You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 24 Kwi 2024, 19:58

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #402910 Wysłany: 10 Paź 2010, 12:52; 
 Temat postu: Hamulce - dziwna sprawa - nierównomierne zuzycie klocków
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 13 Kwi 2009,
Posty: 40
Witajcie, pozwolilem sobie przejrzec wszystkie tematy traktujace o hamulcach ale niestety nie znalazlem nic co bylo by zblizone do mojego przypadku. Mianowicie ostatnio zaobserwowalem losowo pojawiajace sie glosne chrobotanie, szuranie dobiegajace z okolic przodu samochodu a towarzyszace hamowaniu. I raczej to nie jest ABS bo wiem jak ten chrobota. Korzystajac z Waszych rad przeprowadzilem kilkukrotne ostre hamowanie - bez najmniejszych problemów, ABS sie ladnie wlaczal, autko ladnie hamuje. Niestety problem nie znikł. Potrafi sie ujawnic przy predkosciach rzedu 20-30km/h, np. przy zwalnianiu przy podjezdzaniu na skrzyzowanie. Hamulec leciutko wcisniety bo glownie hamuje silnikiem i nagle zaczyna cos glosno szurac. Zaczelo sie to w czwartek, dzisiaj zdjalem kola i zerknalem na tarcze i klocki. I tak, lewy klocek - zostało go okolo 1mm, prawy klocek - nie wiem czy jak nówka ale jest go jakies 5mm. Tarcze wydaja sie byc zuzyte rownomiernie. Tak na logike i zdrowy rozsadek tak nierownomierne zuzycie raczej nie jest normalne. Co Waszym zdaniem moze byc tego przyczyna. Jestem w stanie cos sam zdiagnozowac czy lepiej zabrac auto do serwisu?

Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #402917 Wysłany: 10 Paź 2010, 13:06; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Cieszyna
Rejestracja: 26 Sie 2010,
Posty: 64
1 mm to raczej za mało , klocki do natychmiastowej wymiany, sprawdź czy tłoczki nie są zapieczone.

_________________
Fiat 125p x 2
CC 900
Punto Evo 1,4 77kM B&M
http://fiatpunto.com.pl/topic24396.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #402922 Wysłany: 10 Paź 2010, 13:10; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Imię: Wojtek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Miejscowość: SZCZECIN
Rejestracja: 10 Gru 2009,
Posty: 4596
Pomógł: 56
popart napisał(a):
1 mm to raczej za mało , klocki do natychmiastowej wymiany, sprawdź czy tłoczki nie są zapieczone.

dokładnie jak kolega pisze, mogło się coś zapiec


Góra
 Profil  
 
 
 Post #402944 Wysłany: 10 Paź 2010, 13:59; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 13 Kwi 2009,
Posty: 40
Zajebiscie. Na liczniku 37kkm, przeglad byl zrobiony przy 29kkm. W ksiazce jest wpisane ze dla 30kkm ma byc wykonana kontrola stanu klocków i tarcz hamulców przednich. To kuzwa, za co płace ASO Fiat Bielsko-Biała, Katowicka 24, za robote na odpie**ol? Bo ciezko mi uwierzyc w to ze klocek poleciał przez 8kkm. Musialo sie cos dziac wczesniej. No ale dla sierot z Bielskiego ASO przeglad to wymiana filtrów i oleju. Swiec tez debile nie wymienili, nawet nie skontrolowali ich stanu. Akcja serwisowa drazka kierowniczego - najpierw rozkrecili a pozniej stwierdzili ze nie maja czesci i za zapraszaja po odbior auta za tydzien. To debile sa a nie ASO. Ale ciezko zeby autoryzacje stracila stacja przyfabryczna wiec pewnie nic sie nie zmieni.
Sorki za offtopic ale sie lekko wkurzylem. Dobrze ze auto po gwarancji. Jestem w stanie sam podzialac w temacie klocków i tarcz? Lewa tarcza, tam gdzie klocek na wykonczeniu wydaje sie miec podejrzane wzery. Mozecie polecic sensowna mechanike w okolicach Bielska-Białej?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO