You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 01:41

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 
 Post #287597 Wysłany: 12 Wrz 2009, 17:54; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Jelenia Góra/York
Rejestracja: 10 Wrz 2008,
Posty: 27
devon58 napisał(a):
Potwierdzam działanie Euroscanca na Fiat Punto II 1,2 8V oraz Seicento 1,1 Mpi 2003r. Czyta i kasuje błędy, parametry ok. W punto nie wykonywał wszystkich testów ale w SC bez problemu.

Przeczytałem wszystki 5 stron tematu i pojawiły mi sie pewne pytania w głowie;)
Mam silnik Punto I 1242 16V...jedyne łacze z ECU jakie mi przychodzi go głowy to 3 pinowa wtyczka zaraz przy ECU....czy Wy łączycie sie też tą wtyczką?
Czy "euroscan" pomoze mi w łaczenie sie z tym silnikiem?
pogubiłem sie bo stare Fiaty mialy te 3 pinowe...jakies Punta mialy juz wielopinową wtyczke w kabinie, ale nie OBD2...wiec co to za łącza sa?

Dodam ze to silnik do adaptacji do innego auta...mam go wyjetego z kompletna wiązka...udało mi sie go odpalić e garazu...jak juz mi sie udało to postanowiłem odciać całą niepotrzebna wiazke...i dalej chodzi, ale wydaje mi sie ze wty czke wyglądającą podobnie do np wtyczki Lambdy odciąłem bo nie łaczyła sie z silnikiem, tylko ze skrzynką bezpiecznikow, ktora mi nie jest potrzbana...czy wiec bedę mógł sie łaczyc tylko 3 pinowa wtyczka przy ECU?
Czy ktos z kolegów nie rzucił by okiem na allegro i nie dał znac czy są jakies euroscany, która pozwolą połaczyć mi sie z ECU?
numer sterownika:
IAW 18FD.5Z

Pozdrawiam

_________________
Fiat Panda MK1 - Fan Klub
www.fiatpanda-klub.pl/forum


Góra
 Profil  
 

 
 Post #293463 Wysłany: 28 Wrz 2009, 20:26; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Bydgoszcz
Rejestracja: 04 Maj 2008,
Posty: 215
Dokładnie do połączenia sie z ECU używa sie tych trzech pinów we wtyczce zaraz obok komputera.

Tam jest linia K, L i masa. W PII jest OBD ale niczemu to nie przeszkadza bo do komunikacji z ECU uzywa sie lini K która jest w tej wtyczce 16 pinowej.
Ja mam po prostu porobione takie szpilki na kablach i sobie wtykam w gniazdo w zaleznosci co chce diagnozowac bo jak wiadomo OBD jest o tyle wygodniejsze ze ABS, poduche, silnik masz w tej jednej wtyczce i wystarczy tylko przekladac linie k do innych pinów a nie jak w PI trzeba latac po aucie bo wtyczke 3-pinowa od silnika masz przy ECU a poduche juz w kabinie.

Co do sterownika to gdzies na poczatku tematu jest do sciagniecia lista obsłgiwanych sterownikow przez euroscana wiec mozesz sobie spojrzec czy twoja centralka sie tam znajduje.

Pozdrawiam.

_________________
PI - zielony kropas 1.2 60KM 97r. z podtlenkiem LPG. Wersja "Star" - było

Alfa Romeo 156 1.8 TS - jest


Góra
 Profil  
 
 
 Post #293623 Wysłany: 29 Wrz 2009, 00:32; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Jelenia Góra/York
Rejestracja: 10 Wrz 2008,
Posty: 27
Dzieki...sprawdze temat ponownie:)

_________________
Fiat Panda MK1 - Fan Klub
www.fiatpanda-klub.pl/forum


Góra
 Profil  
 
 
 Post #307060 Wysłany: 11 Lis 2009, 11:53; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adrian
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.4 8V 130KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: GT
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Gorlice
Rejestracja: 06 Lut 2008,
Posty: 532
Pomógł: 1
witam koledzy mam szybkie pytanie czy euroscan 2009 PL taki znalazlem na allegro na obD2 bedzie pasowal do diagnostyki silnika fiata Punto GT?? przyjmijmy ze trzeba kupic adapter z OBD2 na 3 piny do wtyczki fiatoskiej tylko czy to bedzie dzialac bo obd2 wiem ze nie ma w punciaku. a chodzi mi o to ze w laptopie i kompie stacjonarnym nei mam portow com

_________________
Punto 1.4 GT

Diagnostyka euroscan Fiat do 2000 roku Gorlice


Góra
 Profil  
 
 
 Post #332766 Wysłany: 05 Lut 2010, 17:33; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 18 Cze 2008,
Posty: 21
Kupiłem na Allegro Uniscana opisywanego na pierwszej stronie tego tematu i z moim Punciakiem 1.2 75 95r. sterownik ECU IAW 8F.5T działa bezproblemowo - kody błędów i dane z czujników pod VISA 1.83.

Poniżej mały off-topic - o tym do czego jeszcze można go użyć.

Ten interfejs pasuje również do starszych Opli (diesle sprzed 2004, benzyna sprzed chyba 2001) z programami Opel Tech2, AB-COM i OP-COM pod Windows. Wystarczy wtedy jeden COM w komputerze (przejściówki z USB też mogą zadziałać). Z interfejsu wykorzystujemy do komputera przewód oznaczony COM1, a do samochodu linię K (lub COM 2 i linię L). W opcjach AB-COM trzeba wybrać pierwszy interfejs (RS232/V24), i to przy każdym uruchomieniu. Sprawdzałem z Windows XP Home PL SP3, laptop z 1 portem COM, Zafira A 2004 z silnikiem Y20DTH PSG16. Kasowanie błędów, podgląd danych z czujników na żywo - wszystko działa (w AB-COM i OP-COM). Łączy się z silnikiem, skrzynią automatyczną, ABS, ESP, klimatyzacją, centralnym zamkiem, nawet z radiem CAR 300. Wrażenie robi to, ile w tych wszystkich sterownikach jest danych z czujników! Nawet prędkości kół (każde z osobna) czy stan przycisków od klimy czy skrzyni. Jest nawet korekta licznika, ale nie testowałem czy działa (stan odczytany zgadzał się z tym na desce).
Trochę więcej szczegółów:
http://forum.opel24.com/jaki-interfejs- ... htm#363851

Prawdopodobnie można ten interfejs wykorzystać też jako VAG do VW, Skody, BMW itp., przynajmniej do tych potrzebujących tylko linii K. W tych potrzebujących też linii L trzeba by zmodyfikować kabel między interfejsem a komputerem.

Słowem całkiem uniwersalne cacko :-)

Image

_________________
Punto I 75 ELX 95r. zielony metalic, 125 kkm/czerwiec 2008


Góra
 Profil  
 
 
 Post #362962 Wysłany: 08 Maj 2010, 17:38; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 10 Cze 2008,
Posty: 29
Witam,

Wreszcie j ja skonczyłem rzezbić to cudo.
Długo to trwało, no ale - brak czasu...
VISA już widzi interfejs, jeszcze tylko (jak będę miał czas :E ) do auta się trzeba będzie podpiąć...

Krótkie info:

jak ktoś chce, może sobie kupić z All.. interfejs nazwany VAG KKL USB (do Opel, VW, Skoda, SEAT) - ma on od razu wtyk OBD i podłącza się go pod USB. Kosztuje naprawdę niewiele. Za darmo ściągamy program FiatECUScan i .. już ! Lista obsługiwanych sterowników Fiata: http://www.fiatecuscan.net
Ja już zamówiłem , nie chce mi się znowu pół roku go klecić (rozumiecie.. -powody j/w). Jak ktoś się lubi bawić to schemat jest gdzieś na Elektrodzie. Ale koszty elementów, obudowa itp. wyjdą tak samo jak kupno gotowca. Poza tym, sąsiadowi można za browarka Paska czy inną Skodzinę zdiagnozować... :)

_________________
Beer or not to beer, that's the question ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #362974 Wysłany: 08 Maj 2010, 18:49; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 07 Sie 2008,
Posty: 4525
Pomógł: 42
Sylwo28 o kkl'u i ecu scanie jest juz obszerny temat ;)

_________________
bylo Punto2, jest: Grande & Clio2 ph3, oba robia kle kle kle
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #363542 Wysłany: 10 Maj 2010, 00:05; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 10 Cze 2008,
Posty: 29
O, faktycznie :oops:

Już się biorę za czytanie...

_________________
Beer or not to beer, that's the question ;)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO