You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 01:18

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #475846 Wysłany: 23 Maj 2011, 13:38; 
 Temat postu: łozysko przednie - częsta wymiana
Witam


Może ktoś z Forumowiczów mi pomoże w temacie wymiany łożyska przedniego z lewej strony (od strony kierowcy) - temat jest taki że założyłem już 3 łożyska na tą stronę i cały czas sie psują - interwały wymiany to 30tys - 10 tys km. Łożyska firmy SKF.

Co może byc przyczyną takiego stanu rzeczy - nie chce znowu zakładać samego łożyska nowego bo czuje że temat powróci - czy wymiana piasty z łożyskiem rozwiąże problem?

z góry dzięki za pomoc


Góra
  
 

 
 Post #475852 Wysłany: 23 Maj 2011, 14:04; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
może zmień warsztat. ;)

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #475909 Wysłany: 23 Maj 2011, 19:01; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 09 Wrz 2007,
Posty: 1681
Dokładnie, może zamiast używać mózgu i prasy używają młotka i robią to na fizola niszcząc przy okazji łożysko. Znam takich co na szlifierce staczali bo im nie chciało w piastę wejść a potem łożysko pracowało na połowie szerokości i psuło się momentalnie :E

_________________
Fiat Stilo 1,6 16V Dynamic


Góra
 Profil  
 
 
 Post #475923 Wysłany: 23 Maj 2011, 19:51; 
 Temat postu:
w tym sęk że mechanik sprawdzony i z dobrą opinią, łożysko montuje za pomocą praski

wyżej opisanych magików wyzbyłem się dość szybko


Góra
  
 
 
 Post #476157 Wysłany: 24 Maj 2011, 16:38; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.9 80KM JTD
Paliwo: ON
Wersja: ELX
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: EPA
Rejestracja: 12 Kwi 2008,
Posty: 87
może koło bije?!

_________________
1.9 JTD 2000r.
Miliony ludzi marzą o nieśmiertelności: to ci sami ludzie, którzy nie wiedzą co ze sobą zrobić w deszczowe niedzielne popołudnie.

Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #476230 Wysłany: 24 Maj 2011, 21:09; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Imię: Paweł
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: SMI
Rejestracja: 05 Paź 2010,
Posty: 94
Jeśli jestes 100% pewny że to łozysko do wymiany i tyle razy juz je wymieniałeś to powodem szybkiego zużywania się przedniego łożyska moga być np.:

1. Krzywa piasta.

Podnies tą strone auta w górę podnośnikiem (najlepiej takim hydraulicznym typu "żaba", bo te z wyposażenia auta sa dobre tylko do podnoszenia w razie awari na trasie kiedy złapie sie kapcia, przy takim zabiegu jaki chce opisać są niebezpieczne, bo auto się na takim podnośniku znacznie chwieje) odpal silnik, wrzuc np. 2 bieg, puśc delikatnie sprzęgło i niech koło sie kręci na luzie, takie obroty koła wystarczą. Następnie sprawdź czy felga jest prosta, np. oprzyj reke na ziemi i zblizaj z boku do krawędzi felgi przy oponie jakis przedmiot np. kawalek jakiegoś drewienka (tylko jesli jeździsz na stalówkach musisz sciągnac kołpak, bo plastikowe kołpaki sa często troche krzywe i niczego wtedy sie nie dowiesz) jeśli będziesz mial blisko ten przedmiot i rękę oparta o ziemię (nie będzie wtedy drżała) to zobaczysz czy felga/piasta jest prosta. Bicie felgi może być ale takie ledwo zauważalne np. 0,5mm-1mm to jest normalne, ale większe znaczy, że cos jest krzywe albo felga albo piasta.

Nie sugeruj się żadnymi odgłosami, bo wtedy najbardziej hałasuje skrzynia biegów i wszystko zagłusza, a dźwięki rozchodzą sie po całym aucie.


2. Zużyty/wyrobiony/lekko skrzywiony przegub.


3. Zły sposób montazu

Jeśli mechanik ma doświadczenie w mechanice samochodowej to watpie, żeby źle montował łożyska.


Jesteś pewny że to łożysko i że właśnie jest to te łozysko? Jeśli to lewy przód (od kierowcy) to musiałoby szumiec albo gorzej niz szumiec przy skręcaniu w prawo (lewe koło dociażone).

Polecam sprawdzić stan tarcz hamulcowych, jesli sa skorodowane w pobliżu pracy klocków (zwłaszcza przy zewnętrznej krawędzi tarczy) to przy skręcaniu często dochodza wtedy nieładne odgłosy od kół. Ja tak kiedys miałem. Oklepałem tarcze młotkiem, rdza odpryskiwała że az miło i dziwne odgłosy znikneły.

_________________
Było: Punto 2 FL 1.2 60KM SOUND
Jest: GP 1.4 77KM Dynamic B&Me


Góra
 Profil  
 
 
 Post #476237 Wysłany: 24 Maj 2011, 21:19; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 02 Maj 2007,
Posty: 2625
Ja u siebie za 1 razem, postanowiłem, wymienić łożyska, kupiłemchinczyka, 1 padło po 500 km może miej, ale od razu pojawił się luz..luz wyczuwalny palcem!..brałem rekkami za tarcze i na skosy i stukało, ba brałem za samą piasta i też było już czuć. Z 2 strony chinczyk chodzi do tej pory, ale po tym od razu kupilem 2 x SKF, jedne wstawiłem, a jedne skf leży i czeka az drugi chinczyk padnie, ale skubany się trzyma. Kup oryginalne łożysko SKF. Koszt ok 130zł. Jesli te ci padnie to fkatycznie sprawdź piastę, zresztą nowa piasta na allegro coś 70-80zł, więc ja bym kupił to i to.. Zresztą i kupiłem ale póki co mam stare piasty w ucie a nowe.. leżą ;).

_________________
Mk2 ForEver ? :> <LOL>

Moja obecna "Kropka" :mrgreen: >>

Grande Punto 1.4 8v 77km od poniedziałku do piątku
i mały uzupełniacz Ssangyong Actyon 2.0XDI na weekendowe wypady i inne szaleństwa!

1. Moja była kropka najlepsza zielona kropka.

Autko Nr1. >> Punto 2 1.2 8V 60KM 2001r. + LPG

topic1438.html

Moja była Alfa 156 Sportwagon - Autko Nr 2

Autko Nr2. Czarna jak Hell, Włoszka. >> Alfa 156 SportWagon 1.9 JTD 115KM :)

http://adas.w.tkb.pl/Alfa156/

Dla osób z forum służę darmową diagnostyką Fiat EcuScan - OBD2, oraz diagnostyką każdego innego auta posiadam uniwersalny dobry skaner.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #476664 Wysłany: 26 Maj 2011, 14:18; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Czewa
Rejestracja: 21 Mar 2011,
Posty: 49
Ja bym na Twoim miejscu zmienil warsztat, moze sie okazac ze poprzedni mechanik nie zalozyl segera bo zgubil lub zapomnial i teraz za kazdym razem popelnia ten sam blad. A lozysko nie ma podparcia przesuwa sie i jak sie juz przesunie to sie roz.... Dokladnie nie wiem jak to wyglada bo w PII nie rozbieralem ale lozyska musza byc skosne i jak nie maja prawidlowego luzu (nie moze byc za duzy i nie moze byc za maly) to sie niszcza.


A ja w mechanikow nie wierze bo to sa ludzie a ludzie popelniaja bledy, albo im sie nie chce i robia zeby bylo. Bo przeciez to nie jego. A poza tym to jak dobry mechanik to czemu nie znajduje przyczyny.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #477159 Wysłany: 28 Maj 2011, 08:31; 
 Temat postu:
to napewno łożysko - co do mechanika to na ręce mu nie patrzyłem przy wymianach łozysk więc głowy nie dam sobie uciąć. Sprawa jest o tyle dziwna że pada tylk lewa strona, prawa jest bez zarzutu.

Generalnie mechanik powiedział że najlepiej kupić używaną zwrotnicę wraz z używanym łożyskiem i piastą i wszystko to wymienić. Tyle że taki używany zestaw ciężko dostać. Druga opcja to kupić nowa piaste i lozysko i tak temat zalatwic.

Ciezko znalezc przyczyne - mechanik twierdzi ze byc moze kolo jest przesuniete lub pochylone i przez to pada lozysko.


Góra
  
 
 
 Post #483698 Wysłany: 21 Cze 2011, 23:12; 
 Temat postu: Re: łozysko przednie - częsta wymiana
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Van
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Pabianice
Rejestracja: 29 Maj 2007,
Posty: 536
jackyl napisał(a):
Witam


Może ktoś z Forumowiczów mi pomoże w temacie wymiany łożyska przedniego z lewej strony (od strony kierowcy) - temat jest taki że założyłem już 3 łożyska na tą stronę i cały czas sie psują - interwały wymiany to 30tys - 10 tys km. Łożyska firmy SKF.

Co może byc przyczyną takiego stanu rzeczy - nie chce znowu zakładać samego łożyska nowego bo czuje że temat powróci - czy wymiana piasty z łożyskiem rozwiąże problem?

z góry dzięki za pomoc



Kumplowi też w aucie mieliło łożyska - okazało się że po strzale i klepaniu była przekoszona geometria...

_________________
Tu był podpis


Góra
 Profil  
 
 
 Post #486559 Wysłany: 30 Cze 2011, 22:47; 
 Temat postu:
po wyciagnieciu uszkodzonego lozyska okazalo sie ze puscilo gumowe uszczelnienie lozyska (miedzy biezniami) i caly smar z lozyska wyplynal dzieki czemu lozysko sie zatarlo

lozysko ktore zalozylem teraz ma uszczelnienie metalowe wiec moze bedzie spokoj z nim na dluzsza mete - przy okazji zalozylem nowa piaste

PS. lozysko zarowno stare jak i nowe - firma SKF


Góra
  
 
 
 Post #486566 Wysłany: 30 Cze 2011, 23:13; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Abarth Grande Punto
Silnik: 1.4 16V 155KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 13 Sie 2008,
Posty: 1336
Pomógł: 7
Najlepsze sa bodajze lozyska FAG-a , SKF to lepiej na rozrzad ;)

_________________
K&N - 3" - GT1446 - 3" DP - sport kat 100cpsi - 2,5"
310ccm CorsaOPC , 550x180x65 fmic

209KM@5650rpm & 289Nm@3915rpm by cinsoft.pl & moto-race.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO