You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 19 Mar 2024, 07:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #365744 Wysłany: 17 Maj 2010, 16:53; 
 Temat postu: przygnita podłoga Punto 1.2 sx 1995
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Bełchatów
Rejestracja: 17 Maj 2010,
Posty: 32
Witam, ostatnio kupiłem Punto (jak w temacie) z LPG, do zrobienia sprzęgło,zawieszenie, drobne kwestie przy blacharce, niestety przy kupnie nie sprawdziłem stanu podłogi (w sumie za 700 zł to po co miałem sprawdzać:/) dziś mnie natchnęło i zobaczyłem jak to wygląda no i niestety okazało się że jest trochę przygnita nie w całości tylko miejscami są dziury (pod fotelami) i tak jakby brało w okolicach progów. jak wjadę na kanał to porobię zdjęcia. Jaki będzie orientacyjny koszt naprawy, samej tylko podłogi, czy musi być wymieniona cała czy tylko wspawanie elementów wchodzi w grę?? Kupiony za małą kasę ale jest w nim trochę do zrobienia, a chcę zrobić z niego z CZASEM fajny samochodzik dlatego jestem uparty. Prosiłbym o pomoc w tym temacie.

[ Dodano: 17 Maj 2010 16:53 ]
Image


Góra
 Profil  
 

 
 Post #365751 Wysłany: 17 Maj 2010, 17:09; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 22 Maj 2008,
Posty: 54
wystarczy wymiana progów i wspawanie blachy 5mm w miejsca przeggnitej podłogi (tak jak u mnie) koszt 1300pln tylko znajdź dobrego blacharza bo u mnie spierdzielił robotę i już raz (po 6m-ca) musiał poprawiać progi bo przebijała rdza(idiota)ale te rzeczy to normalka, pamiętaj o dobrym zabezpieczeniu podłogi :) jak coś się "urodzi" to pisz

_________________
Kropek 1.2 8V 3D Stile 99'
Czarna Strzała

5,6l/100km.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #365882 Wysłany: 17 Maj 2010, 22:10; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Miejscowość: GDAŃSK
Rejestracja: 03 Sty 2010,
Posty: 84
malpi004 napisał(a):
wspawanie blachy 5mm
:shock: :shock: :shock:
czołg
:hahaha:

chyba 0.5mm albo nawet lepiej 0.7mm bo lepiej się spawa, ale nie pół centymetrową :wink:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #365885 Wysłany: 17 Maj 2010, 22:16; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Andy
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Rzeszów
Rejestracja: 15 Gru 2009,
Posty: 1463
Pomógł: 120
Hej. Ja przygotowałem sobie blachę 1,25mm oraz 1,5mm. Do naprawy mam spody progów i typowo dziury w podłodze pod siedzeniami oraz niestety dziury w tylnym nadkolu w kierunku bagażnika. Co również radzę Ci sprawdzić w Twoim Kropku i oby ich tam nie było. Pozdro.

_________________
Punto 1,1 SX z 1998 roku.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #365886 Wysłany: 17 Maj 2010, 22:22; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Miejscowość: GDAŃSK
Rejestracja: 03 Sty 2010,
Posty: 84
AndyPol napisał(a):
Do naprawy mam spody progów i typowo dziury w podłodze pod siedzeniami oraz niestety dziury w tylnym nadkolu w kierunku bagażnika. Co również radzę Ci sprawdzić w Twoim Kropku i oby ich tam nie było. Pozdro.

U mnie tez zaczyna tam rudy wyłazić, zwłaszcza przy połączeniu progu wewnętrznego z zewnętrznym. Ostatnia zima chyba nad nikim nie miała litości. Dziś robiłem trzy letniego Peżota i też miał mocno pordzewiałą podłogę.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #365902 Wysłany: 17 Maj 2010, 22:49; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Andy
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Rzeszów
Rejestracja: 15 Gru 2009,
Posty: 1463
Pomógł: 120
Widziałem już kilka Fiatów Punto i prawie we wszystkich rdza pojawia się w tych samych miejscach. Wychodzi po prostu brak konserwacji. Mam jeszcze Uno z 1994 roku i regularnie staram się dbać o konserwację. Nie ma na nim rdzy a podłoga jest ok. Profile zamknięte wypełnione Elaskonem a ranty drzwi wyglądają jak nowe. Jeśli Robisz auta to Wiesz o co mi chodzi. Pozdro.

_________________
Punto 1,1 SX z 1998 roku.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #365927 Wysłany: 18 Maj 2010, 00:51; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 02 Lut 2010,
Posty: 97
Ja mialem z tyłu strasznie duza dziure z dwoch stron ( prawa i lewa) spawanie blacha kosztowalo 400zł reszte konserwacje i skladanie auta zrobilem sam:)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #365930 Wysłany: 18 Maj 2010, 01:01; 
 Temat postu:
Offline
Kukurydza
Awatar użytkownika

Imię: Krzysiek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Lubliniec
Rejestracja: 22 Sty 2008,
Posty: 2911
Pomógł: 5
Ja mam do roboty nadkola tył (nie będę spawał, tylko zakleje je włóknem szklanym :E), potem założę plastikowe nadkola na zadek, coby praca nie poszła na marne.

A na koniec konserwacja podłogi... Plan na lepszą pogodę za oknem... Bo teraz nie ma się co brudzić...

_________________
2010-12 = FIAT PUNTO Mk1 1.1 55KM "S"
topic24306.html
2012-obecnie = FIAT PUNTO Mk2 1.2 60KM "SX"
topic37122.html


Czy masz już darmowe FFP Assistance?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #366004 Wysłany: 18 Maj 2010, 13:40; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Bełchatów
Rejestracja: 17 Maj 2010,
Posty: 32
Myślałem o kupnie kilku arkuszy blachy powiedzmy 3mm, wywaleniu wszystkiego z kropka i wyczyszczeniu i wspawaniu. Jak napisał malpi004 0,5 cm to dość gruba blacha,standardowo tyle nie ma chyba. i cena 1300 zł :/ jest dość wygórowana, chociaż mam kilku znajomych spawaczy z Elektrowni w Bełchatowie, myślę że jeśli dam materiał to by sobie któryś poradził (szpecjaliści :P) ale nie wiam jak będzie potem z przeglądem, w sumie dojdzie jeszcze konserwacja tak owo zrobionej podłogi, żeby na parę latek był spokój, bardzo źle nie jest ale jednak jest dyskomfort psychiczny i chcę żeby to było zrobione. Zostanie do zrobienia sprzęgło i zawieszenie + plastiki różniaste w środku (kolega trochę je dobił). Trochę się boję o koszty.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #366062 Wysłany: 18 Maj 2010, 17:49; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Andy
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Rzeszów
Rejestracja: 15 Gru 2009,
Posty: 1463
Pomógł: 120
ralf
Jedna drobna sprawa. Zakup blachy ( jej grubości) uzgodnij sobie ze spawaczem. Bo wydaje mi się, że nie każdy podejmie się obróbki blachy 3 mm i jej prawidłowego połączenia z blachą z której zbudowany jest Punciak. Oczywiście, nie ma co uciekać w bardzo cienkie blachy. Choć fachowcy pewnie wolą montować cieńsze blachy. Powiem Ci szczerze, ostatnio wymieniałem koła w aucie kolegi i mieliśmy nie lada problem z podniesieniem auta. Ktoś, kto spawał mu Opla, chyba dopiero się uczył i zapomniał o wzmocnieniach na podnośnik. Blacha była cienka i odkształcała się.

_________________
Punto 1,1 SX z 1998 roku.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #366065 Wysłany: 18 Maj 2010, 17:55; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Miejscowość: GDAŃSK
Rejestracja: 03 Sty 2010,
Posty: 84
ralf napisał(a):
Myślałem o kupnie kilku arkuszy blachy powiedzmy 3mm

No, kolejny czołgista :hahaha: Panowie, blacha 3mm to conajmniej o połowę (!) za gruba blacha. Pamiętajcie że przecież to trzeba jakoś giąć i spawać i kształtować przy spawaniu. Jeśli do blachy mniej więcej 0.8 a miejscami 1.0 jaka jest na podłodze w Punto chcecie przyspawać blachę 3mm to szacun, a ja chciałbym później obejrzeć te efekty :wink: Kiedyś w starym busie, zrobiłem podłogę z blachy 1.5 mm i auto targało lekko 3 tony, a to nawet nie drgnęło.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #366077 Wysłany: 18 Maj 2010, 18:19; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Bełchatów
Rejestracja: 17 Maj 2010,
Posty: 32
No racja, wstawianie elementów z blachy 3 mm, to chyba przesada. a 5mm to możliwe że przeżyłbym zamach terrorystyczny podczas wjazdu na minę :E Ale do rzeczy, będę musiał porozmawiać jeszcze, jednak podłoga nie jest prosta tylko wyprofilowana, a zaginanie nawet takiej jest dość trudne. więć trzeba pomyśleć o 1mm przykładowo i dobrze zakonserwować, mam nadzieję że człowiek z którym wcześniej rozmawiałem nie spartoli mi niczego.

_________________
Punto 1.2 MPI 95' 75 KM REACTIVATION


Góra
 Profil  
 
 
 Post #366080 Wysłany: 18 Maj 2010, 18:30; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Andy
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Rzeszów
Rejestracja: 15 Gru 2009,
Posty: 1463
Pomógł: 120
Dobrze by było zobaczyć jego „robotę”. Może na gotowym aucie. Kiedyś oglądałem fragment progu w samochodzie i zobaczyłem ciekawą łatkę na spodzie tego elementu. Była solidnie pokryta konserwacją, ale zaciekawiły mnie napisy na niej. :wink: Po sprawdzeniu z bliska okazało się, że jest to fragment dętki z malucha naklejony od spodu. :shock: Pod nim była okazała dziura. :wink:

_________________
Punto 1,1 SX z 1998 roku.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #366086 Wysłany: 18 Maj 2010, 18:45; 
 Temat postu:
Offline
Paparazzi

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdańsk/Malbork
Rejestracja: 12 Sty 2009,
Posty: 3082
Pomógł: 17
malpi004 napisał(a):
wystarczy wymiana progów i wspawanie blachy 5mm w miejsca przeggnitej podłogi


Jak zbudujesz czołg marki Fiat Punto daj znać :D , a tak na serio to tak jak mówią wyżej blacha około/max 1,5 mm starczy na 100%

_________________
Jest kraj, gdzie od wieków wolność ma barwę krwi
Jest miasto, magia dziejów w jego murach tkwi
Jest klub w tym mieście w barwach bieli i zieleni
Jest wiara i tradycja której nic nie zmieni.

----

Odpowiedni ludzie
mówią o tym cudzie
kiedy Punta się zjeżdżają
VW się kłaniają


Góra
 Profil  
 
 
 Post #366218 Wysłany: 19 Maj 2010, 00:35; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Bełchatów
Rejestracja: 17 Maj 2010,
Posty: 32
AndyPol napisał(a):
fragment dętki z malucha naklejony od spodu


:shock: :hahaha:

Ja też widziałem różne rzeczy w samochodach, no ale tego jeszcze nigdy. Faktem jest to, że rzeba pilnować tego typu prac, więc wolę przy tym być :> Często można trafić na kogoś kto najmniejszym kosztem próbuje coś naprawić, a potem się człowiek za głowę łapie, szczególnie tyczy się to niektórych mechaników :E Wiadomo... kasa...

_________________
Punto 1.2 MPI 95' 75 KM REACTIVATION


Góra
 Profil  
 
 
 Post #366236 Wysłany: 19 Maj 2010, 10:06; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Miejscowość: GDAŃSK
Rejestracja: 03 Sty 2010,
Posty: 84
ralf napisał(a):
AndyPol napisał(a):
fragment dętki z malucha naklejony od spodu


:shock: :hahaha:

Ja też widziałem różne rzeczy w samochodach, no ale tego jeszcze nigdy. Faktem jest to, że rzeba pilnować tego typu prac, więc wolę przy tym być :> Często można trafić na kogoś kto najmniejszym kosztem próbuje coś naprawić, a potem się człowiek za głowę łapie, szczególnie tyczy się to niektórych mechaników :E Wiadomo... kasa...
mistrzostwo tego typu które mi wpadło w ręce, to był maluszek, który miał wyciętą podłogę, od progów to tunelu miał położone deseczki i na tym ślicznie położoną papę i przesmarowane lepikiem. Normalnie ekipa dekarska by tak nie ładnie nie zrobiła. Problem pojawił się gdy konstrukcja zaczeła się zapadać gdyż puściła pianka montażowa z której składała sie znaczna część progów. :E
Także kolego ralf, pilnuj blacharza, bo staniesz się kolejnym królikiem doświadczalnym ambicji niespełnionego pomysłowego Dobromira :E


Góra
 Profil  
 
 
 Post #366290 Wysłany: 19 Maj 2010, 14:44; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Bełchatów
Rejestracja: 17 Maj 2010,
Posty: 32
No myślę, że postąpię tak jak pisze 0125gd. Dziękuję za zainteresowanie. Trzeba popatrzeć jak to wszystko dokładnie wygląda i dać to pod opinię "znawcy" i pilnwać takiego żeby wszystko było ok. Jak znajdę chwilę czasu to porobię jeszcze fotki, żeby pokazać Wam jak wygląda ta podłoga. Potem kolejne etapy reaktywacji Kropka:) Szykuje się kolejny temat, tym razem dotyczący sprzęgła :D

[ Dodano: 19 Maj 2010 14:44 ]
Podziękowania również dla AndyPol'a :)

_________________
Punto 1.2 MPI 95' 75 KM REACTIVATION


Góra
 Profil  
 
 
 Post #366828 Wysłany: 20 Maj 2010, 22:10; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Andy
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Rzeszów
Rejestracja: 15 Gru 2009,
Posty: 1463
Pomógł: 120
Dzięki. :D Po robocie zawsze można sprawdzić magnesem, czy jest tam blacha czy też płytka PCV. :wink: Myślę, że ze swoje strony Możesz rozebrać tapicerki i przygotować autko do naprawy blacharskiej, bo to też zajmuje czas. Przy okazji sam ogarniesz wszystkie punkty zapalne i Będziesz Wiedział, jak zastały one naprawione. Życzę sprawnego załatwienia tematu. :D Pozdrawiam. :D

_________________
Punto 1,1 SX z 1998 roku.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #821901 Wysłany: 12 Kwi 2017, 12:16; 
 Temat postu: Re: przygnita podłoga Punto 1.2 sx 1995
Offline
Forumowicz

Imię: Maciej
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 30 Sty 2017,
Posty: 1
Czesc,jest ktoś z Bydgoszczy bo szukam dobrego blacharza do wymiany progów w Punto 2 5d z 2000roku?????


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO