You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 20 Kwi 2024, 01:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 
 Post #322149 Wysłany: 31 Gru 2009, 01:38; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 28 Sie 2009,
Posty: 131
Placzecie jak stare baby nad tym przebiegiem :P Przynajmniej wiadomo ze jest faktyczny i nie krecony. I wcale auto nie musi jezdzic jako nauka jazdy aby taki przebieg zrobic. Jesli ktos uzywa auta wszedzie do dojazdow to jak najbardziej realne to jest, sam mam swoim strzelone grubo ponad 100tys a auto jeszcze jest na gwarancji do marca :P I nie mam nauki jazdy ani nie jezdze w flocie :P


Góra
 Profil  
 

 
 Post #322164 Wysłany: 31 Gru 2009, 10:09; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Mazowsze
Rejestracja: 16 Sie 2009,
Posty: 10
robo napisał(a):
niezły przebieg, radze poszukać czegoś z niższym przebiegiem


Typowe polskie rozumowanie :D

Handlarz go kupi, zkręci licznik na 90 i kupisz go za 15tys i będziesz zadowolony, że tani i z małym przebiegiem :hahaha:

Na twoim miejscu obejrzałbym auto na żywo bo może być w lepszym stanie niż te igiełki z przebiegiem 70tys.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #322191 Wysłany: 31 Gru 2009, 12:51; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 29 Gru 2009,
Posty: 84
Sounder napisał(a):
Napisz skąd jesteś i koledzy z Twojej okolicy Ci doradzą. Z ASO Fiata bywa różnie w różnych miejscach.


Jestem z Wrocławia i Oławy

[ Dodano: 31 Gru 2009 11:51 ]
WLBN napisał(a):
z potwierdzonym przebiegiem do 150000.


A niby jak potwierdzić przebieg?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #322197 Wysłany: 31 Gru 2009, 13:32; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lis 2009,
Posty: 113
chodzi chyba o to, że ma wszystkie papiery na każdy przegląd, co było wymieniane przy ilu wyjeżdżonych km, elegancja francja ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #322202 Wysłany: 31 Gru 2009, 13:53; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 29 Gru 2009,
Posty: 84
Cartman napisał(a):
chodzi chyba o to, że ma wszystkie papiery na każdy przegląd, co było wymieniane przy ilu wyjeżdżonych km, elegancja francja ;)


Jak licznik można przekręcić to i takie papierki tez wydrukować. Czy źle myślę.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #322206 Wysłany: 31 Gru 2009, 14:04; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lis 2009,
Posty: 113
nie wiem, nigdy tego nie robiłem :E pewnie i można tylko dużo zachodu. Może w ASO potwierdziliby autentyczność pieczątek 8) Musi się wypowiedzieć ktoś, kto wie na ten temat więcej (w sumie sam jestem ciekawy), bo ja to nawet nigdy w ASO nie byłem i nie zamierzam :mrgreen:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #322211 Wysłany: 31 Gru 2009, 14:24; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 07 Sie 2008,
Posty: 4525
Pomógł: 42
Cartman napisał(a):
chodzi chyba o to, że ma wszystkie papiery na każdy przegląd, co było wymieniane przy ilu wyjeżdżonych km, elegancja francja ;)

a kto jezdzi do ASO jak skonczy sie gwarancja?

_________________
bylo Punto2, jest: Grande & Clio2 ph3, oba robia kle kle kle
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #322212 Wysłany: 31 Gru 2009, 14:31; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Zabrze
Rejestracja: 12 Wrz 2007,
Posty: 990
greg505 napisał(a):
Cartman napisał(a):
chodzi chyba o to, że ma wszystkie papiery na każdy przegląd, co było wymieniane przy ilu wyjeżdżonych km, elegancja francja ;)

a kto jezdzi do ASO jak skonczy sie gwarancja?

ja byłem na drugim przeglądzie :P
na trzeci też pewnie pojadę :P
całkiem sporo ludzi serwisuje samochody w ASO :P(biorąc pod uwagę jakie tam są kolejki :P)

w każdym razie samochód który ma pod 300tys km jest już bardzo mocno wyeksploatowany :P

_________________
Wyżej wymieniony post wyraża moje zdanie w dniu dzisiejszym, być może takie samo będzie w dniu jutrzejszym, jednakże zastrzegam sobie prawo zmiany zdania w każdym momencie bez podania przyczyny


Góra
 Profil  
 
 
 Post #323136 Wysłany: 03 Sty 2010, 22:27; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 07 Sie 2008,
Posty: 4525
Pomógł: 42
moje tez bylo serwisowane do 70tys w ASO
az w koncu sie okazalo ze za wymiane filtrow, olejow, plynow nie trzeba placic 600-800zl ;)

_________________
bylo Punto2, jest: Grande & Clio2 ph3, oba robia kle kle kle
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #323146 Wysłany: 03 Sty 2010, 22:45; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Zabrze
Rejestracja: 12 Wrz 2007,
Posty: 990
800zł ?:shock:
gdzie ty go serwisowałeś
przegląd kosztuje w granicach 300zł(z materiałami)
więc raz na rok nie jest to specjalnie duży wydatek...

_________________
Wyżej wymieniony post wyraża moje zdanie w dniu dzisiejszym, być może takie samo będzie w dniu jutrzejszym, jednakże zastrzegam sobie prawo zmiany zdania w każdym momencie bez podania przyczyny


Góra
 Profil  
 
 
 Post #323148 Wysłany: 03 Sty 2010, 22:50; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 07 Sie 2008,
Posty: 4525
Pomógł: 42
nie chce mi sie szukac faktur, pewnie z kwota przesadzilem ;)
ale koszty byly co najmniej 2 razy wyzsze niz robiac to samo w warsztacie niezaleznym
tak z ciekawosci co masz w tych 300zl?

_________________
bylo Punto2, jest: Grande & Clio2 ph3, oba robia kle kle kle
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #323160 Wysłany: 03 Sty 2010, 23:08; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Zabrze
Rejestracja: 12 Wrz 2007,
Posty: 990
wszystko
wymiana olej filtrów ogólny przegląd samochodu nasmarowanie zamków itp...

_________________
Wyżej wymieniony post wyraża moje zdanie w dniu dzisiejszym, być może takie samo będzie w dniu jutrzejszym, jednakże zastrzegam sobie prawo zmiany zdania w każdym momencie bez podania przyczyny


Góra
 Profil  
 
 
 Post #323167 Wysłany: 03 Sty 2010, 23:16; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 07 Sie 2008,
Posty: 4525
Pomógł: 42
dobra cofam ta swoja astronomiczna kwote ;)
sprawdzilem faktury i rzeczywiscie to tylko 300zl, ale sama usluga przegladu to 120zl
co przy wymianie filtru powietrza, oleju oraz samego oleju jest spora sumka

przegladnalem cale teczke faktur, musze stwierdzic ze to moje aso (w Przemsylu) bylo bardzo tanie!

_________________
bylo Punto2, jest: Grande & Clio2 ph3, oba robia kle kle kle
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #323218 Wysłany: 04 Sty 2010, 09:55; 
 Temat postu:
Offline
Forumowicz

Miejscowość: Radomsko
Rejestracja: 04 Sty 2010,
Posty: 2
Witam wszystkich - jestem nowym użytkownikiem, choć forum śledzę od dłuższego czasu. Gratuluję administracji i użytkownikom wysokiego poziomu merytorycznego forum.

Noszę się z zamiarem zakupu (a bardziej z zamiarem odkupienia) Fiata Punto II 1,2 60KM (5 drzwi) z roku 2000 i proszę o poradę.
Postanowiłem napisać w tym temacie, gdyż interesuje mnie identyczna sprawa, jak tutaj omawiana.
Fiat którym się interesuję jest własnością mojego dobrego znajomego.

Kilka faktów na jego temat:
HISTORIA:

- pierwszy właściciel,
- przebieg 235 000 km (w 100% rzeczywisty - osiągnięty głównie w trasie na dłuższych odcinkach),
- nigdy nie miał instalacji gazowej,
- w 100% bezwypadkowy (znam auto od nowości),
- serwisowany,
- pełna dokumentacja,
- el. szyby,
- zderzaki w kolorze nadwozia,
- fabryczne radio (kaseciak Blaupunkt),

MANKAMENTY:
- delikatne ślady korozji (na progach w okolicy kół przednich - prawdopodobnie z powodu braku chlapaczy) i pod maską w okolicy gniazd amortyzatorów),
- dokumentny "syf" i niezbyt przyjemny zapach w środku (ostatnimi czasy auto służy w 90% tylko do wyjazdów z psami do lasu na polowania),
- kilka powierzchownych zarysowań lakieru i małych odprysków na masce,
- mały odprysk od kamienia na przedniej szybie,
- kołpaki do renowacji.

Ogólnie Fiacik do gruntownego prania i porządnej kosmetyki - wygląda na opuszczonego i bardzo zaniedbanego.
Miesiąc temu auto przeszło remont zawieszenia. Większych mankamentów od strony mechanicznej nie zauważyłem.

Samochód ma mi służyć do codziennej jazdy (roczne przebiegi, jakie osiągam to max 10 000 km.) Aktualnie poruszam się Fiatem Cinquecento young z 1996 roku.

Proszę Was o opinię, czy warto się zainteresować tym kropkiem i jaką cenę zaproponować sprzedawcy. Obecny właściciel kazał mi zrobić rozeznanie rynku i zaproponować cenę.

P.S. Jeżeli mój post nie może znajdować się w tym temacie, to proszę administrację o przeniesienie go we właściwe miejsce.

Pozdrawiam.


Ostatnio edytowany przez Brunet wieczorową porą, 04 Sty 2010, 13:50, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 
 Post #323222 Wysłany: 04 Sty 2010, 10:34; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 17 Paź 2009,
Posty: 19
Ja kupilem w listopadzie za 12000, 06r., auto z Wloch tyle, ze van i realny przebieg 118000. Mankamenty to ~30cm rysa na tylnym blotniku, brak fabrycznie zainstalowanych glosnikow, co mnie irytuje, bo teraz nie wiem jak podlaczyc nowe. Poza tym wszystko naprawde dobrym stanie i pewny bezwypadkowiec (rysae nie licze jako wypadku, wyglada jakby ktos naroznikiem zderzaka na parkingu to zrobic :> )
Wiec jak dobrze poszukasz to znajdziesz ciekawe auto w dobrej cenie z rozsadnym przebiegiem. Jesli van cie nie intertesuje, to zawsze mozesz go przerobic, maly koszt, szczegolnie jak auto sciagniete z zagranicy odrazu bedziesz rejestrowal na osobowe. Zaleta van'a, to ze przewaznie maja swietne silniki disla.

_________________
Punto II FL VAN 1,3 MultiJet 2006r.
Hyundai Sonata 2L GLS + LPG 1996r.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #323386 Wysłany: 04 Sty 2010, 20:39; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 19 Paź 2008,
Posty: 48
@Brunet: Kolega niedawno (listopad 2009) sprzedał auto z 2001r, 1,2 60KM, przerobione z wersji VAN na 5-cio osobowe, z gazem. Przebieg 102k km, przy 98k wymienione sprzęgło, regularny serwis.

Poszedł za 9000zł.
Mysle, ze za tego z Twojego opisu wiecej, jak 5000 chyba nie warto dawac, o ile w ogole go brac.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #323424 Wysłany: 04 Sty 2010, 22:14; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lis 2009,
Posty: 113
lepszy taki, niz odpicowany i błyszczący, a w rzeczywistości 10 razy klepany, bez serwisu itp. Wiadomo przynajmniej na czym sie stoi, przy kupowaniu używanego samochodu to sytuacja komfortowa.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #323474 Wysłany: 04 Sty 2010, 23:30; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 07 Sie 2008,
Posty: 4525
Pomógł: 42
Cartman napisał(a):
lepszy taki, niz odpicowany i błyszczący, a w rzeczywistości 10 razy klepany, bez serwisu itp. Wiadomo przynajmniej na czym sie stoi, przy kupowaniu używanego samochodu to sytuacja komfortowa.

zgadzam sie w 101% procentach ;]

_________________
bylo Punto2, jest: Grande & Clio2 ph3, oba robia kle kle kle
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #323537 Wysłany: 05 Sty 2010, 09:40; 
 Temat postu:
Offline
Forumowicz

Miejscowość: Radomsko
Rejestracja: 04 Sty 2010,
Posty: 2
Dziękuję za wszystkie sugestie. Osobiście myślałem o zaproponowaniu kwoty 6000 zł. Wydaje mi się, że na 90% zdecyduję się na to Punto.
Wraz z pierwszymi oznakami wiosny zabiorę się za porządną kosmetykę, pranie, sprzątanie. Autko odzyska dawny blask i w moich rękach przeżyje renesans - na który niewątpliwie zasługuje stojąc teraz smutno pod drzewem na podwórku. O przebiegu negocjacji cenowych i dalszych losach kropka będę na pewno na bieżąco informował.

Jednocześnie proszę o dalsze sugestie na temat zakupu opisanego przez mnie egzemplarza.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #328591 Wysłany: 23 Sty 2010, 12:20; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 31 Mar 2008,
Posty: 52
Myślę, że mój przypadek będzie dobrym przykładem na przejechanie 260kkm, ponieważ tyle przejechałem swoim pierwszym kropkiem. Samochód nie musi być po L lub jeździć we flocie. Mieszkałem w Poznaniu i minimum dwa razy w miesiącu jeździłem do Krakowa (traca Poznań-Wrocław-Kraków, pewnie Wszyscy znają tą trasę więc wiedzą, że we Wrocławiu "5-tka" i do Krakowa), do tego sporo kilometrów na miejscu, żona do pracy dojeżdża 230km ... jedzie raz w tygodniu.
Powiem tak ... wolałbym kupić kropka, który ma przejechane 260kkm na trasie, niż kropka z przebiegiem 150kkm jeżdżonego po mieście.
Po 240kkm z własnej ciekawości postanowiłem podjechać do ASO i sprawdzić kompresję, okazało się, że na 3 cylindrach jest super, na 4-tym trochę mało. Wystarczyła regulacja zaworów i po przejechaniu 5kkm ponownie sprawdziłem kompresję i był miód, cud, malina :). Silnik oceniłbym na 4+
Jeżeli chodzi o zawieszenie: nosiłem się z zamiarem wymiany amortyzatorów, których jeszcze nie wymieniałem od nowości ... dlaczego ? ... ponieważ były jeszcze w dobrym stanie. Zawieszenie oceniłbym na 4-.
Jeżeli chodzi o wnętrze: to już było gorzej, kierownica na godzinie 9-12 była łysa, wykładzina przy pedale sprzęgła przetarta i to tak konkretnie, gumki na pedałach musiałem wymienić, ponieważ już same spadały :), fotel wysiedziany do tego stopnia, że druty wbijały się w żebra i w tyłek, wymieniłem pianki i był jak nowy :). Plastiki - w punciakach z przebiegiem ponad 100kkm widziałem w gorszym stanie.
Reasumując: jeżeli komuś zależy na tym aby ukryć faktyczny przebieg samochodu, można to zrobić i to wcale niewielkim kosztem a osoba, która na codzień nie zajmuje się kupnem lub sprzedażą samochodu tego nie pozna.

_________________
PUNTO II 1.2 8V BLACK 3D
261 kkm 2001
PUNTO II FL 1.3 MULTIJET CULT 3D
139 kkm 2005
SEICENTO 0.9
131 kkm 2001
FORD MONDEO MKIII 2.0 TDCI 130KM
163 kkm 2004


Góra
 Profil  
 
 
 Post #352371 Wysłany: 04 Kwi 2010, 14:34; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Bytom
Rejestracja: 13 Maj 2009,
Posty: 27
260 kkm to duzo jak na kropka, duzo wlozysz kasy, no chyba, ze naprawy robione sa cyklicznie...


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO