You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 26 Kwi 2024, 12:35

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #52050 Wysłany: 08 Paź 2007, 21:16; 
 Temat postu: przerazilwy stukot w silniku PUNTO 1.2 8V
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 08 Paź 2007,
Posty: 8
Witam wszystkich. Posiadam Punto 2 1.2 8V z 2002r. i do tej pory nie mialem z nim najmniejszych problemow, az do chwili obecnej. Nie jestem laikiem jezeli chodzi o motoryzacje i cos tam w glowie psiadam, ale to mnie przerasta. Otoz od kilku dni slysze stukot w silniku, i z dnia na dzien staje sie on coraz glosniejszy. Jestem obecnie tym autkiem w Wielkiej Brytani i za dwa tgodnie zamierzam zjechac do Polski. Mam jednak pewne obawy obawy... Wroce do tematu. Otoz na wycieczce krajoznawczej w potworny upal zwiedzalismy safari park, poruszajac sie przez ponad 2 godziny na pierwszym biegu...!!! wiatrak sie praktycznie nie wylaczal, i ze zbiornika wyrownawczego ubylo mi z dobre 0.2 litra plynu. Od tamtego czasu zaczely sie stuki. Podejrzewalem przegrzanie oleju wiec go natychmiast wymienilem. Bylo ciszej przez jakies 2 dni, ale stuk powrocil i stal sie glosniejszy... Slychac go wtedy kiedy dodaje gazu, albo pedal jest zwolniony(wtedy jest glosniej) podczas normalnej pracy jest prawie nieslyszalny. Na biegu jalowym nie slychac nic...! Co to moze byc Panowie? Naprawde sie martwie! Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi i porady!


Góra
 Profil  
 

 
 Post #52164 Wysłany: 09 Paź 2007, 00:43; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Bravo
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Skierniewice
Rejestracja: 26 Mar 2007,
Posty: 1176
Pomógł: 1
nie ten dział przenoszę

_________________
witam i zapraszam na topic922.html http://hubimar.wrzuta.pl/

- pierwszy był Fiat 126p około roku używany,
- następnie przez ponad 5 lat Fiat Uno 1,0 Clip 118000km,
- Punto II 2002/2003 1,2 8V :( wersja Activ po delikatnym tuningu ;) - SPRZEDANE I-2014 po 10 latach jazdy i 161000km Moje auto znajdziesz na TwojaFura.pl
- następnie nowe BRAVO topic34381.html aktualnie przebieg 268000km, z LPG
- ostatnie kupione GP 1,4 z przebiegiem 131000km post707897.html#p707897 i sprzedane
- aktualnie Skoda Superb 2,0 170 KM DSG kombi 337000km no i oczywiście Bravo


Góra
 Profil  
 
 
 Post #52194 Wysłany: 09 Paź 2007, 07:58; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Dębica
Rejestracja: 10 Maj 2007,
Posty: 1516
czy ten stukot to nie jest przypadkiem taki metaliczny dźwięk (coś w stylu np. podskakującej nakrętki w jakimś żeliwnym naczyniu)

_________________
Image Punto II FL 1.2 8V 2004r. - info i foty
Image Honda VTX 1800F 2005r. - info i foty


Góra
 Profil  
 
 
 Post #52301 Wysłany: 09 Paź 2007, 13:03; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 08 Paź 2007,
Posty: 8
na poczatku tak to brzmialo, ale ...dzis rano jadac do pracy sytuacja sie pogorszyla do tego stopnia, ze mialem problemy ze zmiana biegow!! zaczynam juz mniej podejrzewac silnik a skupiam uwage na skrzyni biegow. czy to moze byc "konczace" sie sprzeglo? (stukot przypomina juz bardziej charczenie). :(


Góra
 Profil  
 
 
 Post #52476 Wysłany: 09 Paź 2007, 21:38; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Maciek
Samochód: Linea
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 03 Kwi 2007,
Posty: 359
A ten stukot wydobywa się również na biegu jałowym, kiedy dodajesz gazu ? Czy wtedy jest cisza ? I jak to się zachowuje, jak robisz podobnie, ale z wciśniętym do końca pedałem sprzęgła ? Czy wtedy takie dźwięki również się wydobywają czy jest cisza ?

_________________
Aktualnie:
Fiat Linea Dynamic 1.4 8V '2007

Poprzednio:
Punto II S 1.2 8V '2000
W niektórych kręgach zwany TEODOREM :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #52516 Wysłany: 09 Paź 2007, 22:43; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 08 Paź 2007,
Posty: 8
na biegu jalowym jest cisza... wiec wykluczam lozysko oporowe. jednak cos nie tak musi byc z ukladem wysprzeglania i wymienie calosc, tzn. tarcze,docisk i lozysko i przy okazji olej. :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #52521 Wysłany: 09 Paź 2007, 22:53; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Maciek
Samochód: Linea
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 03 Kwi 2007,
Posty: 359
marcin.punto2 napisał(a):
wymienie calosc, tzn. tarcze,docisk i lozysko i przy okazji olej.


To może być to i oby tylko skończyło się na majsterkowaniu przy sprzęgle, bo mniej fajnie było by remontować skrzynię biegów :/

_________________
Aktualnie:
Fiat Linea Dynamic 1.4 8V '2007

Poprzednio:
Punto II S 1.2 8V '2000
W niektórych kręgach zwany TEODOREM :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #53161 Wysłany: 11 Paź 2007, 22:20; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 08 Paź 2007,
Posty: 8
Hmm... Tak jak postanowilem, tak zrobilem. Postawilem na sprzeglo i odprowadzilem samochod do mechanika. Pan "doktor" zabral sie za operacje i po niecalych 2 godz skrzynka byla na zewnatrz! Ku jego zdziwieniu, jak rowniez mojemu sprzeglo wygladalo swietnie i nie ma co do niego najmniejszych zastrzezen!!! lol. Ale dziwnie zachowuje sie walek wychodzacy ze skrzyni... mial jakies nieziemskie luzy. Ale pan "doktor" wymieniwszy cale sprzeglo i olej poskladal kropka do kupy. Podczas jazdy probnej okazalo sie ze nic sie nie polepszylo :( teraz podejrzenia padly na uklad roznicowy. Niestety juz dzis nie bylo na to czasu i jutro "operacja" zaczyna sie od nowa. Dobrze ze chociaz mnie nie skasuje za ponowne wyjecie skrzynki... ale zastanawiam sie ile mnie wyniesie naprawa... Robil juz kiedys ktos cos takiego? macie pojecie o ile schunie moj portfel? Pozdrawiam wszystkich.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #53356 Wysłany: 12 Paź 2007, 13:28; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 25 Sty 2007,
Posty: 165
A jesteś pewny, że to skrzynia tak klepie?? Dźwięk pojawia się szczególnie w średnim zakresie obrotów?

Opis mi bardziej wygląda na problem z silnikiem niestety, panewki, luźny trzpień łączący korbowód z tłokiem, coś ten deseń.. Ten mechanik to taki co robi co mu się każe, a sam nie umie zdiagnozować usterki?

Moja rada, jeśli się nie znasz na mechanice - przede wszystkim zostaw auto w spokoju, bo dorżniesz je do końca i poszukaj normalnego mechanika.

_________________
Alfa 156SW 1,9JTD 16v 2003 Distinctive+Sportpack II
Alfa 159SW 1,9JTDm 2008 Distinctive


Góra
 Profil  
 
 
 Post #53371 Wysłany: 12 Paź 2007, 13:56; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 08 Paź 2007,
Posty: 8
nie jestem expertem w dziedzinie mechaniki, ale wydaje mi sie ze jezeli wybije sie panewka, czy tez sworzen stukot jest slyszalny przez caly czas, a tutaj tylko podczas jazdy. (jest rowniez problem z biegami-poprostu wchodza ciezko, a jezeli to probuje zrobic na sile i w miare szybko slychac delikatmy zgrzyt) na biegu jalowym od najmniejszych obrotow do maksymalnych silniczek pracuje niemal idealnie! Zasugerowalem mechanikowi aby wymienil sprzeglo i tez tak zrobil. jednak bez efektow. Dzis z samego rana podjal sie pracy ponownie i pewnie juz sam stwierdzi usterke. Czekam na telefon od niego...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #53374 Wysłany: 12 Paź 2007, 14:00; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 25 Sty 2007,
Posty: 165
Jeśli chodzi o sworzeń czy panewkę to też tak myślałem - dopóki gdzieś pod Łodzią mi korba bokiem nie wyszła :cry:

Natomiast jeśli faktycznie masz problemy z biegami to chyba jednak rzeczywiście skrzynia ma dość..

_________________
Alfa 156SW 1,9JTD 16v 2003 Distinctive+Sportpack II
Alfa 159SW 1,9JTDm 2008 Distinctive


Góra
 Profil  
 
 
 Post #53944 Wysłany: 14 Paź 2007, 10:04; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 08 Paź 2007,
Posty: 8
zrobione... :) w jaki sposob? pojechalem na szrot i wyrkecilem skrzynie od rok starszego ale za to z mniejszym przybiegiem kropka. szybka wymiana oleju i zalozenie nowego sprzegla daly w koncu wlasciwy rezultat. teraz w wolnej chwili rozkrece stara skrzynie i z czystej ciekawosci sprawdze co sie wysypalo. bo wysypalo sie napewno. jak krece polosiami to jest wszystko w pozadku, ale jak zaczne obracac walkiem wychodzacym ze skrzyni w skodku jest jak w sieczkarni i nawet niekiedy skrzynia sie zacina... krotko mowiac szrot!! szkoda ze po 61000km :( koszt naprawy... brak danych. pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO