You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 27 Kwi 2024, 19:18

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #475209 Wysłany: 20 Maj 2011, 07:28; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
ja nie polecam sztyftu do uszczelek turtle wax - beznadzieja, wysycha po czym uszczelki się kleją a całe drzwi sa urąbane. OK za to jest autoland do uszczelek - ma taki dozownik z gąbką.

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 Odpowiedz z cytatem Zgłoś ten post  

 
 Post #475225 Wysłany: 20 Maj 2011, 10:08; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 20 Wrz 2009,
Posty: 493
Thomas napisał(a):
Denzkit napisał(a):
Szampon- autoland- ok8zł, tani i wydajny, ale nie za bardzo się pieni, a w zimnej wodzie to już praktycznie w ogóle.

nawet i szampony producentów światowej jakości mają w szamponach tak,że praktycznie wcale sie nie pienią ...
Chociażby Zymol który posiadam czy też SV, co nie oznacza że są złe, wręcz przeciwnie bardzo dobrze myją :)


Dlatego dałem do neutral, :) myć myją, ale powinna się utrzymywać piana przez długi czas, spotkałem się już z takim szamponem, że nawet w zimnej wodzie po zamieszaniu ręką powstawała piana.. (nie znam nazwy) :)

_________________
2005r - Punto 2FL - Active Premius!
http://fiatpunto.com.pl/topic21178.html


Góra
 Profil  
 Odpowiedz z cytatem Zgłoś ten post  
 
 Post #475437 Wysłany: 21 Maj 2011, 12:40; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Twierdza Poznań
Rejestracja: 30 Maj 2007,
Posty: 2885
Dobra, u mnie w tym sezonie wyglądało to do tej pory tak:

ODNOŚNIE LAKIERU:

T-CUT Color Fast wosk koloryzujący
Image
Pojemność 500ml, dostępny chociażby w TESCO. Koszt koło 40PLN.
Spodziewałem się czegoś lepszego, nieudolnie wypełnił część rysek barwą, szkoda tylko że zeszła na fibrę po dwóch myciach. Generalnie środek dla leniuszka, który chce mieć samochód odświeżony i nawoskowany razem. Do tego suma sumarum jest dość wydajny.



T-CUT Metallic Colour Restorer Regenerator Lakieru
Image
Pojemność 375ml, ciężko dostępny - szukałem go dość długo, koniec końców znalazłem w Carrefourze. Ostatnio pojawiły się też w Norauto. Koszt 30PLN. Nieco bardziej efektywny niż T-CUT CF (oba produkcji Carplan), ale bez szału.


Carplan Auto Finish- Advanced Car Wax
Image
Dostępny w TESCO lub Norauto. Pojemność 500ml, cena 20PLN. Najlepszy z trójcy zestawu Carplan do lakieru - niestety przy tym dość ciężko się nim pracuje, nakładanie, że o ściąganiu nie wspomnę, męczy.



Nanowosk uniwersalny w puszce Autoland
Image
Pojemność 250g, cena 13PLN, dostępny TESCO/Norauto.
Tłusta, półpłynna substancja o dość ładnym zapachu. Na plus trzeba zaliczyć to że faktycznie jest nano - bardzo dobrze wygładza powierzchnię lakieru. Na minus liczy się to, że relatywnie trudno go równomiernie rozprowadzić, a ściąganie to koszmar - nawet przy małej ilości produktu tworzą się mazy, a liczba fibr do prania rośnie w postępie geometrycznym. Przez trudności z rozprowadzaniem staje się bardzo mało wydajny.



T-CUT Scratch Remover
Image
Pojemność 150ml, cena koło 13PLN. Dostępny w hipermarketach i Norauto
Miałem na masce problemy tego typu,, pewnego razu już nie mogłem na to patrzeć i stwierdziłem że każdą ryskę potraktuję z osobna - generalnie większość rys została znacznie zniwelowana, pojawiły się za to dziesiątki dodatkowych swirli naokoło miejsc nad którymi pracowałem. Dodatkowa interwencja regeneratorem lakieru i udało ich się pozbyć - suma sumarum był jakiś tam mały sukcesik. Po kilku myciach wszystko po staremu.



"Wosk" Turtle Wax ICE
Image
Dostępny w wielu marketach, na stacjach benzynowych, Norauto. Pojemność 500ml, cena koło 50PLN.
Świetna rzecz, choć z woskiem nie dzieli ani konsystencji, ani zapachu... to raczej sealant zamiast wosku, tym niemniej szczerze go polecam! Świetna sprawa, aplikacja bez zadnego wysiłku, ściąganie również, efekt diamentowego połysku rekomendowanego na opakowaniu OSIĄGNIĘTY! Jedyny haczyk to to że nie wolno nakładać go za dużo, powiem nawet że im mniej tym lepiej. No i trzeba wyczuć dobry moment na ściąganie, po dwóch, trzech woskowaniach to już żaden problem ;) Wydajność - MEGA. Butelka ma z boku podziałkę na 10 części - mnie na jedno woskowanie schodzi może pół kreseczki - czyli jedną butlą "nawoskuję" punciaka koło 20x. Dla mnie odlot. Dodatkowo działa poprawnie (choć bez szału) na plastiki zewnętrzne.



Wosk Sonax Extreme Nano Pro 2
Image
Polish do lakieru - pojemność 250ml (są też 500), cena koło 30PLN, dostępny w hiperkarketach.
Kolejna polecana przeze mnie rzecz. Skorzystałem z P+W2, o średnim działaniu - trochę poleruje a trochę zabezpiecza. Pozbyłem się części swirli, a maska i ryski na niej wygląda o wiele lepiej. Byłem zaskoczony. Do tego ma tak przyjemny zapach że aż chce się nim zaciągać :P Całkowicie płynny, bardzo łatwy w aplikacji, ściąganie standardowo. W tej linii produktów jest jeszcze P+W3 (samo polerowanie, bez zabezpieczenia), oraz Brilliant Wax (sam wosk, zero polerki).



ODNOŚNIE OPON:
-Autoland BLAG czernidło do opon (spray).
Image
Pojemność 400ml, cena koło 20PLN, hipermarkety/stacje benzynowe/Norauto. Nabłyszcza dobrze, naczernia poprawnie.



Carplan Ultra Tyre Spray (wbrew nazwie - atomizer)
Image
Pojemność 500ml, ciężko dostępny - dorwałem go chyba w którymś TESCO. Cena 25PLN. Na opakowaniu producent gwarantuje efekt mokrej opony - faktycznie, jest, ale przeciętny i krótko się utrzymuje. Po pierwszym deszczu shine z głowy. Mało wydajny.



Plak Czyste Opony (atomizer)
Image
Pojemność 750ml (!), dostępny na stacjach i w hipermarketach. Cena 17PLN. Producent o nabłyszczaniu wspomina półgębkiem - tymczasem efekt mokrej oponki jest dobrze widoczny. Przebija powyższego Carplana pod względem shine`u, jednak utrzymuje się równie krótko. Bardziej wydajny-mniejszą ilością płynu da się załatwić całą oponkę. Przy takiej cenie i pojemności mogę z czystym sumieniem polecić. Pomijam fakt że producent faktycznie nalewa do każdej butli tyle ile na zdjęciu powyżej :P



Turtle Wax EXTREME Nano Tech TYRE GEL (żel)
Image
Pojemność 500ml, cena 50PLN, Norauto. Naczernia znakomicie, shine dobry - o wydajności wypowiem się później bo nałożyłem go 2 godziny temu :P



ODNOŚNIE WNĘTRZA:
Sprostowanie: jestem zwolennikiem lśniącej deski rozdzielczej 8)

Moje Auto Błyszczący Kokpit (spray)
Image
Pojemność 750ml, cena koło 15PLN. Supermarkety. Działanie mierne - błysku całkowity brak.



Moje Auto SOFTI ściereczkie do kokpitu błyszczące.
Image
24szt, cena koło 15PLN, supermarkety. Błysku całkowity brak.



Topdrive Chusteczki do kokpitu
Image
Sztuk 30, cena 5PLN :mrgreen: Efekt bez niespodzianek: Błysku całkowity brak :mrgreen:



Armor All Wipes - ściereczki do kokpitu błyszczące
Image
Sztuk 15, cena koło 17 PLN, stacje benzynowe. Generalnie bardzo dobry efekt, duży blask, tyle tylko że powstawały smugi od miejsc którymi przyciskało się palce przy wycieraniu. W międzyczasie chusteczka się zużywała i w rezultacie można było niepotrzebnie zużyc 2, 3 tylko po to żeby pozbyć się tych smug.



Plak Nabłyszczający (spray)
Image
Pojemność 200ml, cena 12PLN (400ml-18PLN), stacje benzynowe, hipermarkety. Producent mówi : spray & wipe, ja nie przetarłem i mam mega blask, aż oślepiający, i o to chodziło :) Minus jest taki że nieco widać powłokę tego środka, przy Armor Allu deska wyglądała pod tym względem trochę naturalniej. Co ważne - NIE JEST TŁUSTY, mimo że kiedyś faktycznie nabłyszczające Plaki były strasznie tłuste- ten uzywany przeze mnie nie jest. Nie wiem czy to dlatego że teraz jest "new Plak", niby produkowany we Włoszech, czy po prostu producent uznał że należałoby tę "tłustość" usunąć, tym niemniej powtórzę raz jeszcze ten preparat NIE stwarza wrażenia tłuszczu rozlanego po desce. Dla maniaków shine`u po prostu bajka.

Tak by to wyglądało. W najblizszym czasie mam zamiar cyknąć punciaka P+W3 Sonaxa i zabezpieczyć Brilliant Waxem albo woskiem z Shella - ponoć bdb, zarówno płynny jak i stały. No i jak widać wciąż szukam megaśrodka do opon, do deski juz znalazlem Plaka, do zabezpieczania lakieru w sumie też - TW ICE ;) Dla świętego spokoju muszę sobie jeszcze tylko znależć jakiś dobry twardy wosk - będę na pewno testował ten z shella.

_________________
15.11.07 adi.degora napisał(a):
znacie sie lepiej, to pierd*le, koniec z moimi radami w temacie CA :evil:
Scooby-dooby-doobywóz &Wheeler 800 |Podstawy CA wg Adiego - Kompendium & Ranking kosmetyków samochodowych | Polska Jazda & YouTube

***Ty ze spaloną gumą, patrz jak się toczę z dumą... ***


Góra
 Profil  
 Odpowiedz z cytatem Zgłoś ten post  
 
 Post #475543 Wysłany: 21 Maj 2011, 23:59; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Grzegorz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Lip 2009,
Posty: 1217
Pomógł: 2
Thomas nie wiem co chcesz od sonaxa xtreme. Ja długo szukałem wosku który łatwo by się nakładał, łatwo polerował, nie brudził plastików i nie zmywal się po pierwszym myciu, no i był dostępny od ręki a nie tylko dla wtajemniczonych. Sprawdziłem różne "cudeńka" i tylko sonax spełnił moje oczekiwania. Dodam, że dziś zrobiłem 80km w paskudnym deszczu i wróciłem do domu... czystym samochodem :shock: . Szczerze to taki wosk znalazłem pierwszy raz w życiu. Więc ja polecam. Cena około 30zł za butelkę ale jest dosyć wydajny.
Chodzi mi oczywiście o ten produkt:
http://www.sonax-polska.pl/p,sonax_xtreme_wosk_brillant__nr.1__nano_pro,121,46.html

[ Dodano: 21 Maj 2011 22:59 ]
Ten żółty formula 1 polecany przez thomasa to rzeczywiście jeden z lepszych budżetowych wosków (ja kiedyś stosowałem w mleczku) ale miał jedną wadę - brudzi franca plastiki, poza tym właściwości woskujące i trwałość świetne jak na tą cenę


Góra
 Profil  
 Odpowiedz z cytatem Zgłoś ten post  
 
 Post #475546 Wysłany: 22 Maj 2011, 00:06; 
 Temat postu:
Offline
Admin ds. technicznych forum.
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.8 16V 130KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: HGT
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: SL/SK/SZ/SZA
Rejestracja: 21 Cze 2006,
Posty: 13053
Pomógł: 54
Tak więc:

Wosk :E ten z karchera :E Planuję kupić collinite 476s :E Ponoć zimę przetrzymuje :>

Do mycia gąbką (raz na 1-2mc): byle jaki szampon za 6zł

Do opon: byle jaki szampon za 6zł :> I porządnie wymyć opony i są czarne ;) A nie smarować jakimiś szprajami.

Do mycia felg: gąbka + szampon a jak na karcherze myjemy to felgon firmy organika ;) (jak spsikałem nim zaciski po zimie i spłukałem karcherem - jak nowe ;) )

Do deski: szpraj formy organika :E

Płyn do spryskiwaczy adixol firmy organika (nie wżera się w lakier ;) )

Tapicera: odkurzacz piorący.

Silnik: ludwik + gąbka.

to chyba tyle ;)

Konserwacja podwozia: hamerajd + jakiś baran :E

_________________
Focus 1.0 Ecoboost 92kW :E & Punto II HGT Abarth 1,8 16V 96kW & Fiesta VII FL 1,0 12V Ecoboost 74kW
Inne pod moją opieką: Tipo 1,4 16V 70kW
Były: Punto II 5d 1,8 16V 96kW & Punto Evo 1,4 16V MA 99kW@138kW & Punto II 1,2 8V 44kW & Fiesta V 1,25 55kW
Image <- Ford Focus mk4 FL Trend 1,0 Ecoboost 2022 r. :E
Image <- Fiat Punto II HGT 1,8 16V 2001 r.
Image <- Ford Fiesta VII FL 1,0 Ecoboost 2017 r.
Image <- Fiat Tipo 1,4 16V 2017 r.
Image <- Fiat Punto II 5d 1,8 16V 2002 r.
Image <- Fiat Punto Evo 1,4 MA Turbo 2010 r.
Image <- Ford Fiesta V 1,2 16V 2001 r.
Image <- Fiat Punto II 1,2 8V 2002 r.
AM, B, BE, C, CE, T


Góra
 Profil  
 Odpowiedz z cytatem Zgłoś ten post  
 
 Post #475550 Wysłany: 22 Maj 2011, 00:41; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: PL -SB / NL-Rott
Rejestracja: 07 Lip 2008,
Posty: 1416
w przyszła niedziele bede mył i woskował auto
przebieg prac wygląda u mnie mniej więcej tak:
- opłukanie auta cisnieniowo
- spryskanie auta 10% roztworem:
http://www.shinearama.co.uk/include/img ... -BIOAPC-32
- mycie:
http://streamlinecarbon.com/v2/wp-conte ... hampoo.jpg
- po myciu glinka:
http://images8.fotosik.pl/369/4ccfe9279856d23emed.jpg
- po glince znowu mycie:
http://streamlinecarbon.com/v2/wp-conte ... hampoo.jpg
- następnie przejadę auto klinerem polerującym:
http://archive.meguiarsonline.com/forum ... olish2.jpg
- na koniec syntetyczno - polimerowy wosk:
http://blogs.hotrod.com/files/2011/02/m ... 23x553.jpg

z racji ze szampon z linku wyzej powoli się kończy to nabyłem juz butle nowego
http://www.rollupandshine.com/ekmps/sho ... -175-p.jpg
narazie uzyłem go raz i strasznie mi smierdzi :?

_________________
Było Punto II 1.9 DS 2001
topic9241.html
Bylo Punto Classic 2010
topic24657.html
Jest Punto EVO 2010
topic47874.html


Góra
 Profil  
 Odpowiedz z cytatem Zgłoś ten post  
 
 Post #475558 Wysłany: 22 Maj 2011, 07:44; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
a wlasnie, ja do tej pory myłem auto szamponem/koncentratem firmy Top-Drive Wash&Wax z tesco za 4,99zł, ładnie syfy schodziły typu trawa po koszeniu czy owady i nawet faktycznie zawierał jakiś "wosk" bo auto przez jakiś miało na sobie "kropelki jak sie je polalo wodą.

Teraz kupiłem szampon w carrefour firmy Grand-Prix za 1,99zł :E :E Tez z "woskiem", jak umyję to daam znać jak działa. :P

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 Odpowiedz z cytatem Zgłoś ten post  
 
 Post #475587 Wysłany: 22 Maj 2011, 10:54; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Patryk
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Mysłowice
Rejestracja: 12 Paź 2008,
Posty: 3002
Pomógł: 1
A Tobie czasem nie smużyły wycieraczki na szybie po Top Drive ? :D
Bo mi strasznie szyby się mazały :D

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 8v - Fake Sport :E


Góra
 Profil  
 Odpowiedz z cytatem Zgłoś ten post  
 
 Post #475592 Wysłany: 22 Maj 2011, 11:23; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
Nie, nie zauwazylem. Mialem szampon w takiej czerwonej butli.

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 Odpowiedz z cytatem Zgłoś ten post  
 
 Post #475595 Wysłany: 22 Maj 2011, 11:48; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Patryk
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Mysłowice
Rejestracja: 12 Paź 2008,
Posty: 3002
Pomógł: 1
Też , miałem ten w czerwonej butli , nawet ten szampon dawał radę , ale jak mi smużyły wycieraczki to już go odstawiłem :)

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 8v - Fake Sport :E


Góra
 Profil  
 Odpowiedz z cytatem Zgłoś ten post  
 
 Post #475681 Wysłany: 22 Maj 2011, 18:59; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
Image

taki :)

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 Odpowiedz z cytatem Zgłoś ten post  
 
 Post #476130 Wysłany: 24 Maj 2011, 13:54; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Twierdza Poznań
Rejestracja: 30 Maj 2007,
Posty: 2885
G360 napisał(a):
sonax xtreme.

O dziwo znowu się zgadzamy, dobra rzecz ;) I faktycznie krople deszczu same schodzą z budy :shock: Ostatnio jechałem na stację po deszczu(wyjezdzajac mokrym samochodem) i po przejechaniu tych paru kilometraów maskę miałem już całkiem suchą, a dach w części.

_________________
15.11.07 adi.degora napisał(a):
znacie sie lepiej, to pierd*le, koniec z moimi radami w temacie CA :evil:
Scooby-dooby-doobywóz &Wheeler 800 |Podstawy CA wg Adiego - Kompendium & Ranking kosmetyków samochodowych | Polska Jazda & YouTube

***Ty ze spaloną gumą, patrz jak się toczę z dumą... ***


Góra
 Profil  
 Odpowiedz z cytatem Zgłoś ten post  
 
 Post #476314 Wysłany: 25 Maj 2011, 00:01; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Grzegorz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Lip 2009,
Posty: 1217
Pomógł: 2
adi.degora szukałem właśnie takiego wosku i ten całkowicie spełania moje oczekiwania więc poszukiwań zaprzestanę.

Chciałem tutaj ostrzec:
http://www.k2.com.pl/index.php?option=c ... &Itemid=66
Największy szit z jakim miałem kontakt!!! W miarę dobrze się rozprowadza, ale polerka to już męczarnia. Zostawia paskudne mazy ciężkie do usunięcia. Brudzi plastiki na biało, o czym producent nie raczy poinformować. Potem tych białych plam nie da się usunąć!!! Dodatkowo gorzej spolerowane miejsca ujawniają się po pierwszym deszczu pod postacią białych mazów - auto wygląda jak poobijane. Jedynym plusem jest cena ok 13 zł, przez co mały żal ja się toto wyrzuca do kosza. Nigdy więcej kosmetyków K2.


Góra
 Profil  
 Odpowiedz z cytatem Zgłoś ten post  
 
 Post #476316 Wysłany: 25 Maj 2011, 00:08; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
Ja odradzam to: http://www.cx80.pl/strona.php?p=produkt ... inecleaner

zwyczajnie nie działa, po prostu woda z małą ilością mydla.

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 Odpowiedz z cytatem Zgłoś ten post  
 
 Post #482872 Wysłany: 19 Cze 2011, 10:34; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Twierdza Poznań
Rejestracja: 30 Maj 2007,
Posty: 2885
A propos K2, to miałem ich szampon - kiepski, uzywalem ich "Tempo" - kiepskie, ale jak okazalo sie ze nawet plyn do szyb maja pazdzierzowy to juz klamka jak dla mnie dla tej firmy zapadła :roll:

Ostatnio używane:
Ultrawosk Twardy Autoland (puszka)
Image
Ciężko się go nakłada, dosłownie kawałeczek po kawałeczku, ściąganie równie trudne, trzeba się faktycznie namachać, ale efekt jest bardzo dobry. szczegolnie jak na tę cenę: 16PLN, chyba 100g, w TESCO.

Sonax Do Czyszczenia Wnętrza Samochodu (atomizer)
Image
500ml, 20PLN w TESCO. Kupiłem go zasadniczo do tapicerki, z nią poradził sobie niestety średnio. Zapiorę fotel jeszcze kilka razy, to moze sie tych plam pozbede.. Świetnie za to dziala na plastiki, moja jasna deska rozdzielcza poszla pare tonów w górę.

Turtle Wax ICE Wheel Clean (atomizer)
Image
Drogie diabelstwo, 45PLN za 700ml, działanie bardzo przeciętne. Chyba że nałożyłem tego czegos za malo, ale to chyba z pól butli bym musial wypsikac zeby zadzialalo :roll:

Carplan Ultra Wheel Cleaner (atomizer)
Image
Cena 9PLN za 500ml w TESCO, działanie lepsze (!) niż w przypadku powyzszego TW. Fel nie mam już szarych, tylko srebrne :P

K2 Nuta (atomizer)
Image
Ceny nie pamietam, ale to nieistotne : BADZIEW. Clir z Biedronki bije toto na głowę.

WESCO TYRE PERFECT (spray)
Fota zbiorcza:
Image
Cena 13PLN za chyba 600ml, efekt czystej oponki, błysku raczej brak, dość długo się utrzymuje.

MAF-RA BLACK (atomizer)
Foto wyzej - cena 10PLN za 500ml w Carrefourze - działanie bardzo dobre (!), czysta, mokra oponka. Bez przetarcia gąbką, po samym spryskaniu - obłęd porównywalny z 5x droższym TW Extreme Tyre Gel (moj poprzedni post)

Czernidło do opon Norauto (atomizer)
Foto wyzej - cena 15PLN za 500ml, Norauto, koniecznie trzeba go rozprowadzic gąbką - porządny efekt czystej, czarnej gumy o średnim połysku.

Czernidło do opon Carrefour (spray)
Foto wyżej - cena 6PLN za chyba 300ml, efekt w porządku - czarna oponka ze średnim połyskiem.

Środek do opon Carplan Tyre Shine (pianka)
Foto wyżej - cena 13PLN za 500ml w TESCO, jedyny do tej pory używany przeze mnie środek w piance. Prostota aplikacji, ale efekt przeciętny - oponka czysta, ale średnio czarna.

Moje Auto Opony Tyre Shine (spray)
Foto wyżej - cena 14PLN za chyba 500ml, Carrefour. Po moich ciężkich doświadczeniach z firmą Moje Auto stwierdzam że jest to chyba najlepszy ich produkt z jakim mialem do czynienia. Naczernia w miarę, nadaje ładny shine.

To chyba tyle. Pod koniec sezonu pokuszę się o ranking środków do opon, bo zgromadziłem ich więcej niż myślałem :P

_________________
15.11.07 adi.degora napisał(a):
znacie sie lepiej, to pierd*le, koniec z moimi radami w temacie CA :evil:
Scooby-dooby-doobywóz &Wheeler 800 |Podstawy CA wg Adiego - Kompendium & Ranking kosmetyków samochodowych | Polska Jazda & YouTube

***Ty ze spaloną gumą, patrz jak się toczę z dumą... ***


Góra
 Profil  
 Odpowiedz z cytatem Zgłoś ten post  
 
 Post #482973 Wysłany: 19 Cze 2011, 13:43; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 20 Wrz 2009,
Posty: 493
Stosował ktoś kosmetyki a raczej płyny do mycia auta firmy "PULS" ?
Nigdzie tego nie ma, ceny około 10zł a szampon z woskiem bardzo ładnie się pieni nawet w zimnej wodzie, wydajny i przyjemny zapach.
Do tego stosowałem również piane aktywną za 11zł (litr) Jak dla mnie również super!
Jedno co mnie ciekawi to, to że nigdzie tego nie widać i nie słychać... :E

_________________
2005r - Punto 2FL - Active Premius!
http://fiatpunto.com.pl/topic21178.html


Góra
 Profil  
 Odpowiedz z cytatem Zgłoś ten post  
 
 Post #499928 Wysłany: 23 Sie 2011, 00:26; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 26 Mar 2010,
Posty: 213
podepnę się tu, może ktoś kojarzy gdzie można dostać megsa mirror glaze 16? neta przegrzebałem i nigdzie nie mają :|

_________________
Grande Punto 1.4 8V - 77km, 2006r
http://fiatpunto.com.pl/post351229.html#351229


Góra
 Profil  
 Odpowiedz z cytatem Zgłoś ten post  
 
 Post #499937 Wysłany: 23 Sie 2011, 05:09; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Robert
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 05 Gru 2010,
Posty: 641
Pomógł: 3
Raczej będzie ciężko, został wycofany :(

_________________
Punto Evo 1,4 77KM B&Me, 5d
Czarno-czerwony Progressive
Mój czarnuch


Góra
 Profil  
 Odpowiedz z cytatem Zgłoś ten post  
 
 Post #499949 Wysłany: 23 Sie 2011, 08:12; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 26 Mar 2010,
Posty: 213
O masz, a czemu to?
A coś o podobnych parametrach jakościowo-cenowych?

_________________
Grande Punto 1.4 8V - 77km, 2006r
http://fiatpunto.com.pl/post351229.html#351229


Góra
 Profil  
 Odpowiedz z cytatem Zgłoś ten post  
 
 Post #499983 Wysłany: 23 Sie 2011, 11:43; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Patryk
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Mysłowice
Rejestracja: 12 Paź 2008,
Posty: 3002
Pomógł: 1
Coli 476s ;)

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 8v - Fake Sport :E


Góra
 Profil  
 Odpowiedz z cytatem Zgłoś ten post  
 
 Post #500020 Wysłany: 23 Sie 2011, 15:11; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Robert
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 05 Gru 2010,
Posty: 641
Pomógł: 3
desktop19 napisał(a):
O masz, a czemu to?

Na zbyt długo wystarczał :mrgreen:
A na poważnie, to jakiś norm chemicznych nie spełniał do końca.

_________________
Punto Evo 1,4 77KM B&Me, 5d
Czarno-czerwony Progressive
Mój czarnuch


Góra
 Profil  
 Odpowiedz z cytatem Zgłoś ten post  
 
 Post #500117 Wysłany: 23 Sie 2011, 21:56; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Grzegorz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Lip 2009,
Posty: 1217
Pomógł: 2
Temat o kosmetykach marketowych a wy tu nadal do wyrzygania te megsy coli i inne. No wiem że uważacie je za jedyne słuszne ale niektórzy kupują coś innego i też chcą mieć pogląd w tych niesłusznych.


Góra
 Profil  
 Odpowiedz z cytatem Zgłoś ten post  
 
 Post #500119 Wysłany: 23 Sie 2011, 22:08; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
Wracając do tematu, szampon firmy GrandPrix z woskiem (odziwo coś tam się wytrąca jak długo postoi). :E Cena 1,99zł opakowanie 1litr :E

Nawet rozpuszcza syfy, po umyciu woda się kropelkuje, sam szampon słabo się pieni.

Szczerze mówiąc lepiej mi się myło koncentratem TopDrive, no ale to juz inna półka cenowa. :E :E (4,99zł :mrgreen: )

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 Odpowiedz z cytatem Zgłoś ten post  
 
 Post #571722 Wysłany: 16 Kwi 2012, 10:28; 
 Temat postu: Re: Ranking ogólnodostępnych kosmetyków samochodowych
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Damian
Samochód: Doblo
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 16 Wrz 2008,
Posty: 5496
Pomógł: 26
Ja sobie dzisiaj kupiłem w Lidlu takie coś:
Image

Od użytkownika wiem, że dobry. Jak będzie naprawdę, zobaczymy. Cena niska, więc nie szkoda jak by co.
Od dzisiaj w Lidlu:
http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/SID-7DA ... date=26062


Góra
 Profil  
 Odpowiedz z cytatem Zgłoś ten post  
 
 Post #572158 Wysłany: 17 Kwi 2012, 13:46; 
 Temat postu: Re: Ranking ogólnodostępnych kosmetyków samochodowych
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Jacek
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 25 Kwi 2010,
Posty: 339
Pomógł: 1
hmm , z produktów dostępnych w marketach i stacjach godne polecenia są produkty Sonax-a i może ze dwie -trzy pozycje Turtla na resztę szkoda pieniążków .

_________________
Punto Evo Estiva Blue&Me (był :-( )
Ford Focus Trend Sport 1.6 Ti-VCT 125 KM ( jest :-) )


Góra
 Profil  
 Odpowiedz z cytatem Zgłoś ten post  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Wyślij odpowiedź
Nazwa użytkownika:
Temat:
Treść wiadomości:

Uśmieszki
:D :) :E :( :> :-o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :hahaha: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: ;] :jupi: :bom: :cheese: :eye: :cyclops: :cyclopsani:
Pokaż więcej uśmieszków
Font size:
Kolor czcionki
Opcje:
Wyłącz BBCode
Wyłącz uśmieszki
Nie twórz automatycznie linków
Potwierdzenie wiadomości
Aby ustrzec się przed postami wysyłanymi automatycznie, administrator wymaga od Ciebie wpisania kodu potwierdzającego. Kod jest wyświetlony na obrazku, który powinieneś zobaczyć poniżej. Jeżeli masz problemy ze wzrokiem lub z innego powodu nie możesz przeczytać tego kodu, skontaktuj się z administratorem forum.
Kod potwierdzający:
Przepisz dokładnie kod z obrazka. Wielkość liter nie ma znaczenia, zero nie występuje.
   
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Możesz zakładać nowe tematy na tym forum
Możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO