You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 11:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #433426 Wysłany: 22 Sty 2011, 20:56; 
 Temat postu: Zakup nowego samochodu - przepychanki z dealerem
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Andrzej
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 27 Gru 2010,
Posty: 88
Witam wszystkich,

jak już dało się wyczytać z paru postów czekam właśnie na Kropkę.

No i jest taka drobna kwestia. Zamówiłem samochód jeszcze w listopadzie zeszłego roku. Czas oczekiwania wpisany na zamówieniu to 4-8 tygodni (plus dopisany punkt, że mogę zrezygnować z zamówienia i domagać się zwrotu zadatku dopiero jeśli opóźnienie w dostawie samochodu wyniosło więcej niż 2 tygodnie).

Niestety okres maksymalny (8tyg) już minął. Kontakt z dealerem był "średni" - jak dzwoniłem, mówił co się dzieje. Sam nie zadzwonił. Konkretów "na wypadek opóźnienia" też w rozmowach nie było, tylko hasła w stylu "coś wymyślimy". Napisałem więc maila, żeby dostać na piśmie informacje na co mogę ze strony Dealera liczyć. Teoretycznie w poniedziałek mam otrzymać odpowiedź od kierownika salonu.

Chciałem natomiast spytać na forum, czego z Waszego doświadczenia mogę się spodziewać za opóźnienie w dostawie?

Co do samej zasadności "oczekiwania" czegokolwiek - chyba sprawa jest oczywista :)

Generalnie chodzi mi o informacje, czy mieliście takie sytuacje z Fiatem i czego mogę się spodziewać? Dla mnie jasne jest, że jeśli nie dostanę nic sensownego, albo powiedzą mi, żebym spadał na drzewo (w końcu nie zrezygnuję jeszcze przez 2 tyg, bo stracę zaliczkę) złożę oczywiście pisemną reklamację, a w przypadku jej nieuznania reklamacja trafi do FAP i być może i dalej.

Dziękuję za informacje i ew. pocieszenie i życzenia wytrwałości w oczekiwaniu na Kropke :D :E :roll:


Ostatnio edytowany przez jedi_pl, 23 Sty 2011, 00:08, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 

 
 Post #433429 Wysłany: 22 Sty 2011, 21:03; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: PL -SB / NL-Rott
Rejestracja: 07 Lip 2008,
Posty: 1416
oczekuj napewno sie robi :>

_________________
Było Punto II 1.9 DS 2001
topic9241.html
Bylo Punto Classic 2010
topic24657.html
Jest Punto EVO 2010
topic47874.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #433430 Wysłany: 22 Sty 2011, 21:07; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Andrzej
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 27 Gru 2010,
Posty: 88
Podobno już nawet do mnie jedzie... Jednak (znowu podobno) może mu to zająć i kolejne 1,5 tyg :| :( :cry:

_________________
A oto mój Czarny Kropek!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #433546 Wysłany: 23 Sty 2011, 10:49; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Chrzanów
Rejestracja: 09 Paź 2010,
Posty: 110
Dlaczego masz stracić zaliczke,przecież to oni się nie wywiązali z umowy.Wszystko bierz na piśmie z podpisami i pieczątkami nic na słowo.Negocjuj cos dodatkowego za ich opóżnienie,np dywaniki opony,alarm jak co to postrasz ich rzecznikiem praw konsumenta,dyrekcja fiata itp.Sa znane przypadki że sie czeka po kilka miesięcy.

_________________
Punto I 1,1 LPG. 97r./Astra G 1,6 8V LPG
Tuning zew.-alusy.
Tuning wew.-zapach
Spalanie 6/9,5 LPG


Góra
 Profil  
 
 
 Post #433561 Wysłany: 23 Sty 2011, 12:01; 
 Temat postu:
Offline
Rabarbar
Awatar użytkownika

Imię: Szczepan
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: opolskie [O]
Miejscowość: Kotlarnia/Opole
Rejestracja: 14 Cze 2007,
Posty: 24031
Pomógł: 128
guniak napisał(a):
jak co to postrasz ich rzecznikiem praw konsumenta,dyrekcja fiata itp.Sa znane przypadki że sie czeka po kilka miesięcy.

Rzecznikiem strasz, dyrekcją nie ma sensu ;)

_________________
http://staxomoto.blogspot.com <= ZAPRASZAM - ostatni update 16.02.16
http://stax.motoblogi.pl/
http://www.facebook.com/staxomoto <= Lubię to! :thumleft:

obecnie:
http://fiatpunto.com.pl/topic1866.html Punto 55sx '97 "Pershing" 662A Grigio Ducale SM.MET 82KM & 110Nm
Saab 9-3 2.0t 150KM 240Nm 01'
Skoda Octavia 1.2 TSI 110KM 175Nm 17'

było:
Peugeot 605 3.0 V6 167KM 235Nm 94'
BMW 323i Touring 170KM 250Nm 96'
Opel Astra GSI 2.0 150km 196Nm 92'
BMW 323i sedan 181KM 250Nm 96'
Skoda 120L 52KM 82Nm 89'


Góra
 Profil  
 
 
 Post #433571 Wysłany: 23 Sty 2011, 12:30; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
Jak myśmy Punciaka zamawiali to miał być do 2-ch tygodni. Zaliczka została wpłacona i w przypadku niedostarczenia samochodu przed dealera w tym czasie mieliśmy pełne prawo do zwrotu wpłaconych środków pieniężnych. Pierw samochód stał na cle, a potem nagle zaginął i nikt nie wiedział gdzie jest. Po 2-ch tygodniach telefon w dłoń i obdzwanianie dealerów na południu kraju celem znalezienia takiego samego samochodu. Udało się, znaleźliśmy. Zaraz po obejrzeniu auta i wyrażeniu chęci kupna pojechaliśmy do pierwszego dealera po odbiór zaliczki. To były najdłuższe 2 tygodnie w moim życiu ;)

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #433575 Wysłany: 23 Sty 2011, 12:44; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Andrzej
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 27 Gru 2010,
Posty: 88
Problem z moim jest taki, że jest dość nietypowy ;) Więc jeśli zrezygnuje, to zanim zrobią mi taki drugi, znowu miną 2 miesiące ;) Więc albo się doczekam, dealer mnie przekona, żebym kupił Punto i w związku z opóźnieniem dorzuci coś sensownego, albo zostawię te pieniądze gdzieś indziej.

Co do 2 tyg i zaliczki - W zamówieniu jest punkt, mówiący, że:
"Kupujący może odstąpić od umowy i żądać zwrotu zadatku w sytuacji gdy nastąpiła zmiana terminu dostawy ponad 14 dni w stosunku do ustalonego terminu, nastąpił wzrost ceny samochodu lub w przypadku gdy samochód dostarczony został w specyfikacji niezgodnej z zamówieniem."

Co z tym idzie - mimo, że termin już minął, to rezygnując teraz nie otrzymam zadatku. Co nie zmienia faktu, że termin już minął i według mnie mogę spodziewać się rekompensaty :)

Swoją drogą - że też tak długo zajmuje zrobienie samochodu :/

_________________
A oto mój Czarny Kropek!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #433589 Wysłany: 23 Sty 2011, 13:29; 
 Temat postu:
Offline
Nigdzie nie jadę
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 08 Lip 2007,
Posty: 11758
Pomógł: 13
jedi_pl ja bym w tej sytuacji pograł z nimi ostro, wyciągnął jak najwięcej :) dlatego, że jak zabierzesz zaliczkę to oni zostają z tym autem i muszą je sprzedać ;) jak dobrałes trochę opcji itd. auto dla nich może być ciężko zbywalne :P

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #434083 Wysłany: 03 Lut 2011, 19:26; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Andrzej
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 27 Gru 2010,
Posty: 88
Jest szansa, że w tym tygodniu będzie... Natomiast jutro mają mi powiedzieć / napisać kiedy dokładnie będzie do odbioru no i co mi zaoferują w zamian za opóźnienie.

Update:
Oczywiście nie napisali nic we wtorek, natomiast dzisiaj ok. 12:00 znowu się mocno zaśmiałem. Dostałem maila, w którym mnie informują, że samochód to już jest, ale nie mają do niego papierów jeszcze.

Zastanawiam się tylko po co w takim razie w ogóle pisali, skoro nadal nie ma ani konkretnych informacji kiedy do odbioru i ani o rekompensacie. Zabawne.

Stwierdziłem, że nie będę się do nich odzywać. To im ma zależeć na tym, żebym wydał u nich te (dość spore) pieniądze. Czekam dalej, tym razem już po prostu zbierając i dokumentując ich wpadki.

[ Dodano: 03 Lut 2011 18:26 ]
Mały update.

Dzisiaj odebrałem Kropka! Jest wypaśny i cudny i jak tylko zrobię fotki to opiszę itd. :)

Niestety dealer nie stanął na wysokości zadania i w ramach rekompensaty zaproponował mi całe 15% rabatu na części, akcesoria i usługi oczywiście wykonane w ich ASO. Biorąc pod uwagę, że nie mam zamiaru pojawić się w tym ASO na dłużej niż czas potrzebny na dostarczenie książki pojazdu po odbiorze dowodu stałego, nie trudno zgadnąć, że mnie to nie interesowało.

Uznałem więc, że dalsza dyskusja nie ma sensu i zostawiłem formalną reklamację. Jednocześnie wyślę (dzisiaj pewnie) informacje / skargę do FAP. Jak to nic nie da - cóż, zostaje polubowny sąd przy UOKiK oraz zwykła rozprawa sądowa.

Jak i poprzednio - dam znać jak sprawa wygląda. Oczywiście, jeśli tylko w jakichś ugodach nie zobowiążę się do utrzymania ich nazwy w tajemnicy, informacja o którym ASO mowa oraz parę ciekawostek (poza tym, że 2 tyg. zwłoki i zero chęci pomocy - auta zastępczego, czy nawet odpowiedzi na maile - ze strony dealera) pojawi się na forum.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #437010 Wysłany: 03 Lut 2011, 20:12; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
jedi_pl napisał(a):
Uznałem więc, że dalsza dyskusja nie ma sensu i zostawiłem formalną reklamację. Jednocześnie wyślę (dzisiaj pewnie) informacje / skargę do FAP. Jak to nic nie da - cóż, zostaje polubowny sąd przy UOKiK oraz zwykła rozprawa sądowa.

Moim zdaniem nic to nie da. Powód jest bardzo prosty: 4-8 tygodni zostaje wydłużone do 10 tygodni odpowiednim zapisem. Wszelka ewentualna rekompensata zależy tylko i wyłącznie od dobrej woli sprzedającego, wszak jakby na to nie patrzeć umowa została dotrzymana.

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #437021 Wysłany: 03 Lut 2011, 20:50; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Andrzej
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 27 Gru 2010,
Posty: 88
domin45670 napisał(a):
Moim zdaniem nic to nie da. Powód jest bardzo prosty: 4-8 tygodni zostaje wydłużone do 10 tygodni odpowiednim zapisem. Wszelka ewentualna rekompensata zależy tylko i wyłącznie od dobrej woli sprzedającego, wszak jakby na to nie patrzeć umowa została dotrzymana.


Zapis jest, ale mówi tylko i wyłącznie o tym, iż zrezygnować z zamówienia ze zwrotem zadatku mogę jeśli zamówienie nie będzie zrealizowane w ciągu 14 dni od wyznaczonego terminu.

Sam termin jednak nie został dotrzymany i zgodnie z Art 491 p. 1. Kodeksu Cywilnego za zwłokę przysługuje zwrot poniesionych kosztów, do których doszło przez zwłokę.

W tym wypadku mamy ewidentnie z tym do czynienia, a kosztem poniesionym przeze mnie jest to, że musiałem wynająć / wypożyczyć samochód. A to darmowe niestety nie chce być ;)

Jestem po rozmowie z prawnikiem i Rzecznikiem Praw Konsumenta, więc jakby sprawa jest przegadana na wszystkie strony i sposoby :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #437028 Wysłany: 03 Lut 2011, 21:10; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 01 Wrz 2010,
Posty: 43
wg mnie dealer sam sobie nałożył bardzo optymistyczny termin realizacji zamówienia (4-8tyg) co jest dziwne, bo wszędzie termin wynosi z grubsza 3 miesiące. ale skoro sami tak chcieli...

jako rekompensata spróbuj wyciągnąć np. opony letnie (chyba ze auto wyjechalo na letnich to zimowki)

z mojej perspektywy to nie ma o co toczyć wojen sądowych z powodu 2 tygodni czekania na auto, zwłaszcza że nie widze sadowego rozwiazania sprawy? oddasz im auto a oni zwrócą kasę? :D chyba nie o to chodzi :D
najsensowniej dogadać się z dilerem i coś wyciagnać w gratisie. (nie mam na mysli ich smiesznego rabatu)

ps. to Grande czy Evo?

[ Dodano: 03 Lut 2011 21:10 ]
Cytuj:
W tym wypadku mamy ewidentnie z tym do czynienia, a kosztem poniesionym przeze mnie jest to, że musiałem wynająć / wypożyczyć samochód. A to darmowe niestety nie chce być


a no jak tak sprawa stoi to nie wiem co tu robisz zamiast składać pozew :)

_________________
Punto Evo


Góra
 Profil  
 
 
 Post #437033 Wysłany: 03 Lut 2011, 21:24; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Andrzej
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 27 Gru 2010,
Posty: 88
Oponki już mam (doliczone do ceny auta od początku właściwie) ;)

Wojnę nie wiem, czy będę toczył, ale jeśli mam (od)zyskać stracone pieniądze kosztem potencjalnych 50, 100 czy 200PLN (5% od wartości odszkodowania) to zaryzykuję :)

Oddawać samochodu nie będę, to jasne. Z resztą jakbym chciał, to mógłbym oddać ze względu na niezgodność z umową (przy produkcji, podobno ze względu na Euro 5, dorzucili chyba ze 2 dodatki, których w specyfikacji nie było ;) ).

Dogadać się chciałem, to mi zaproponowali ten durny rabat. Dalej nie chcieli dyskutować, więc... cóż.

Iiii... co do pozwu - trzeba udowodnić, że wykorzystało się dostępne alternatywy. To w Sądzie robi wrażenie :) Wiesz... próba dogadania się, później reklamacja, później Rzecznik, a dopiero na końcu Sąd. Po kolei ;) A jestem tu, żeby sobie pogadać, wyżalić się i zwócić uwagę na to, co może człowieka spotkać. A całą zabawę z dealerem, zwłaszcza, że autko już mam, traktuję jako sport :twisted:

theWaszka odpowiadając na Twoje pytanie - Grande, ale taki... dziwny ;) Jutro pewnie wrzucę temat jakoś wieczorkiem, jak zdjęcia porobię i zrzucę na PC ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #480265 Wysłany: 07 Cze 2011, 22:32; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 08 Maj 2011,
Posty: 15
ech, ja juz czekam od miesiąca , że to beda 2 tyg.W zeszłym tygodniu w poniedziałek, ze dostanę jeszcze w tym samym tygodniu dzis juz przeszło tydzień od tamtej obietnicy i zima W Łodzi podobno już jest :P


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO