You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 27 Kwi 2024, 11:41

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #398704 Wysłany: 24 Wrz 2010, 20:31; 
 Temat postu: Jak podłączyć głośniki pod radio i tubę pod wzmaniacz?
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Adrian
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: HLX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Ruda Śląska
Rejestracja: 09 Lip 2009,
Posty: 94
witam, mam takie pytanko... Czy da rade podłaczyć 4głośniki do radia + 2głośniki i tuba do wzmacniacza. Czy bedzie to razem gralo?

_________________
Było:
Fiat Punto SX '97 1.2 75km 5D
http://fiatpunto.com.pl/topic23367.html
Jest:
Fiat Punto HLX '00 1.2 16V 5D
http://fiatpunto.com.pl/topic28823.html


Góra
 Profil  
 

 
 Post #398710 Wysłany: 24 Wrz 2010, 21:12; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Żęszuf
Rejestracja: 23 Paź 2007,
Posty: 7422
Pomógł: 164
możesz spróbować podpiąć szeregowo ale za efekt nie gwarantuje :?

_________________
Fiat Punto I 97 60KM 1.2 Pb+LPG 5D Biały jak umyty :>
topic20164.html


Image

było zwykłe "S" a teraz lekko doposażyłem ;D

Czy masz już darmowe Assistance?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #398774 Wysłany: 25 Wrz 2010, 06:23; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Andrzej
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 26 Sty 2010,
Posty: 818
Pomógł: 4
glosniki 4 do radia no problem
Kwestia ile kanalow ma wzmacniacz
jesli ma 4 kanaly np. to dwa na 2 glosniki mostek na drugie 2 kanaly i pod nie tuba Wszystko zalezy jaki masz wzmacniacz
Ale z doswiadczenia wiem ze to nieproblem bo sam mam 4 glosniki pod radio i wzmak pod skrzynia :E :E na zlocie w katowicach jutro bd mozna podejrzec :P:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #398777 Wysłany: 25 Wrz 2010, 07:56; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Rafał
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: W-wa
Rejestracja: 02 Lis 2009,
Posty: 1180
Pomógł: 9
coffeNO tak tylko co Ci to daje skoro radio ma realnej mocy 4x17 Rms? Można powiedzieć że przy połowie VOL na radiu to te głośniki pierdzą bo nie maja wystarczająco mocy.

harry29 a po co Ci aż 4? razem z tyłem?
Jeżeli chodzi o wzmacniacz to tak jak kolega coffe pisał zależy od tego ile masz kanałów no i jaka moc "tuby" :E a jaka wzmaka?

Z tego co widzę to 4 głośniki z drzwi + 2 w tylnej półce + tuba?
Trochę festyn :> Prościej by było przednie ogarnąć dobre i dobra skrzynie zamiast Tuby :D no i efekt 100% lepszy

_________________
minus do minusa plus do plusa a resztę na masę :E :E :E

[SPRZEDAM] Osłona słupka przedniego Grande Punto (flok, CA)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #398899 Wysłany: 25 Wrz 2010, 20:07; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Rafał
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.4 8V 130KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Świdnica
Rejestracja: 24 Mar 2010,
Posty: 135
rafal-pl podejzewam ze kolega harry29 ma jakies 4 glosniczki w seryjnych miejscach ktore chce zeby cykaly pod radiem, a ma tez jakies "potezne" owale w tylnej polce ktore chce sobie podpiac pod wzmaka i do tego umcyk umcyk w bagazniku, czy tak? :D
Powiem ci harry29 ze dla mnie to absolutnie bez sensu, najlepiej jesli masz jeden wzmacniacz zalozyc z przodu jakis dobry zestaw odseparowany pod wzmacniacz i do tego tuba na pozostale 2 kanaly, jesli chcesz zeby z tylu tez cos gralo to w seryjnych miejscach 10-tki pod radiem wystarcza...
Jesli masz 2 wzmacniacze to tez prosta sprawa, 4 glosniki pod jeden wzmacniacz, basik pod drugi, a jak sluchasz muzyki z otwartym bagaznikiem to wtedy jakies dobrze zainstalowane glosniki w bagazniku tez pod wzmacniaczem... Bez sensu jest upychac w punciaku 6 jakis wspolosiowych glosnikow...
Chyba ;) Ale jestem tylko amatorem :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #399280 Wysłany: 27 Wrz 2010, 00:38; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Adrian
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: HLX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Ruda Śląska
Rejestracja: 09 Lip 2009,
Posty: 94
Powiem tak: mam 4 głośniki JBL w standardowych miejscach + 2 JBL 6x9 + 2 piszczalki tez JBL tuba blaupunkt i wzmacniacz Blaupunkta 2 kanaly... i teraz pytnie jak to najlepiej podlaczyc? Wiadomo ze punto I to niejest jakies ekstra auto pod audio ani ja niejestem jakims audiofilem... poprostu ma mi to fajnie grac... Ja myslalem zeby podlaczyc tak: 4 glosniki w standardowych miejscach + 2 piszczalki do radia a 2 6x9 + tuba do wzmacniacza... Co wy na to?

_________________
Było:
Fiat Punto SX '97 1.2 75km 5D
http://fiatpunto.com.pl/topic23367.html
Jest:
Fiat Punto HLX '00 1.2 16V 5D
http://fiatpunto.com.pl/topic28823.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #399304 Wysłany: 27 Wrz 2010, 08:17; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Rafał
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: W-wa
Rejestracja: 02 Lis 2009,
Posty: 1180
Pomógł: 9
No ok 4 głośniki pod radio niech Ci będzie ale 6x9 + Tuba nie bardzo bo masz tylko 2-kanały chyba e jak zepniesz wszystko razem. Ale wtedy stracisz na Tubie i na 6x9. Najlepiej to albo to. Tak w ogóle to po co Ci te głośniki w półce :D Masz łącznie 6x głośników w aucie + tuba. Ja mam 4x ale tylnie wyłączyłem (narazie wszystko standart) skrzynie, wzmak i zapewne taka samą skuteczność mam jak ty.

Dla mnie trochę dziwne podejście. Po co słuchasz muzyki? żeby sie zrelaksować odpocząć podczas jazdy? Czy po to żeby dziewczyny z sąsiedniego województwa Cie słyszały :D dla nie to bedzie wszystko ryczało a nie grało.

_________________
minus do minusa plus do plusa a resztę na masę :E :E :E

[SPRZEDAM] Osłona słupka przedniego Grande Punto (flok, CA)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #399346 Wysłany: 27 Wrz 2010, 11:20; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Andrzej
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 26 Sty 2010,
Posty: 818
Pomógł: 4
harry29 napisał(a):
Powiem tak: mam 4 głośniki JBL w standardowych miejscach + 2 JBL 6x9 + 2 piszczalki tez JBL tuba blaupunkt i wzmacniacz Blaupunkta 2 kanaly... i teraz pytnie jak to najlepiej podlaczyc? Wiadomo ze punto I to niejest jakies ekstra auto pod audio ani ja niejestem jakims audiofilem... poprostu ma mi to fajnie grac... Ja myslalem zeby podlaczyc tak: 4 glosniki w standardowych miejscach + 2 piszczalki do radia a 2 6x9 + tuba do wzmacniacza... Co wy na to?


kolego wiec rada odemnie jest taka zgodnie z car audio tuba bdzie w bagazniku wiec po h*** ci glosniki 6x9 w polce bo raczej niewidze innego miejsca Hm krotko i na temat 4 glosniki pod radio i wyjscie do wzmaka gdzie podlaczzona jest tuba Pytanie tylko jedno male jaka moc ma wzmacniacz a jaka tuba zeby niebylo ze wzmak ma 100 W a tuba 400 W bo to bdzie kupka

Ja mam radyjko + 4x 60 glosniki w drzwiach a w bagazniku mam http://allegro.pl/skrzynia-magnat-b30-w ... 47776.html i kolego usiedziec sie nieda Fajknie gra po dobrym ustawieniu Tyle odemnie


Góra
 Profil  
 
 
 Post #400737 Wysłany: 01 Paź 2010, 21:05; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wodzisław Śl.
Rejestracja: 02 Lut 2010,
Posty: 973
Pomógł: 3
usiedzieć się nie da.... nie o to chyba chodzi w sztuce CA :)audio powinno być przyjemne dla ucha i cieszyć odgłosem każdego tonu...a nie jak większość wyznaje zasadę "mocny bas,butel i wszystko ok"...a do tego po 30 min słuchania krew z ucha:)
harry29 moja rada sprzedaj cały ten śmietnik za kasę którą będziesz miał wygłusz wrota i kup jakieś fajne głośniki ..a jak dojdzie więcej $$ to dokupisz wzmaka i będzie ogień ...ale to tylko moja skromna rada bo też miałem kiedyś takie podejście-byłem wtedy w błędzie

_________________
topic23668.html <- zapraszam do mojej kropki



topic30138.html - WYKONAM CAR AUDIO-zabudowy,panele,itp

Nie robić interesów z raxor19 pajac i krętacz


Góra
 Profil  
 
 
 Post #400753 Wysłany: 01 Paź 2010, 22:04; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Rafał
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: W-wa
Rejestracja: 02 Lis 2009,
Posty: 1180
Pomógł: 9
coffe napisał(a):
Ja mam radyjko + 4x 60 glosniki w drzwiach a w bagazniku mam http://allegro.pl/skrzynia-magnat-b30-w ... 47776.html i kolego usiedziec sie nieda Fajknie gra po dobrym ustawieniu Tyle odemnie


I co Ci po tym radyjku? Pod takim radyjkiem to tylko głośniki fabryczne zagrają. Jakbyś wygłuszył drzwi to byś zobaczył co to znaczy. Głosnik wtedy gra pojawiają się wysokie tony ,membrana nie zapier*** jakby miała zaraz wyleciec z kosza bo ma opór. I nawet jeżeli miał byś jeszcze z 8 głośników w aucie to i tak jedna wielka d*** z tego bedzie . Każdy jeden samochód zagra 100% razy lepiej z wygłuszonymi drzwiami i z 2 głośnikami niż bez wygłuszen z 4x głośnikami czy tam 6x. Ja u siebie w GP wygłuszyłem przód a tył wył + skrzynka w bagażniku i uwierz że to się czuje.

Co do tego magnata to rozkręcałeś go widziałeś co tam w środku jest całe nic ;] i oni to nazywają wzmacniaczem... jak on ma przy 4ohm 500W to ja nie wiem oddam Ci swoje ZAPCO :D 200zł sub i 200zł wzmak to buczyyy wydaje zniekształcone dzwięki nie przypominające w ogóle basu

Posłuchaj się pies86 w końcu ktoś ogarnięty :)

Ps. Co do wrot to bym nie powiedział że jak ten złom sprzeda to mu starczy na maty :E U mnie poszło towaru za prawie 600zł przednie drzwi, bagażnik i klapa tylnia ;]

_________________
minus do minusa plus do plusa a resztę na masę :E :E :E

[SPRZEDAM] Osłona słupka przedniego Grande Punto (flok, CA)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #400778 Wysłany: 01 Paź 2010, 22:26; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wodzisław Śl.
Rejestracja: 02 Lut 2010,
Posty: 973
Pomógł: 3
rafal-pl na wygłuszenie wrot matami STP 300zł powinno wystarczyć
do tego taka najniższa budzetówa blaupunkt velocity 16cm (dziewczynie montowałem to w matizie i graja naprawdę przyjemnie pod radiem a głuszyłem dekarą bo miało być tanio stp pewnie i tak zrobiło by swoje) chyba że chłopak nazbiera ok600zl to dls r6a do tego alpina 3544 i powinno być ogień ale to już pytane jaka kasa ma być na wszystko

_________________
topic23668.html <- zapraszam do mojej kropki



topic30138.html - WYKONAM CAR AUDIO-zabudowy,panele,itp

Nie robić interesów z raxor19 pajac i krętacz


Góra
 Profil  
 
 
 Post #400819 Wysłany: 02 Paź 2010, 01:23; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Andrzej
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 26 Sty 2010,
Posty: 818
Pomógł: 4
rafal-pl napisał(a):
coffe napisał(a):
Ja mam radyjko + 4x 60 glosniki w drzwiach a w bagazniku mam http://allegro.pl/skrzynia-magnat-b30-w ... 47776.html i kolego usiedziec sie nieda Fajknie gra po dobrym ustawieniu Tyle odemnie


I co Ci po tym radyjku? Pod takim radyjkiem to tylko głośniki fabryczne zagrają. Jakbyś wygłuszył drzwi to byś zobaczył co to znaczy. Głosnik wtedy gra pojawiają się wysokie tony ,membrana nie zapier*** jakby miała zaraz wyleciec z kosza bo ma opór. I nawet jeżeli miał byś jeszcze z 8 głośników w aucie to i tak jedna wielka d*** z tego bedzie . Każdy jeden samochód zagra 100% razy lepiej z wygłuszonymi drzwiami i z 2 głośnikami niż bez wygłuszen z 4x głośnikami czy tam 6x. Ja u siebie w GP wygłuszyłem przód a tył wył + skrzynka w bagażniku i uwierz że to się czuje.

Co do tego magnata to rozkręcałeś go widziałeś co tam w środku jest całe nic ;] i oni to nazywają wzmacniaczem... jak on ma przy 4ohm 500W to ja nie wiem oddam Ci swoje ZAPCO :D 200zł sub i 200zł wzmak to buczyyy wydaje zniekształcone dzwięki nie przypominające w ogóle basu

Posłuchaj się pies86 w końcu ktoś ogarnięty :)

Ps. Co do wrot to bym nie powiedział że jak ten złom sprzeda to mu starczy na maty :E U mnie poszło towaru za prawie 600zł przednie drzwi, bagażnik i klapa tylnia ;]


to widze ze troche niewtemavie jestes Wpier***sz sie mi w zdanie krytykujac to co mam w aucie A wiec musze i ja skrytykowac ciebie Jakbys wiedzial grande punto seryjnie sa wygluszone drzwi wiec skacz z tym zurem i wymadrzaniem sie to po 1 Po 2 zestaw ktory mu dalem posiadam w aucie u siebie Niemowie ze ma miliony Watt pisze to co napsial producent Co do gry wiem jak gra i jest git Co do sztuki car audio troche poczytaj czym rozni sie skrzynia od tuby Bo to co ty pie***liszz to mowa o tubie a nie o skrzyni Jesli chcesz cos komentowac to najpierw 10 razy sie zastanow bo mi sie zal ciebie robi Co do radyjka to chcialem tylko powiedziec ze to blaupunkt wiec tyle w temacie Jakzes kumaty to zjarzysz jak nie to masz pecha


Góra
 Profil  
 
 
 Post #400830 Wysłany: 02 Paź 2010, 07:17; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Żęszuf
Rejestracja: 23 Paź 2007,
Posty: 7422
Pomógł: 164
Panowie mam pytanie warte to jest swojej ceny?
http://allegro.pl/subwoofer-aktywny-pod ... 73852.html

_________________
Fiat Punto I 97 60KM 1.2 Pb+LPG 5D Biały jak umyty :>
topic20164.html


Image

było zwykłe "S" a teraz lekko doposażyłem ;D

Czy masz już darmowe Assistance?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #400838 Wysłany: 02 Paź 2010, 09:19; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Rafał
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: W-wa
Rejestracja: 02 Lis 2009,
Posty: 1180
Pomógł: 9
coffe nie krytykuje tylko nie rozumiem ktoś montując takie gów** nazywa to Car audio. CO do wygłuszeń to jesteś cienki bolek. Widziałeś to wygłuszenie w GP jak wygląda :hahaha: kawałek pianki przyklejony na drzwi... wiesz jak mata wygłuszjąca wygląda i co ma na celu? I nie m mów mi co mam czytać i jak bo od 2 lat startujemy z zawodach miśku i uwierz mi znam się troszkę... Świadczy o tym 1 miejsce w Lublinie itp....

Dla mnie też kiedyś takie czepianie 15 głośników pod radio było zajawką. Tylko w tej chwili wiem że wystarczą 2 głośniki żeby uzyskać to samo ;]

Chcieliście opinie to napisałem, demokracja? a Ty się burzysz ;/

Ps. Car Audio nie zna słowa "tuba"

Jak jesteś z Tych to podjedz sobie do "Pro-Audio" on ma fajnego C-Maxa to Cię podszkoli trochę

_________________
minus do minusa plus do plusa a resztę na masę :E :E :E

[SPRZEDAM] Osłona słupka przedniego Grande Punto (flok, CA)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #400842 Wysłany: 02 Paź 2010, 09:45; 
 Temat postu: Re: Jak podłączyć głośniki pod radio i tubę pod wzmaniacz?
Offline
Forumowicz

Rejestracja: 02 Paź 2010,
Posty: 1
harry29 napisał(a):
witam, mam takie pytanko... Czy da rade podłaczyć 4głośniki do radia + 2głośniki i tuba do wzmacniacza. Czy bedzie to razem gralo?


Nie będzie to "grało".

Chyba że dobrym graniem nazywasz kurnik audio zrobiony w samochodzie - tuba, glosniki w niewygłuszonych drzwiach itd...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #400861 Wysłany: 02 Paź 2010, 11:54; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Andrzej
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 26 Sty 2010,
Posty: 818
Pomógł: 4
rafal-pl napisał(a):
coffe nie krytykuje tylko nie rozumiem ktoś montując takie gów** nazywa to Car audio. CO do wygłuszeń to jesteś cienki bolek. Widziałeś to wygłuszenie w GP jak wygląda :hahaha: kawałek pianki przyklejony na drzwi... wiesz jak mata wygłuszjąca wygląda i co ma na celu? I nie m mów mi co mam czytać i jak bo od 2 lat startujemy z zawodach miśku i uwierz mi znam się troszkę... Świadczy o tym 1 miejsce w Lublinie itp....

Dla mnie też kiedyś takie czepianie 15 głośników pod radio było zajawką. Tylko w tej chwili wiem że wystarczą 2 głośniki żeby uzyskać to samo ;]

Chcieliście opinie to napisałem, demokracja? a Ty się burzysz ;/

Ps. Car Audio nie zna słowa "tuba"

Jak jesteś z Tych to podjedz sobie do "Pro-Audio" on ma fajnego C-Maxa to Cię podszkoli trochę

wiem bo znam pro audio i to oni mi doadzali ten sprzet Czy slyyszales jak gra?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #400933 Wysłany: 02 Paź 2010, 17:16; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Rafał
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: W-wa
Rejestracja: 02 Lis 2009,
Posty: 1180
Pomógł: 9
Ten sprzęt to budżetówka. Szczerze to sobie tylko mogę wyobrazić. Tablice rejestracyjną słychać z kilometra :)

Sorry nie potrzebnie zjechałem na Twój temat. Chciałem pomóc.
Ale chętnie posłucham może na Ogólnopolskim za rok ;)

Co do Pro Audio to się trochę zdziwiłem :>

_________________
minus do minusa plus do plusa a resztę na masę :E :E :E

[SPRZEDAM] Osłona słupka przedniego Grande Punto (flok, CA)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #401063 Wysłany: 03 Paź 2010, 00:07; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wodzisław Śl.
Rejestracja: 02 Lut 2010,
Posty: 973
Pomógł: 3
coffe z tą chamówą to idź pod sklep i ze smarkaczami pogadaj w ten sposób! tutaj jest forum i swoje opinie można wyrazić o wiele grzeczniej!
Co do wygłuszenia to popieram rafal-pl i przyznam że nie spotkałem jeszcze żadnej fury z porządnym fabrycznym wygłuszeniem a kilka autek zrobiłem więc może serio poczytaj na google co nieco o wygłuszeniu w CA a potem rób zamęt.Co do Pro Audio to widziałem jak koledze zrobili "audio"w BMW 7 i to była moim zdaniem farsa i kpina i to w dodatku droga więc z tym że Ci doradzili JBL po prostu pozostawię to bez komentarza:)

_________________
topic23668.html <- zapraszam do mojej kropki



topic30138.html - WYKONAM CAR AUDIO-zabudowy,panele,itp

Nie robić interesów z raxor19 pajac i krętacz


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO