You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 19 Kwi 2024, 01:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #8511 Wysłany: 21 Lut 2007, 09:37; 
 Temat postu: Ogrzewanie i nawiew na nogi
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 02 Lut 2007,
Posty: 978
Pomógł: 3
Po przesiadce z Astry I na Punto IIFL mam nieodparte wrazenie ze auto jest zaprojektowane na wloskie zimy - ogrzewanie wydaje sie nie byc zbyt wydajne. Czy tez macie takie spostrzezenia? Co ciekawe przy nawiewie na nogi, najlepiej nagrzewa sie konsola srodkowa (czy jakkolwiek ja zwal, ta czesc ktora jest przed dzwignia zmiany biegow), ale nie moje nogi. Oczywiscie puszka napoju chlodzacego wstawiona w uchwyt przed lewarkiem, jest rowniez skutecznie ogrzewana. :P
Ten typ tak ma?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #8512 Wysłany: 21 Lut 2007, 09:46; 
 Temat postu:
tak, ale można temu zapobiec ;D
nie mam akurat fotek pod ręką, ale jak zdejmiesz konsolę środkową, to tam jest taki trójnik powietrzny, duży i wielki nawiew lecący centralnie do przodu i małe na boki
Wystarczy zaślepić ten wielki czymś (ja zrobiłem to kawałkiem worka spiętego opaskami kablowymi bo nie miałem akurat nic innego pod ręka - ale jak sie zrobi cieplej to wyląduje tam tektura) i znacznie lepiej dmucha, nie grzeją sie kubki ani tunel środkowy (mam konsole i tunel z wersji dynamic, czyli połączone ze sobą w całość


Ostatnio edytowany przez WojtasBB, 02 Mar 2007, 09:02, edytowano w sumie 1 raz

Góra
  
 
 
 Post #8513 Wysłany: 21 Lut 2007, 09:52; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 02 Lut 2007,
Posty: 978
Pomógł: 3
Wojtas_BB napisał(a):
Wystarczy zaślepić ten wielki czymś (ja zrobiłem to kawałkiem worka spiętego opaskami kablowymi bo nie miałem akurat nic innego pod ręka - ale jak sie zrobi cieplej to wyląduje tam tektura) i znacznie lepiej dmucha, nie grzeją sie kubki ani tunel środkowy (mam konsole i tunel z wersji dynamic, czyli połączone ze sobą w całość)


OK, to juz wszystko jasne mniej wiecej... Jak nie przywala mrozy to przezyje, i jak przyjdzie czas kiedys w lecie sobie sciagne srodek i cos pogmeram (jak Fiat gwarancji mi nie zabierze, grrr...).

Nawiasem mowiac, spostrzezenie o slabym ogrzewaniu mam po raz kolejny, bylo tak w Punto I, Punto II i Punto IIFL widac ma tak samo. Dziwie sie ze tego jeszcze nie poprawili...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #8514 Wysłany: 21 Lut 2007, 09:55; 
 Temat postu:
mk2/FL i tam ma lepsze niż mk1
a co do gwarancji... to nie jest żadna ingerencja w układy samochodu, wiec nie ma strachu. Dodatkowo pamietaj, czego oczy nie widzą ... ;D
Uważaj przy demontażu na te boczne kratki co są po obu stronach, ja chciałem całkiem zdemontować i połamałem 1 zaczep, bo tak mocno siedziało w zaczepie


Ostatnio edytowany przez WojtasBB, 02 Mar 2007, 09:02, edytowano w sumie 1 raz

Góra
  
 
 
 Post #8542 Wysłany: 21 Lut 2007, 11:12; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 02 Lut 2007,
Posty: 978
Pomógł: 3
Wojtas_BB napisał(a):
mk2/FL i tam ma lepsze niż mk1


Wydawalo mi sie ze P1 mialo nawet lepsze, ale... po drodze do P2FL byla jeszcze Astra i DU Lanos (ktory mial rewelacyjne ogrzewanie i poza tym ogolnie to bardzo fajne auto), stad moze teraz bardziej to odczuwam. :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #8549 Wysłany: 21 Lut 2007, 11:51; 
 Temat postu:
ka-8 napisał(a):
Wydawalo mi sie ze P1 mialo nawet lepsze, ale... po drodze do P2FL byla jeszcze Astra i DU Lanos (ktory mial rewelacyjne ogrzewanie i poza tym ogolnie to bardzo fajne auto), stad moze teraz bardziej to odczuwam.

ja tam na ogrzewanie nie narzekam, wydaje mi sie , że jest bardzo dobre ;)


Góra
  
 
 
 Post #8551 Wysłany: 21 Lut 2007, 12:05; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: jeszcze Polska
Rejestracja: 30 Sty 2007,
Posty: 40
Wojtas_BB napisał(a):
mk2/FL i tam ma lepsze niż mk1


Czy ja wiem... :D

Mk1 ze zdrową nagrzewnicą,bez elpidżi gdzeje wlasciwie tak samo intensywnie jak prawie nowy Wytrzeszcz.Za to wentylacja i rozdział fatalny od nowości :roll:

_________________
Wycesc fefnaściefał ;D
dawniej - Mk1 1.2 8V MPI mit elpidżi 285 kkm ;D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #8595 Wysłany: 21 Lut 2007, 14:45; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kępno
Rejestracja: 22 Cze 2006,
Posty: 483
Patryk napisał(a):
Mk1 ze zdrową nagrzewnicą,bez elpidżi gdzeje wlasciwie tak samo intensywnie jak prawie nowy Wytrzeszcz


U mnie ogrzewanie spisuje sie perfect! zadnych zastrzezen :]

_________________
Fiat Punto I SX 1.2 8V 60 KM 5D czarna rakieta ;D
Image
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #8676 Wysłany: 21 Lut 2007, 22:29; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Morąg
Rejestracja: 11 Lip 2006,
Posty: 1997
Ło, w Grande to nie narzekam na ogrzewanie! Nagrzewa się szybko, a jak sie ustawi na maks to po chwili nie idzie wysiedzieć... :]

_________________
Grande Punto 1.4 77KM Energy
5-drzwiowy .:. dziki wąż piaskowy .:. szybki i wściekły! 8)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #8723 Wysłany: 22 Lut 2007, 11:09; 
 Temat postu:
tak rozwiązałem problem grzania tunelu i kubków
Cytuj:
Jakiś czas temu założyłem konsole i tunel z Dynamic''a. W związku z brakiem kolektora powietrznego seryjnego w wersjach z w w/w tunelem i konsolą, środkowy nawiew pchał powietrze do tunelu bezproduktywnie go podgrzewając.
To ten zaznaczony na czerwono - foto by Brylantowy

Image

Sposób poradzenia sobie z tym problem może nie jest rewelacyjny i zasługuje na miano druciarstwa, grunt, że skuteczny ;]
Ponieważ dostęp do środkowego kolektora jest fatalny, żeby nie powiedzieć tragiczny i pierwotny zamysł, aby zaślepić go od zewnątrz folią i okleić taśmą izolacyjną poszedł :papa: zrobiłem inny patent - przełożyłem folie przez boczne nawiewy zaślepiając wlot powietrza do środkowego kanału ;] Żeby folia nie uciekła i nie zsunęła sie za bardzo to nie mając nic lepszego pod ręką przypiąłem ją opaskami elektrycznymi ;]
Tak to mniej wiecej wygląda z zewnątrz:
Image

od środka:

Image

a tak wygląda zaślepiony kolektor od strony wylotu ;]

Image

Efekt został osiągnięty, teraz znacznie mocniejszy jest nadmuch na nogi kierowcy i pasażera ;]
Niestety powstała też pewna strata :( :
Ale aby sobie ułatwić dostęp do tego wszystkie chciałem zdjąć kratkę przy nogach kierowcy, odkręciłem i nie mogąc delikatnie wyjąć jej z zaczepu - pociągnąłem mocniej - oto efekt :(

Image

Image

Na usprawiedliwienie się jedynie mogę powiedzieć, że aby zdjąć blaszkę trzymającą z ułamanego zaczepu męczyłem się dobrych parę minut tak mocno siedziała - co z resztą widać na zdjęciach.
Kratka została na razie zamocowana na śrubie tak jak fabrycznie i się trzyma, ale pewnie z czasem będzie nowa ;)


Ostatnio edytowany przez WojtasBB, 02 Mar 2007, 09:03, edytowano w sumie 1 raz

Góra
  
 
 
 Post #8853 Wysłany: 23 Lut 2007, 09:27; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 02 Lut 2007,
Posty: 978
Pomógł: 3
Poczkej... ale albo zle widze albo zatkany jest ten maly, a wczesniej czytalem coby zatkac ten wielki. To ktory w koncu trzeba zakleic? :)

_________________
Dlugodystansowy test Fiat Punto IIFL 1.3 Multijet '06 wersja specjalna "Miś". ;) Stan zaawansowania: 126.80%
(317000km)

Czasonieokreslony test Fiat Punto II 1.2/60KM '01 "Grzechotnik" ;) Stan zaawansowania: 228000km

Fiat Punto I 75SX: tournee po Polsce 1997-2001: 112000km

Góra
 Profil  
 
 
 Post #8855 Wysłany: 23 Lut 2007, 09:38; 
 Temat postu:
ka-8 napisał(a):
Poczkaj... ale albo zle widze albo zatkany jest ten maly, a wczesniej czytalem coby zatkac ten wielki. To ktory w koncu trzeba zakleic?

duży
to jest widok patrząc od wylotu dużego

Image

a to jest maly

Image

i zaglądniecie do wnętrza przez mały

Image


Góra
  
 
 
 Post #49265 Wysłany: 30 Wrz 2007, 19:07; 
 Temat postu:
Offline
Forumowicz

Miejscowość: Anglia
Rejestracja: 07 Maj 2007,
Posty: 3
u mnie nie dmucha powietrze przez tą dysze skierowaną na narożnik szyby żeby odbicie w lusterku bocznym widzieć. problem jest tylko z tym po stronie pasażera :/. ten od kierowcy dmucha. słabo bo słabo za zawsze coś. może wiesz jak to naprawić? punto mk1


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO