You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 20 Kwi 2024, 06:29

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #483528 Wysłany: 21 Cze 2011, 11:13; 
 Temat postu: Demontaż klapy bagażnika 3d
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 28 Lut 2009,
Posty: 639
Witam chce sie dowiedzieć czy demonaż klapy bagażnika to jakis wiekszy problem, zastanawiam sie jak odczepić teleskopy bagażnika. Bo z tego co widze to sa 2 zawiasy i każda ma po 2 sruby wiec podejżewam ze to jest główne mocowanie. Zostaje kwiesta kostki ( nie widac jej ) lampy stopu i teleskopy.
Jest to jakaś duża filozowia ??:)
Pozdrawiam.

_________________
"Prędkość nie zabija, ale nagłe zatrzymanie z dużej prędkości moze spowodować śmierć" J. Cralson

Moje obecne Punto - topic24359.html


Góra
 Profil  
 

 
 Post #483825 Wysłany: 22 Cze 2011, 13:57; 
 Temat postu: Re: Demontaż klapy bagażnika 3d
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: KNZ / LDZ
Rejestracja: 20 Paź 2008,
Posty: 40
posti napisał(a):
Witam chce sie dowiedzieć czy demonaż klapy bagażnika to jakis wiekszy problem, zastanawiam sie jak odczepić teleskopy bagażnika. Bo z tego co widze to sa 2 zawiasy i każda ma po 2 sruby wiec podejżewam ze to jest główne mocowanie. Zostaje kwiesta kostki ( nie widac jej ) lampy stopu i teleskopy.
Jest to jakaś duża filozowia ??:)
Pozdrawiam.


ja u siebie wymieniałem klapę.

Pierw demontujesz wszystkie plastiki z klapy - górny i dolny.
Problem możesz mieć jeden. z kablami idącymi do zamka - są puszczone w klapie po boku. Jeśli nie chcesz ucinać kabli a troszkę się z tym pobawić to polecam zrobić tak jak ja to robiłem.
Po zdjęciu plastiku dolnego odłączasz kabelek idący do czujnika klapy i do silniczka wycieraczki. Ja obwiązałem kabel po długości (tyle ile się dało) giętkim drucikiem (długim - tak by wyszedł po drugiej stronie) i później delikatnie, z wyczuciem od góry po troszku wyciągałem całą wiązkę kabli - raz góra raz dół jak napotkałem opór.

Po co drucik?? Raz, że zwiążesz sobie razem ze sobą kostki, po to by się o nic nie zaczepiały przy wyciąganiu, a dwa żeby później łatwiej było ponownie je przeciągnąć.

Co do teleskopów to masz na nich taką blaszkę (mówię od strony klapy) ją odginasz a później z łatwością zejdą Ci te teleskopy z bolców w klapie.

Mnie cała operacja (z drugą klapą - gołą tzn. bez kabli w środku) zajęła niecałą godzinę.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO