You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 09:11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #35499 Wysłany: 28 Lip 2007, 22:44; 
 Temat postu: Problem z silnikiem
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 28 Lip 2007,
Posty: 6
Witam. Pare miesiecy temu spotkala mnie niemila przygoda na autostradzie w Niemczech. Probowalem moje auto-poszedl 190km/h z kompletem osob i z bagazami.
Mam 1,2 16V 85KM '97 na LPG przejechane ok 145tys z czego ja 60tys-kupilem je 2 lata temu, bylo sprowadzone z Włoch. Sprawowal sie wysmienicie az.....
Jade sobie ok 130 i nagle cos zaczyna stukac...po kilku sekundach zapalila sie kontrolka oleju-dojechalem tylko do najblizszego parkingu-ok 2km, z rury szedl czarny dym....dalej zostalem odholowany i auto stoi do dzis.
Na pewno uszkodzona jest uszczelka pod glowica i w oleju jest woda.
Gdy wlalem nowy olej(na poczatku myslalem ze olej wyciekl przez uszczelke pokrywy zaworow i dlatego zapalila sie ta kontrolka) auto chodzilo normalnie przez kilka minut pozniej zaczelo cos stukac. Mechanik twierdzi ze to panewka...natomiast ja zastanawiam sie czy mozliwe stuki moga byc przez to ze olej jest wymieszany z woda....mial ktos kiedys cos takiego? w przypadku panewki trzeba robic remont silnika lub wymienic...ale jest to dosc nietypowy silnik i kosztuje kolo 2500 ale za to ma niezlego kopa. Mial ktos kiedys podobny problem....? Czy mozliwe ze poszla uszczelka i od razu zatarlem panewke....?? I czy mozliwe ze stukanie bierze sie od wody w oleju....

[ Dodano: 28 Lip 2007 22:44 ]
I czy mozliwe ze od uszczelki pod glowica pali sie kontrolka oleju?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #35562 Wysłany: 28 Lip 2007, 22:50; 
 Temat postu: Problem z silnikiem
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Cieszyn - Sosnowiec
Rejestracja: 26 Lip 2007,
Posty: 100
Nie zwlekaj tylko remontuj silnik albo wymieniaj. Zwyczajnie go przytarłeś i tyle...

_________________
yyy...Lancia Y 1.2 8V 6WAY


Góra
 Profil  
 
 
 Post #35762 Wysłany: 30 Lip 2007, 08:38; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Przeworsk
Rejestracja: 11 Cze 2007,
Posty: 136
zgadza się porównaj koszty remontu i kupna nowego i zastanów się co się bardziej opłaca

_________________
świece bosch, cewka bosch, a maszyna nie idiosz


Góra
 Profil  
 
 
 Post #35815 Wysłany: 30 Lip 2007, 13:01; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 28 Lip 2007,
Posty: 6
Znajomy mechanik za 2tys moze mi wymienic wszystkie uszczelki, uszczelniacze, pierscienie, panewki+szlif wału i naprawa glowicy. Uzywany silnik 1,2 16V 85koni(naprawde ma kopa i innego nawet bym nie chcial) kosztuje 2-2,5 tys bo jest dosc nietypowy i malo tego jest a tez nie wiadomo co sie kupuje. Musze jeszcze auto przywiezc z Niemiec bo akurat tam to sie popsulo-tam nawet po znajomosci ceny jak z kosmosu-chyba wypozycze autolawete za jakies 300pln i od ruskich tirowcow rope do tej lawety to wyjdzie mi najtaniej hehe. Ale mam 2 pytania...
Czy mozliwe ze klekocze przez to ze w oleju jest woda?
Czy jak pojdzie uszczelka pod glowica to zapala sie kontrolka oleju?

Jeszcze sie łudze ze to moze tylko uszczelka pod glowica-na liczniku ma przejechane 140tys z hakiem


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO