You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 05 Maj 2024, 07:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #451359 Wysłany: 11 Mar 2011, 22:00; 
 Temat postu: Zbieżność
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: opolskie [O]
Rejestracja: 03 Sie 2009,
Posty: 306
Byłem dzisiaj wyregulowac zbieznosc. Zmieniajac opony na letnie pracownik zakladu wulkanizacyjnego stwierdzil, ze przednia opona jest bardziej zjechana od tylnej a dodatkowo jakby z jednej strony. Pojechalem wiec sprawdzic zbieznosc. Okazalo sie, ze potrzebna byla regulacja przodu. Okazalo sie rowniez, ze tylne lewe kolo nie trzyma zbieznosci. Zatkalo mnie. Mechanik stwierdzil, ze musialo nastapic jakies uderzenie np. w kraweznik. Nie przypominam sobie uderzenia lewym tylem w cokolwiek tak, zeby kolo stracilo zbieznosc. Pamietam takie przygody i z pewnoscia nie bylo nic takiego. Zapytalem czy moglo to spowodowac zahaczenie ale prawym tylnym kolem o kraweznik. Mechanik stwierdzil, ze jesli juz to tylko tym lewym. Prawy tyl jest ok. Autem jezdze od nowosci i zadnych przygod nie mialo. Czasem zdarza sie wjechac w jakas dziure ale na naszych drogach to norma. Nie wiem czy jest sens zglaszac w ASO jako wade fabryczna. Mechanik stwierdzil, ze raczej nie mam szans na udowodnienie, ze to nie moja wina. Co o tym myslicie?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #472776 Wysłany: 11 Maj 2011, 20:02; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 26 Kwi 2009,
Posty: 96
Jak jest na gwarancji to zgłoś co ci szkodzi. U mnie od nowości była krzywo kiera-wina włoskiego montażu. Pozniej po gwarancyjnej wymianie poduszek mcpersona też zbieżnośc kijowo wyregulowali. Dopiero na starym sprzęcie (tym z lampkami) ustawili mi porządnie zbieżność. Problem jest z tym że tył nie ma możliwości regulacji więc może wahacz krzywy itp.

_________________
Alfa Romeo Mito 1,4 MPI


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO