You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 17:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #361965 Wysłany: 04 Maj 2010, 21:06; 
 Temat postu: Samochód nie odpala, miga kontrolka paliwa
Offline
Forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Świdnica
Rejestracja: 08 Cze 2008,
Posty: 4
Witam,

Szukałem na forum ale nie znalazłem podobnego przypadku - ostatnio ojciec wracał samochodem, ominął miedzy kołami jakiś spory kamień który niestety pod wpływem pędu powietrza uderzył w podwozie. Auto zgasło. Nie da się odpalić a cały czas miga kontrolka rezerwy paliwa, wskazówka wskazuje pusty bak. Oględziny w kanale wykazały że dostał zbiornik paliwa ale nie został przedziurawiony. Pod deską rozdzielczą od strony pasażera znalazłem przycisk, który właśnie w razie wypadku odcina dopływ paliwa - chyba właśnie zadziałał ten system bo przycisk dało się z powrotem wcisnąć. Ale kontrolka miga dalej, auto nie odpala. Padło podejrzenie na pompę paliwa, dobraliśmy się jednak do pompy i pompuje ona paliwo po przekręceniu kluczyka.. w tym momencie nie mamy pomysłu co dalej..

Może ktoś z Was ma jakąś radę pomocną? Z góry bylibyśmy wdzięczni

Pozdrawiam
Paweł


Góra
 Profil  
 

 
 Post #361975 Wysłany: 04 Maj 2010, 21:35; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 07 Sie 2008,
Posty: 4525
Pomógł: 42
rozrusznik kreci?

_________________
bylo Punto2, jest: Grande & Clio2 ph3, oba robia kle kle kle
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #361985 Wysłany: 04 Maj 2010, 21:46; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Bytom
Rejestracja: 15 Lut 2008,
Posty: 1029
Pomógł: 11
może dostał też czujnik położenia wału ? :|

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #362048 Wysłany: 06 Maj 2010, 20:08; 
 Temat postu:
Offline
Forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Świdnica
Rejestracja: 08 Cze 2008,
Posty: 4
rozrusznik kręci

czujnik połażenia wału.. ciekawy trop, pójdziemy tym śladem, jutro jeszcze raz dokładnie zbadamy z kanału podwozie, może coś umknęło naszej uwadze

dzięki

[ Dodano: 06 Maj 2010 20:08 ]
Próbujemy się dobrać do pompy paliwa, oberwał bak od spodu więc może pompa jest uszkodzona, ale odkręcenie tej pokrywy z pompą graniczy z cudem :? znalazłem tu na forum manual jak czyścić bak /czyli też też trzeba wykręcić pompę/ i z tego co widzę nie jesteśmy jedyni, którzy nie mogę się z tym uporać.

Choć pompa w sumie działa bo po przekręceniu kluczyka leci paliwo. A czy jest możliwe że pompa uległa uszkodzeniu i podaje paliwo ze zbyt niskim ciśnieniem? I co może oznaczać migająca kontrolka paliwa? /wskazówka jest na zero ale paliwo jest w baku na 100%/

_________________
Urodziłem się 14 listopada o świcie (...) teraz mam 25 lat i Alfa to jest całe moje życie ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #362584 Wysłany: 06 Maj 2010, 22:01; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 28 Lut 2009,
Posty: 639
jest to problem z elektryka. Komputer pokladowy zarejestrowal kolizje/uderzenie i wylaczyl doplyw paliwa. z tym to do serwisu na komputer lub odlacz na noc aku i zobacz rano skutek. Ja tak mialem jak zamonotowalem xenony identyczne obiawy wszystko kreci ale nie odpala, pojechalem na komputer i okazalo sie ze komputer wykrywa zwarcie i wylacza doplyw paliwa. mozliwe ze od udezenie w bak komputer zanotowal kolizje i wylaczyl zasilanie paliwem. To jest moja wersja

_________________
"Prędkość nie zabija, ale nagłe zatrzymanie z dużej prędkości moze spowodować śmierć" J. Cralson

Moje obecne Punto - topic24359.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #365658 Wysłany: 17 Maj 2010, 12:32; 
 Temat postu:
Offline
Forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Świdnica
Rejestracja: 08 Cze 2008,
Posty: 4
Problem rozwiązany ale niestety nie obyło się bez wizyty ASO. Uszkodzona była pompa paliwa, mimo tego że pompowała paliwo bo sprawdzaliśmy z ojcem to jednak coś było z nią nie tak. Za oryginał chcieli 700zł, za zamiennik 500, znaleźliśmy na allegro oryginalną z demontażu za 100zł, robocizna w ASO kolejne 100zł czyli całość operacji 200zł i teraz wszystko gra:)

Dzięki wszystkim za pomoc :)

Pozdrawiam
Paweł

_________________
Urodziłem się 14 listopada o świcie (...) teraz mam 25 lat i Alfa to jest całe moje życie ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #836476 Wysłany: 09 Kwi 2018, 13:01; 
 Temat postu: Re: Samochód nie odpala, miga kontrolka paliwa
Offline
Forumowicz

Imię: Łukasz
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 09 Kwi 2018,
Posty: 1
Witam mam ten sam problem gdy przekrecam kluczyk pokazuje mize nie mam paliwa i kontrolka miga , tyle ze jak odłączę skrzynkę bezpieczników od napięcia na 10 min później wszystko gra czy może leżeć wina po stronie skrzynki bezpieczników czy po stronie pompy ???


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO