You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 16:27

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 117 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #512801 Wysłany: 21 Paź 2011, 17:10; 
 Temat postu: Re: ASO - odradzam... :(
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Piotr
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 02 Wrz 2011,
Posty: 2250
Dawno to było, bo ponad 2 lata temu. Mój kropek stał na "zmianie oleju", a ja tym czasem oglądam sobie wnętrze Punto II FL. Dokładnie obok, za biurkiem z szyldem "kredyty/ Leasing" siedzi gruby, zaniedbany pracownik salonu, a na sofie na wprost starszy pan z teczką pełną dokumentów i wyraźnie na coś czeka. Ja oglądam sobie deskę rozdzielczą i słyszę taki dialog:
- (pracownik): Pan podejdzie z tym kredytem.
- (starszy pan): Ja?
- (pracownik): Nie, k****. Ja!

Przypomniała mi się jeszcze jedna sytuacja z moim kropkiem, gdy miałem wyciek z pod pokrywy zaworów. Pojechałem do ASO, bo potrzebowałem szybko mieć sprawne auto. Skasowali mnie jak za swap silnika, ale ugryzłem się język i zapłaciłem. Od tego momentu auto zaczęło wciągać olej. ale olej znikał błyskawicznie. Pojechałem jeszcze raz, że o co chodzi i dostałem diagnozę, że silnik jest szczelny, a ubytek oleju spowodowany jest starymi uszczelniaczami zaworowymi. Wymiana jest dość skomplikowana, więc za usługę ASO weźmie 1000zł. Kopara mi opadła. Wyszedłem z serwisu i wtedy zacząłem szukać dobrego mechanika w Toruniu... Pojechałem na ul.Józefa - Alexy Car Service (kto z Torunia ten pewnie kojarzy miejsce). Chłopak podniósł maskę i od razu pokazał mi palcem gumowy przewód dostarczający olej (chyba) po lewej stronie obok filtru powietrza. Na tym przewodzie brakowało stalowej opaski. Takiej na śrubę. Została zdjęta przy wymianie uszczelki ... Koszt naprawy 2,30zł (nowa opaska) ...

Pół roku wcześniej pojechałem do ASO ze stukami w przednim lewym zawieszeniu. Poprosiłem o diagnozę, bo czekał mnie długi wyjazd i chciałem się dowiedzieć, czy auto jest sprawne. W odpowiedzi dowiedziałem się, że do wymiany jest przegub zewnętrzny (cena 800zł + usługa). Osiwiałem... Sam wsadziłem łeb pod samochód i (choć zielony) znalazłem całkowicie zniszczone gumy przy stabilizatorze wahacza...
ASO Toruń = stanowczo odradzam.

_________________
Mój kropek 1.2 8v >>> >>> CO RAZ BLIŻEJ 300 <<<


Góra
 Profil  
 

 
 Post #512820 Wysłany: 21 Paź 2011, 17:52; 
 Temat postu: Re: ASO - odradzam... :(
Offline
Puntoświr

Imię: Piotrek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Wrocław
Rejestracja: 16 Mar 2010,
Posty: 183
Pomógł: 1
Octopus Man napisał(a):

Pół roku wcześniej pojechałem do ASO ze stukami w przednim lewym zawieszeniu. Poprosiłem o diagnozę, bo czekał mnie długi wyjazd i chciałem się dowiedzieć, czy auto jest sprawne. W odpowiedzi dowiedziałem się, że do wymiany jest przegub zewnętrzny (cena 800zł + usługa). Osiwiałem... Sam wsadziłem łeb pod samochód i (choć zielony) znalazłem całkowicie zniszczone gumy przy stabilizatorze wahacza...
ASO Toruń = stanowczo odradzam.


Tak mi się przypomniało jak ojciec pierwszy (i ostatni :E ) raz podjechał do ASO (ale nie ASO Toruń) na bezpłatny przegląd po zimie czy coś w tym stylu. Usłyszał tam, że jak natychmiast nie wymieni skrzyni biegów, to nie przejedzie nawet 100 km i wszystko się sypnie. Koszt tego to oczywiście ładne kilka tysięcy złotych. Oczywiście w skrzyni nic nie było robione, od tamtego przeglądu minęło już kilka lat i kilkadziesiąt tysięcy kilometrów. :>


Góra
 Profil  
 
 
 Post #512872 Wysłany: 21 Paź 2011, 19:52; 
 Temat postu: Re: ASO - odradzam... :(
Offline
Puntoświr

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: sosnowiec
Rejestracja: 19 Cze 2011,
Posty: 175
Pomógł: 1
jakby tak zsumować to chyba wszystkie aso w PL wymienione ;)

_________________
ASO ASO ASO ASO ASO


Góra
 Profil  
 
 
 Post #550273 Wysłany: 19 Lut 2012, 11:25; 
 Temat postu: Re: ASO - odradzam... :(
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 19 Lut 2012,
Posty: 25
Witam.
Nie wiem jak tam salony gdyż nie mam tyle kasy, żeby być ich klientem ale opiszę parę sytuacji naprawy mojego punto w ASO w Poznaniu.
1. Wymiana rury wydechowej - miałem do wyboru oryginał lub zamiennik, zdecydowałem się na zamiennik - po wymianie auto na niskich obrotach jak przyspieszałem to wpadało w dziwne drgania i hałas dobiegający z okolic bagażnika. Wróciłem do nich z reklamacją - poprawili element łączący - poprawa nie nastąpiła, po 3 powrocie do ASO stwierdzili, że zamienniki tak mają, więc zaproponowali mi wymiane na oryginał, zdecydowałem się gdyż irytował mnie ten dźwięk. Wymienili ale poprawy nie było, kolejna reklamacja - stwierdzili (dopiero wtedy) że hałas dobiega od skrzyni biegów i to on się przenosi. Więc zapytali mnie co dalej - rozkręcenie i skręcenie skrzyni biegów 800zł (zabawa w ciemno gdyż po otwarciu dopiero będą w stanie wycenić naprawę). Wkurzony pojechałem do ASO w Lesznie które bardzo polecam i które nie jeden raz uratowało mój portfel - pracownicy serwisu znają mnie już na tyle że jak przyjeżdżam to witają mnie żartobliwie: "to ten pan któremu opłaca się z Poznania do nas przyjeżdżać) - jak im powiedziałem przez tel że otwarcie i zamknięcie skrzyni to 800zł to aż sie za głowe złapali, Wzięli moje auto na kanał i po paru chwilach zdiagnozowali - uszkodzona obudowa skrzyni biegów - naprawa nieopłacalna - pomogli mi znaleźć używkę i zamontowali - za całość (parę lat temu to było) zapłaciłem 650zł - do dziś jestem zadowolony - wcześniej autko nigdy tak cicho nie pracowało jak po wymianie skrzyni.
2. To już woła o proces cywilny: Pojechałem (oczywiście do ASO w Poznaniu) na przegląd rejestracyjny. Stwierdzili, że auto za mocno zanieczyszcza środowisko i że mam uszkodzony katalizator. Zabrali mi dowód rejestracyjny, wystawili pokwitowanie, dali mi 3 dni na naprawę we własnym zakresie lub u nich - wycenili mi koszt na ok 2,5 tys zł. Poczułem się jakby mi ktoś zimnhy prysznic zrobil - nie wiedzialem co robic - auto warte niewiele więcej... pojechalem do innego serwisu żeby mi wykonali pomiar ponownie...i .... autko sprawne, spaliny w normie, wróciłem do ASO dokonali jeszcze raz pomiaru i okazało się że wszystko w normie - wydali dowód rejestracyjny... pytanie co było nie tak za 1 razem? Pojechałem do serwisu autem z nierozgrzanym silnikiem, podczas pomiaru jeszcze było włączone ssanie stąd taki wynik... To był mój ostatni raz w tym niekompetentnym serwisie który - nie boję się użyć słowa próbował oszukać mnie, okraść, wyłudzić 2500zł !!!!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #550505 Wysłany: 19 Lut 2012, 22:37; 
 Temat postu: Re: ASO - odradzam... :(
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
manieksl napisał(a):
Pojechałem (oczywiście do ASO w Poznaniu) na przegląd rejestracyjny.
manieksl napisał(a):
Zabrali mi dowód rejestracyjny, wystawili pokwitowanie, dali mi 3 dni na naprawę

Muszą Ci dać 14dni
manieksl napisał(a):
To już woła o proces cywilny

Przynajmniej o zgłoszenie w odpowiednim urzędzie.

Spaliny sprawdza się przy poziomie 3000obr./min w samochodzie, którego silnik osiągnie optymalną temp. pracy.

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #550653 Wysłany: 20 Lut 2012, 14:56; 
 Temat postu: Re: ASO - odradzam... :(
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Pyrlandia/PO
Rejestracja: 31 Lip 2008,
Posty: 3527
Pomógł: 22
manieksl, które ASO :>

_________________
Kto szybko jeździ... tego wolno niosą.
FFP Assistance
Było >>>Punto II ELX 1,2 8v 2000+LPG BRC SQ24<<< 2008-2014
Było >>>Punto EVO 1.4 8v 2010+LPG BRC SQ24.11<<< 2014-2019
Jest >>>Fiat Tipo Sedan 1,4 16v 2016+LPG BRC SQ32<<< 2019-...

Image<Fiat Punto Evo 1,4 8v
Image<Fiat Tipo Sedan 1,4 16v


Góra
 Profil  
 
 
 Post #551644 Wysłany: 23 Lut 2012, 11:16; 
 Temat postu: Re: ASO - odradzam... :(
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 19 Lut 2012,
Posty: 25
ACM Mari-Car


Kolejna rzecz... parę tyg temu mialem kolizje - oni mi naprawiali auto, dziś odebrałem, ale otrzymałem parę niemiłych słów od serwisanta - wlasnie piszę na nich skargę i dzis idzie pismo do Fiata


Góra
 Profil  
 
 
 Post #551653 Wysłany: 23 Lut 2012, 11:40; 
 Temat postu: Re: ASO - odradzam... :(
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
niemilych tzn?

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #551741 Wysłany: 23 Lut 2012, 18:30; 
 Temat postu: Re: ASO - odradzam... :(
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 19 Lut 2012,
Posty: 25
Nie milych, wymienię:
Miałem stłuczkę i naprawiałem u nich w ramach OC sprawcy, przy okazji zgłosiłem pare usterek do naprawy odpłatnie- szkode usuneli tydzien temu ale auto odebrałem dzis gdyz dodatkowe usterki dopiero dzis naprawili. Gdy zostawiałem auto zapytalem czy mozna u nich placic kartą - uslyszalem ze tak. Dzis do mnie dzwoniono, że auto jest gotowe i ze wolą abym zaplacil gotówką. Przypomnialem gosciowi ze mowa byla o płatnosci karta - wtedy uslyszalem epitety w stylu: a na czym polega problem ze nie moze pan gotówką zapłacic? mamy z panem same problemy, opoznia pan odbiór samochodu i nie mozemy rozliczyc szkody. Szkody nie mogli rozliczyc gdyz auto dopiero dzisiaj odebrałem i pokwitowałem, ale to juz chyba nie powinno mnie interesowac ze szkoda zostala usunieta tydzien temu ale auta mi nie wydano gdyz naprawiali dodatkowe usterki... mogli powiedziec ze szkoda usunieta i zebym im podpisal aby mogli starac sie o zwrot kosztow a potem naprawiac pozostale usterki - ale tego nie zrobili za to jak wspomnialem wyzej obrzucono mnie oskarzeniami ze opozniam odbior i nic z tego nie mają. Gdy sie podczas tej rozmowy telefonicznej zdenerwowalem powiedzialem ze dobrze, zaplace gotówką i zabieram auto i nie chce miec z nimi wiecej do czynienia, "miły" Pan odpowiedzial mi: "my z Panem również". Nadmienię, że serwis nie dotrzymał terminu usuniecia szkody, a mi zalezalo na aucie zastepczym ktorego akurat nie mieli. Z racji ze oddalem auto w poniedzialek (byla wymiana i malowanie błotnika) facet zapewnial mnie ze do piątku naprawią wiec juz nie zabiegalem o auto zastepcze - bylo mi potrzebne na weekend ale jak w piatek mialem odebrac to ok - oczywiscie auto bylo niegotowe na piatek, auta zastepczego brak - serwisant powiedzial mi ze w ramach zadoscuczynienia na uslugi odpłatne da mi dobry rabat abym był zadowolony. Dziś jak odbierałem auto to zamiast przeprosin za cała sytuacje ten sam pan powiedzial mi ze powinienem im jeszcze dziękowac ze taniej mi naprawili. Poinformowałem go ze odbieram auto i składam skargę do Fiat Polska co też uczyniłem zaraz po wyjezdzie z serwisu


Góra
 Profil  
 
 
 Post #551949 Wysłany: 24 Lut 2012, 09:50; 
 Temat postu: Re: ASO - odradzam... :(
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
ogladnij go od spodu czy w tamach "zadoscuczynienia" nie zostawili jakiejs niespodzianki. ;)

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #552017 Wysłany: 24 Lut 2012, 13:23; 
 Temat postu: Re: ASO - odradzam... :(
Offline
Puntoświr

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: sosnowiec
Rejestracja: 19 Cze 2011,
Posty: 175
Pomógł: 1
co ma być? bomba? ;)

mimo że miałeś z nimi takie przygody to i tak tam jeździłeś?

_________________
ASO ASO ASO ASO ASO


Góra
 Profil  
 
 
 Post #552029 Wysłany: 24 Lut 2012, 14:08; 
 Temat postu: Re: ASO - odradzam... :(
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
buladag napisał(a):
ogladnij go od spodu czy w tamach "zadoscuczynienia" nie zostawili jakiejs niespodzianki. ;)


Image

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #552034 Wysłany: 24 Lut 2012, 14:26; 
 Temat postu: Re: ASO - odradzam... :(
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
domin45670, uprzejmie proszę o wybaczenie, pisałem z telefonu, a tam używanie polskich znaków i sprawne pisanie jest niewykonalne.

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #552035 Wysłany: 24 Lut 2012, 14:29; 
 Temat postu: Re: ASO - odradzam... :(
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 19 Lut 2012,
Posty: 25
a co mialem robic... mialem stluczke... naprawa z OC sprawcy wiec chcialem zeby to bylo robione z dobrych czesci a nie jakies klepanie w szopce


Góra
 Profil  
 
 
 Post #563576 Wysłany: 25 Mar 2012, 23:56; 
 Temat postu: Re: ASO - odradzam... :(
Offline
Puntomaniak

Imię: GemBoy
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: pomorze
Rejestracja: 27 Maj 2010,
Posty: 86
To i ja się dorzucę.
Auto-Raf Topola (Chojnice)
Olewanie klienta - muszę czekać aż pan szanowny 'se' kawkę zrobi i z łaską podejdzie. Nie pierwszy raz zresztą trzeba czekać, bo obsługa olewa.
Przy każdej zamówionej części obiecują dzwonić, a w sumie części dochodzą zawsze ze spóźnieniem, nikt nie dzwoni żeby poinformować. Jeżeli chodzi o ostatnią część jaką zamówiłem, to czekam na telefon ponad pół roku, a część już mam z innego źródła. A jak już nawet towar przyjdzie to trzeba na niego czekać czasem i 15 minut, bo jest gdzieś na terenie, ale nikt nie ma pojęcia gdzie.

Jedynie elektryków mogę pochwalić bo zrobili to czego 'nieASOwscy' elektrycy nie potrafili (mechaników nie 'sprawdzałem' więc złego słowa powiedzieć nie mogę), a obsługa w salonie (poza jednym z pracowników) to jakaś lipa.

No i droga dojazdowa od 'głównej' jest z połamanych i dziurawych płyt betonowych, dzięki czemu na alufelgach trzeba manewrować na 'jedynce' bez gazu, żeby tam w ogóle dojechać. Nie wiem, kto za tą drogę odpowiada, ale plus to to nie jest.

Innymi słowy rezygnuję z serwisowania w ASO, auto jeszcze kilka lat zostaje w rodzinie, a za książkę serwisową nikt mi większej ceny nie da za Kropka. Są lepsze warsztaty w okolicy, a przebieg, wymiany oleju i ewentualne naprawy i tak dokumentuję zdjęciami - dla własnej satysfakcji, bo przywiązuję się do rzeczy i dbam o nie :mrgreen:

_________________
08' Grande Punto 1.9JTD Sport ^_^'

Kropek VS Malina


Góra
 Profil  
 
 
 Post #584395 Wysłany: 26 Maj 2012, 22:40; 
 Temat postu: Re: ASO - odradzam... :(
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Piotr
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Sosnowiec
Rejestracja: 23 Gru 2011,
Posty: 470
Pomógł: 4
ASO Toporowski-Jarota Sosnowiec

Miałem przykrą awarie. Wyskoczył sworzeń wahacza ze zwrotnicy. Laweta zawiozła moje auto akurat do tego "serwisu". Miał być wymieniony wahacz który oberwał, krzyżak półosi i osłony przegubów zewnętrznych. Przy okazji kazałem zrobić uszczelkę pod głowicą. Z tego co zrobili: zmienili krzyżak ale użyli osłony która była przeznaczona na drugą stronę + wymienili uszczelkę głowicy i resztę uszczelnień (podobno). Po samym wyjeździe auto ściągało na prawo, osłony prawego przegubu nie wymienili z lewej osłony przegubu napędowego wyciska smar i ciekł płyn z okolic termostatu. Oczywiście wyciek spowodowany był moją winą bo nie kupiłem uszczelek u nich tylko w swoim zakresie (uszczelki Victor Reinz) więc miałem dopłacić 70 zł za wymianę simeringu wałka który okazał się sparciałym kawałkiem gumy!! dodatkowo ciekło z pod uszczelki termostatu oczywiście miałem zapłacić za wymianę uszczelki która podobno była założona nowa. Kiedy zdjąłem termostat uszczelka sie rozsypała ze starości. Ponadto gdy odpalam zimny silnik brzmi tak jakby miał się rozlecieć zaraz a na odchodne powiedziano mi ze przykręcono zderzak który trzymał się na drutach. Zajrzałem pod auto jest tak jak było. To co lało wymieniłem sam i czekam co będzie następne.

_________________
Było topic37123.html
Jest topic50280.html

Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #663717 Wysłany: 29 Kwi 2013, 22:02; 
 Temat postu: Re: ASO - odradzam... :(
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 23 Sty 2013,
Posty: 131
Pomógł: 1
ACM MARI-CAR SP. Z O.O. Poznań

Chciałbym napisać o tym ASO opinię, a tak naprawdę ostrzec Was. Tam pracują partacze, niekompetentni ludzie z kierownikiem na czele wciskający kit w żywe oczy. Przez nich kupiłem auto powypadkowe. Zapłaciłem im za sprawdzenie auta przed zakupem, zrobili ścieżkę, podpięli komputer, zmierzyli lakier. Na koniec opinia, auto bezwypadkowe, nie malowane. Kilka dni później ktoś w moje auto wjechał. Przy naprawie w ASO (innym oczywiście) okazało się, że całe auto malowane, miejscami grubość lakieru w odchyłce 400-450% od normy, robiony na używanych częściach. Teraz kierownik mówi, że oni nic nie sprawdzali, że nie mają sprzętu, oni mogą tylko ścieżkę diagnostyczną wykonać i wycieki w silniku sprawdzić (był wyciek a diagnoście nie chciało się nawet maski podnieść...). Także przez ich partactwo kupiłem auto powypadkowe. FAP odwraca kota ogonem tłumacząc się, że oni nie odpowiadają za działania swoich serwisów.

_________________
Kia Sportage 1.7CRDI MY2012
Fiat Grande Punto 1.4 8V 2007


Góra
 Profil  
 
 
 Post #663768 Wysłany: 30 Kwi 2013, 07:59; 
 Temat postu: Re: ASO - odradzam... :(
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 29 Sty 2010,
Posty: 3618
Pomógł: 31
Kolejna opinia o ASO w Toruniu - Torital. Wymiana rozrządu 3 lata temu u mnie w Puncie. Poszło bez żadnych problemów i jeździłem z przekonaniem, że wszystko jest ok. Jak się okazało w zeszłym tygodniu, rozrząd był źle ustawiony, przez co auto falowało na wolnych obrotach, nie miało mocy do 3000 obr/min i silnik był zdecydowanie głośniejszy. Czyli w skrócie - nie polecam !

_________________
Było: Fiat Punto II 1,2 16V HLX
Było: Fiat Stilo 1,6 Trofeo
Było: Fiat Grande Punto Sport 1,4 t-jet
Jest: Fiat Tipo Easy 1,4 t-jet


Góra
 Profil  
 
 
 Post #665005 Wysłany: 05 Maj 2013, 18:02; 
 Temat postu: Re: ASO - odradzam... :(
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.4 16V 135KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Lounge
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Wrocław
Rejestracja: 15 Lip 2012,
Posty: 912
To jeszcze dorzucę ciut ja o ASO Karkonoska Wrocław. Przy zakupie nowego samochodu chcieli mnie przyciąć na kasie bo mówili, że nie ma żadnych upustów na ten model bo za młody. Jak się okazało tam gdzie kupiłem dostałem prawie 7 k upustu(trochę za zakup jako taki + zniżka za zakup na firmę) + parę gratisów.
Ale cóż czy to ASO czy inny spec: Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził :d
A najbardziej mnie denerwuje jak wciskają ciemnotę mimo, że czasem nie mają bladego pojęcia o tym co gadają, tak jakby się w ogóle nie znali. To głównie dotyczy infolinii Fiat'a :E :D

_________________
Punto 1,4 2012
Multiair Turbo 135 KM Lounge


Mój szrot

topic41590.html
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #672438 Wysłany: 04 Cze 2013, 12:23; 
 Temat postu: Re: ASO - odradzam... :(
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Imię: Marek
Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 13 Cze 2007,
Posty: 1614
Pomógł: 9
_marcin00_, ciekawe, że nie ma żadnych pochlebnych komentarzy od Darii na temat Torital :) W wątku o lakierze na moim Kropku były chyba całe trzy wpisy :) Na tym aktywność użytkownika się rozpoczęła i zakończyła.

_________________
FIAT 500X Lounge 2016 brązowy magnetico, 1.4 MultiAir II Turbo 140KM
FIAT Grande Punto Emotion 2007 czarny crossover, 1.4 8V 77KM - był od 29.05.2007 do 03.03.2024
FIAT UNO 1993 45 MKII czerwona strzała - był
Peugeot 206 Pop Art 2005 1.4 8V 75KM - żonkowóz - był


Góra
 Profil  
 
 
 Post #681276 Wysłany: 17 Lip 2013, 21:00; 
 Temat postu: ASO Euromobil Warszawa
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 21 Maj 2007,
Posty: 218
Witam,
Pare lat temu jak kupowałem i serwisowałem u nich auto (ASO Euromobil w Warszawie)
spisywali się dobrze, co prawda były problemy z naprawami gwarancyjnymi ale ogolnie ok.
Dzisiaj podjechałem do nich, sprawdzić poziom oleju w skrzyni biegow i niestety bardzo się zawiodłem.
Podczas rozmowy dostałem jasny sygnal, ze nie chcą mnie obsluzyc i ze do nich i tak przyjada inni klienci.
Widac, ze po kilku latach poziom obsługi spadl poniżej zera.
Przez takie podejście na pewno stracili klienta i to pewnie nie jednego.
Ja do nich więcej nie pojade.
Ciekaw jestem jak wygląda obsluga w ASO w innych markach?
Pozdrawiam

_________________
GP Energy 1.4 Fire 77KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #682185 Wysłany: 23 Lip 2013, 21:32; 
 Temat postu: Re: ASO - odradzam... :(
Offline
Puntoświr

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: sosnowiec
Rejestracja: 19 Cze 2011,
Posty: 175
Pomógł: 1
co to znaczy jasny sygnał?? powiedzieli ci że oleju w skrzyni się nie sprawdza bo nie ma takich zaleceń? i tylko to??

jeśli nie masz wycieków to mieli racje że cie spławili.

_________________
ASO ASO ASO ASO ASO


Góra
 Profil  
 
 
 Post #682187 Wysłany: 23 Lip 2013, 21:37; 
 Temat postu: Re: ASO - odradzam... :(
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
Tylko, że jeśli przyjeżdża klient, który o coś prosi, to w ASO po przedstawieniu powyższych sugestii, jeśli klient mimo wszystko chce, powinni wykonać usługę. Tym bardziej, że nie jest ona gratis ;)

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #682258 Wysłany: 24 Lip 2013, 00:33; 
 Temat postu: Re: ASO - odradzam... :(
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 21 Maj 2007,
Posty: 218
darcyn napisał(a):
co to znaczy jasny sygnał?? powiedzieli ci że oleju w skrzyni się nie sprawdza bo nie ma takich zaleceń? i tylko to??

jeśli nie masz wycieków to mieli racje że cie spławili.


Nie, nie chcieli sprawdzić bo nawet nie wiedzieli ile mam za to zapłacić, poza tym samo podejscie do klienta - olanie!
A niby skad mieli wiedzieć, że nie ma wycieków, skoro nawet samochodu nie widzieli?

Może odpowiesz w takim razie od czego jest ASO?
Skoro nawet najprostszej czynności nie chcieli zrobić?
Poza tym co to ich obchodzi, w jakim celu chciałem sprawdzić poziom oleju?
Mam kaprys i tyle, ale jak nie chcieli zarobić to zarobił ktoś inny

[ Dodano: 24 Lip 2013 00:33 ]

domin45670 napisał(a):
Tylko, że jeśli przyjeżdża klient, który o coś prosi, to w ASO po przedstawieniu powyższych sugestii, jeśli klient mimo wszystko chce, powinni wykonać usługę. Tym bardziej, że nie jest ona gratis ;)


Zgadzam się z Toba, ja nie prosiłem ich o nie wiadomo co.
Dzieki takiemu podejściu w ASO (zapewne nie tylko w tym) przy
zakupie nowego auta, salon Fiata będę omijal, mimo, ze auta mi się podobają
Pozdrawiam

_________________
GP Energy 1.4 Fire 77KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #682290 Wysłany: 24 Lip 2013, 10:06; 
 Temat postu: Re: ASO - odradzam... :(
Offline
Puntoświr

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: sosnowiec
Rejestracja: 19 Cze 2011,
Posty: 175
Pomógł: 1
domin45670, adchmie,
nigdzie nie jest napisane że ASO musi... a wręcz przeciwnie - zapisane jest w serwis newsach że się nie ingeruje bez potrzeby.
oczywiście zaznaczyłem o tych wyciekach. ale jeśli przyszedłbyś do mnie i poprosił o sprawdzenie poziomu oleju bo nudzi ci się w domu to też wysłałbym cię na drzewo. na szczęście nie pracuje na serwisie.

BTW. uwielbiam klientów roszczeniowych. "bo to aso to muszą i h..". no niestety, ale to nie na tym polega

reasumując:
wina leży po twojej stronie.
powinieneś zgłosić wyciek - o ile był, na razie nigdzie o tym nie było napisane więc póki co jest opcja "nudzenia się w domu".
serwis wycenia robotę na podstawie ich rozpiski narzuconej z centrali fiata. nie ma w niej czegoś takiego jak sprawdzenie oleju w skrzyni. podejrzewam że gość nie miał dużego doświadczenia i po prostu nie wiedział jak cię policzyć - ile jednostek za to zapisać - pod co to podłączyć.

bronie ten serwis, niepotrzebnie odradzasz!

_________________
ASO ASO ASO ASO ASO


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 117 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO