You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 20:56

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #22559 Wysłany: 07 Maj 2007, 11:10; 
 Temat postu: Opony Dayton - czy warto je kupić?
Offline
Puntomaniak

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 07 Maj 2007,
Posty: 56
Witam, jestem nowy :)
Pozdrawiam wszystkich puntomaniaków ;]

Zakupiłem sobie ostatnio punto II i mam pytanie muszę zmienic oponki co myślicie o DAYTON bo jeśli chodzi o opinie użytkowników na stronach z oponami to te opony maja nad podziw dobre.
Czy ktoś z was pokusił sie o zakup opon DAYTON, jakie są wasze opinie na ten temat

Pozdrawiam ;]

_________________
Punto II 1.2 8v + LPG sekwencja


Góra
 Profil  
 

 
 Post #23878 Wysłany: 14 Maj 2007, 22:54; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Miejscowość: Słupsk
Rejestracja: 10 Maj 2007,
Posty: 94
jezdzilem na daytonach w seju swietnie radzily sobie na mokrej nawierzchni jakbym mial wybierac miedzy debica a daytonami to daytony


Góra
 Profil  
 
 
 Post #23896 Wysłany: 15 Maj 2007, 06:39; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2007,
Posty: 119
tak samo!! DAYTON

_________________
Fiat Punto II '02 1.2 8V 60KM 5d Active


Góra
 Profil  
 
 
 Post #23897 Wysłany: 15 Maj 2007, 07:55; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Grudziądz
Rejestracja: 01 Mar 2007,
Posty: 89
sorry ze wyrwane z kontekstu ale zastanów sie nad Fulda.

_________________
Pozdrawiam
Dawid
Fiat Grande Punto 1.4 77KM 06'; Ford Mondeo 1.6 Ecoboost 160KM 2015'


Góra
 Profil  
 
 
 Post #23908 Wysłany: 15 Maj 2007, 09:03; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 07 Maj 2007,
Posty: 56
Ostatnio ktoś polecał na forum
Uniroyal Rallye 680 i tez ma bardzo dobre opinie
Wiec może Uniroyal :-/ ale jak tylko zobaczyłem ze ten Uniroyal są produkowane w Rumuni to sie teraz zastanawiam


:shock:

_________________
Punto II 1.2 8v + LPG sekwencja


Góra
 Profil  
 
 
 Post #23975 Wysłany: 15 Maj 2007, 17:33; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 14 Maj 2007,
Posty: 53
dayton nalezy do bridgestona podobnie jak firestone, marki te są uszeregowane w następujący sposób - dayton klasa nizsza, firestone klasa średnia, bridgestone klasa wyzsza, w moim punto II jezdziłem do tej pory na goodyearach GT2 , opony b. trwałe , przejechałem na nich ponad 100 tys, właściwości jezdne średnie, teraz kupiłem firestony 590 FS, bo na forach były lepiej oceniene niz goodeary, ale jak się okazuje te firestony chyba nie są lepsze od goodearów. Mam zimówki daytona i sa kiepskie, nie równaja sie do goodearów, Teraz bym kupił sobie goodear duragrip, badż pirelli 3000, michellin 3a albo najtańszego dunlopa, z drugiej strony jesli wziąć pod uwage cene firestonów to nie sa złe.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #24285 Wysłany: 17 Maj 2007, 13:12; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 03 Kwi 2007,
Posty: 57
a słyszeliście o oponach Goodride?

_________________
Punto I 1.1 Sole '99
czerwony jak cegła


Góra
 Profil  
 
 
 Post #25017 Wysłany: 21 Maj 2007, 12:52; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 14 Maj 2007,
Posty: 53
ostatnio pojezdziłem troche więcej i nieco zmieniłem opinie na temat firestone 590 FS - na korzyść, sa warte swojej ceny, ich zaleta to zwrotność, lepiej od GT 2 odprowadzają wode - mniejszy aquaplaning, reszta podobnie, na mokrym nie ma rewelacji, nieco mniej komfortowe od GT 2.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #25548 Wysłany: 24 Maj 2007, 15:28; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 13 Kwi 2007,
Posty: 11
http://www.opony.pl/opony.asp?idb=2138&rozmiar=83

Fulda Nazwa: ECOCONTROL

kupiłem te przez ten serwis www./ za te pieniądze naprawdę sprawują sie dobrze. / są ciche i dobrze zachowują sie na mokrym,,, (przesiadłem sie z takiego gówna jak opony KINGSTAR - masakra , na mokrym jak po lodzie,,,) niesamowita różnica!

_________________
JTD 2001r.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #26172 Wysłany: 30 Maj 2007, 12:43; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 14 Maj 2007,
Posty: 53
cycek21 napisał(a):
http://www.opony.pl/opony.asp?idb=2138&rozmiar=83

Fulda Nazwa: ECOCONTROL

kupiłem te przez ten serwis www./ za te pieniądze naprawdę sprawują sie dobrze. / są ciche i dobrze zachowują sie na mokrym,,, (przesiadłem sie z takiego gówna jak opony KINGSTAR - masakra , na mokrym jak po lodzie,,,) niesamowita różnica!


jesli miałbym wybierać miedzy fuldą a firestonami wybrałbym firestony,


Góra
 Profil  
 
 
 Post #26183 Wysłany: 30 Maj 2007, 13:51; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Dębica
Rejestracja: 10 Maj 2007,
Posty: 1516
jeździłem i nadal jeżdze na zimówkach Dayton DW500 - sprawuja sie bardzo dobrze już trzeci sezon, ponadto kierunkowa rzeźba bieżnika i b. dobre zachowanie na śniegu i błocie pośniegowym

a tak na marginesie większośc opon jest z tej samej mieszanki (mieszkam w Dębicy gdzie większośc ludzi pracuje w Firmie Oponiarskiej) i tak np. w Debicy sa robione oponki Goodyear'a, Dunlopa, Fuldy, Savy i Klebera
Firestony, Bridgestony, Micheliny sa natomoast klepane w Poznaniu
tak naprawde to jest ta sama mieszanka, nawet jak sie dokładnie przyjżec rzeźbie bieżnika to jest całkiem podobna - mowa tu oczywiści o oponach o podobnym przeznaczeniu i półce cenowej

_________________
Image Punto II FL 1.2 8V 2004r. - info i foty
Image Honda VTX 1800F 2005r. - info i foty


Góra
 Profil  
 
 
 Post #26195 Wysłany: 30 Maj 2007, 14:54; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 14 Maj 2007,
Posty: 53
EDi napisał(a):
jeździłem i nadal jeżdze na zimówkach Dayton DW500 - sprawuja sie bardzo dobrze już trzeci sezon, ponadto kierunkowa rzeźba bieżnika i b. dobre zachowanie na śniegu i błocie pośniegowym

a tak na marginesie większośc opon jest z tej samej mieszanki (mieszkam w Dębicy gdzie większośc ludzi pracuje w Firmie Oponiarskiej) i tak np. w Debicy sa robione oponki Goodyear'a, Dunlopa, Fuldy, Savy i Klebera
Firestony, Bridgestony, Micheliny sa natomoast klepane w Poznaniu
tak naprawde to jest ta sama mieszanka, nawet jak sie dokładnie przyjżec rzeźbie bieżnika to jest całkiem podobna - mowa tu oczywiści o oponach o podobnym przeznaczeniu i półce cenowej


ja mam inne wrażenia na temat zimówek daytona chyba mam te same co ty i moim zdaniem są słabe np jak po deszczu włączałem się gwałtownie do ruchu to goodyeary GT2 nie ślizgały się a daytony prawie stały w miejscu i buksowały , daytony słabo mi hamują na mokrym, nie czuje sie bezpiecznie na tych oponach, jezdze bardziej ostrożnie, moim zdaniem róznice między markami sa i to czasem duze, choć pewnie czasem uda się i niezła tania opona, ale te daytony zimowe które mam sa słabymi oponami


Góra
 Profil  
 
 
 Post #42886 Wysłany: 02 Wrz 2007, 22:06; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Opole
Rejestracja: 19 Sie 2007,
Posty: 30
Witam :):):)
Ja ostanio też wymianiałem opony i wymieniłem je na Daytony i jak narazie wszystko ok:):):)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #42911 Wysłany: 02 Wrz 2007, 23:03; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 02 Lut 2007,
Posty: 978
Pomógł: 3
luki7wwl napisał(a):
Wiec może Uniroyal :-/ ale jak tylko zobaczyłem ze ten Uniroyal są produkowane w Rumuni to sie teraz zastanawiam


A co to za roznica gdzie? To tak jakby Niemiec przerazil sie ze np. Michelin robi opony w Polsce ("bo to dziki kraj przeciez, auta tam giną"), a kupił VW Caddy z silnikiem 1.9TDi przekonany że kupuje niemiecką jakość. Tyle że Caddy z Poznania, a 1.9TDi z Polkowic na Dolnym Śląsku. :)

Jak opona dobrze zaprojektowana i ma dobra mieszanke gumy to i dobrze bedzie jezdzic niezaleznie od tego czy wyprodukowano ja w Rumunii czy w Belgii albo innych Niemczech. :)

Swego czasu jezdzilem Punto I na zimowych Uniroyalach bodajze MS5 albo MS4 (nie pamietam dokladnie). Wrazenia bardzo pozytywne.

_________________
Dlugodystansowy test Fiat Punto IIFL 1.3 Multijet '06 wersja specjalna "Miś". ;) Stan zaawansowania: 126.80%
(317000km)

Czasonieokreslony test Fiat Punto II 1.2/60KM '01 "Grzechotnik" ;) Stan zaawansowania: 228000km

Fiat Punto I 75SX: tournee po Polsce 1997-2001: 112000km

Góra
 Profil  
 
 
 Post #43109 Wysłany: 03 Wrz 2007, 22:52; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 21 Lip 2007,
Posty: 917
odpowiedź na pytanie autora postu już nieaktualna ale chciałbym przestrzedz innych użytkowników przed DAYTONAMI :evil: miałem takie opony w Corsie i były straszne - bieżnik znikł po roku jeżdżenia czyli około 20kkm i hałas w środku jak w traktorze - były głośnie w porównaniu z zimówkami (Fulda)... I to nie tylko pojedynczy przypadek były w mojej rodzinie jeszcze 2 przygody z marką dayton i obie mało przyjemne dla użytkownika. Kupiliśmy Peugota 406 na praktycznie nowych letnich Daytonach - podobno z wyższej półki które starły się po kilkunastu tysiącach km i zostawiały ciemnie smugi na podjeździe do domu, które zostały do dziś :evil:
drugi przykład: Mój kuzyn po ostrym hamowaniu (bez ABS-u) mógł wyrzucić opony bo starły się tak nierównomiernie, że koła zaczęły bić... (jego daytony tez miały przejechane kilkanaście tys)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #43125 Wysłany: 04 Wrz 2007, 08:26; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 07 Maj 2007,
Posty: 56
Maciey napisał(a):
odpowiedź na pytanie autora postu już nieaktualna ale chciałbym przestrzedz innych użytkowników przed DAYTONAMI :evil: miałem takie opony w Corsie i były straszne - bieżnik znikł po roku jeżdżenia czyli około 20kkm i hałas w środku jak w traktorze - były głośnie w porównaniu z zimówkami (Fulda)... I to nie tylko pojedynczy przypadek były w mojej rodzinie jeszcze 2 przygody z marką dayton i obie mało przyjemne dla użytkownika. Kupiliśmy Peugota 406 na praktycznie nowych letnich Daytonach - podobno z wyższej półki które starły się po kilkunastu tysiącach km i zostawiały ciemnie smugi na podjeździe do domu, które zostały do dziś :evil:
drugi przykład: Mój kuzyn po ostrym hamowaniu (bez ABS-u) mógł wyrzucić opony bo starły się tak nierównomiernie, że koła zaczęły bić... (jego daytony tez miały przejechane kilkanaście tys)



Bardzo dziekuję za taką odpowiedz właśnie na takiej wypowiedzi mi zależało, nie jakies tam rozmyslania tylko opinie uzytkowników i konkrety

:)

_________________
Punto II 1.2 8v + LPG sekwencja


Góra
 Profil  
 
 
 Post #43368 Wysłany: 05 Wrz 2007, 21:49; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 21 Lip 2007,
Posty: 917
luki7wwl napisał(a):
Bardzo dziekuję za taką odpowiedz właśnie na takiej wypowiedzi mi zależało, nie jakies tam rozmyslania tylko opinie uzytkowników i konkrety

:)


Nie ma za co :D oczywiście jest to opinia bardzo subiektywna przepełniona niechęcią do marki Dayton ale jest wynikiem doświadczenia... chyba lepiej dorzucić parę złotych i jeździć dłużej - wydatek jednakowy a nerwy mniejsze 8)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO