You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Kwi 2024, 11:02

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 
 Post #50443 Wysłany: 03 Paź 2007, 21:10; 
 Temat postu:
Fenix napisał(a):
mam kumpla na stacji jest kierownikiem i mówł mi czym sie różni ten V-Power wlewają butelke uszlachetniacza czy czegoś tam na 10.000L powiedział że szkoda przepłacać bo i tak nie nie daje nic bynajmniej w POLSCE.......To jest wlaśnie V-Power <hahaha> ale nie powiem jak wracałem wczoraj z Niemczech to zatankowałem Diesel V-Power powiem wam że nie ziemska różnica ale tam sie dba by paliwo było dobre i nikt nie pozwoli sobie na mieszanie... a u nas co zatankowałem na SHELLU w opolu i co chszczone sie okazało cały układ paliwowy do czyszczenia żałuje tylko że paragonu nie wziołem :( Moim małym skromnym zdaniem V-Power czy Verwa czy inne tego typu paliwa w Polsce to 1 wielka POMYLKA



Nie no przecież w Niemczech to wszystko jest najlepsze, największe, najpiękniejsze, najcudowniejsze i wogóle echtes dojcz. Wogóle dziwię się że będąc z opolskiego kupiłeś fiata a nie golfa II lub skodę fabie. Czy sąsiedzi nie obgadują cię przez to za plecami? :P

Sorry To był złośliwy Dżołk ale coś mnie nerw bierze na bałwochwalcze oddawanie czci zachodnim sąsiadom...


Góra
  
 

 
 Post #50578 Wysłany: 04 Paź 2007, 15:28; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Prudnik
Rejestracja: 05 Wrz 2007,
Posty: 200
Cytuj:
Nie no przecież w Niemczech to wszystko jest najlepsze, największe, najpiękniejsze, najcudowniejsze i wogóle echtes dojcz. Wogóle dziwię się że będąc z opolskiego kupiłeś fiata a nie golfa II lub skodę fabie. Czy sąsiedzi nie obgadują cię przez to za plecami? Razz

Sorry To był złośliwy Dżołk ale coś mnie nerw bierze na bałwochwalcze oddawanie czci zachodnim sąsiadom...





Tak szczerze mówiąc nie przepadam za niemcami ale co do paliwa to naprawdę mają lepsze i tu nie da sie tego ukryć....staram sie być ASERTYWNY i wybierać to co lepsze dla mnie i dla auta a okazja sie nadarzyła wiec zatankowałem i sie przekonałem że jest lepsze.....a to że z Opolskiego jestem nie znaczy że będe ich czcił czy coś w tym stylu i kupował tylko niemieckie auta !!! bo kupuje to na co mnie stać i to co mi sie podoba pozatym mam jeszcze Francuza a Fiata juz miałem ale z benzynce i postanwiłem zaryzykować w Dieslu i jak na razie nie przewiozłem sie........I troszeczke nie na miejscu jest że mówisz ze ich czcze bo jak by ktoś powiedział to co ja i podzielał moje zdanie np. z Wrocławia też byś napisał że czczą niemców przecież to były ich zabór?? najlepiej cały były zabór to jedni wielcy fanatycy niemców wedle ciebie co???

_________________
----------------------------------------------------
Image
http://fiatpunto.com.pl/topic3518.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #50586 Wysłany: 04 Paź 2007, 16:20; 
 Temat postu:
Fenix spokojnie. Teraz już gadasz z sensem. Po prostu miałem kilku znajomych właśnie z opolskiego, którzy do tej pory uważają, że lepszy golf II po dachowaniu niż nowy fiat. Bo oczywiście niemiecki. Szczytem ich marzeń jest mercedes 124 (mam nadzieję że nie pomyliłem numeru), bo tylko mercedes to auto no i vwej lub beema. I każda dyskusja z nimi nie ma sensu bo są zaślepiemi dojczami i ich ojro. Ale nie tyczy się to tylko ludzi z opolskiego, wystarczy pogadać z moim sąsiadem z naprzeciwka. Jak dowiedział się że kupiłem grandziarę nówkę to złapał się za głowę i powiedział: "Coś ty zrobił, za te pieniądze sprowadziłbyś sobie lekko przytartego 5-7letniego passata lub audi a6 z rajchu..." I patrzył na mnie jak na kosmitę, jak mu tłumaczyłem że nie interesują mnie używki i to jeszcze klepane :alien:

P.S. Jeśli cię uraziłem to przepraszam, nie miałem takiego zamiaru


Góra
  
 
 
 Post #50594 Wysłany: 04 Paź 2007, 17:02; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Wałbrzych / Mysłowice
Rejestracja: 03 Sie 2007,
Posty: 135
Grzegorz1976 napisał(a):
Fenix spokojnie. Teraz już gadasz z sensem. Po prostu miałem kilku znajomych właśnie z opolskiego, którzy do tej pory uważają, że lepszy golf II po dachowaniu niż nowy fiat. Bo oczywiście niemiecki. Szczytem ich marzeń jest mercedes 124 (mam nadzieję że nie pomyliłem numeru), bo tylko mercedes to auto (...)


Nie pomyliles numerku.. Ale tak prawde mowiac, miedzy nami, to MB 124 to NA PRAWDE jest super fura (szczegolnie w ciemnogranatowym kolorze.. ach.. ) :) :roll:

_________________
pozdrawiam,
Michał

Punto II 1.2 '02


Góra
 Profil  
 
 
 Post #50596 Wysłany: 04 Paź 2007, 17:04; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Croma
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: SZ //\\ STA
Rejestracja: 15 Sie 2007,
Posty: 4874
Pomógł: 39
michal099 napisał(a):
MB 124 to NA PRAWDE jest super fura

każdy dobry mechanik ci powie że samochody skończyły sie na 124rce ;)

_________________
Jest sadza - jest zabawa :>


Góra
 Profil  
 
 
 Post #50598 Wysłany: 04 Paź 2007, 17:08; 
 Temat postu:
michal099 antyki nawet najbardziej SUPER niestety mnie nie interesują. Przykro mi... :wink:,... nawet jak jeżdżą na shell v power (to żeby nie było że nie piszę na temat hahahahahahaha)


Góra
  
 
 
 Post #50606 Wysłany: 04 Paź 2007, 17:19; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Wałbrzych / Mysłowice
Rejestracja: 03 Sie 2007,
Posty: 135
dokladnie.. swieta prawda, hehe :) tyle ze teraz znalezc dobra 124 to jest juz okropnie trudna sprawa ;/ i to nie dlatego ze maja one po 20 lat i przejechane 1 000 000 km, ale dlatego ze ludzie nimi jezdzacy czy tez je sprzedajacy to naciagacze probujacy wcisnac komus kit :(

_________________
pozdrawiam,
Michał

Punto II 1.2 '02


Góra
 Profil  
 
 
 Post #50612 Wysłany: 04 Paź 2007, 17:33; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Prudnik
Rejestracja: 05 Wrz 2007,
Posty: 200
124 to prawda na nich sie dobre merce skończyły i ich silniki które pykały po 2mlm km i chodziły lepiej niż nie jeden nowy silnik.. 124-ka łykała wszystko widzałem jak koleś podjechał do makro i kupił 10L oleju wlał, podszedłem spytałem sie co robi,powiedzial że tankjuje i jeździ na takim czymś od 2 lat bo taniej i odjechał :roll:
Wniosek---- V-Power sie nie umywa do oleju roślinego.. <hahaha>

_________________
----------------------------------------------------
Image
http://fiatpunto.com.pl/topic3518.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #50615 Wysłany: 04 Paź 2007, 17:41; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Wałbrzych / Mysłowice
Rejestracja: 03 Sie 2007,
Posty: 135
Grzegorz1976 napisał(a):
michal099 antyki nawet najbardziej SUPER niestety mnie nie interesują. Przykro mi...


Wiesz... Ten 20-letni "antyk" wytrzyma wiecej niz nasze punta razem wziete :) ;/

_________________
pozdrawiam,
Michał

Punto II 1.2 '02


Góra
 Profil  
 
 
 Post #50619 Wysłany: 04 Paź 2007, 17:47; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Croma
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: SZ //\\ STA
Rejestracja: 15 Sie 2007,
Posty: 4874
Pomógł: 39
Fenix napisał(a):
124-ka łykała wszystko widzałem jak koleś podjechał do makro i kupił 10L oleju wlał, podszedłem spytałem sie co robi,powiedzial że tankjuje i jeździ na takim czymś od 2 lat bo taniej i odjechał

sam jeździłem e30 na rzepaku,utłuklem ponad 35tyś km bez zadnych problemów ;) szwagier walił na rzepaku na francje ciężarówką ;) celnik niemiecki na granicy tylko sie zaciągnął i powiedział "mmmm pommes" ';)

_________________
Jest sadza - jest zabawa :>


Góra
 Profil  
 
 
 Post #50628 Wysłany: 04 Paź 2007, 18:34; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Cracovia
Rejestracja: 09 Mar 2007,
Posty: 495
zoon napisał(a):
Parametry zbliżone do benzyn wyścigowych, stosowanych m.in. przez Ferrari, przy wielokrotnie niższej cenie.

To jest mega bujda. Kto nigdy nie widział paliwa rajdowego albo wyścigowego (są to dwie różne substancje) to da się nabrać.
Jednak Wam mówię: Coś takiego nie jest możliwe! Skąd niby brałaby się ta wielokrotnie niższa cena, a paliwo 'prawie' takie samo jak to, które leją w Ferrari? 5 minut myślenia i wiemy, ze to fake.
Fenix napisał(a):
mam kumpla na stacji jest kierownikiem i mówł mi czym sie różni ten V-Power wlewają butelke uszlachetniacza czy czegoś tam na 10.000L powiedział że szkoda przepłacać bo i tak nie nie daje nic bynajmniej w POLSCE

KIEDYŚ tak było. Teraz kontrole stacji są już zbyt często a i sam Shell dba o paliwo. Nie raz i nie dwa widziałem doktorków na zaprzyjaźnionej stacji.
zoon napisał(a):
Są ludzie którzy robią chiptuning silnika. Problem w tym, że taka zabawka kosztuje chyba z 2000 zł a przyrost mocy w wolnossącym silniku benzynowym to max 8%, czyli niewiele jak na taki wydatek.

Problem w tym, że najpierw musisz poczytać zanim wypowiesz się na temat chipowania.
Jeśli jesteś bardzo dokładny to chipowanie (w które jest wliczone podwójne hamowanko samochodu) kosztuje nie więcej jak 1000zł jeśli chcesz zrobić TYLKO chip.
8% wynika z tego, że nie ma gdzie tej mocy podrasować za bardzo.
Brak turbiny = brakowi możliwości władowania większej ilości powietrza w silnik. Wgyrwane są po prostu lepsze mapy silnika, które przy TAKIM SAMYM spalaniu podnoszą moc.
Bardzo analogiczna sprawa do np modyfikowanych BIOSów do płyt głównych, lub modyfikowanych sterowników do nForce lub kart muzycznych Creative.
Jest pewien potencjał, który bez wiekszych problemów da się wykorzystać.

_________________
Fiat Punto 1.2 ELX @ 60KM - napędzany Shell VPower Racing


Góra
 Profil  
 
 
 Post #50646 Wysłany: 04 Paź 2007, 19:11; 
 Temat postu:
Offline
Rabarbar
Awatar użytkownika

Imię: Szczepan
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: opolskie [O]
Miejscowość: Kotlarnia/Opole
Rejestracja: 14 Cze 2007,
Posty: 24031
Pomógł: 128
A propo chipów - czytałem, że przy profesjonalnym chiptunningu to wzrost mocy choć faktycznie niewielki jest dość wyraźnie odczuwalny, a to dzięki lepszemu przebiegowi wykresów mocy i momentu.

_________________
http://staxomoto.blogspot.com <= ZAPRASZAM - ostatni update 16.02.16
http://stax.motoblogi.pl/
http://www.facebook.com/staxomoto <= Lubię to! :thumleft:

obecnie:
http://fiatpunto.com.pl/topic1866.html Punto 55sx '97 "Pershing" 662A Grigio Ducale SM.MET 82KM & 110Nm
Saab 9-3 2.0t 150KM 240Nm 01'
Skoda Octavia 1.2 TSI 110KM 175Nm 17'

było:
Peugeot 605 3.0 V6 167KM 235Nm 94'
BMW 323i Touring 170KM 250Nm 96'
Opel Astra GSI 2.0 150km 196Nm 92'
BMW 323i sedan 181KM 250Nm 96'
Skoda 120L 52KM 82Nm 89'


Góra
 Profil  
 
 
 Post #50655 Wysłany: 04 Paź 2007, 19:34; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Cracovia
Rejestracja: 09 Mar 2007,
Posty: 495
O tym pisałem. Ludzie, którzy to robią pakują mapę pod konkretny samochód. Pod konkretny egzemplarz. Dzięki temu autko użytkuje się dużo fajniej.

_________________
Fiat Punto 1.2 ELX @ 60KM - napędzany Shell VPower Racing


Góra
 Profil  
 
 
 Post #50684 Wysłany: 04 Paź 2007, 20:32; 
 Temat postu:
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 10 Maj 2007,
Posty: 1583
Pomógł: 2
No ja czytałem o wyższych sumach niż 1000 zł, ale dotyczyło to innych aut, bo może nawet nikt nie robi tuningu Starjeta. Jeśli to "tylko" 1000 zł to dużo jak na tuning wątpliwej jakości, bo mało prawdopodobne by ktoś specjalizował się akurat w tuningu silnika 1.4 16V Fiata i potrafił zrobić to naprawdę dobrze. Więc pozostanę przy "tuningu" paliwem i dobrym olejem.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #50690 Wysłany: 04 Paź 2007, 20:47; 
 Temat postu:
michal099 Nie interesuje mnie czy nasze punciaki wytrzymają 20 czy 30 czy 100 lat. Mój ma wytrzymać 5-8 lat, potem mnie nie interesuje, bo jak już mówiłem antykami się nie zajmuję i wtedy znowu kupię nowy z salonu, bo używki też mnie nie bawią i znowu pojeżdże ileś tam tych lat...


Góra
  
 
 
 Post #50693 Wysłany: 04 Paź 2007, 20:55; 
 Temat postu:
Offline
Nigdzie nie jadę
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 08 Lip 2007,
Posty: 11758
Pomógł: 13
Jeszcze nigdy nie lałem do żadnego auta V-power racing'a ale może raz wleje i zobacze :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #50702 Wysłany: 04 Paź 2007, 21:10; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Cracovia
Rejestracja: 09 Mar 2007,
Posty: 495
zoon napisał(a):
bo mało prawdopodobne by ktoś specjalizował się akurat w tuningu silnika 1.4 16V Fiata i potrafił zrobić to naprawdę dobrze.

Zdziwiłbyś się jakie to jest proste i jak łatwo znaleźć analogie.
I zdiwiłbyś się jakie silniki są 'dobrze' robione.
zoon napisał(a):
No ja czytałem o wyższych sumach niż 1000 zł, ale dotyczyło to innych aut, bo może nawet nikt nie robi tuningu Starjeta. Jeśli to "tylko" 1000 zł to dużo jak na tuning wątpliwej jakości,

Czemu wątpliwej jakości? Jest to bardzo fajna i bardzo łatwa metoda tuningu dająca odczuwalne rezultaty.

I jeszcze jeden argument apropos 'wątpliwej jakości'
Silnik marki Volkswagen - 1.9 TDI.
Wersje: 90, 110, 115 KM.
Jak myślisz, czym się różniły?

_________________
Fiat Punto 1.2 ELX @ 60KM - napędzany Shell VPower Racing


Góra
 Profil  
 
 
 Post #50705 Wysłany: 04 Paź 2007, 21:16; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Croma
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: SZ //\\ STA
Rejestracja: 15 Sie 2007,
Posty: 4874
Pomógł: 39
skrzyniami biegów napewno ;)

_________________
Jest sadza - jest zabawa :>


Góra
 Profil  
 
 
 Post #50706 Wysłany: 04 Paź 2007, 21:17; 
 Temat postu:
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 10 Maj 2007,
Posty: 1583
Pomógł: 2
Ale to są silniki turbo.
Sprawdziłem i faktycznie robią tuning praktycznie wszystkiego. Ale jak to się ma do gwarancji? Serwis tego nie wykryje?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #50734 Wysłany: 04 Paź 2007, 22:01; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Cracovia
Rejestracja: 09 Mar 2007,
Posty: 495
To zależy. Jeśli zakupisz sobie drugiego ECU i będziesz sobie je swapował to tego nie wykryje. Jeśli dokonasz modyfikacji seryjnego ECU to masz po gwarze.

W moim przypadku sens jest tylko jeden - pokazać kumplom, że mogę szybko podkręcać fure ;]

_________________
Fiat Punto 1.2 ELX @ 60KM - napędzany Shell VPower Racing


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO