You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 30 Kwi 2024, 15:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #555596 Wysłany: 05 Mar 2012, 02:32; 
 Temat postu: Pavilion g6 problem
Offline
Puntoświr

Imię: Przemysław
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: świętokrzyskie [T]
Miejscowość: Ostrowiec Świętokrzyski
Rejestracja: 25 Paź 2009,
Posty: 776
Pomógł: 1
Witam. Mam od kilku m-cy nowego laptopa HP Pavilion g6. I ostatnio zauważyłem taki problem że klawiatura zapadła się w literach TGY tj, takie delikatne wklęśnięcie. Czym to może być spowodowane ? I czy miał ktoś coś takiego. Mnie osobiście strasznie kuje to w oczy. I tak chodzą po głowie myśli, i szczerze wolę się upewnić.
I jeszcze przy okazji mam drugą sprawę, czy po 4 m-cach mógł się tak zabrudzić laptop przy wywietrznikach żeby laptop przy większym obciążeniu wyłączał się ? Nie trzymam go na pościeli, czasami wieczorem na nogach, zawsze starając się nie przytykać wywietrzników. Moi znajomi bez problemowo trzymają na pościeli itd. i po roku dalej nie mają tego problemu. Czy wyczyszczenie i sprawdzenie tego może podlegać pod gwarancję ?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #555637 Wysłany: 05 Mar 2012, 10:58; 
 Temat postu: Re: Pavilion g6 problem
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Kuba
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice/Opole
Rejestracja: 14 Cze 2011,
Posty: 336
Pomógł: 3
PrzemyslawOstr napisał(a):
I ostatnio zauważyłem taki problem że klawiatura zapadła się w literach TGY tj, takie delikatne wklęśnięcie.

dziwne... nie mam pojęcia czemu
PrzemyslawOstr napisał(a):
I jeszcze przy okazji mam drugą sprawę, czy po 4 m-cach mógł się tak zabrudzić laptop przy wywietrznikach żeby laptop przy większym obciążeniu wyłączał się ? Nie trzymam go na pościeli, czasami wieczorem na nogach, zawsze starając się nie przytykać wywietrzników. Moi znajomi bez problemowo trzymają na pościeli itd. i po roku dalej nie mają tego problemu. Czy wyczyszczenie i sprawdzenie tego może podlegać pod gwarancję ?

najprawdopodobniej ma dość nisko ustawiony próg temperatury na komponentach. Skoro komputer się sam wyłącza z niewiadomego powodu - powinien podlegać gwarancji. A jakby nie chcieli przyjąć to trzeba by się spytać czy rozkręcając go w celu wyczyszczenia spowodujemy utratę gwarancji czy nie. Jeśli tak to zostaje jeszcze sprężone powietrze, którym można wydmuchać trochę kurzu poprzez wywietrzniki.

_________________
Alfa Romeo 156 1,9jtd 2000r


Góra
 Profil  
 
 
 Post #555673 Wysłany: 05 Mar 2012, 13:22; 
 Temat postu: Re: Pavilion g6 problem
Offline
Puntoświr

Imię: Przemysław
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: świętokrzyskie [T]
Miejscowość: Ostrowiec Świętokrzyski
Rejestracja: 25 Paź 2009,
Posty: 776
Pomógł: 1
Wyłącza się z powodu temperatury... przy ponownym włączeniu temperatura waha się w granicach 80-90'C więc to jest zdecydowanie za dużo. I tutaj się zastanawiam czy po 4 m-cach mógł się tak zakurzyć w środku. Musiał bym chyba cały czas trzymać w pościeli itd. No nic dzięki za odpowiedź.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #561256 Wysłany: 19 Mar 2012, 23:24; 
 Temat postu: Re: Pavilion g6 problem
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Maciej
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Inne
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Ruda Śląska
Rejestracja: 30 Gru 2011,
Posty: 49
Przemysławie, zapadnięcie klawy może być spowodowane zbyt wysoką temperaturą komponentów (odkształcenie fizyczne). Otwórz lapa, przeczyść układ "wylotowy" chłodzenia, warto przy tym wymienić pastę termo. Co do pytania czy po 4 miesiącach może być kaplica... . Owszem, może być i po miesiącu, wszystko zależy od warunków eksploatacji. Generalnie "pawulony" mają to do siebie, że chłodzenie mają do bani (serwisanci doskonale znają problem). Z HP to jedynie ProBooki i Elitebooki, "pawulony" to zwykłe marketówki z logo HP. Zgadzam się z nasa, jeżeli nie chcesz ingerować to sprężone powietrze pomoże na jakiś czas.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO