You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 25 Kwi 2024, 03:11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #46544 Wysłany: 21 Wrz 2007, 21:40; 
 Temat postu: szarpanie na wolnych obrotach!!! pomocy!!! pomocy!!! pomocy
Offline
Forumowicz

Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 21 Wrz 2007,
Posty: 2
Witam! od niedawna przeglądam to forum ponieważ bezustannie szukam pomocy w awarii mojego kropka! Wszystko działało ok gdy nagle na wolnych obrotach na drugim biego zczaął mi szarpać, rwać tak jak by się silnik dławił i słabł na ułamki sekund. Tak jest cały czas gdy stoję to silnik co 15-30 sekund przerywa i auto wpada w sekundowe drgania, gdy ruszam to muszę zmieniać biegi na wysokich obrotach bo poniżej 2000 to strasznie szarpie i przerywa, i tak jest na każdym biegu, przy wyższych obrotach szarpanie zanika! Muszę ruszać i zmieniać biegi bardzo po mału ażeby jakoś się rozpędzić! Punto ma silnik 1.2 16V! Moje punto ma przejechane 95000 km, ja przejechałem z tego 7000 kupiłem je w maju tego roku i wszystko było w jak najlepszym porządku! Wymieniłem olej i rozrząd jakieś trzy miesiące temu! A dwa miesiące temu nagle zaczęło się to rwanie, zapaliła się kontrolka wtrysku (pomarańczowy silniczek) w sumie to raz migała a raz paliła się ciągle i pojechałem do ASO. Oni podłączyli mnie pod komputer i w sumie sami nie wiedzieli co mu jest. Komputer pokazał że coś przepalone na sondzie Lambda, że ogólnie zapłon i coś tam jeszcze, a oni mi tylko wymienili świece bo mówiłem że chyba nie były wymieniane od nowości, a to oczywiście nie pomogło i kazali mi tak jeździć dalej, zgasili również tą palącą się kontrolkę! Pojechałem do innego mechanika stwierdził że to przepustnica jednak po wyczyszczeniu nic się nie zmieniło, inny twierdzi że to sprzęgło i trzeba je wymienić na nowe! teraz sam nie wiem od czego zacząć, a sam kiepsko się znam na samochodach! Gdyby więc ktoś miał podobny problem lub spotkał się z taką usterka proszę o radę, będę bardzo bardzo wdzięczny, bo to szrpanie mnie dobija i nie mogę normalnie jeździć!
:( :( :( :( :( :(

P.S. A w ogóle to może ktoś zna dobrego mechanika co zna się na PuntoII w Katowicah albo w ogóle na Śląsku, bo mieszkam tu od niedawna i nie wiem do kogo się udać! Pomocy :(

pozdrawiam
damian
damiantom@vp.pl

_________________
damiantom


Góra
 Profil  
 

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO