You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 19 Kwi 2024, 16:48

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #362585 Wysłany: 06 Maj 2010, 22:02; 
 Temat postu: alarm sam się włącza i dioda ciągle miga
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 01 Sty 2008,
Posty: 107
Witam,
zacznę chronologicznie : kilka dni temu założyłem nową antenę na dach, jak się wczoraj okazało mało fachowo, gdyż zaczęła mi kapać woda z lampki :/

Wczoraj też stwierdziłem, że dioda alarmu w czasie jazdy bardzo szybko pulsuje, słyszę też ciche "tyk-tyk-tyk".

Miganie nie znika niezależnie czy mam przekręcony zapłon czy nie. Gdy wyjdę z auta alarm uzbraja się prawidłowo po czym dioda znów miga w najlepsze. Niestety po uzbrojeniu po nie więcej niż 2 minutach włącza się alarm samoistnie.

Wczoraj lampkę zdjąłem, osuszyłem, wziąłem aku na noc do domu, żeby się alarm sam nie włączył w nocy. Dzisiaj wszystko było dobrze, zero migania.

Problem, który był już wcześniej to gasnąca żarówka mijania przednich po str. pasażera. chciałem coś tam pogmerać i gdy druga osoba zapalała i gasiła światła migania znów się zaczeło i nie miało końca :/

Alarm to prawdopodobnie któryś Prestige (wnioskuje jedynie po kształcie pilota).

Dziś zauważyłem, że miganie bywa nieregularne, przestaje na kilka-kilkanaście sekund.

Ostatnia rzecz: syrena alarmu przy otwieraniu/zamykaniu z centralnego czasem wydaje jakiś stłumiony dźwięk zamiast zwykłego piknięcia.

Jeśli ktoś dobrnął do końca tego rozwlekłego opisu... macie pomysł gdzie szukać przyczyny?

_________________
Fiat Punto I 55 SX 5D bye!
Fiat Punto IIFL 60 3D bye!
Fiat Bravo 80 16V bye!
Fiat Bravo T-Jet 150 Sport


Góra
 Profil  
 

 
 Post #362589 Wysłany: 06 Maj 2010, 22:11; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Biecz/Kraków
Rejestracja: 16 Wrz 2008,
Posty: 495
Pomógł: 4
Obawiam się, że mogło Ci zalać body computer. U mnie jaja też zaczęły się od alarmu. Miejmy nadzieję, że jednak tylko alarm.

_________________
WLBN


Góra
 Profil  
 
 
 Post #362664 Wysłany: 07 Maj 2010, 09:32; 
 Temat postu:
sprawdzić miejsca połączeń przewodów. muszą być lutowane. jest też opcja, że pada Ci alarm. Dobrze by było jakbyś podesłał zdjęcie pilota i centrali.


Góra
  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO