You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 21:40

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 105 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 
 Post #418310 Wysłany: 02 Gru 2010, 20:19; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2008,
Posty: 5186
Pomógł: 1
kurcze mi też sie wydaje że nawet jak jest mocno ślisko i moge lekko dohamowywać, dopiero jak mocno depne do sie włącza abs.. Zazwyczaj daje rade wyhamować bez, choć jak jest mocno ślisko to wiadomo że sie mocniej wciska i asb działa.
noo ale na lodzie nie testowałem wiec na 100% niewiem.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #418551 Wysłany: 03 Gru 2010, 15:03; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 26 Mar 2010,
Posty: 213
Jestem po wymianie opon na zimowe i teraz mogę wam powiedzieć że uwielbiam ABS :E Na zimówkach jego działanie jest zbawienne :D

_________________
Grande Punto 1.4 8V - 77km, 2006r
http://fiatpunto.com.pl/post351229.html#351229


Góra
 Profil  
 
 
 Post #418558 Wysłany: 03 Gru 2010, 15:34; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Bartek
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Miejscowość: 3miasto/ Elbląg
Rejestracja: 25 Sie 2010,
Posty: 947
Pomógł: 2
popieram kolegę desktop19

_________________
Zapraszam do oglądania grafitowej strzały:
Punto 2FL 1.3 Multijet "Meragviliosa Creatura"
oraz Peugeot 307 kombi 1.6
:)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #421578 Wysłany: 13 Gru 2010, 02:09; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 02 Maj 2008,
Posty: 24
kazaa napisał(a):
desktop19 napisał(a):
mam wrażenie że wręcz wydłuża :?
Jadąc niecałe 50km/h po wciśnięciu hamulca jechałem i jechałem i wcale nie mogłem się zatrzymać :shock: Jakoś nie wyobrażam sobie jazdy z tym wynalazkiem ale będę musiał się przyzwyczaić...


na letnich jak jechałem to tak było , ale na zimówkach hamuje super , z ruszaniem tez problemów nie ma - asr pomaga , a na zakrętach czuwa ebd , naprawdę super mi się prowadzi kropka w zimę


W moim egzemplarzu GP przykro mi to mówić, ale ABS działa naprawdę do du**. Za bardzo wydłuża drogę hamowania (czasem mam wrażenie, że wogóle nie hamuje). W porzedniej zimie przetesowałem go w ten spsób, że jechałem sobie bardzo leciutko (z prawie nie zauważalnej) z górki do skrzyrzowania z prędkością około 30km/h po czym wcisnąłem hebel w deche. Mysłałem, że mi serce wyskoczy jak wyjechałem na stopie tak jak bym sie wogóle nie zatrzymywał. Zrobiłem ten test w miejscu w którym nigdy w takich warunkach nie miałem problemów z wychamowaniem. Gdybym użył normalnie hamulec na 100% bym wymhamował (koleś za mną chyba się troszę zdziwił).

Co ciekawe gdy probówałem to odtworzyć w nocy na jakimś parkingu to mi nie wychdziło (może zbyt mała prędkość).

Druga sytuacja.
Jadę sobie po Poznaniu z prędkością trochę większą niż zwykle, ale przepisowo. Musiałem troszczeczkę bardziej gwałtownie przyhamować, (ale wyszsytko w granicach rosądku) i tu nagle wielkie zaskoczenie z mojej storny, bo czuje w stopie te chrobotanie i :twisted: Fakt, szosa była lekko wilgota (padała chyba lekka mżawka), ale jestem pewny, że lepiej bym sobie poradził bez tego czegoś. Wydawało mi się, że miałem jeszcze spory zapas hamowania.

Argument, że opony są blee odpada bo zarowno w lecie jak i w zimie jeźdźę na Pirelli (te pierwsze to jeszcze z salonu są).


Góra
 Profil  
 
 
 Post #421664 Wysłany: 13 Gru 2010, 13:30; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Katowice/Siedlce/Birmingham UK
Rejestracja: 09 Lut 2009,
Posty: 568
Imi napisał(a):
Argument, że opony są blee odpada bo zarowno w lecie jak i w zimie jeźdźę na Pirelli (te pierwsze to jeszcze z salonu są).

Ja mam letnie Bridgestony Turanza 16" i zimowe GY UG7+ 15". I moje odczucia co do działania ABS są bardzo pozytywne. WYnika z tego że to chyba opony są, może nie do dupy, ale akurat w GP słabo się sprawdzają.
Podobnie miałem w Megance. Letnie GY EfficientGrip po 25 tyś km tak się starły że auto zaczeło pływać. Myślałem ze z autem coś nie tak. Założyłem zimowe Vredestein'y Snowtrack 3 i auto dosłownie przykleiło się do jezdni.
Wniosek, opony mają decydujące znaczenie... :wink:

_________________
FIAT GRANDE PUNTO RACING 1,4 8v 75KM, YELLOW&BLUE&ME
Renault Megane Grandtour Dynamique 1,5 dci 106KM


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 105 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO