You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 16 Kwi 2024, 19:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #448408 Wysłany: 04 Mar 2011, 14:27; 
 Temat postu: Filtr paliwa (1,3JTD) oraz zwiekszone spalanie paliwa
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 17 Paź 2009,
Posty: 19
Witam

Wymieniam olej i przy okazji chcialem wymienic filtr paliwa, jednak jego cena o malo mnie nie zbila z nog. Prawie 200zl, co jest grane bylem w 2 sklepach, w kazdym byli zdziwieni cena i w ogole mieli problemy z znalezieniem filtra w katalogu, w jednym katalogu w ogole w dziale filtr paliwa do tego modelu byla pustka. Co jest grane, dlaczego taka mega cena jest na filtr? Co on zamienia wode w rope...

2) Ostatnio cos duzo pali paliwa, srednio ~6L i to na trasie, przedtem palil ~4,5L. Przez zime moglby palic powiedzmy 5-5,2L, ale 6 to juz przesada. Co moze byc powodem? Jakosc pracy silnika po dzwieku i osiagach nie zmienila. Czy stary olej w silniku lub i filtr paliwa moze miec wplyw na wysokosc spalania?

_________________
Punto II FL VAN 1,3 MultiJet 2006r.
Hyundai Sonata 2L GLS + LPG 1996r.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #448679 Wysłany: 05 Mar 2011, 01:57; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warsaw
Rejestracja: 06 Kwi 2008,
Posty: 2200
Pomógł: 10
Eksploatacja samochodu kosztuje , jeżeli chcesz być dziadem to jest też opcja za grosze :

http://allegro.pl/filtr-paliwa-diesel-opel-fiat-lancia-1-3-1-9-2-0-i1446806522.html

Ori filtr kosztuje , zamiennik shitowy taniej dostaniesz.

Co do spalania litr różnicy to imho granica tolerancji na polskich drogach , milion czynników ma na nią wpływ : temp. zew. styl jazdy , korki , prędkości ...

Co do oleju nie ma wpływy na spalanie , bo silnik spala ropę nie olej. Jednak jak masz stary olej to pamiętaj , że to dobry sposób na zabicie turbiny. Filtr paliwa może mieć wpływ w jakimś stopniu na spalanie.

_________________
Nuova Bravo 2.0 mj sport 217PS @ 424 nm by Cinek
Były user grande punto szprot 160ps :(
www.punto.glodzik.com


Góra
 Profil  
 
 
 Post #448691 Wysłany: 05 Mar 2011, 09:30; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 17 Paź 2009,
Posty: 19
kazaa napisał(a):
Eksploatacja samochodu kosztuje , jeżeli chcesz być dziadem to jest też opcja za grosze :


Naprawde bardzo ciekawe podejscie, czy dzieki tej wypowiedzi dowartosciowales sie...czy moze jeszcze potrzebujesz wypisac pare obrazliwych epitetow...(pytania retoryczne).

Reszta wypowiedzi jest juz o dziwo normalna i pomocna. Chcialoby sie powiedziec dziekuje, ale przeciez taki "dziad jak ja", nie moglby...

_________________
Punto II FL VAN 1,3 MultiJet 2006r.
Hyundai Sonata 2L GLS + LPG 1996r.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #448707 Wysłany: 05 Mar 2011, 10:49; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warsaw
Rejestracja: 06 Kwi 2008,
Posty: 2200
Pomógł: 10
Tan napisał(a):

Naprawde bardzo ciekawe podejscie, czy dzieki tej wypowiedzi dowartosciowales sie...czy moze jeszcze potrzebujesz wypisac pare obrazliwych epitetow...(pytania retoryczne).

Reszta wypowiedzi jest juz o dziwo normalna i pomocna. Chcialoby sie powiedziec dziekuje, ale przeciez taki "dziad jak ja", nie moglby...


Myśl co chcesz , udzieliłem Ci odp. w sposób groteskowy , jeżeli lubisz fochować to nie mój problem , eot

_________________
Nuova Bravo 2.0 mj sport 217PS @ 424 nm by Cinek
Były user grande punto szprot 160ps :(
www.punto.glodzik.com


Góra
 Profil  
 
 
 Post #448986 Wysłany: 06 Mar 2011, 00:53; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 02 Lut 2007,
Posty: 978
Pomógł: 3
Tan, jaki przebieg ma obecnie Twoj kropek? Ostatnio w moim zauwazam rowniez wyzsze zuzycie paliwa, moze nie az do 6/100 ale jest zauwazalnie wyzsze, szczegolnie w trasie bo w warunkach miejskich to trudno mierzalne - sporo zalezy od warunkow w jakich odbywa sie jazda miejska. W trasie zas, zwlaszcza ze sa to zwykle powtarzalne odcinki mozna to jakos porownywac.

Przy jakim przebiegu wedlug wykazu czynnosci obslugowych Kropkodieslowi nalezy sie wymiana filtru paliwa?

_________________
Dlugodystansowy test Fiat Punto IIFL 1.3 Multijet '06 wersja specjalna "Miś". ;) Stan zaawansowania: 126.80%
(317000km)

Czasonieokreslony test Fiat Punto II 1.2/60KM '01 "Grzechotnik" ;) Stan zaawansowania: 228000km

Fiat Punto I 75SX: tournee po Polsce 1997-2001: 112000km

Góra
 Profil  
 
 
 Post #449524 Wysłany: 07 Mar 2011, 13:51; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 17 Paź 2009,
Posty: 19
140000km
Co do jazdy to wlasciwie to raczej musialbym przyjac jazde jako cykl mieszany. Glownie nim jezdzi moja Lady i to odc. 7km, przyczym po starcie na odc. 1km sa tylko 2 swiatla i potem prosta droga do celu. Jednak na tak krotkim odc. nie nagrzeje sie wlasciwie. Pozniej 2x w tygodniu jest trasa 120km, ale z uzycie paliwa wyglada na takie same jak w jazdzie opisanej wyzej.
Ost. sprawdzilem na trasie wyszlo mi okolo 6L na 120km czyli wychodzi 5L/100km, (szybkosc jazdy 110-120km/h, styl jazdy wlasciwy do typu silnika czyli dynamicznie, ale zachowujac umiar) nie jest tragicznie, pewnie przez pogode, zobaczymy jak sie zrobi cieplej, latem na trasie przy jezdzie do 100km/h schodzilo sie do lekko ponizej 4L.

Nie wiem co ile powinien byc wymieniony filtr, ale wymienie, szczegolnie, ze ten z podanego link jest w dobrej cenie. Musze tylko namierzyc gdzie on siedzi w aucie :) Co do paliwa to tankuje glownie na orlenie, sporadycznie na innych stacjach, ale zawsze duzych sieci.

K-8, powiedz masz, jakies problemy z swoim Kropem? Mamy ten sam rocznik i podobny przebieg. Przy przebiegu ~25000 od kupna wymienilem teleskop tylnej klapy za 36zl i ost. stracilem mase i zrobila mi sie choinka w tylnej lampie, koszt 10zl. Reszta to koszty ekspolatacyjne czyli 2 wymiany oleju i filtr powietrza. Wlasnie co ile wymiana filtru powietrza?

_________________
Punto II FL VAN 1,3 MultiJet 2006r.
Hyundai Sonata 2L GLS + LPG 1996r.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #449531 Wysłany: 07 Mar 2011, 14:50; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 02 Lut 2007,
Posty: 978
Pomógł: 3
Eksploatacja wlasciwie bezproblemowa, ostatnio mi tylko cos od czasu do czasu zarowka w jednym z tylnych pozycyjnych udaje ze sie przepalila (jak sie puknie w lampe to zaczyna dzialac poprawnie).

Cala reszta tego co sie dzieje z Kropkiem opisana w tym watku:
http://fiatpunto.com.pl/topic2641.html

_________________
Dlugodystansowy test Fiat Punto IIFL 1.3 Multijet '06 wersja specjalna "Miś". ;) Stan zaawansowania: 126.80%
(317000km)

Czasonieokreslony test Fiat Punto II 1.2/60KM '01 "Grzechotnik" ;) Stan zaawansowania: 228000km

Fiat Punto I 75SX: tournee po Polsce 1997-2001: 112000km

Góra
 Profil  
 
 
 Post #449910 Wysłany: 08 Mar 2011, 14:03; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: rajtek
Samochód: Bravo
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 23 Mar 2009,
Posty: 246
miałem takiego kropka i ze swoich doswiadczen zauwazyłem,że:
-f powietrza co 15 tys max,to jest turbo i on ssie dużo powietrza ,a więc duzo syfu,po 15 ts jest czarny i do wymiany,szkoda przepływki
-mozna sprawdzic stan przepływki,czyli odpiać ją i sie przejechac,jezeli będzie lepiej to podpicowac przepływkę,robiąc na wys wlotu powietrza do czujnika-ale po przeciwnej stronie dziurke ok 5 mm,co spowoduje skrócenie drogi przepływu powietrza i "oszukanie" przepływki
-f paliwa-co roku ,na wiosne dobrze jest spuscic osady z komory filtra-instrukcji szukaj u opla corsy cdti-ten sam motor przeciez
-wymiana filtr wg książki-a dokładnia greefilter-czyli sam wsad-co 30 tys km/2 lata i lepiej na tym nie oszczedzac bo pompa kosztuje-wiem cos o tym
-przebieg 140 000 km,juz niedługo turbina opowie cos o sobie i sprzegło
-u mnie spalał ok 5l/100 km,a po wymianie pompy spadło o ok 0.5 l/100,przed sama sprzedażą spalanie trasa wejherowo-gdynia to 4l/100 km,ale pompa wymieniona,turbo tez

[ Dodano: 08 Mar 2011 13:03 ]
jakis czas temu dałem swojemu byłemu (jak do brzmi):) dodatek stp do oczyszczania wtryskiwaczy-czarny,cała butelka ,a co tam,i....po pewnym czasie moje subiektywne wrazenie było takie,że lepiej reagował na trącanie pedału gazu,dałem tez ceramizer liquy molly,ale nie zauważyłem dużej różnicy-jedynie chyba ,że szybciej tracił dieslowski dzwięk na zimno,taki mój teścik


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO