moje zdanie.

[ Dodano: 10 Lut 2010 13:15 ]
krzysiek_pere napisał(a):
Więc lepiej dla twojego samochodu jak go zostawisz w aso niech zapalają raz za razem i znajdą usterkę bo jeśli to druga opcja to częstsze niezazębianie w najgorszym przypadku skończy się nie tylko bendix-em a demontażem skrzyni i wymianą koła zamachowego/wieńca zębatego.
Pozdrawiam

Co to jest to koło zamachowe i wieniec zębaty i jak się objawia usterka tego?

_________________
Moje auto: http://fiatpunto.com.pl/post676041.html

Przebieg 300000


Góra
 Profil  
 
 
 Post #346839 Wysłany: 20 Mar 2010, 13:28; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Ostrowiec świętokrzyski
Rejestracja: 13 Mar 2009,
Posty: 19
http://fiatpunto.com.pl/post346497.html#346497
Koledzy, sprawa rozwiazana w sposób jaki opisałem pod tym linkiem. Ręce opadają :(

_________________
Grande Dynamic 2007 1,4 77KM szary underground...


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO