You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 25 Kwi 2024, 16:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #36635 Wysłany: 02 Sie 2007, 19:10; 
 Temat postu: pytanie o demolke...
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 01 Cze 2007,
Posty: 23
witam - powiedzcie prosze uzytkownicy II FL-ek jak sie ma sprawa z zawieszeniem punta... Nie ukrywam jestem na tym punkcie max wyczulony... W czym rzecz: otoz pare dni temu nadzialem sie na kolejny wytrysk "radosnej tworczosci drogowcow" - uskok (do gory) miedzy starym a nowym asfaltem - roznica dobrych paru cm - wladowalem sie na to ustrojstwo z jakimis 7 dychami na liczniku. Huk w samochodzie przerazliwy... Pytanie - czy moglem cos zerwac, pogiac, zniszczyc, oslabic itp etc... czy raczej kropek jest pod tym wzgledem wytrzymaly... czy mam na cos zwrocic uwage? Czy przyjac ze raczej jest wszystko w porzadku?

wielkie dzieki za ewentualne uspokojenie mnie...

ps... aaaaaa pytanie w temacie - czy jesli chodzi o zawieszenie kropka - sa jakies slabe punkty tegoz?

dzieki - pozdrawiam


Góra
 Profil  
 

 
 Post #36641 Wysłany: 02 Sie 2007, 19:45; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 02 Maj 2007,
Posty: 2625
a, może wymieńmy Mocne Strony Kropka Mk2 ? Mój jest Zielony i za to go lubię, to Raz :mrgreen:

_________________
Mk2 ForEver ? :> <LOL>

Moja obecna "Kropka" :mrgreen: >>

Grande Punto 1.4 8v 77km od poniedziałku do piątku
i mały uzupełniacz Ssangyong Actyon 2.0XDI na weekendowe wypady i inne szaleństwa!

1. Moja była kropka najlepsza zielona kropka.

Autko Nr1. >> Punto 2 1.2 8V 60KM 2001r. + LPG

topic1438.html

Moja była Alfa 156 Sportwagon - Autko Nr 2

Autko Nr2. Czarna jak Hell, Włoszka. >> Alfa 156 SportWagon 1.9 JTD 115KM :)

http://adas.w.tkb.pl/Alfa156/

Dla osób z forum służę darmową diagnostyką Fiat EcuScan - OBD2, oraz diagnostyką każdego innego auta posiadam uniwersalny dobry skaner.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #36663 Wysłany: 02 Sie 2007, 22:06; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Maciek
Samochód: Linea
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 03 Kwi 2007,
Posty: 359
yonkyu miałem kiedyś dokładnie tak samo... było ciemno, "uskok" oczywiście nie oznaczony, bo i po co... władowałem się w to mniej więcej tak jak ty, przy ok 70 km/h, tylko że, ja miałem obciążony samochód - na pokładzie 4 osoby + bagaże... Tak na prawdę z zawieszeniem NIC się nie stało, ale... tłumik tylny dostał kantem asfaltu i był tak pogięty, że tragedia... ten sam kant asfaltu pochurgolił mi szpilkę trzymającą środkowy tłumik a cały wydech, kiedy tylny tłumik dostał, został pociągnięto, co spowodowało rozerwanie tej łączki elastycznej co łączy wylot katalizatora ze środkowym tłumikiem... do domu miałem ok 100 km i tak ze "sportowym" pomrukiem zaiwaniałem...
Ale jeśli chodzi o zawieszenie - brak jakichkolwiek oznak "pierdyknięcia" (również opony, felgi i wszystko, co z tym związane)

_________________
Aktualnie:
Fiat Linea Dynamic 1.4 8V '2007

Poprzednio:
Punto II S 1.2 8V '2000
W niektórych kręgach zwany TEODOREM :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #36772 Wysłany: 03 Sie 2007, 16:21; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 01 Cze 2007,
Posty: 23
wielkie TXS - odrobine mnie uspokoiles... bo co tu duzo mowic jak wjezdzasz na "schodek" okolo 10 cm przy kilkudziesieciu/h i slyszysz ten przerazliwy huk z przodu - to masz glowe pelna czarnych mysli... o tym czego zyczylem TAMTYM drogowcom wspominal nie bede - bo pewnie sa na to jakies paragrafy :)

powiedz mi prosze jeszcze jedno - wybilo mi juz 60 tys km... czy na cos sie nastawiac w zwiazku z zawieszeniem? cos ma tendencje i "lubi" sie wyrabiac? czy raczej to jest zywotny element kropka?

pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #37070 Wysłany: 05 Sie 2007, 22:24; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 02 Lut 2007,
Posty: 978
Pomógł: 3
mwas napisał(a):
Ale jeśli chodzi o zawieszenie - brak jakichkolwiek oznak "pierdyknięcia" (również opony, felgi i wszystko, co z tym związane)


Jakis czas temu mialem okazje tez nadziac sie na taki "kant" w postaci nowego dywaniku asfaltu na koncu "zfrezowanego" odcinka asfaltu, na szczescie nie byl taki wielki zebym przyoral spodem, ale generalnie wrazenie dosc nieprzyjemne. Przyjrzalem sie dokladnie felgom, na szczescie nie bylo sladu po zdarzeniu, ale generalnie od czasu Punto I jestem przeczulony w sprawie tego typu zdarzen. Nie wiem od czego to dokladnie zalezy, ale P IIFL ma zdecydowanie "twardsze" felgi niz Punto I, u którego nie raz zdarzylo mi sie pogiac felge. Nie wiem czy az tak wielka roznice robi roznica w wysokosci profilu opon - w PI bylo R14/165/65, a w PII FL jest R14/165/70 - to tylko roznica w postaci 5% szerokosci opony wiec nie sadze zeby to mialo az tak wielkie znaczenie.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #37093 Wysłany: 05 Sie 2007, 23:34; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Maciek
Samochód: Linea
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 03 Kwi 2007,
Posty: 359
yonkyu, w zasadzie mam swojego kropka, od kiedy miał na liczniku 90kkm, więc nie wiem czy przy 60kkm powinno się na coś zwrócić uwagę, ale, biorąc pod uwagę, że do tej pory przy zawieszeniu jedyną rzeczą którą musiałem zrobić to była wymiana końcówki drążka, to raczej nie podejrzewam, żebyś miał coś do wymiany.

_________________
Aktualnie:
Fiat Linea Dynamic 1.4 8V '2007

Poprzednio:
Punto II S 1.2 8V '2000
W niektórych kręgach zwany TEODOREM :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #37173 Wysłany: 06 Sie 2007, 11:37; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Grzegorz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Będzin
Rejestracja: 23 Cze 2006,
Posty: 1324
Wydaję mi się że możesz spać spokojnie. Raz jadąc około 60-70 km/h wpadłem w dość dużą dziurę. Usłyszałem okropny huk dochodzący z przedniego zawieszenia lecz nic się stało.


A tak na marginesie.

Zauważyłem że w moim kropku strasznie opadł tył. Fakt że często jeździłem nim bardzo obładowanym (300 kg cementu w bagażniku) czy to mogło spowodować owe opadnięcie tylnego zawieszenia.

_________________
Anonima Lombarda Fabricca Automobili

Fan włoszczyzny :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #37194 Wysłany: 06 Sie 2007, 13:18; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Bytów
Rejestracja: 18 Gru 2006,
Posty: 930
Grzyws napisał(a):
Zauważyłem że w moim kropku strasznie opadł tył

U mnie to samo. Wydaje mi się, że to po prostu konsekwencja jeżdżenia po naszych kochanych drogach z załadowanym tyłem :/

_________________
Punto 1.2 8v 60KM Active Premius - verde cristallo
Grande Punto 1.4 8v 77KM Energy - błękitny psychodelic
GP 1.4 8v 77KM - grigio prezioso
Grande Punto 1.4 8v Estiva Blue&Me - błękitny hillybilly
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #37235 Wysłany: 06 Sie 2007, 16:08; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Grzegorz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Będzin
Rejestracja: 23 Cze 2006,
Posty: 1324
Wydaje mi się że to typowe w kropkach. Bo bardzo dużo kropek jeździ z opadniętym tyłem ....

_________________
Anonima Lombarda Fabricca Automobili

Fan włoszczyzny :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #37254 Wysłany: 06 Sie 2007, 18:01; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 02 Maj 2007,
Posty: 2625
niom poczytajcie poradnik jak ktoś wstawił spręzyny od Palio.. tzreba było je skrocic o jeden pierścień... ale za to tyłek stoi wysoko :twisted:

P.s U mnie też nisko, odkupilem go od chloap ze wsi, pewnie woził Krokpiem Ziemniaki:/

_________________
Mk2 ForEver ? :> <LOL>

Moja obecna "Kropka" :mrgreen: >>

Grande Punto 1.4 8v 77km od poniedziałku do piątku
i mały uzupełniacz Ssangyong Actyon 2.0XDI na weekendowe wypady i inne szaleństwa!

1. Moja była kropka najlepsza zielona kropka.

Autko Nr1. >> Punto 2 1.2 8V 60KM 2001r. + LPG

topic1438.html

Moja była Alfa 156 Sportwagon - Autko Nr 2

Autko Nr2. Czarna jak Hell, Włoszka. >> Alfa 156 SportWagon 1.9 JTD 115KM :)

http://adas.w.tkb.pl/Alfa156/

Dla osób z forum służę darmową diagnostyką Fiat EcuScan - OBD2, oraz diagnostyką każdego innego auta posiadam uniwersalny dobry skaner.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #37299 Wysłany: 06 Sie 2007, 22:35; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 21 Lip 2007,
Posty: 917
jeśli chodzi o II generację kropki to zawieszenie jest o wiele lepsze niż w Mk I :lol: , czy ktoś z piszących wyżej użytkował jedynkę? Jeśli tak to pewnie miał przyjemnośc wymianiać elemetny gumowe w tylnym zawieszeniu częściej niż znajomi jeżdżący innymi autami... Jeśli chodzi o Mk II to zawieszenie jest dobre i wytrzymuję drogę prowadzącą na moje osiedle, która ma więcej dziur niż szwajcarski ser :x


Góra
 Profil  
 
 
 Post #37313 Wysłany: 06 Sie 2007, 22:59; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 02 Lut 2007,
Posty: 978
Pomógł: 3
No, ale nie ma co przesadzac ze P1 ma cienkie. Jedynka ma bardzo przyjemne zawieszenie i jest bardzo wiele aut wyzszej od niego klasy ktore nie prowadzi sie tak dobrze jak wlasnie Punto 1.

A co do gumek to przerabialem, owszem. Po przebiegu 110000km cos zaczelo z tylu klepac i okazalo sie ze to oslawiona tylna belka.

_________________
Dlugodystansowy test Fiat Punto IIFL 1.3 Multijet '06 wersja specjalna "Miś". ;) Stan zaawansowania: 126.80%
(317000km)

Czasonieokreslony test Fiat Punto II 1.2/60KM '01 "Grzechotnik" ;) Stan zaawansowania: 228000km

Fiat Punto I 75SX: tournee po Polsce 1997-2001: 112000km

Góra
 Profil  
 
 
 Post #37384 Wysłany: 07 Sie 2007, 13:10; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 02 Maj 2007,
Posty: 2625
Ja mam Mk2, i zawieszenie jest lepsze od mk1, ale głównie za większy rozmiar Felg 14 R do 13 R. Jak Punto mk2 ma 13r, to komfort byłby porównywalny:)

_________________
Mk2 ForEver ? :> <LOL>

Moja obecna "Kropka" :mrgreen: >>

Grande Punto 1.4 8v 77km od poniedziałku do piątku
i mały uzupełniacz Ssangyong Actyon 2.0XDI na weekendowe wypady i inne szaleństwa!

1. Moja była kropka najlepsza zielona kropka.

Autko Nr1. >> Punto 2 1.2 8V 60KM 2001r. + LPG

topic1438.html

Moja była Alfa 156 Sportwagon - Autko Nr 2

Autko Nr2. Czarna jak Hell, Włoszka. >> Alfa 156 SportWagon 1.9 JTD 115KM :)

http://adas.w.tkb.pl/Alfa156/

Dla osób z forum służę darmową diagnostyką Fiat EcuScan - OBD2, oraz diagnostyką każdego innego auta posiadam uniwersalny dobry skaner.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #37638 Wysłany: 08 Sie 2007, 14:20; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 01 Cze 2007,
Posty: 23
wszystkim serdecznie "podziekowal" za slowa otuchy :) - tez mi sie wydaje, ze po zetknieciu z progiem - raczej nic sie nie stalo... niemniej obserwacji ciag dalszy... Ktos z was wspominal o wymianach drazkow stabilizacyjnych... hmmm po czym to poznam "ze to juz"? - po drganiach na kierownicy?, po jakims specyficznym halasie?

a co do tylnej czesci zawieszenia? hmmm dzisiaj bylem z ojcem (ktory jezdzi stilo) na warsztacie - 140 tys przebiegu i "cos tam z tylu" do regeneracji, "cos tam z przodu do wymiany... orientacyjny rzad (plus nowe tarcze, szczeki, jeden przewod hamulcowy (prawe kolo) to jakies dwa kawalki?... - w kropku tak samo?????????? jesli tak to... alaaaaaaa :)


pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #37731 Wysłany: 08 Sie 2007, 20:27; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 02 Lut 2007,
Posty: 978
Pomógł: 3
Adas napisał(a):
Ja mam Mk2, i zawieszenie jest lepsze od mk1, ale głównie za większy rozmiar Felg 14 R do 13 R. Jak Punto mk2 ma 13r, to komfort byłby porównywalny:)


W Punto I / 75SX były montowane koła 14'', dokladniej 165/65 R14, nie wszystkie Kropki v 1.0 jeździły na trzynastkach.

_________________
Dlugodystansowy test Fiat Punto IIFL 1.3 Multijet '06 wersja specjalna "Miś". ;) Stan zaawansowania: 126.80%
(317000km)

Czasonieokreslony test Fiat Punto II 1.2/60KM '01 "Grzechotnik" ;) Stan zaawansowania: 228000km

Fiat Punto I 75SX: tournee po Polsce 1997-2001: 112000km

Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO