You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 16:57

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 214 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #546516 Wysłany: 09 Lut 2012, 03:16; 
 Temat postu: Re: Falujące obroty 1.4 77KM
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Zbyszek
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Rejestracja: 15 Maj 2008,
Posty: 20
Nie wiem jak z twoim kropkiem ale u mnie problem pojawił sie po 77tysiacach w kwietniu mija mu 5lat do tej pory bez problemu byla jazda,dziennie sporo km z tym ze auto garazowane problem pojawil sie przy mrozach -20 po staniu na dworze, myslalem ze to problem gazu dlatego pojechalem do gazownika a tankuje roznie nawet w Auchanie czasem i nie bylo problemu. Takze nie wiem co bylo konkretna przyczyna. Naprawili mi to za niewielka kwote wiec jestem zadowolony moge smigac dalej :) Ogolnie chyba trafilem na udany egzemplarz,do tej pory awarie podnosnika szyby tylnej,akumulatora i przypadlosci falujacych obrotow ktorych juz nie ma :) wczesniej przy niskich temp. nie pojawial sie ten problem,dodam jeszcze ze niedawno wymienilem waz odmy byl spekany, mozliwe ze to bylo by przyczyna? Hmm w co niektorych przypadkach odme wymieniano juz po 2latach uzytkowania przy niewielkim przebiegu. Dodam ze jezdze miasto i trasa,czesto goniac ostro:)miasto 80-90 trasa 120-140 oczywiscie Lpg od maja2011.Byc moze przyczyna moze byc to ze po 5000km na gazie powinno sie przejechac 100km na benzynie tego nie wiem ale cos w tym jest jesli o tym informuja.A tak apropo jeszcze to podobno komp zapisuje styl jazdy,co odpowiada za spalanie i dynamicznosc silnika. Zobaczymy co dalej bedzie sie dzialo.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #546548 Wysłany: 09 Lut 2012, 10:27; 
 Temat postu: Re: Falujące obroty 1.4 77KM
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 12 Lis 2008,
Posty: 24
A propo moch kłopotów z falującymi obrotami:

Byłem w serwisie nieautoryzowanym i:
1. Po podłączeniu do komputera wyszło im, że jest to czujnik ciśnienia (podciśnienia?)
2. Wykasowali błąd i poradzili, żebym przez weekend pojeżdził na dłuższych trasach i może obroty same się ustabilizują
3. Przez weekend jeżdziłem na dłuższych trasach, ale znów załączyła się kontrolka i obroty falowały na postoju
4. Tak więc po weekendzie wróciłem i zrobili mi: wymianę świec, wymianę odmy, przeczyszczenie układu dolotowego. Z tym, że to przeczyszczenie nie obejmowało przeczyszczenia samej przepustnicy, tzn. jej wyjęcia i umycia. Po prostu czumś mi tam psiknęli.
5. Oddając mi auto, powiedzieli, że zrobili co mogli i dalej po rozgrzaniu silnika obroty zaczynają falować, sprawdziłem, rzeczywiście póki silnik jest zimny, to wszystko ok, ale po rozgrzaniu załącza się kontrolka i zaczyna falować.

Oddawać auto do ASO? Za sam komputer liczą sobie 180 PLN?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #546576 Wysłany: 09 Lut 2012, 11:00; 
 Temat postu: Re: Falujące obroty 1.4 77KM
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Hubert
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Gent, Belgia
Rejestracja: 23 Kwi 2008,
Posty: 689
Pomógł: 5
Stary opanuj się - po co piszesz te same posty w 3 tematach :?: :?: :?:

_________________
Image

od 03.2010:
Grande Punto Dynamic 5D | 2005 | 1.3 MultiJet 16V | 6-speed | 75 650 - 136 000 km
MOD by CINEK: 111 KM @ 231 Nm | Turbo VNT BorgWarner KKK BV35 @ 1.35 bar | EGR Off

Dołożone: tempomat, fabryczne radio CD z mp3, podłokietnik
W planach:
przyciemniane szyby tylne, fabryczny subwoofer, nagrzewnica elektryczna

04.2008 - 05.2009:
Punto MK1 SX 3D | 1997 | 1.2 8V 75 KM | 187 000 - 201 350 km


Góra
 Profil  
 
 
 Post #546585 Wysłany: 09 Lut 2012, 11:18; 
 Temat postu: Re: Falujące obroty 1.4 77KM
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Malec
Rejestracja: 13 Lip 2010,
Posty: 160
Od wczoraj znowu to samo zaczęły falować obroty,przebieg prawie 14.000 . to już 2 raz (pierwszy przy 5.000 tyś.km) jutro jadę do serwisu :)

_________________
Image

Punto Evo 1.4 8V ESTIVA BLE&ME
Fiat seicento 0.9


Góra
 Profil  
 
 
 Post #546925 Wysłany: 10 Lut 2012, 07:15; 
 Temat postu: Re: Falujące obroty 1.4 77KM
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Wojtek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Świętochłowice/Sosnowiec
Rejestracja: 03 Mar 2008,
Posty: 209
Pomógł: 1
ja u siebie próbowałem tą metodą, ale pomogło dopiero przeczyszczenie przepustnicy.

_________________
Nie Fiat + LPG ZENIT COMPACT
kiedyś było:
Fiat Grande Punto 1.4 8v 77KM Dynamic + LPG
Punto II 1.2 8V SX 60KM + LPG
Punto IIFL 1.3 16V MJTD 70KM Dynamic


Góra
 Profil  
 
 
 Post #546939 Wysłany: 10 Lut 2012, 09:56; 
 Temat postu: Re: Falujące obroty 1.4 77KM
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 12 Lis 2008,
Posty: 24
Czy w takim razie radzicie iść do innego warsztatu i poprosić wyraźnie o przeczyszczenie przepustnicy (jej zdjęcie i dokładne umycie, a nie psiknięcie jakimś środkiem bez demontażu), czy lepiej od razu do ASO na całościowe badanie poczynając od zdiagnozowania na komputerze?

Jakie warsztaty/ASO polecacie w Warszawie?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #546946 Wysłany: 10 Lut 2012, 10:35; 
 Temat postu: Re: Falujące obroty 1.4 77KM
Offline
Forumowicz
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 27 Mar 2011,
Posty: 3
U mnie problem pojawił się przy niecałych 5k na liczniku. W poniedziałek byłem w ASO, wgrali nowy soft i rzeczywiście pomogło, ba, wydawało mi się nawet, że całość działa płynniej niż wcześniej. Niestety, jak się okazało, tylko na chwilę - w Krakowie w nocy znowu mroźniej i dzisiaj w drodze do pracy znowu to samo... po czterech dniach :/
Terminy w serwisie zarezerowane na piątek/sobota, wcisnęli mnie dopiero w poniedziałek, kiedy wg prognoz ma być cieplej, więc pewnie stwierdzą, że wszystko działa poprawnie...

_________________
Szary Underground | 1.4 8V 77 KM | Estiva B&M 2010


Góra
 Profil  
 
 
 Post #547068 Wysłany: 10 Lut 2012, 18:01; 
 Temat postu: Re: Falujące obroty 1.4 77KM
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Zbyszek
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Rejestracja: 15 Maj 2008,
Posty: 20
Byle do wiosny :) będzie lepiej ..... u mnie jak narazie tydzień minoł od czyszczenia i wszystko jak narazie ok zobaczymy co dalej.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #547284 Wysłany: 11 Lut 2012, 00:13; 
 Temat postu: Re: Falujące obroty 1.4 77KM
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 13 Kwi 2009,
Posty: 40
I mnie dopadły falujące obroty. Zastosowalem metode 1km/2 bieg i jak ręką odjął. Z ciekawości odłączyłem później aku na 2 godziny celem zresetowania komputera. Po tym silnik nadal działa poprawnie czyli nie jest tak że komputer coś sobie kompensuje tylko fizycznie przepustnica musi być jakoś rozruszana. Tak mi sie wydaje.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #548184 Wysłany: 13 Lut 2012, 01:27; 
 Temat postu: Re: Falujące obroty 1.4 77KM
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 13 Lut 2012,
Posty: 12
witam, ja też miałem ten problem, szczerze mówiąc chciałem zasosować tą metodę z jazdą na dwójce ale jeszcze wcześniej pojechałem na czysczenie przepustnicy, które jednak u mnie nic nie dało. W tym samym warsztacie (zwykły warsztat nie ASO) podłączyli mi mały komputerek i skalibrowali przepustnicę i od razu zrobiło się dobrze :D koszt nieduży bo 50 zł. Mam nadzieję że tak już zostanie bo na razie jeżdzę po tym zabiegu dopiero trzy dni a z tego co tu czytałem to potrafi nawrócić. Swoją drogą to chyba coś musi być w tym że częściej to falowanie przytrafia się tym którzy jeźdźą na krótkich trasach, ja właśnie robię do 20 km dziennie o na dworku ok -20 :( oby wytrzymał do wtorku bo wtedy mam do przejechania wreszcie ok 200km i zamierzam to zrobić szybko :x


Góra
 Profil  
 
 
 Post #548382 Wysłany: 13 Lut 2012, 20:24; 
 Temat postu: Re: Falujące obroty 1.4 77KM
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: KLI
Rejestracja: 13 Lut 2012,
Posty: 8
Witam
U mnie też wystąpiło falowanie diagnozowałem programem fiat ecu scan błędów brak.Niepokoją mnie dwie sprawy w odczytach zauważyłem iż ciśnienie w kolektorze na biegu jałowym wynosi 450 mbar a oczekiwane 250 mbar.Druga sprawa przepustnica tryb awaryjny aktywny.Proszę jeśli ktoś może przesłać screeny z diagnostyki fesem sprawnego autka,będę bardzo wdzięczny.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #548413 Wysłany: 13 Lut 2012, 21:38; 
 Temat postu: Re: Falujące obroty 1.4 77KM
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Damian
Samochód: Bravo
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Mar 2008,
Posty: 353
U mnie od dwóch tygodni występowało falowanie i zapalała się kontrolka check i komunikat sprawdź silnik. Dzisiaj przeczyściłem osobiście przepustnice, czujnik podciśnienia, odmę było dużo zamarzniętego syfu i jak ręka odjął.

_________________
" Tylko umiejętność hamowania upoważnia Cię do prędkości "


Góra
 Profil  
 
 
 Post #549878 Wysłany: 17 Lut 2012, 22:04; 
 Temat postu: Re: Falujące obroty 1.4 77KM
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: KLI
Rejestracja: 13 Lut 2012,
Posty: 8
Widzę iż wiele osób ma problemy z falującymi obrotami ale nikt nie zajął się istotą problemu.Dlatego proponuję podpiąć temat.
Ciśnienie w kolektorze dolotowym w silnikach benzynowych jest określane za pomocą czujnika ciśnienia bezwzględnego(MAP sensor).Oznacza to iż ciśnienie jest szacowane od zera bezwzględnego czyli jeśli ciśnienie atmosferyczne wynosi 966 mbar w danym dniu to jest to granica między ciśnieniem a podciśnieniem (ssaniem),czyli każda wartość poniżej to podciśnienie,dla przykładu;ciśnienie atmosferyczne 1000mbar ciśnienie w kolektorze dolotowym 300mbar daje nam 700 mbar podciśnienia.
Przyczyną falowania obrotów biegu jałowego jest różnica między ciśnieniem oczekiwanym a faktycznym(w kolektorze dolotowym).
Ciśnienie oczekiwane jest szacowane podczas opadania obrotów,przy zamkniętej przepustnicy.Jeśli weźmiemy pod uwagę dwa przypadki tj. zamarznięta odma i nieszczelna odma(pozornie inne) dają to samo zjawisko.Podczas opadania obrotów przy zamkniętej przepustnicy przy zamarzniętej lub nieszczelnej odmie, brak pulsacji ciśnienia ze skrzyni korbowej silnika,co w rezultacie powoduje oczekiwanie dużo niższego ciśnienia w dolocie na biegu jałowym.Tymczasem po opadnięciu obrotów ciśnienie jest dużo wyższe (doświadczalnie oczekiwane 250 mbar faktyczne 430mbar).Przepustnica próbuje je wyrównać przymykając się,jednak nie podtrzyma to pracy silnika,więc sterownik podaje większą dawkę paliwa,na co z kolei nie zgadza się lambda,więc uchyla przepustnicę celem zoptymalizowania składu mieszanki,lecz obroty się podnoszą i tak koło się zamyka.Z mojej analizy wynika iż każda nieszczelność lub zator w dolocie może spowodować falowanie obrotów biegu jałowego.Do testów użyłem programu fiat ecu scan,podczas diagnozy proszę sugerować się odczytami z tego programu.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #550739 Wysłany: 20 Lut 2012, 18:57; 
 Temat postu: Re: Falujące obroty 1.4 77KM
Offline
Forumowicz

Imię: Robert
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Energy
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 14 Lut 2012,
Posty: 1
Mnie też dopadł ten problem jak tylko zaczeły się mrozy -15. Obroty od 500 do 1500 a czasami silnik gaśnie . Pierwsza wizyta w serwisie Katowice "Partner" czyszczenie kolektora odmy przepustnicy jeden dzień ok na drugi dzień problem wraca obroty dalej falują. Powrót do serwisu komputer pokazuje 2 błędy nieprawidłowy skład mieszanki i nieprawidłowe działanie sondy lambda. Błędy wykasowane ale problem nadal nie znika "kowale" z serwisu wymyślają historie żeby nie jeździć na gazie bo jest za zimno tylko na benzynie i obserwować zachowanie auta mówiąc krótko nie mają pojęcia co dalej z tym problemem zrobić. Wszystko trwa już tydzień autem generalnie nie da się jeździć a 100zł w plecy. Udaje się do kolejnego warsztatu ale ten gość też nie potrafi falowania obrotów opanować. Zaczyna od historii że to fiat więc to normalne później zaczyna pierd...ć że to wina gazu może świeć, może rozrządu więc jak usłyszałem te bzdety to odjechałem, oczywiście auto dalej niesprawne. I nagle przypomniałem sobie że jest coś takiego jak forum. Poczytałem odpaliłem grandziaka dałem po gazie przez 10km a póżniej 1bieg i przez 1,5km bez gazu. I stał się CUD obroty się wyregulowały 800 na minutę kontrolka nie świeci, tylko jakim cudem to się dzieje skoro 2 mechaników się wyłożyło. Auto od tygodnia pracuje bez zastrzeżeń na gazie na benzynie i oby tak dalej. Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #550872 Wysłany: 20 Lut 2012, 22:45; 
 Temat postu: Re: Falujące obroty 1.4 77KM
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Wojtek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Świętochłowice/Sosnowiec
Rejestracja: 03 Mar 2008,
Posty: 209
Pomógł: 1
roberto74, tak jak rozmawialiśmy, ta jazda na 1-ce bez gazu to reset kompa przepustnicy i to tez potwierdza sie w tym co pisze pegaz988,
Czyli rada na falujące obroty jest taka:

1. Czyszczenie przepustnicy
2. Jazda 1,5km bez gazu
i śmiga :D

_________________
Nie Fiat + LPG ZENIT COMPACT
kiedyś było:
Fiat Grande Punto 1.4 8v 77KM Dynamic + LPG
Punto II 1.2 8V SX 60KM + LPG
Punto IIFL 1.3 16V MJTD 70KM Dynamic


Góra
 Profil  
 
 
 Post #551358 Wysłany: 22 Lut 2012, 15:39; 
 Temat postu: Re: Falujące obroty 1.4 77KM
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 23 Kwi 2011,
Posty: 15
Hej! I u mnie wystąpił podobny problem, właśnie podobny. Mianowice od poniedziałku zauważyłem, że stojąc na światłach (na luzie) słyszę i czuję, że silnik tak jakby się dławił (obroty nie falują, cały czas 800), ale słyszalna jest zmiana dźwięku silnika, właśnie tak jakby miał zraz się zgasić i odczuwalne są drgania. Powtarza się to co 5 sekund. Co podejrzewacie, będę w ASO podjadę, ale w moim to pewnie mi nie pomogą (doświadczenie), a do innego miasta nie mam czasu jechać.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #552087 Wysłany: 24 Lut 2012, 16:54; 
 Temat postu: Re: Falujące obroty 1.4 77KM
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Miejscowość: NML
Rejestracja: 18 Wrz 2009,
Posty: 739
Pomógł: 1
marek474 napisał(a):
(obroty nie falują, cały czas 800)

to faluja czy nie faluja :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #552522 Wysłany: 25 Lut 2012, 21:31; 
 Temat postu: Re: Falujące obroty 1.4 77KM
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 27 Wrz 2011,
Posty: 11
marek474,
mam dokładnie te same objawy, znaczy nie ja tylko moja kropka ;)
teraz kiedy jest zima i generalnie wyłączam S&S zauważyłem, że na biegu jałowym co kilka sekund samochód wpada w drobne drgania (czuć głównie na oparciu fotela) i faktycznie silnik nie pracuje równo (choć wskazówka obrotomierza jest stabilna).
I jeszcze jedno, problem pojawia się tylko gdy silnik jest już dobrze rozgrzany.

_________________
FIAT PUNTO EVO


Góra
 Profil  
 
 
 Post #552556 Wysłany: 25 Lut 2012, 23:46; 
 Temat postu: Re: Falujące obroty 1.4 77KM
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 13 Lut 2012,
Posty: 12
luk_gb napisał(a):
marek474,
mam dokładnie te same objawy, znaczy nie ja tylko moja kropka ;)
teraz kiedy jest zima i generalnie wyłączam S&S zauważyłem, że na biegu jałowym co kilka sekund samochód wpada w drobne drgania (czuć głównie na oparciu fotela) i faktycznie silnik nie pracuje równo (choć wskazówka obrotomierza jest stabilna).
I jeszcze jedno, problem pojawia się tylko gdy silnik jest już dobrze rozgrzany.

wiele osób już to opisywało, obrotomierz nie zawsze reaguje ale to ten sam problem, w większości przypadków pomaga czyszczenie przepustnicy lub jej kalibrowanie, można to zrobić w każdym warsztacie za drobną kasę, mi pomogło przynajmniej


Góra
 Profil  
 
 
 Post #552971 Wysłany: 27 Lut 2012, 11:33; 
 Temat postu: Re: Falujące obroty 1.4 77KM
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 27 Wrz 2011,
Posty: 11
Dzięki!
kropka jeszcze na gwarancji, wiec przy okazji wizyty w ASO się upomnę o naprawę 8)

_________________
FIAT PUNTO EVO


Góra
 Profil  
 
 
 Post #553033 Wysłany: 27 Lut 2012, 15:24; 
 Temat postu: Re: Falujące obroty 1.4 77KM
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Racibórz
Rejestracja: 03 Lut 2009,
Posty: 748
Pomógł: 5
Witam.

Niestety nie podlega to gwarancji. ASO stwierdziło, że są 2 przyczyny: słabej jakości paliwa i krótkich przebiegów.

Skasowało 200zł (115zł podłączenie komp.)

_________________
ESTIVA Blue@Me 2008 1.4 8V :)<----- Tu ją możesz zobaczyć :D

Fix It Again Tomorrow


Góra
 Profil  
 
 
 Post #553211 Wysłany: 27 Lut 2012, 21:22; 
 Temat postu: Re: Falujące obroty 1.4 77KM
Offline
Cesarz Bendzina
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: SBE - Śląskie Betlejem :E
Rejestracja: 05 Kwi 2007,
Posty: 2418
Pomógł: 3
mario-sz,
Zmień aso ;)

_________________
Image

MOJE Quasi Sport , Bianco & Nero Edizione Grande Punto ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #553274 Wysłany: 27 Lut 2012, 22:37; 
 Temat postu: Re: Falujące obroty 1.4 77KM
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 23 Kwi 2011,
Posty: 15
Sorki, że zaśmiecę temat.
Mario-sz z jakiego ASO korzystasz, z Żor? Ja tam auto kupiłem i tam właśnie jeżdżę. A co powiesz o naszym ASO w Raciborzu, miałeś z nimi do czynienia? Jest w ogóle o czym gadać.
Pozdro dla kolegi! :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #553824 Wysłany: 29 Lut 2012, 11:23; 
 Temat postu: Re: Falujące obroty 1.4 77KM
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Racibórz
Rejestracja: 03 Lut 2009,
Posty: 748
Pomógł: 5
Racibórz - Euro Serwis Sprawność - DNO TOTALNE! :twisted: :evil:

Żory i RYBNIK - Euromot - VIP Status :> :E

Pozdrawiam

_________________
ESTIVA Blue@Me 2008 1.4 8V :)<----- Tu ją możesz zobaczyć :D

Fix It Again Tomorrow


Góra
 Profil  
 
 
 Post #559712 Wysłany: 15 Mar 2012, 22:48; 
 Temat postu: Re: Falujące obroty 1.4 77KM
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 01 Mar 2007,
Posty: 30
Trochę inne objawy. W czasie silnych lutowych mrozów nic się nie działo. Dopiero teraz. Ranne uruchomienie silnika dopiero po 3 lub 5 próbie. Obroty dochodzą do 2k, po czym opadają, tak, że po 1-2 sek silnik gaśnie. Gdy uda się go uruchomić, mogę dowolną ilość razy go uruchamiać - bez problemu. Nawet po 4 godzinnym postoju. Po 8 godzinnym postoju w ciągu dnia problemy się powtarzają.
Czy ktoś z Was miał tego typu objawy i jak zostały rozwiązane?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 214 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO